Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wspólna inwestycja Miasta, Powiatu i prywatnej firmy
2012.07.24 15:02 | aktualizacja: 2012.07.24 15:06

41 metrów drogi za 90 tys. zł

Biłgoraj wspólnie z samorządom powiatu i firmą prywatną wybuduje odcinek ul. Narutowicza. O współfinansowanie inwestycji poprosił Zarząd Dróg Powiatowych. Radni Rady Miasta przekazali na ten cel 30 tys. zł.
41 metrów drogi za 90 tys. zł
ul. Narutowicza

ul. Narutowicza

Pod koniec maja br. Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju zwrócił się z prośbą do władz miasta o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości 30 tys. zł na budowę odcinka ul. Narutowicza o długości 41 mb. - Posiadamy dokumentację projektową, przekazaną przez firmę Wikana Nieruchomości Sp. z o. o. realizującą inwestycję mieszkaniową. Prowadzimy procedurę regulacji własnościowej. Szacunkowa wartość wg kosztorysu inwestorskiego wynosi 84 909 zł brutto. Planowany koszt wykupu gruntów to ok. 20 tys. zł. Licząc na oszczędności poprzetargowe planowana wartość inwestycji to 90 tys. zł - napisała Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Firma Wikana zadeklarowała udział w kwocie 30 tys. zł, tyle samo ma dołożyć samorząd Miasta. Pozostała część kwoty zostanie pokryta ze środków Powiatu.

Chodzi o 40-metrowy odcinek ul. Narutowicza, znajdujący się za ul. Poniatowskiego, w stronę stawów. Będzie on prowadził do bloku, który wybuduje firma Wikana. Odpowiednie środki zostały już zabezpieczone w budżecie. - W ramach tego zadania będzie wykonana podbudowa, oraz zlikwidowane zostanie przewężenie znajdujące się przy wjeździe od strony ul. Poniatowskiego - mówił Michał Dec, wiceburmistrz Biłgoraja. Dodał, że jeśli tylko będą możliwości finansowe zostanie wykonany także chodnik.

Uchwała przekazująca te środki została podjęta większością głosów podczas piątkowej sesji Rady Miasta. Jednak nie wszystkim spodobał się ten pomysł.

- Jestem przeciwny tej uchwale dlatego, że jest to bardzo małe zadania i Powiat sam dałby sobie z nim radę. Miasto na swój koszt np. opróżnia kosze na śmieci znajdujące się przy drogach powiatowych. Ponadto firma Wikana to spółka budująca mieszkania, których ceny są wyższe niż w Zamościu. Dlatego nie zgadzam się na dofinansowywanie spółki, gdy nie ma pieniędzy np. na przystanek na ul. Lubelskiej - mówił radny Jan Kaczor.

- Dajmy pieniądze na to zadanie i wreszcie miejmy je z głowy - mówił natomiast Adam Skakuj.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 11393
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
91c-ecc
~ adam   Moje odczucia dotyczące „współpracy z Wikaną/panem Trześniowskim z Zamościa tzw. deweloperem są negatywne. Kupiliśmy z żoną mieszkanie w Biłgoraju przed ostatecznym pomiarem mieszkania. Zapłaciliśmy za metraż sprzed pomiaru, a po ostatecznym pomiarze, metraż mieszkania i komórki lokatorskiej był mniejszy. Słowem zapłaciliśmy za metraż, którego nie mamy. Napisaliśmy więc pismo do prezesa Wikany. Początkowo pan tzw.deweloper Trześniowski powiedział, że zwrotu należności nie będzie, dodając, że prezes ustosunkuje się do każdego pisma z osobna. Po długim(proszę mi wierzyć) czasie pan tzw. deweloper Trześniowski obwieścił radosną nowinę, że jednak Wikana odda należne nam pieniądze. Po wielokrotnym dowiadywaniu się kiedy będzie wspomniany zwrot pan tzw.deweloper Trześniowski „spławiał nas i przedstawiał różne daty. Trwa to już kilka miesięcy. Żeby było ciekawie, to żadnej odpowiedzi, żadnego pisma z Wikany, do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy, a innym mieszkańcom naszego bloku podaje całkowicie inne daty ewentualnego przelewu z Wikany. Takich zapewnień w ciągu kilku miesięcy usłyszeliśmy z żoną co najmniej 7 razy. Tak więc poprosiliśmy z żoną tzw. dewelopera pana Trześniowskiego o decyzję na piśmie od prezesa w sprawie zwrotu należności. Co robi pan tzw. deweloper Trześniowski? Obiecuje, że wyślę mailem decyzję. Ustala dzień wysłania, po czym tego nie robi, usprawiedliwiając się tym, że jest zajęty itd.Ostatnio nie odbiera telefonów ignorując nas zupełnie. Tak więc moje zdanie na temat tzw. dewelopera Trześniowskiego jest jedno: KŁAMCA. Nie tylko nas okłamał, ale też innych mieszkańców. Jak można mieć inne odczucia, skoro ten tzw.deweloper kłamie na każdym kroku, obiecując wiele(są przykłady innych zachowań kłamliwych tzw. dewelopera). Jako ciekawostkę podam, ze tzw. deweloper Trześniowski z dumą chwalił się, że to właśnie on tzw.deweloper/super sprzedawca „załatwił u prezesa pozytywną dla nas decyzję. Przymiotnik obłudny, to delikatne określenie tzw.dewelopera. Wspomogę się za to innymi wyrazami określającymi dosadnie tzw. dewelopera Trześniowskiego, u którego występują cechy o niezbyt pozytywnym znaczeniu, ale sam sobie solidnie (przyznam) na to zapracował dwulicowość, fałszywość, hipokryzja, nieszczerość. Niech będzie to przestroga dla innych, aby unikali tego tzw. dewelopera, a jeżeli niestety „traficie na tzw. dewelopera, to nagrywajcie wszystkie rozmowy z nim i żądajcie wszystkiego na piśmie, bo pan tzw. deweloper Trześniowski wszystkiego się wypiera, mówiąc, że to nie od niego zależy, zmieniając zdanie z każdą rozmową. To taki „śliski krętacz.
31 maja 2013
brak ocen
PL
75b-c1b
~ mac   za miejskie pieniadze remontuje sie droge powiatowa aby Wikana mogła jeszcze bardziej podnieść ceny??
Czy jest jeszcze logika w Biłgoraju?
25 lipca 2012
+2
-2
PL
022-d45
~ JackTheRipper   do Nina jak to mawiają "po niedzieli"
25 lipca 2012
+0
-2
PL
420-6b7
~ kwa, kwa   Narutowicza , Kochanowskiego, Piłsudskiego, Cegielniana, Partyzantów to ulice , które prowadzą do kaczek i kaczorów pluskających na stawach.To drogi typowo miejskie. Rada Miasta już dawno powinna te drogi przejąć. Skończyłyby się niepotrzebne dyskusje na poziomie ptasiego móżdżku.
25 lipca 2012
+1
-2
PL
b0a-369
~ Podatnik   A może za taką dużą kasę zostanie wybudowany odcinek 41m tzw. drogi expresowej, które zastępują w okresie rządów PO - PSL planowane autostrady. Ale dlaczego z prawie pustej kasy miasta, radni dołożyli 30 tys. zł do budowy drogi tzw. powiatowej, skoro tę inwestycję powinno sfinansować starostwo.
24 lipca 2012
+3
-3
PL
7fb-f57
~ Nina   No a Nowakowskiego drodzy radni to gdzie i kiedy?
24 lipca 2012
+4
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w czwartek, godzina 10:23 Biłgoraj
Oświadczenie prezesa PGK ws. możliwych nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
11 kwietnia 2024 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w czwartek, godzina 09:48 Biłgoraj
W starostwie można oddać krew
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
w środę, godzina 13:01 Gmina Biłgoraj
Ograniczenia w korzystaniu z wody w gminie Biłgoraj
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w czwartek, godzina 14:29 Biłgoraj
Na OSiR ratują życie
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w środę, godzina 11:55 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt pierwszym Polakiem w Carrera Cup od 9 lat
w czwartek, godzina 08:11 Biegi przełajowe
Złoto dla biegaczy z RCEZ
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl