Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Solidarna Polska w Biłgoraju
2012.04.14 15:29 | aktualizacja: 2012.04.14 15:52

Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz

Stwierdził podczas spotkania w Biłgoraju, europoseł Tadeusz Cymański. Dziś tj. 14 kwietnia br. w towarzystwie posłów Jacka Boguckiego, Tadeusza Woźniaka i Jarosława Żaczka, przekonywał mieszkańców do swojej nowej partii - Solidarnej Polski.
Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz
Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz

Pierwszym poruszonym tematem była kwestia prawyborów, o które zaapelował dziś w Zamościu Zbigniew Ziobro. Europoseł zwrócił się z propozycją do PiS- u i jego prezesa, by przyszłego kandydata centroprawicy na prezydenta wyłonić w prawyborach.

- Ważne, żeby następny prezydent był człowiekiem prawicy. Jeśli nie Zbyszek Ziobro to może Kaczyński lub Jacek Kurski. Nie ważne kto, ważne by był to człowiek cieszący się największym poparciem wśród prawicowego środowiska. Przed tragiczną śmiercią Lecha Kaczyńskiego pojawiły się głosy w PiS, kto będzie startował, czy faktycznie Lech ma szanse wygrać, czy nie lepiej żeby wystartował Ziobro. Były to glosy prawicowych wyborców zaniepokojonych o to, czy wygra prawica. Pytanie czy Jarosław Kaczyński, jest na tyle tchórzliwy, by nie podjąć wyzwania? Ciekaw jestem jego reakcji - mówił Tadeusz Cymański w Biłgoraju.

O swojej dawnej partii powiedział znacznie więcej: - W PiS-e pocieszano mnie, że w PO też Tusk trzyma wszystkich krótko za mordę, jak Kaczyński nas, ale jakie to dla mnie pocieszenie? Musimy pilnować, by w Solidarnej Polsce nie zagnieździło się to co w PiS-e, bo naturalne są takie ciągoty do dowodzenia. Dzisiaj się nie boję, jestem wolny. Wiem, że jutro nie muszę iść do Jarka i powiedzieć: co ty wczoraj w Biłgoraju mówiłeś? - podkreślał Cymański.

Europseł przypomniał także zasługi PiS-u dla społeczeństwa Polskiego. Na przykład obniżenie o 5 % składki rentowej, jednak bił się w piersi za Zytę Gilowską: - Zyta Gilowska, która jest skrajnym liberałem, wywarła taki wpływ, że o 8% obniżono podatek dla najbogatszych.

Mieszkańcy Biłgoraja pytali o zasadniczą różnicę programową między SP a PiS. - Różnice polegają na tym, że Jarek nie chce spojrzeć prawdzie prosto w oczy. Problem nie polega na programie tylko na działaniu - stwierdził Europoseł. Odpowiadając na pytania musiał także odnieść się do kwestii aborcji i eutanazji. Przyznał, że partia nie jest za całkowitym zakazem aborcji, dopuszczalne są pewne wyjątki. Jednak opowiedział się za całkowitym zakazem badań prenatalnych i zbrodni eugenicznych. Stwierdził także, że brak koncesji dla TV Trwam, to wyraz ograniczenia wolności i demokracji.

Obecny na spotkaniu Zbigniew Ryba, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Biłgoraju zaapelował o to, by Solidarna Polska, zagospodarowała 40% społeczeństwa, które nie chodzi na wybory, poprzez wyjście do środowisk małych miasteczek i wsi. - Trudno jest skłonić ludzi, żeby przyszli na wybory. Jesteśmy małym klubem, z małymi środkami. Ale nie zapalisz innych, jak sam nie zapłoniesz. Róbmy swoje, do przodu i to przyniesie zwycięstwo! - zakończył spotkanie Tadeusz Cymański.

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7858
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
3f5-fe3
~ Biłgorajanka   Solidarna Polska jest nadzieją i wiem że się im uda. Dziękuję panu Cymańskiemu za wizytę w Biłgoraju.
15 kwietnia 2012
+12
-5
PL
547-d40
~ Nic   A ja uważam, że oni robią sobie z nas jaja. Szans nie mają, a głowy za chmurami. Im tylko przyświeca mżonka władzy, na którą mają minimum szans. Oprócz chęci władzy nic nowego nie wnoszą...
15 kwietnia 2012
+4
-13
PL
859-066
~ w temacie.   Na ostatnim grupowym zdjęciu obok Cymańskiego o ile to jest jego nazwisko,prawdziwe.Stoi Pani Marysia ? nazwisko mi wypadło z głowy.Ona jest prawdopodobnie rodem z Dereżni?Do czego piję? Pani Marysia siedziała w pace za czasów Stanu Wojennego za politykę.W tym pomógł jej niejaki Czesio K.Nie ma żadnych przeszkód by ta Pani zaczęła robić ale szybko szybko karierę,polityczna.Coś w stylu tej grubej pani z Gdańska Garbinos? co prowadziła, tramwaj.To się Pani Marysi należy jak w banku. Warunek należy się wiązać z tymi co do niej wyciągną pomocną,dłoń.Ale musi wiedzieć jak oddzielić plewy od,ziarna.
15 kwietnia 2012
+2
-8
PL
9a3-ff8
~ andrzej   jedyna partia i taki znany polityk w małym miasteczku, który spotyka się z ludzmi tuż po wyborach a nie tak jak inne partie przed wyborami .!!!!! solidarna polska bardzo was canię za determinację i chęc zmian na lepsze . cieszy mnie taka prawica.
15 kwietnia 2012
+11
-6
PL
3d9-e6b
~ mieszkaniec   ...a ja uważam że dobrze dla nas, że odwiedzili nas posłowie, tym bardziej europoseł Cymański, Biłgoraj zapamięta na pewno, trzeba odwiedzać i rozmawiać z ludźmi we wszystkich miejscowościach.Takie spotkanie się ceni, a kawa z europosłem to prawdziwa przyjemność.
15 kwietnia 2012
+9
-6
PL
64b-666
~ mech   Tłumy by pewnie były gdyby Palikot tam kondomy rozdawał albo robił szkolenie jak się ćpa.Cymański nie musiał tu być i mieć w d,,, to miasto tak jak inni.
15 kwietnia 2012
+9
-4
PL
672-655
~ jot'e   Kolejny zbawca i nawiedzony
Wszystkim dokoła wciska androny,
Wizje ma nowe, ględzi bez przerwy
I wszystkim wkoło działa na nerwy!
15 kwietnia 2012
+4
-14
PL
45b-376
~ ale   ale kicha, ledwo się na placu pomieścili
15 kwietnia 2012
+6
-12
PL
859-066
~ w temacie   Świat idzie w kierunku,głodu.A następnie w kierunku,wojny.Co do Prezydenta w Polsce.Ten Prezydent jest,ok.To słowo o szerokim,znaczeniu.Nawet Palikot nie zamierza z nim,walczyć.A ten co się porwie jest,durniem.Durni nie brakuje w Polsce. Tak jak i głupich,wątków.Obecny Prezydent jest idealny na okres,pokoju.A na okres wojny? Dla Państwa Polskiego będzie,zbawieniem.Co i dlaczego nie,wyjaśniam.Nie zamierzam pereł rzucać pod nogi,.....Co do wyborów.Zobaczymy co nam przyniesie,czas.Może kandydaci nie,dożyją?Bo są nie,godni.
15 kwietnia 2012
+1
-12
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   DO PONIŻSZYCH WPISÓW...ten się faktycznie śmieje, kto się ostatni śmieje...jeszcze mamy 3,5 roku do wyborów prezydenckich i w tym czasie wszelkie spekulacje i notowania dot. kandydatów na prezydenta będą się zmienić...ja zawsze stałem na stanowisku, że najlepiej jest wówczas gdy prezydent i konkretny rząd jest przez jedną kadencję, ponieważ dłuższy okres rządzenia powoduje m.in. powstanie silnych układów kolesiośko-partyjno-rodzinnych, które mają negatywne przełożenie na kraj w postaci zatrudnia w tzw. budżetówce, administracji państwowej i samorządowej "swoich" ludzi z elementami nepotyzmu włącznie...zaś co do kandydatów z opozycji na prezydenta, na dziś, to realnie patrząc, aktualnie najlepszym jej kontrkandydatem Komorowskiego byłby Ziobro...ale do wyborów prezydenckich jest dużo czasu`i na pewno będzie kilku "dobrych" kandydatów na ten stołek...poczekamy to zobaczymy...
14 kwietnia 2012
+13
-9
PL
d73-22a
~ Do MAKS   Wasze "wiedze" gdzie się odbywają ??? Czy Rudy dał sobie już spokój ???
14 kwietnia 2012
+9
-6
PL
c30-e52
~ Nie Smirnoff   Musisz bardzo uważac bo ze smiechu moze peknac ci zwieracz w d..ie ,bo nie wiesz kiedy się smiac i z czego.
14 kwietnia 2012
+11
-9
PL
191-a2b
~ Smirnoff   Doczytałem do momentu o kandydatach na prezydenta. Dalej nie mogę bo zwijam się ze śmiechu :D Kurski, Ziobro albo Kaczor prezydentem HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH LEŻE
14 kwietnia 2012
+10
-15
PL
18b-409
~ MAKS   KTO POZWOLIŁ ZROBIĆ WIEDZ NA TYLE TYSIĘCY SYMPATYKÓW SOLIDARNEJ POLSKI PRZY RATUSZU
14 kwietnia 2012
+10
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
dzisiaj, 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
dzisiaj, 11:01 Kraj
Koncerty i imprezy masowe pod koniec wakacji?
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
w piątek, godzina 12:15 Biłgoraj
Biłgoraj EKO Challenge w DDTVN
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
w sobotę, godzina 12:05 Biłgoraj
Policjanci oddali krew dla chorego kolegi
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w niedzielę, godzina 09:20 Biłgoraj
Powiat biłgorajski przystąpił do Euroregionu Roztocze
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
dzisiaj, 09:13 Powiat
Wniosek o emeryturę lub rentę później, a wypłata "wstecz"
w środę, godzina 11:33 Biłgoraj
Budowa ronda ruszyła
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl