Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Solidarna Polska w Biłgoraju
2012.04.14 15:29 | aktualizacja: 2012.04.14 15:52

Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz

Stwierdził podczas spotkania w Biłgoraju, europoseł Tadeusz Cymański. Dziś tj. 14 kwietnia br. w towarzystwie posłów Jacka Boguckiego, Tadeusza Woźniaka i Jarosława Żaczka, przekonywał mieszkańców do swojej nowej partii - Solidarnej Polski.
Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz
Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz

Pierwszym poruszonym tematem była kwestia prawyborów, o które zaapelował dziś w Zamościu Zbigniew Ziobro. Europoseł zwrócił się z propozycją do PiS- u i jego prezesa, by przyszłego kandydata centroprawicy na prezydenta wyłonić w prawyborach.

- Ważne, żeby następny prezydent był człowiekiem prawicy. Jeśli nie Zbyszek Ziobro to może Kaczyński lub Jacek Kurski. Nie ważne kto, ważne by był to człowiek cieszący się największym poparciem wśród prawicowego środowiska. Przed tragiczną śmiercią Lecha Kaczyńskiego pojawiły się głosy w PiS, kto będzie startował, czy faktycznie Lech ma szanse wygrać, czy nie lepiej żeby wystartował Ziobro. Były to glosy prawicowych wyborców zaniepokojonych o to, czy wygra prawica. Pytanie czy Jarosław Kaczyński, jest na tyle tchórzliwy, by nie podjąć wyzwania? Ciekaw jestem jego reakcji - mówił Tadeusz Cymański w Biłgoraju.

O swojej dawnej partii powiedział znacznie więcej: - W PiS-e pocieszano mnie, że w PO też Tusk trzyma wszystkich krótko za mordę, jak Kaczyński nas, ale jakie to dla mnie pocieszenie? Musimy pilnować, by w Solidarnej Polsce nie zagnieździło się to co w PiS-e, bo naturalne są takie ciągoty do dowodzenia. Dzisiaj się nie boję, jestem wolny. Wiem, że jutro nie muszę iść do Jarka i powiedzieć: co ty wczoraj w Biłgoraju mówiłeś? - podkreślał Cymański.

Europseł przypomniał także zasługi PiS-u dla społeczeństwa Polskiego. Na przykład obniżenie o 5 % składki rentowej, jednak bił się w piersi za Zytę Gilowską: - Zyta Gilowska, która jest skrajnym liberałem, wywarła taki wpływ, że o 8% obniżono podatek dla najbogatszych.

Mieszkańcy Biłgoraja pytali o zasadniczą różnicę programową między SP a PiS. - Różnice polegają na tym, że Jarek nie chce spojrzeć prawdzie prosto w oczy. Problem nie polega na programie tylko na działaniu - stwierdził Europoseł. Odpowiadając na pytania musiał także odnieść się do kwestii aborcji i eutanazji. Przyznał, że partia nie jest za całkowitym zakazem aborcji, dopuszczalne są pewne wyjątki. Jednak opowiedział się za całkowitym zakazem badań prenatalnych i zbrodni eugenicznych. Stwierdził także, że brak koncesji dla TV Trwam, to wyraz ograniczenia wolności i demokracji.

Obecny na spotkaniu Zbigniew Ryba, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Biłgoraju zaapelował o to, by Solidarna Polska, zagospodarowała 40% społeczeństwa, które nie chodzi na wybory, poprzez wyjście do środowisk małych miasteczek i wsi. - Trudno jest skłonić ludzi, żeby przyszli na wybory. Jesteśmy małym klubem, z małymi środkami. Ale nie zapalisz innych, jak sam nie zapłoniesz. Róbmy swoje, do przodu i to przyniesie zwycięstwo! - zakończył spotkanie Tadeusz Cymański.

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Nie zapalisz innych, jeśli sam nie zapłoniesz, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7950
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
3f5-fe3
~ Biłgorajanka   Solidarna Polska jest nadzieją i wiem że się im uda. Dziękuję panu Cymańskiemu za wizytę w Biłgoraju.
15 kwietnia 2012
+12
-5
PL
547-d40
~ Nic   A ja uważam, że oni robią sobie z nas jaja. Szans nie mają, a głowy za chmurami. Im tylko przyświeca mżonka władzy, na którą mają minimum szans. Oprócz chęci władzy nic nowego nie wnoszą...
15 kwietnia 2012
+4
-13
PL
859-066
~ w temacie.   Na ostatnim grupowym zdjęciu obok Cymańskiego o ile to jest jego nazwisko,prawdziwe.Stoi Pani Marysia ? nazwisko mi wypadło z głowy.Ona jest prawdopodobnie rodem z Dereżni?Do czego piję? Pani Marysia siedziała w pace za czasów Stanu Wojennego za politykę.W tym pomógł jej niejaki Czesio K.Nie ma żadnych przeszkód by ta Pani zaczęła robić ale szybko szybko karierę,polityczna.Coś w stylu tej grubej pani z Gdańska Garbinos? co prowadziła, tramwaj.To się Pani Marysi należy jak w banku. Warunek należy się wiązać z tymi co do niej wyciągną pomocną,dłoń.Ale musi wiedzieć jak oddzielić plewy od,ziarna.
15 kwietnia 2012
+2
-8
PL
9a3-ff8
~ andrzej   jedyna partia i taki znany polityk w małym miasteczku, który spotyka się z ludzmi tuż po wyborach a nie tak jak inne partie przed wyborami .!!!!! solidarna polska bardzo was canię za determinację i chęc zmian na lepsze . cieszy mnie taka prawica.
15 kwietnia 2012
+11
-6
PL
3d9-e6b
~ mieszkaniec   ...a ja uważam że dobrze dla nas, że odwiedzili nas posłowie, tym bardziej europoseł Cymański, Biłgoraj zapamięta na pewno, trzeba odwiedzać i rozmawiać z ludźmi we wszystkich miejscowościach.Takie spotkanie się ceni, a kawa z europosłem to prawdziwa przyjemność.
15 kwietnia 2012
+9
-6
PL
64b-666
~ mech   Tłumy by pewnie były gdyby Palikot tam kondomy rozdawał albo robił szkolenie jak się ćpa.Cymański nie musiał tu być i mieć w d,,, to miasto tak jak inni.
15 kwietnia 2012
+9
-4
PL
672-655
~ jot'e   Kolejny zbawca i nawiedzony
Wszystkim dokoła wciska androny,
Wizje ma nowe, ględzi bez przerwy
I wszystkim wkoło działa na nerwy!
15 kwietnia 2012
+4
-14
PL
45b-376
~ ale   ale kicha, ledwo się na placu pomieścili
15 kwietnia 2012
+6
-12
PL
859-066
~ w temacie   Świat idzie w kierunku,głodu.A następnie w kierunku,wojny.Co do Prezydenta w Polsce.Ten Prezydent jest,ok.To słowo o szerokim,znaczeniu.Nawet Palikot nie zamierza z nim,walczyć.A ten co się porwie jest,durniem.Durni nie brakuje w Polsce. Tak jak i głupich,wątków.Obecny Prezydent jest idealny na okres,pokoju.A na okres wojny? Dla Państwa Polskiego będzie,zbawieniem.Co i dlaczego nie,wyjaśniam.Nie zamierzam pereł rzucać pod nogi,.....Co do wyborów.Zobaczymy co nam przyniesie,czas.Może kandydaci nie,dożyją?Bo są nie,godni.
15 kwietnia 2012
+1
-12
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   DO PONIŻSZYCH WPISÓW...ten się faktycznie śmieje, kto się ostatni śmieje...jeszcze mamy 3,5 roku do wyborów prezydenckich i w tym czasie wszelkie spekulacje i notowania dot. kandydatów na prezydenta będą się zmienić...ja zawsze stałem na stanowisku, że najlepiej jest wówczas gdy prezydent i konkretny rząd jest przez jedną kadencję, ponieważ dłuższy okres rządzenia powoduje m.in. powstanie silnych układów kolesiośko-partyjno-rodzinnych, które mają negatywne przełożenie na kraj w postaci zatrudnia w tzw. budżetówce, administracji państwowej i samorządowej "swoich" ludzi z elementami nepotyzmu włącznie...zaś co do kandydatów z opozycji na prezydenta, na dziś, to realnie patrząc, aktualnie najlepszym jej kontrkandydatem Komorowskiego byłby Ziobro...ale do wyborów prezydenckich jest dużo czasu`i na pewno będzie kilku "dobrych" kandydatów na ten stołek...poczekamy to zobaczymy...
14 kwietnia 2012
+13
-9
PL
d73-22a
~ Do MAKS   Wasze "wiedze" gdzie się odbywają ??? Czy Rudy dał sobie już spokój ???
14 kwietnia 2012
+9
-6
PL
c30-e52
~ Nie Smirnoff   Musisz bardzo uważac bo ze smiechu moze peknac ci zwieracz w d..ie ,bo nie wiesz kiedy się smiac i z czego.
14 kwietnia 2012
+11
-9
PL
191-a2b
~ Smirnoff   Doczytałem do momentu o kandydatach na prezydenta. Dalej nie mogę bo zwijam się ze śmiechu :D Kurski, Ziobro albo Kaczor prezydentem HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH LEŻE
14 kwietnia 2012
+10
-15
PL
18b-409
~ MAKS   KTO POZWOLIŁ ZROBIĆ WIEDZ NA TYLE TYSIĘCY SYMPATYKÓW SOLIDARNEJ POLSKI PRZY RATUSZU
14 kwietnia 2012
+10
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 17:36 Teodorówka
Mieszkańcy trzech gmin mogą korzystać z nowych dróg
Mieszkańcy północnej części powiatu mogą korzystać z 18 km przebudowanych dróg. Zadanie współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowało ponad 6,6 mln zł. Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych dróg powiatowych miało miejsce w piątkowe popołudnie, 25 września.
dzisiaj, 13:58 Biłgoraj
Zderzenie bmw z oplem
w poniedziałek, godzina 15:03 Biłgoraj
Niebezpieczny ładunek w LO im. ONZ?
w czwartek, godzina 10:43 Biłgoraj
Pracownica DPS przyszła do pracy kompletnie pijana. Miała 3,5 promila
53-letnia kobieta, pracująca w jednym z biłgorajskich Domów Pomocy Społecznej przyszła do pracy kompletnie pijana. Fakt ten zgłoszony został policji. Pracownica już została zwolniona.
dzisiaj, 11:21 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
27-latek oszukany podczas internetowych zakupów
18 września 2020 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
dzisiaj, 08:20 Powiat
W powiecie nadal funkcjonuje izolatorium?
w piątek, godzina 09:33 Biszcza
Alarm bombowy w powiecie [AKTUALIZACJA]
21 września 2020 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 09:27 Korczów
Ponad 100 km/h przez Korczów
w poniedziałek, godzina 09:05 Tarnogród
Zderzenie toyoty z ciągnikiem. Traktorzysta był pijany
19 września 2020 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
w środę, godzina 17:16 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
dzisiaj, 07:38 Lubelszczyzna
Przysięga i promocja w święto Terytorialsów
w środę, godzina 08:20 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
dzisiaj, 10:32 Czernięcin Główny
Pędził przez Czernięcin, na liczniku miał 109 km/h
w niedzielę, godzina 08:09 Biłgoraj
Konkurs "Stołówka z klasą" podsumowany. Jedna powstała w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 14:14 Biłgoraj
Powiatowe Podsumowanie Roku Sportowego
W poniedziałkowe popołudnie, 28 września, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie roku w sporcie szkolnym. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy.
w sobotę, godzina 10:45 Lubelszczyzna
Młoda kobieta z powiatu zakażona SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 11:04 Lubelszczyzna
87 zakażeń w województwie
w niedzielę, godzina 15:00 Biszcza
Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi - gala podsumowująca
Od czwartku, 24 września, na terenie powiatu biłgorajskiego trwała Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się na Lubelszczyźnie. W niedzielne przedpołudnie, 27 września, zorganizowano galę podsumowującą projekt.
dzisiaj, 09:10 Roztocze
Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze ogłosiło konkurs na logo
w niedzielę, godzina 09:10 Lubelszczyzna
W szpitalach brakuje miejsc?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl