Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
2012.04.06 22:50

Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja

Tradycyjnie już w Wielki Piątek wierni Kościoła Katolickiego przeszli z Krzyżem ulicami miasta. W tym roku Droga Krzyżowa rozpoczęła się w kościele Wniebowzięcia NMP, a zakończyła w parafii Św. Marii Magdaleny.
Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja
Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja

Odtworzenie XIV stacji przedstawiających historię śmierci Jezusa ma bogatą symbolikę dla chrześcijan i może być rozważana na wiele różnych sposobów.

Nabożeństwo odbywające się każdego roku gromadzi rzesze wiernych z Biłgoraja i okolic.

Droga Krzyżowa jest przygotowaniem do największego święta chrześcijan - Zmartwychwstania Pańskiego

Zapraszamy do fotogalerii z tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Droga Krzyżowa ulicami Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 29105
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b9e-04e
~ Troll   Na obronę posiadamy to, że kompletnie nie znasz zasad polskiej interpunkcji.
Śmianie zawsze ze straszenia sądem i piekłem.
Średniowiecze się skończyło w pięć wieków temu. :)
7 kwietnia 2012
+9
-5
PL
1ea-4c5
~ w temacie   Czy to nie świadomość,ludzka? A może.Sami do królestwa niebieskiego nie,wejdziecie.I innym nie,pozwolicie.To są słowa z Biblii.Jak to zagaić.Wszystkich nas czeka.Sąd Ostateczny.Czy posiadacie coś na,obronę? Oj bedzie biada, biada, biada.
7 kwietnia 2012
+2
-6
PL
b35-292
~ Komercja   nic więcej! To nie modlitwa, to 'przedstawienie katolickie'.W żadnej innej religii nie występuje taka naiwnośc i niewiedz jak w katolicyżmie,
7 kwietnia 2012
+8
-7
PL
a8d-302
~ Fata   Nasze maisto jest niesamowicie podzielone politycznie. Kaczynski i Palikot mają tu dużo zwolenników więc nigdy nie będzie zgody.Ta procesja to demonstracje sily Kościoła pokaz psychologiczny dla niewierzących lub innowierców. Dlugo w naszym miescie nie bedzie tolarancji.
7 kwietnia 2012
+5
-3
PL
b0a-369
~ dno intelektualne   ...ocena wpisów świadczy o poziomie internautów i ich zawiści..
7 kwietnia 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ ZAWIŚĆ I ZAZDROŚĆ   HAHA....HA...CO ZA NIE MERYTORYCZNE WPISY NA TEJ STRONIE...HAHA
7 kwietnia 2012
+2
-2
PL
b9e-04e
~ Troll   Muzułmanie nam głównych ulic nie blokują. Nawet bocznych.
Wiadomo, że każdy ma prawo wierzyć w co tam sobie chce, ale po kiego wacka wpierdzielać się z tym w przestrzeń publiczną świeckiego państwa (chociaż już w sumie nie wiadomo, czy Polska nim jest, patrząc po tym, co się dzieje teraz)?
Kościołów pięć, place przy kościołach są i po co takie szopki odstawiać na GŁÓWNEJ ulicy miasta?
Ktoś niżej napisał taki truzim, ale nie dla wszystkich widać jest to oczywiste w Biłgo(ciemno)raju:
"PO ULICACH SIĘ JEŻDZI".
7 kwietnia 2012
+14
-6
Drakkar   Zanim cokolwiek powiesz o tolerancji "katoli"powinieneś zapoznać sie z tym rodzajem zrozumienia,współczucia i akceptacji jaki jest codziennie praktykowany przez muzułmanów w krajach arabskich a czesto też w Europie zachodniej.Podejrzewam że znasz pojecia honorowe zabójstwo,rytualny ubój zwierząt halal,małżeństwo z 12 letnimi dziewczynkami,prawo szariatu, skoro z takim zawzieciem wypowiadasz sie o tolerancji "katoli".Jestem ciekaw jak długo przeżyłbyś powiedzmy w Arabi Sudyjskiej gdybyś pojechał tam jako"katol" z krzyżykiem na szyi ? Nie pokozaczyłbyś długo tydzień może dwa i ślad by po Tobie zaginął,nie wspomne co by się stało z Twoją kobietą.Odwróćmy teraz sytuację jesteś arabem i jedziesz do Europy,możesz zwiedzać,podróżować,żyć jednym słowem.Możesz walić łbem w dywan do woli i nikt złego słowa Ci nie powie.Mam jednak wrażenie że nadszarpnąłeś moje zaufanie brakiem przystosowania sie do warunków w jakich żyją Europejczycy dajemy Ci socjal,mieszkanie,warunki do utrzymania,mozliwośc rozwoju odtrąciłeś to wszystko chcesz wprowadzić swoje zwyczaje do Europy,nie chcesz pracować,tworzysz getta,siłą wprowadzasz swoją religie nie szanujac naszej,gwałcisz nasze kobiety a jesli któraś nie jest ci uległa oblewasz ją kwasem bo przecież kobieta w twojej religi jest mniej ważna od psa.
http://atlasshrugs2000.typepad.com/atlas_shrugs/2009/03/honor-killing-islams-gruesome-gallery.html
(zdjecia na dole)
Nie stary moja tolerancja już sie kończy jesteś jak rak który chce zdominować gospodarza.Nie moge sobie na to pozwolić,posunąłeś sie za daleko.
http://www.wykop.pl/szukaj/muzu%25C5%2582manie/
Zanim powiesz coś o tolerancji"katoli" poczytaj troche zapoznaj sie jak wygląda tolerancja zamiast pisac nieprawdę.
http://www.euroislam.pl/
O chrzconych scyzorykiem już mi sie nie chce pisać bo wiesz Wielkanoc za pasem a ja mam ogromną ochotę na Święconke.
Zawsze możesz poczytać.
http://marucha.wordpress.com/2012/04/02/przemysl-holocaustu-norman-finkelstein-jak-odpierac-ataki-na-polske/#more-20239
i obejrzeć

http://marucha.wordpress.com/2012/03/28/obyczaje-i-przesady-zydowskie/#more-20051
7 kwietnia 2012
+4
-6
CH
c97-1d3
~ nomi   Brawo kiełbasa dobrze gadasz, Ci pobożni Bogobojni z Biłgoraja co całymi dniami w kosciele siedzą to by wyzywali i rzucali kamieniami do wyznawców innych religii, Tacy to już ludzie im bardziej bliżej ołtarza stoi to najgorsza chol.....
7 kwietnia 2012
+12
-6
CH
c97-1d3
~ nice   Bilgoraj takie małe miasto ale za to kościołów prawie jak w Lublinie, weźcie się ludzie opamiętajcie, kosciół żeruje na waszej głupocie. Popieram ulice są dla samochodów a nie spacerowania, kosciół ma swój plac koło koscioła niech tam sobie spacerują . Powinno to być prawnie regulowane i przestrzegane, Kościół za dużo sobie pozwala
7 kwietnia 2012
+14
-10
PL
0ff-565
~ Kiełbasa   Ciekawe katole czy byście byli tacy tolerancyjni jakby sobie araby w swoich szlafrokach popylały przez główną z koranem w ręku i co chwilę się zatrzymywały by upaść na ziemię i oddać cześć Allahowi.
7 kwietnia 2012
+13
-10
CH
c97-1d3
~ nomi   Ciemnota intelektualna nadal panuje w Biłgoraju, ludzie jak by mogli to by księżom w d weszli bez wazeliny, a te nieroby zacierają ręce i żerują na ludzkiej głupocie.
7 kwietnia 2012
+14
-8
PL
947-5ef
~ ateista   WŁADEK PRZESTAŃ PIERNICZYĆ.OD MODLENIA SĄ KOŚCIOŁY.PO ULICACH SIĘ JEŻDZI.STACJE KRZYŻOWE W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ SĄ WOKÓŁ KOŚCIOŁA.
7 kwietnia 2012
+14
-10
PL
c53-145
~ Władek   Nie rozumiem naprawde o co ma ktoś problem z tym blokowaniem ulic. Czy wy, jeden z drugim staliście w korku samochodem? (Jeśli tak toście głupi bo najwiekszy objazd to jakieś +1,5 km. A jeśli do Okrągłego itd no to 20 minut modlitwy czekając nikomu nie zaszkodziło.)
Jeśli mowa o jakimś tam pozerstwie wspomnianym niżej- To było , jest i będzie ale nie nam o tym sądzić napewno. Nikt nie wytknie palcem kogoś, kto chce coś, komuś pokazać. Jestem pewien że większość uczestników to prakytykujący katolicy(Kościoły są niemal na każdej mszy wypełnione po brzegi)
Następna sprawa odnośnie tego, że Droga Krzyżowa komuś przeszkadzała. Jak już ktoś zauważył to uczestników było b. wielu. A przeciwników widzę 3-4? nie czasy veto, więc myślę, że tyle w temacie.
Wesołych świąt, rozumu nie przybędzie, więc chociaż miło spędźcie.
7 kwietnia 2012
+8
-12
PL
b0a-369
~ c.d.n/w bezrobotny   ŻYCZĘ WSZYSTKIM INTERNAUTOM SERWISU DOBREGO HUMORU I SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ORAZ WSZYSTKIEGO NAJ..NAJ..NAJ..I JESZCZE WIĘCEJ,a zwłaszcza tym, którzy użyczają sobie moje nicki i minusują moje wpisy. :
7 kwietnia 2012
+5
-5
PL
b0a-369
~ c.d.n/w bezrobotny   c.d.dzięki tej decyzji, kapłani żydowscy byli nadal "panami dusz w Izraelu" i sprawowali pośrednio faktyczną władzę ..."była to tzw. "siła złego na jednego"...jak wiadomo, kiedyś religie i jej kapłani - poza tzw. "złotym pieniądzem i władzą z nadania Boga"- odgrywali najważniejsze role w poszczególnych krajach, głównie z powodu tzw."ciemnoty intelektualnej"ludności itd...
7 kwietnia 2012
+5
-3
PL
b0a-369
~ c.d n/w bezrobotny   cdzaś wówczas w super nowoczesnym,pod każdym względem Cesarstwie Rzymskim (prawo,alfabet,architektura itd.)ludzie"światli"i Piłat wiedział, że ukrzyżowanie niewinnego Jezusa było złamaniem prawa
7 kwietnia 2012
+5
-4
Drakkar   1.Szanuj mnie tak jak i Ty szanowany być chcesz.
2.Petenta i klienta(choć czasem burakiem jest)szanuj.
3.Spełniaj obietnice wyborcze i nie marnuj publicznych pieniędzy.
4.Cwaniactwa na drodze i parkingu nie pokazuj bo bucostwa swego świadectwo innym dajesz.
5.Pieniedzy nie równaj z inteligencja.
6.Pracownika swego szanuj,z wypłatami sie nie spoźniaj za nadgodziny jemu płać.
7.Cen za swoje usługi i towary nie zawyżaj Biłgoraj to nie Paryż.
8.Obmycia ciała swego dokonuj często i odzieży pranie stosuj.
9.Pij i używaj aby szkoda Twoja na innych sie nie odbijała.
10.Hipokrytą,malkontentem i nienawistnikiem nie bądź.
11.Droga Krzyżowa świadectwem Twojej wiary i uczynków niech bedzie,okazją do wybielania sie nie uczyniaj.
7 kwietnia 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ...każdy ma prawo do własnej religii-wiary i pielęgnować tradycje i obchodzić "swoje" Święta jak chce, ale zgodnie z obowiązującym prawem materialnym...jest wiele starych przysłów, w tym m.in."że własną historię należy pamiętać a tradycje pielęgnować"...ze zdjęć wynika, że było sporo-bo kilka tysięcy- uczestników Drogi Krzyżowej...należy zauważyć, że męczeńska śmierć na krzyżu była w okresie życia Jezusa standardowym wykonaniem śmierci i miała na celu odstraszanie od łamania prawa w Cesarstwie Rzymskim... w tym samym okresie prawie wszyscy pojmani żołnierze z armii Spartakusa zostali ukrzyżowani chociaż w większości krajów nie zajętych przez Rzymian, a zwłaszcza w Azji, wykonywanie kary śmierci było bardziej "humanitarne" poprzez np. obcięcie głowy...nie wiem jak by potoczyła się historia życia Jezusa na Ziemi, gdyby On nie oświadczył publicznie - w obecności arcykapłanów żydowskich - Piłatowi, że jest Królem Żydowskim...cdn
7 kwietnia 2012
+6
-6
PL
0ff-565
~ Smirnoff   Zgadzam się z anonimem. Zamiast sobie pójść bocznymi, nie przeszkadzać ludziom to muszą walić Kościuszki. Zresztą co to za droga jak tam się nikt nie modli tylko każdy się rozgląda kto jak jest ubrany.
7 kwietnia 2012
+18
-8
CH
c97-1d3
~ megi   Miasto zakłamanych, fałszywych ludzi myślą, że jak pójdą do kościoła to zostanie im odpuszczone.
7 kwietnia 2012
+14
-6
PL
d73-22a
~ Do Wielkiego Ateisty poniżej !!!   Jak Ty blokujesz internet normalnym to nikt Ci nic nie mówi !!!
7 kwietnia 2012
+4
-9
PL
94d-f7e
~ Anonim   tylko ruch blokuja katole...
7 kwietnia 2012
+7
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 11:10 Ciosmy
Rajd rowerowy wokół gminy Biłgoraj
dzisiaj, 11:40 Biłgoraj
Dzień Pozytywnie Zakręconych
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w sobotę, godzina 17:18 Biłgoraj
Bieg Sitarski
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
dzisiaj, 07:18 Józefów
Hybrydowe odczyty wodomierzy
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w sobotę, godzina 21:38 Biszcza
Charytatywny spot samochodowy dla Kubusia
dzisiaj, 10:05 Biłgoraj
Uczniowie "Piątki" laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Leon"
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
Tylko 133 zakażenia w skali kraju
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
13 czerwca 2021 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w sobotę, godzina 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
"W zaczarowanym ogrodzie…"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl