Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zmiana na stanowisku komendanta w Biłgoraju
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
136km/h przez wieś
home > Start > Aktualności > Norweska firma zainwestuje w Biłgoraju?
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Elektrociepłownia w Biłgoraju?
2012.06.10 18:01

Norweska firma zainwestuje w Biłgoraju?

Tergo Power to norweski inwestor, którego przedstawiciele odwiedzili Biłgoraj. Sprawdzali, czy są warunki, aby w mieście wybudować nowoczesną elektrociepłownię zasilaną biomasą.
Norweska firma zainwestuje w Biłgoraju?
Norweska firma zainwestuje w Biłgoraju?

Przedstawicieli inwestora interesuja tereny w okolicach biłgorajskiego wiaduktu. Chodzi o powierzchnię 10 ha. Elektrociepłownia, która miałaby powstać zasilana byłaby drewnem o niskiej jakości technologicznej oraz drewnem odpadowym.

- Na tym etapie nie mogę udzielać szczegółowych informacji. Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji w regionie, są one obecnie analizowane. Wszystko zależy od opinii inżynierów - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Sebastian Soluch, przedstawiciel Tergo Power w Polsce.

Dodaje, że okolica ta jest atrakcyjna dla norweskiego inwestora ze względu na dużą liczbę tartaków, tym samym łatwą możliwość pozyskania surowca.

- Uważam, że ta inwestycja jest za duża jak na naszą gminę. Z ich analiz wynika, że rozpoznali rynek biomasy na elektrociepłownię. Z naszych informacji wynika, że dużo tartaków podpisało umowy z elektrociepłownią w Stalowej Woli - stwierdza Andrzej Król, prezes Biłgorajskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Elektrociepłownia produkowałaby ok. 40 megawatów ciepła. Ta liczba znacznie przekracza zapotrzebowanie w naszej okolicy, gdyż jak informuje prezes Andrzej Król wynosi ono około 17-18 megawatów, zakładając surową zimę. Pozostałaby więc kwestia sprzedaży nadwyżki. Przedstawiciel Tergo Power w Polsce nie chce zdradzać szczegółowych planów inwestora. Co w przypadku realizacji norweskiej inwestycji stałoby sie z biłgorajskim przedsiębiorstwem?

- Gdyby taka elektrociepłownia powstała nasz zakład nie ma racji bytu - dodaje prezes Król.

Norweski inwestor oglądał też tereny w Puławach oraz Zamościu. Gdyby zdecydował się na Biłgoraj oznaczaloby to tak potrzebne w naszym powiecie nowe miejsca pracy. Poinformujemy Państwa, gdy tylko zostanie podjęta decyzja o wyborze lokalizacji pod nowoczesną elektrociepłownię.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Norweska firma zainwestuje w Biłgoraju?, 4.3333 out of 5 based on 3 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red. dodany
 
Odsłon: 42041
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
420-6b7
~ mafia   Nareszcie dobra wiadomość dla odbiorców energii cieplnej w Biłgoraju, zniknie BPEC monopolista na lokalnym rynku, który systematycznie podnosi ceny bez jakichkolwiek inwestycji powodujących zmniejszenie kosztów przesyłu ciepła
15 czerwca 2012
+2
-5
PL
1d6-c8a
~ tom   Panie Król, dlatego "nie miał by racji bytu" bo pan nigdy nie miał kontaktu z rynkiem i nie ma zielonego pojęcia co to jest konkurencja. Pan tylko trwa na stanowisku, jak 30 lat temu trwali podobne Jany.
14 czerwca 2012
+5
-6
PL
f7e-555
~ lenek   Moim skromnym zdaniem inwestycje w mieście są potrzebna, ale takie, które dadzą ludziom pracę, a za te pracę godziwe pieniądze. Nie potrzebne są takie inwestycję, które niszczą lokalnych przedsiębiorców np. supermarkety, które nie płacą podatków w naszym mieście.
12 czerwca 2012
+3
-8
PL
c66-3a1
~ dddddd   Nie chcecie Norwegów ja mam dla nich ekstra wiadomość .
Adrian-ek z BRWSA
opowiem im tylko pewne fakty i zwiną się ze swoim majdanem ...
11 czerwca 2012
+3
-7
PL
c66-3a1
PL
2e0-3fb
~ mac   A dlaczego BPEC nie bedzie miała prawa bytu?? Bo Ciepłownia "norweska" bedzie sprzedawać taniej!! Miasto musi otworzyć sie na inwestorów zew bo bedzie bida. Ja mam dość płacenia krocie aby rodzina włodarzy pracowała w "samorządowych" przedsiebiorstwach
11 czerwca 2012
+5
-8
CZ
b26-bf0
~ rotter   "- Gdyby taka elektrociepłownia powstała nasz zakład nie ma racji bytu - dodaje prezes Król." znając życie (czyt. sprawa fabryki mebli dla Ikei) to inwestor zostanie odesłany gdzie indziej...
11 czerwca 2012
+3
-7
PL
b0a-369
~ Podatnik   W Polsce są bardzo duże preferencje podatkowe zwłaszcza dla inwestorów z zagranicy, a w szczególności dla inwestycji proekologicznych i super-markietów. Dlatego oni robią dobre interesy w Polsce, a my musimy płacić podatki m.in. na rzecz utrzymania "rozbudowanej" budżetówki, a zwłaszcza - biurokracji państwowej i samorządowej.
11 czerwca 2012
+13
-2
PL
3b6-c55
~ x   Człowieku jak nie masz pojęcia to nie zabieraj głosu.Czy ty wiesz co to jest elektrociepłownia ? Patrz i słuchaj!Mogą być miejsca pracy a co z ciepłej-nie twoja sprawa!
11 czerwca 2012
+3
-9
PL
c28-861
~ .   Ciepło musi być wykorzystane na miejscu. Co inwestor chce ogrzewać na polach za wiaduktem?Można produkować brykiet i sprzedawać go, ale to miała robić firma p. Kużmińskiego .Inwestor z Norwegii chyba nie ma rozeznania w terenie.
11 czerwca 2012
+4
-12
PL
c0d-ae8
~ Do roboty   Rosłan do roboty a nie tylko BCK
10 czerwca 2012
+18
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl