Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.13 08:54 | aktualizacja: 2019.04.13 09:54

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Około 500 osób wyruszyło z Biłgoraja w jedną z trzech tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nocną wędrówkę poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Jerzego.
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Ekstremalna Droga Krzyżowa

W nocy, w milczeniu i samotności na spotkanie z Bogiem. W tym roku po raz jedenasty w kilkuset miejscach i po raz pierwszy z Biłgoraja wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tysiące pątników podjęło wyzwanie nocnej wędrówki w trudnych warunkach, wysiłku nie tylko fizycznego ale i psychicznego na granicy wytrzymałości, wyjścia ze strefy komfortu, przekroczenia siebie, swoich ograniczeń i przyzwyczajeń.

Tegoroczna edycja EDK odbywa się pod hasłem “Kościół XXI wieku". - Kiedy będziesz znał prawdę o sobie, będziesz mógł tworzyć Kościół XXI wieku - mówił ks. Karol Jędruszczak i życzył uczestnikom, aby odnaleźli prawdę o Jezusie Zmartwychwstałym, ale najpierw ukrzyżowanym i cierpiącym. - Bo tylko dzięki tej prawdzie dojdziesz swoją drogą krzyżowa do zbawienia - mówił ks. Karol.

Uczestnicy Biłgorajskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej mieli do wyboru jedną z trzech tras opracowanych przez regionalistę Andrzeja Czacharowskiego: Czerwoną - św. Rocha, z Biłgoraja do Tarnogrodu, o długości 48 km, Żółtą - św. Jerzego, z Biłgoraja do Biłgoraja o długości 41 km, lub 12 km trasę Niebieską - Matki Bożej Bolesnej, dookoła Biłgoraja, dla osób niepełnosprawnych z opiekunami.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ekstremalna Droga Krzyżowa, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 9041
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
LeLe  do 69   Polega na ekstremalnym afiszowaniu się "patrzcie wszyscy jaki jestem wierzący".
15 kwietnia 2019
+7
-4
Grzegorz z Chetyna   Zatrudnij się w BRW, to będziesz miał na co dzień ekstremalne warunki :(
14 kwietnia 2019
+8
-3
69  do dziadek   Pytam poważnie. W artykule jest mowa, że Droga Krzyżowa jest ekstremalna, ale nie wiem na czym to polega. To jakaś tajemnica?
Pielgrzymka jest dłuższa i bardziej wymagająca i wydaje się bardziej ekstremalna niż to co można wywnioskować z powyższego tekstu.
13 kwietnia 2019
+6
-6
dziadek   Jak byś przeszedł to byś wiedział
13 kwietnia 2019
+10
-7
69   Na czym ta ekstremalność polega?
13 kwietnia 2019
+8
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl