Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA BIŁGORAJ Inwestycje w regionie
2012.09.19 09:15 | aktualizacja: 2012.09.19 15:26

Ruszyła budowa drogi

Już wkrótce mieszkańcy Osiedla Bojary będą jeździć po nowej drodze. Ruszyła budowa o której informowaliśmy Państwa w artykule Krok w stronę budowy nowej drogi
Ruszyła budowa drogi
Ruszyła budowa drogi

Droga znajduje się na osiedlu Bojary, w obrębie miasta Biłgoraj oraz w obrębie Gromady w Gminie Biłgoraj. Już wycięte zostały drzewa w miejscach kolidujących z inwestycją. - Droga będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom osiedla, którym umożliwi dojazd do posesji, a także mieszkańcom Gromady, których połączy z ulicą Moniuszki - wyjaśnia Wiesław Różyński, wójt Gminy Biłgoraj.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi gminnej o szerokości 3,5 m i długości 420 m. Na drodze położona zostanie warstwa profilująco - wzmacniająca z kruszywa kamiennego, a na to masa mineralno - bitumiczna. Wykonane zostaną także tzw. mijanki z wykorzystaniem istniejącego utwardzenia. Powstanie nowy parking oraz zjazdy indywidualne i zjazdy publiczne wzdłuż projektowanej drogi. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również skrzyżowanie z drogą powiatową Gromada - Biłgoraj.

Całkowity koszt budowlanych wyniesie 231 tys. 429, 12 gr. Do tej sumy trzeba będzie jeszcze doliczyć koszty nadzoru budowlanego i robót dodatkowych, które mogą okazać się konieczne w trakcie realizacji inwestycji.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 14785
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
081-811
~ gość   Firma solidna to i droga będzie dobrze wykonana, a podobno skarg firma jeszcze nie miała. A, że zawsze się znajdzie ktoś komu ciągle coś przeszkadza to nikt na to nic nie poradzi.
19 września 2012
+2
-5
PL
081-811
~ aishka   Z tego co wiem jest jeszcze lato :-)
19 września 2012
+2
-6
PL
20e-576
~ bedzie nie bedzie i tak weźmie kto ma wziąść   Z drogą jest jak z łóżkiem ,kasy na zakup nowego może nie być ale postukać sobie zawsze można na starych śmieciach.Wyśmienicie poza małżeńskim prykiem do tego nadają się rogatki i pobliskie hotele.
Panie drogowy podatniku ,dziś drogi są zbrojone filcami,siatkami plastikowymi,metalowymi a nawet na podbudowie z betonu,klińcowane,ubijane ,uszczelniane lepiszczem i zagęszczane to nie ma to większego wpływu na technologię .Ale na partactwo i tam nikt nie ma wpływu jeśli w firmie jest polityka oszczędzania bo szef kazał a szef jest np z zawodu kucharzem i na robieniu ludzi wałkiem w wała jest jego specjalnością.A jak był jeden menczennik superinspektor budowlany z zawodu fryzjer to kto ma w Polsce dokładnie i konkretnie nadzorować budowę dróg bez cichego oszczędzania na kosztach ?
19 września 2012
+1
-7
PL
fef-01b
~ 90   A może na wiosnę nie będzie już pieniędzy znawco budowy drogi!!
19 września 2012
+4
-6
PL
826-a0c
~ komentator   A tu forum otwarte ?? Czemu ?? Tu cenzura nie dziala ??
19 września 2012
+2
-4
PL
b0a-369
~ Podatnik   Budowa drogi w okresie jesienno-zimowym, to z reguły gorsza jakość jej wykonania z uwagi na niskie temperatury oraz opady deszczu i śniegu. Może należałoby zaczekać z realizacją tej inwestycji do wiosny ?
19 września 2012
+4
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w czwartek, godzina 10:41 Radzięcin
Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Radzięcinie
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
w czwartek, godzina 17:05 Biłgoraj
Od września w ZSZiO ma być klasa mundurowa
W czwartek 29 lutego Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę w sprawie złożenia wniosku o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 15:23 Biłgoraj
Kto będzie pełnić funkcję sekretarza?
w czwartek, godzina 09:31 Biłgoraj
Skazany za przemoc domową mężczyzna trafił za kratki
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 08:51 Biłgoraj
Starostwo reaguje ws. szpitala. Jakie działania podjęto?
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w środę, godzina 11:42 Biłgoraj
Pokazy zawodów w RCEZ
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w czwartek, godzina 08:17 Powiat
48 komitetów wyborczych w powiecie
Komisarz wyborczy w Zamościu wydał komunikat o komitetach wyborczych utworzonych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Na terenie powiatu biłgorajskiego zarejestrowano 48 komitetów.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w środę, godzina 09:45 Józefów
36-latek odpowie za posiadanie narkotyków
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl