Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
2012.04.06 22:50

Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja

Tradycyjnie już w Wielki Piątek wierni Kościoła Katolickiego przeszli z Krzyżem ulicami miasta. W tym roku Droga Krzyżowa rozpoczęła się w kościele Wniebowzięcia NMP, a zakończyła w parafii Św. Marii Magdaleny.
Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja
Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja

Odtworzenie XIV stacji przedstawiających historię śmierci Jezusa ma bogatą symbolikę dla chrześcijan i może być rozważana na wiele różnych sposobów.

Nabożeństwo odbywające się każdego roku gromadzi rzesze wiernych z Biłgoraja i okolic.

Droga Krzyżowa jest przygotowaniem do największego święta chrześcijan - Zmartwychwstania Pańskiego

Zapraszamy do fotogalerii z tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 28456
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b9e-04e
~ Troll   Na obronę posiadamy to, że kompletnie nie znasz zasad polskiej interpunkcji.
Śmianie zawsze ze straszenia sądem i piekłem.
Średniowiecze się skończyło w pięć wieków temu. :)
7 kwietnia 2012
+9
-5
PL
1ea-4c5
~ w temacie   Czy to nie świadomość,ludzka? A może.Sami do królestwa niebieskiego nie,wejdziecie.I innym nie,pozwolicie.To są słowa z Biblii.Jak to zagaić.Wszystkich nas czeka.Sąd Ostateczny.Czy posiadacie coś na,obronę? Oj bedzie biada, biada, biada.
7 kwietnia 2012
+2
-6
PL
b35-292
~ Komercja   nic więcej! To nie modlitwa, to 'przedstawienie katolickie'.W żadnej innej religii nie występuje taka naiwnośc i niewiedz jak w katolicyżmie,
7 kwietnia 2012
+8
-7
PL
a8d-302
~ Fata   Nasze maisto jest niesamowicie podzielone politycznie. Kaczynski i Palikot mają tu dużo zwolenników więc nigdy nie będzie zgody.Ta procesja to demonstracje sily Kościoła pokaz psychologiczny dla niewierzących lub innowierców. Dlugo w naszym miescie nie bedzie tolarancji.
7 kwietnia 2012
+5
-3
PL
b0a-369
~ dno intelektualne   ...ocena wpisów świadczy o poziomie internautów i ich zawiści..
7 kwietnia 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ ZAWIŚĆ I ZAZDROŚĆ   HAHA....HA...CO ZA NIE MERYTORYCZNE WPISY NA TEJ STRONIE...HAHA
7 kwietnia 2012
+2
-2
PL
b9e-04e
~ Troll   Muzułmanie nam głównych ulic nie blokują. Nawet bocznych.
Wiadomo, że każdy ma prawo wierzyć w co tam sobie chce, ale po kiego wacka wpierdzielać się z tym w przestrzeń publiczną świeckiego państwa (chociaż już w sumie nie wiadomo, czy Polska nim jest, patrząc po tym, co się dzieje teraz)?
Kościołów pięć, place przy kościołach są i po co takie szopki odstawiać na GŁÓWNEJ ulicy miasta?
Ktoś niżej napisał taki truzim, ale nie dla wszystkich widać jest to oczywiste w Biłgo(ciemno)raju:
"PO ULICACH SIĘ JEŻDZI".
7 kwietnia 2012
+14
-6
Drakkar   Zanim cokolwiek powiesz o tolerancji "katoli"powinieneś zapoznać sie z tym rodzajem zrozumienia,współczucia i akceptacji jaki jest codziennie praktykowany przez muzułmanów w krajach arabskich a czesto też w Europie zachodniej.Podejrzewam że znasz pojecia honorowe zabójstwo,rytualny ubój zwierząt halal,małżeństwo z 12 letnimi dziewczynkami,prawo szariatu, skoro z takim zawzieciem wypowiadasz sie o tolerancji "katoli".Jestem ciekaw jak długo przeżyłbyś powiedzmy w Arabi Sudyjskiej gdybyś pojechał tam jako"katol" z krzyżykiem na szyi ? Nie pokozaczyłbyś długo tydzień może dwa i ślad by po Tobie zaginął,nie wspomne co by się stało z Twoją kobietą.Odwróćmy teraz sytuację jesteś arabem i jedziesz do Europy,możesz zwiedzać,podróżować,żyć jednym słowem.Możesz walić łbem w dywan do woli i nikt złego słowa Ci nie powie.Mam jednak wrażenie że nadszarpnąłeś moje zaufanie brakiem przystosowania sie do warunków w jakich żyją Europejczycy dajemy Ci socjal,mieszkanie,warunki do utrzymania,mozliwośc rozwoju odtrąciłeś to wszystko chcesz wprowadzić swoje zwyczaje do Europy,nie chcesz pracować,tworzysz getta,siłą wprowadzasz swoją religie nie szanujac naszej,gwałcisz nasze kobiety a jesli któraś nie jest ci uległa oblewasz ją kwasem bo przecież kobieta w twojej religi jest mniej ważna od psa.
http://atlasshrugs2000.typepad.com/atlas_shrugs/2009/03/honor-killing-islams-gruesome-gallery.html
(zdjecia na dole)
Nie stary moja tolerancja już sie kończy jesteś jak rak który chce zdominować gospodarza.Nie moge sobie na to pozwolić,posunąłeś sie za daleko.
http://www.wykop.pl/szukaj/muzu%25C5%2582manie/
Zanim powiesz coś o tolerancji"katoli" poczytaj troche zapoznaj sie jak wygląda tolerancja zamiast pisac nieprawdę.
http://www.euroislam.pl/
O chrzconych scyzorykiem już mi sie nie chce pisać bo wiesz Wielkanoc za pasem a ja mam ogromną ochotę na Święconke.
Zawsze możesz poczytać.
http://marucha.wordpress.com/2012/04/02/przemysl-holocaustu-norman-finkelstein-jak-odpierac-ataki-na-polske/#more-20239
i obejrzeć

http://marucha.wordpress.com/2012/03/28/obyczaje-i-przesady-zydowskie/#more-20051
7 kwietnia 2012
+4
-6
CH
c97-1d3
~ nomi   Brawo kiełbasa dobrze gadasz, Ci pobożni Bogobojni z Biłgoraja co całymi dniami w kosciele siedzą to by wyzywali i rzucali kamieniami do wyznawców innych religii, Tacy to już ludzie im bardziej bliżej ołtarza stoi to najgorsza chol.....
7 kwietnia 2012
+12
-6
CH
c97-1d3
~ nice   Bilgoraj takie małe miasto ale za to kościołów prawie jak w Lublinie, weźcie się ludzie opamiętajcie, kosciół żeruje na waszej głupocie. Popieram ulice są dla samochodów a nie spacerowania, kosciół ma swój plac koło koscioła niech tam sobie spacerują . Powinno to być prawnie regulowane i przestrzegane, Kościół za dużo sobie pozwala
7 kwietnia 2012
+14
-10
PL
0ff-565
~ Kiełbasa   Ciekawe katole czy byście byli tacy tolerancyjni jakby sobie araby w swoich szlafrokach popylały przez główną z koranem w ręku i co chwilę się zatrzymywały by upaść na ziemię i oddać cześć Allahowi.
7 kwietnia 2012
+13
-10
CH
c97-1d3
~ nomi   Ciemnota intelektualna nadal panuje w Biłgoraju, ludzie jak by mogli to by księżom w d weszli bez wazeliny, a te nieroby zacierają ręce i żerują na ludzkiej głupocie.
7 kwietnia 2012
+14
-8
PL
947-5ef
~ ateista   WŁADEK PRZESTAŃ PIERNICZYĆ.OD MODLENIA SĄ KOŚCIOŁY.PO ULICACH SIĘ JEŻDZI.STACJE KRZYŻOWE W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ SĄ WOKÓŁ KOŚCIOŁA.
7 kwietnia 2012
+14
-10
PL
c53-145
~ Władek   Nie rozumiem naprawde o co ma ktoś problem z tym blokowaniem ulic. Czy wy, jeden z drugim staliście w korku samochodem? (Jeśli tak toście głupi bo najwiekszy objazd to jakieś +1,5 km. A jeśli do Okrągłego itd no to 20 minut modlitwy czekając nikomu nie zaszkodziło.)
Jeśli mowa o jakimś tam pozerstwie wspomnianym niżej- To było , jest i będzie ale nie nam o tym sądzić napewno. Nikt nie wytknie palcem kogoś, kto chce coś, komuś pokazać. Jestem pewien że większość uczestników to prakytykujący katolicy(Kościoły są niemal na każdej mszy wypełnione po brzegi)
Następna sprawa odnośnie tego, że Droga Krzyżowa komuś przeszkadzała. Jak już ktoś zauważył to uczestników było b. wielu. A przeciwników widzę 3-4? nie czasy veto, więc myślę, że tyle w temacie.
Wesołych świąt, rozumu nie przybędzie, więc chociaż miło spędźcie.
7 kwietnia 2012
+8
-12
PL
b0a-369
~ c.d.n/w bezrobotny   ŻYCZĘ WSZYSTKIM INTERNAUTOM SERWISU DOBREGO HUMORU I SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ORAZ WSZYSTKIEGO NAJ..NAJ..NAJ..I JESZCZE WIĘCEJ,a zwłaszcza tym, którzy użyczają sobie moje nicki i minusują moje wpisy. :
7 kwietnia 2012
+5
-5
PL
b0a-369
~ c.d.n/w bezrobotny   c.d.dzięki tej decyzji, kapłani żydowscy byli nadal "panami dusz w Izraelu" i sprawowali pośrednio faktyczną władzę ..."była to tzw. "siła złego na jednego"...jak wiadomo, kiedyś religie i jej kapłani - poza tzw. "złotym pieniądzem i władzą z nadania Boga"- odgrywali najważniejsze role w poszczególnych krajach, głównie z powodu tzw."ciemnoty intelektualnej"ludności itd...
7 kwietnia 2012
+5
-3
PL
b0a-369
~ c.d n/w bezrobotny   cdzaś wówczas w super nowoczesnym,pod każdym względem Cesarstwie Rzymskim (prawo,alfabet,architektura itd.)ludzie"światli"i Piłat wiedział, że ukrzyżowanie niewinnego Jezusa było złamaniem prawa
7 kwietnia 2012
+5
-4
Drakkar   1.Szanuj mnie tak jak i Ty szanowany być chcesz.
2.Petenta i klienta(choć czasem burakiem jest)szanuj.
3.Spełniaj obietnice wyborcze i nie marnuj publicznych pieniędzy.
4.Cwaniactwa na drodze i parkingu nie pokazuj bo bucostwa swego świadectwo innym dajesz.
5.Pieniedzy nie równaj z inteligencja.
6.Pracownika swego szanuj,z wypłatami sie nie spoźniaj za nadgodziny jemu płać.
7.Cen za swoje usługi i towary nie zawyżaj Biłgoraj to nie Paryż.
8.Obmycia ciała swego dokonuj często i odzieży pranie stosuj.
9.Pij i używaj aby szkoda Twoja na innych sie nie odbijała.
10.Hipokrytą,malkontentem i nienawistnikiem nie bądź.
11.Droga Krzyżowa świadectwem Twojej wiary i uczynków niech bedzie,okazją do wybielania sie nie uczyniaj.
7 kwietnia 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ...każdy ma prawo do własnej religii-wiary i pielęgnować tradycje i obchodzić "swoje" Święta jak chce, ale zgodnie z obowiązującym prawem materialnym...jest wiele starych przysłów, w tym m.in."że własną historię należy pamiętać a tradycje pielęgnować"...ze zdjęć wynika, że było sporo-bo kilka tysięcy- uczestników Drogi Krzyżowej...należy zauważyć, że męczeńska śmierć na krzyżu była w okresie życia Jezusa standardowym wykonaniem śmierci i miała na celu odstraszanie od łamania prawa w Cesarstwie Rzymskim... w tym samym okresie prawie wszyscy pojmani żołnierze z armii Spartakusa zostali ukrzyżowani chociaż w większości krajów nie zajętych przez Rzymian, a zwłaszcza w Azji, wykonywanie kary śmierci było bardziej "humanitarne" poprzez np. obcięcie głowy...nie wiem jak by potoczyła się historia życia Jezusa na Ziemi, gdyby On nie oświadczył publicznie - w obecności arcykapłanów żydowskich - Piłatowi, że jest Królem Żydowskim...cdn
7 kwietnia 2012
+6
-6
PL
0ff-565
~ Smirnoff   Zgadzam się z anonimem. Zamiast sobie pójść bocznymi, nie przeszkadzać ludziom to muszą walić Kościuszki. Zresztą co to za droga jak tam się nikt nie modli tylko każdy się rozgląda kto jak jest ubrany.
7 kwietnia 2012
+18
-8
CH
c97-1d3
~ megi   Miasto zakłamanych, fałszywych ludzi myślą, że jak pójdą do kościoła to zostanie im odpuszczone.
7 kwietnia 2012
+14
-6
PL
d73-22a
~ Do Wielkiego Ateisty poniżej !!!   Jak Ty blokujesz internet normalnym to nikt Ci nic nie mówi !!!
7 kwietnia 2012
+4
-9
PL
94d-f7e
~ Anonim   tylko ruch blokuja katole...
7 kwietnia 2012
+7
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:29 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku dyrektora I LO im. ONZ
Dziś, w piątek, 21 lutego Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora największej szkoły średniej w regionie - I LO im. ONZ. Dotychczas, przez wiele lat tę funkcję pełnił Marian Klecha. Czas na składanie ofert mija 5 marca.
dzisiaj, 08:20 Gmina Biłgoraj
Czołówka busa z osobówką. Droga nr 858 nieprzejezdna [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 15:12 Biłgoraj
Syndyk odpowiada staroście
w sobotę, godzina 19:20 Tarnawa Duża
Dom Senior+ w Tarnawie Dużej otwarty
W Tarnawie Dużej, w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, powstał dzienny dom opieki dla seniorów. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w sobotnie popołudnie 22 lutego.
w poniedziałek, godzina 11:42 Powiat
Powalone drzewa i zerwane dachy
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
Utrudnienia w ruchu
w czwartek, godzina 14:27 Biłgoraj
Nowa karetka dla bilgorajskiego pogotowia
Dzięki rządowemu wsparciu w postaci dofinansowania w kwocie 400 tys zł możliwy był zakup nowego ambulansu dla pogotowia w Biłgoraju. Uroczyste przekazanie kluczy do pojazdy odbyło się w czwartek, 20 lutego.
dzisiaj, 09:48 Potok Górny
Stan licznika zmniejszył się o prawie 10 tys. km
we wtorek, godzina 09:44 Tarnogród
Trzynaście prób wyłudzenia pieniędzy w Tarnogrodzie
w piątek, godzina 11:20 Biłgoraj
Wszawica atakuje?
Wszawica powraca do szkół i przedszkoli jak bumerang. Cyklicznie otrzymujemy sygnały o występowaniu problemu w naszym powiecie. Mimo, że do biłgorajskiego sanepidu nie wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się wesz w placówkach informacje o zakażeniach krążą między rodzicami uczniów.
w sobotę, godzina 18:25 Gmina Biłgoraj
Zderzenie z sarną
w poniedziałek, godzina 14:52 Majdan Nowy
Mercedes dachował do rowu
w czwartek, godzina 13:03 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja wydali ponad 31 mln zł na alkohol
Taka kwota przyprawia o zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli porówna się ją z poprzednimi latami. W ubiegłym roku w biłgorajskich barach i sklepach z alkoholem wydaliśmy o ponad 3 mln zł więcej niż w 2018 roku.
w sobotę, godzina 20:22 Biłgoraj
Biuro poselskie Beaty Mazurek i Jacka Sasina już działa
w poniedziałek, godzina 15:45 Biłgoraj
Średniowieczne znaleziska w muzeum
w czwartek, godzina 08:44 Biłgoraj
Nowy zarząd biłgorajskiego oddziału PCK
W poniedziałek, 17 lutego, odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z minionej kadencji i wybrano nowy zarząd na lata 2020-2024.
w niedzielę, godzina 19:59 Biłgoraj
Karnawałowo w BCK
15 lutego 2020 Biłgoraj
Bal maturalny ZSZiO
14 lutego 2020 Biłgoraj
78 lat temu powstała Armia Krajowa
14 lutego to bardzo ważna data w historii Polski. Tego dnia została powołana Armia Krajowa. Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości rocznicowe. 78. rocznicę powstania jedynej, realnej, wojskowej i moralnej siłą, która w latach okupacji przeciwstawiła się terrorowi i wynaradawianiu ludności polskiej zorganizowano także w Biłgoraju.
19 lutego 2020 Biłgoraj
Drzewa poszły pod piłę
w poniedziałek, godzina 09:24 Stary Bidaczów
Dzień Kobiet na Ludowo
14 lutego 2020 Czernięcin Główny
Jubileusz 100-lecia urodzin
W środę, 5 lutego mieszkanka gminy Turobin Balbina Ciastuła obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin. Z tej okazji Jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych, USC oraz KRUS.
dzisiaj, 07:26 Szachy
Nagrodzona gra o powiatowy tron szachowy
we wtorek, godzina 16:40 Biłgoraj
Przedszkole zaprosiło na Dzień Otwarty
14 lutego 2020 Biłgoraj
EKOwalentynki
Wolontariusze PCK zorganizowali akcję pod hasłem EKOwalentynki. W ramach przedsięwzięcia, w piątkowe popołudnie 14 lutego, w Parku Solidarności rozdawali sadzonki drzewek, częstowali piernikami i rozmawiali o ekologii.
we wtorek, godzina 08:05 Józefów
Ratują i uczą ratować
we wtorek, godzina 10:17 Biłgoraj
Szkolenie dla branży turystycznej w ZSZiO
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl