Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wspólna inwestycja Miasta, Powiatu i prywatnej firmy
2012.07.24 15:02 | aktualizacja: 2012.07.24 15:06

41 metrów drogi za 90 tys. zł

Biłgoraj wspólnie z samorządom powiatu i firmą prywatną wybuduje odcinek ul. Narutowicza. O współfinansowanie inwestycji poprosił Zarząd Dróg Powiatowych. Radni Rady Miasta przekazali na ten cel 30 tys. zł.
41 metrów drogi za 90 tys. zł
41 metrów drogi za 90 tys. zł

ul. Narutowicza

Pod koniec maja br. Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju zwrócił się z prośbą do władz miasta o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości 30 tys. zł na budowę odcinka ul. Narutowicza o długości 41 mb. - Posiadamy dokumentację projektową, przekazaną przez firmę Wikana Nieruchomości Sp. z o. o. realizującą inwestycję mieszkaniową. Prowadzimy procedurę regulacji własnościowej. Szacunkowa wartość wg kosztorysu inwestorskiego wynosi 84 909 zł brutto. Planowany koszt wykupu gruntów to ok. 20 tys. zł. Licząc na oszczędności poprzetargowe planowana wartość inwestycji to 90 tys. zł - napisała Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Firma Wikana zadeklarowała udział w kwocie 30 tys. zł, tyle samo ma dołożyć samorząd Miasta. Pozostała część kwoty zostanie pokryta ze środków Powiatu.

Chodzi o 40-metrowy odcinek ul. Narutowicza, znajdujący się za ul. Poniatowskiego, w stronę stawów. Będzie on prowadził do bloku, który wybuduje firma Wikana. Odpowiednie środki zostały już zabezpieczone w budżecie. - W ramach tego zadania będzie wykonana podbudowa, oraz zlikwidowane zostanie przewężenie znajdujące się przy wjeździe od strony ul. Poniatowskiego - mówił Michał Dec, wiceburmistrz Biłgoraja. Dodał, że jeśli tylko będą możliwości finansowe zostanie wykonany także chodnik.

Uchwała przekazująca te środki została podjęta większością głosów podczas piątkowej sesji Rady Miasta. Jednak nie wszystkim spodobał się ten pomysł.

- Jestem przeciwny tej uchwale dlatego, że jest to bardzo małe zadania i Powiat sam dałby sobie z nim radę. Miasto na swój koszt np. opróżnia kosze na śmieci znajdujące się przy drogach powiatowych. Ponadto firma Wikana to spółka budująca mieszkania, których ceny są wyższe niż w Zamościu. Dlatego nie zgadzam się na dofinansowywanie spółki, gdy nie ma pieniędzy np. na przystanek na ul. Lubelskiej - mówił radny Jan Kaczor.

- Dajmy pieniądze na to zadanie i wreszcie miejmy je z głowy - mówił natomiast Adam Skakuj.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
41 metrów drogi za 90 tys. zł, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10965
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
91c-ecc
~ adam   Moje odczucia dotyczące „współpracy z Wikaną/panem Trześniowskim z Zamościa tzw. deweloperem są negatywne. Kupiliśmy z żoną mieszkanie w Biłgoraju przed ostatecznym pomiarem mieszkania. Zapłaciliśmy za metraż sprzed pomiaru, a po ostatecznym pomiarze, metraż mieszkania i komórki lokatorskiej był mniejszy. Słowem zapłaciliśmy za metraż, którego nie mamy. Napisaliśmy więc pismo do prezesa Wikany. Początkowo pan tzw.deweloper Trześniowski powiedział, że zwrotu należności nie będzie, dodając, że prezes ustosunkuje się do każdego pisma z osobna. Po długim(proszę mi wierzyć) czasie pan tzw. deweloper Trześniowski obwieścił radosną nowinę, że jednak Wikana odda należne nam pieniądze. Po wielokrotnym dowiadywaniu się kiedy będzie wspomniany zwrot pan tzw.deweloper Trześniowski „spławiał nas i przedstawiał różne daty. Trwa to już kilka miesięcy. Żeby było ciekawie, to żadnej odpowiedzi, żadnego pisma z Wikany, do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy, a innym mieszkańcom naszego bloku podaje całkowicie inne daty ewentualnego przelewu z Wikany. Takich zapewnień w ciągu kilku miesięcy usłyszeliśmy z żoną co najmniej 7 razy. Tak więc poprosiliśmy z żoną tzw. dewelopera pana Trześniowskiego o decyzję na piśmie od prezesa w sprawie zwrotu należności. Co robi pan tzw. deweloper Trześniowski? Obiecuje, że wyślę mailem decyzję. Ustala dzień wysłania, po czym tego nie robi, usprawiedliwiając się tym, że jest zajęty itd.Ostatnio nie odbiera telefonów ignorując nas zupełnie. Tak więc moje zdanie na temat tzw. dewelopera Trześniowskiego jest jedno: KŁAMCA. Nie tylko nas okłamał, ale też innych mieszkańców. Jak można mieć inne odczucia, skoro ten tzw.deweloper kłamie na każdym kroku, obiecując wiele(są przykłady innych zachowań kłamliwych tzw. dewelopera). Jako ciekawostkę podam, ze tzw. deweloper Trześniowski z dumą chwalił się, że to właśnie on tzw.deweloper/super sprzedawca „załatwił u prezesa pozytywną dla nas decyzję. Przymiotnik obłudny, to delikatne określenie tzw.dewelopera. Wspomogę się za to innymi wyrazami określającymi dosadnie tzw. dewelopera Trześniowskiego, u którego występują cechy o niezbyt pozytywnym znaczeniu, ale sam sobie solidnie (przyznam) na to zapracował dwulicowość, fałszywość, hipokryzja, nieszczerość. Niech będzie to przestroga dla innych, aby unikali tego tzw. dewelopera, a jeżeli niestety „traficie na tzw. dewelopera, to nagrywajcie wszystkie rozmowy z nim i żądajcie wszystkiego na piśmie, bo pan tzw. deweloper Trześniowski wszystkiego się wypiera, mówiąc, że to nie od niego zależy, zmieniając zdanie z każdą rozmową. To taki „śliski krętacz.
31 maja 2013
brak ocen
PL
75b-c1b
~ mac   za miejskie pieniadze remontuje sie droge powiatowa aby Wikana mogła jeszcze bardziej podnieść ceny??
Czy jest jeszcze logika w Biłgoraju?
25 lipca 2012
+2
-2
PL
022-d45
~ JackTheRipper   do Nina jak to mawiają "po niedzieli"
25 lipca 2012
+0
-2
PL
420-6b7
~ kwa, kwa   Narutowicza , Kochanowskiego, Piłsudskiego, Cegielniana, Partyzantów to ulice , które prowadzą do kaczek i kaczorów pluskających na stawach.To drogi typowo miejskie. Rada Miasta już dawno powinna te drogi przejąć. Skończyłyby się niepotrzebne dyskusje na poziomie ptasiego móżdżku.
25 lipca 2012
+1
-2
PL
b0a-369
~ Podatnik   A może za taką dużą kasę zostanie wybudowany odcinek 41m tzw. drogi expresowej, które zastępują w okresie rządów PO - PSL planowane autostrady. Ale dlaczego z prawie pustej kasy miasta, radni dołożyli 30 tys. zł do budowy drogi tzw. powiatowej, skoro tę inwestycję powinno sfinansować starostwo.
24 lipca 2012
+3
-3
PL
7fb-f57
~ Nina   No a Nowakowskiego drodzy radni to gdzie i kiedy?
24 lipca 2012
+4
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w piątek, godzina 07:29 Biłgoraj
Nowa prezes UTW w Biłgoraju
w piątek, godzina 16:51 Biłgoraj
Apel o zamknięcie czworonogów
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w czwartek, godzina 10:04 Ciosmy
Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzew
w czwartek, godzina 19:30 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w piątek, godzina 10:55 Biłgoraj
Część Biłgoraja bez prądu
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
w piątek, godzina 21:04 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w środę, godzina 11:30 Potok Górny
Kompletnie pijany 62-latek za kierownicą jeepa
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w czwartek, godzina 14:27 Leśnictwo Bojary
"Łączą nas drzewa"
w piątek, godzina 11:19 Gmina Biłgoraj
Chciał pomóc znajomej, stracił pieniądze
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w czwartek, godzina 19:27 Biłgoraj
Koncert na powitanie wiosny [NOWE ZDJĘCIA]
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w piątek, godzina 08:03 Kraj
Kiedy "trzynastki" trafią do emerytów?
w środę, godzina 08:06 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ gościli ósmoklasistów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl