Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej ofiarom katastry smoleńskiej
2012.04.08 15:51 | aktualizacja: 2012.04.13 20:50

Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza

W najbliższy wtorek Komitet Budowy Pomnika - Krzyża Katyńskiego zorganizuje uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy, która ma upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010r. Zaproszono aż 350 gości, wśród nich jest m.in. Antoni Macierewicz, przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154.
Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza
Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza

- Będzie to uroczystość patriotyczno-religijna, rozpocznie się dokładnie w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej o godz. 17 mszą św., przewidziane są także krótkie przemówienia - potwierdza informacje portalu bilgorajska.pl Stanisław Niespodziewański.

Wg wstępnych planów społecznego Komitetu tablica miała być umieszczona na cokole istniejącego już pomnika katyńskiego, który umiejscowiony jest w części wojskowej cmentarza przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju. Na takie rozwiązanie nie zgodził się Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Lublinie, który uznał, że obecnie istniejący pomnik służy upamiętnieniu i oddaniu hołdu oficerom pomordowanym w Katyniu i nie należy umieszczać na nim innych tablic, także tej ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, ze względu na odmienne okoliczności wydarzeń.

- Moje osobiste zdanie jest takie, że właśnie w tym miejscu powinna być umieszczona tablica upamiętniająca ofiary tej tragedii, ponieważ uważam, że związek pomiędzy oboma zdarzeniami jest oczywisty, gdyż delegacja prezydencka leciała właśnie w celu uczczenia 70. rocznicy mordu katyńskiego. Dlatego też myślę, że umieszczenie pamiątkowej tablicy na cokole krzyża katyńskiego, który powstał z inicjatywy Komitetu Społecznego, byłoby najwłaściwsze - dodał Niespodziewański.

Gdzie w związku z tym zostanie umieszczona tablica przygotowana przez Komitet? - Jeszcze nie wiemy, mamy przed sobą jeszcze kilka dni na zastanowienie, ale na pewno wszystko zostaniu ustalone przed wtorkową uroczystością - wyjaśnił w rozmowie z bilgorajska.pl Marian Jagusiewicz, przewodniczący Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej, jeden z inicjatorów pomysłu.

Na tablicy poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej będzie umieszczony następujący tekst:

10 kwietnia 2010 r.

Pamięci Ofiar tragedii lotniczej, polskiej delegacji prezydenckiej, w której zginęli Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz ostatni Prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i pozostałe 93 osoby delegacji udającej się na uroczystości 70. rocznicy mordu katyńskiego.

Biłgoraj, 10 kwietnia 2012 roku. Społeczeństwo Biłgoraja.

- Na uroczystość zaprosiliśmy ok. 350 osób, są wśród nich władze miasta, powiatu, ale także władze wojewódzkie oraz posłowie. Mam nadzieję, że goście dopiszą - podsumował Marian Jagusiewicz.


red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11393
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
d5b-5d6
~ he he  ja proponuje na starostwie powiatowym obok dekalogu powiesić tą tablicę będzię kolejny cyrk
obok mozna byłoby powiesić manifest rady w obronie telewizji Trwam i ogłoszenia parafialne
bo przecież nasze starostwo jest takie poważne :)
8 kwietnia 2012
+32
-4
PL
be9-e98
~ Fata  Biłgoraj obfituje już w tablice ,pomniki, krzyże... A moze by tak jakiś zaklad pracy...kochane nasze wladze miasta? W tej dzidzinie też można ruszyć głową. Naprawdę.
8 kwietnia 2012
+28
-4
PL
ef2-47c
~ J56  Mieszkańcy powiatu powinni ufundować pomnik "ostatniej zabranej krowy" a na nim umieścić zdjęcie jego egzekutora.
8 kwietnia 2012
+21
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
e32-573
~ Bez   Nie ośmieszajmy się Macierewiczem. On nie uwzględnia rozumu, on jest psychopatą...
14 kwietnia 2012
+1
-1
PL
49e-598
~ PePe   ja proponuje zeby sobie te tablice wszyscy uczestnicy tego cyrku wytatuowali soebie na KLACIE
13 kwietnia 2012
+1
-1
PL
57e-635
~ CD   ROSŁAN NIC NIE ROBI I MA SWÓJ BCK (PAŁAC KULTURY) SHODZIŃSKI I JAGO UKŁAD W MAMIENIU LUDZI KOŚCIOŁA. I BIŁGORAJ SIĘ KRĘCI. JEDEN I DRUGI NIC NIE ROBIĄ ABY POWASTAWAŁY MIEJSCA PRACY W BIŁGORAJU.
10 kwietnia 2012
+2
-2
PL
b0a-369
~ czekamy na Maciarewicza w Radecznicy   Podobno Maciarewicz ma być u nas w Radecznicy na konsultacjach itd.
10 kwietnia 2012
+6
-1
PL
45c-5a6
~ J56   Zgadzam się z propozycją umieszczenia tablicy przy dekalogu. Przy jej odsłonięciu na warcie powinien stanąć strażak z Tarnogrodu.
10 kwietnia 2012
+0
-4
PL
2cd-392
~ wtemacie   Z tego morał,taki.Że krzyż w Biłgoraju będzie stał nielegalnie.Wiele osób na forum ma zdanie o nim negatywne.Jeden gwóżdzi co przybito Chrystusa znajduje się w nowo odbudowanej od podstaw Moskiewskiej,Cerkwi.Chrystusa Zbawiciela.Wczoraj wiernym pokazywał Patriarcha,Kirył.Moim zdaniem Macierewicz już dawno powinien pociągnąć za sobą Jagusiewicza do Sejmu.A potem obaj wsiąść do samolotu.
10 kwietnia 2012
+0
-2
PL
e91-907
~ z boku   Jeśli już ta tablica ma być, to najlepiej umieścić ją na istniejącym krzyżu katyńskim, niż w innym miejscu stawiać kolejne pomniki.
10 kwietnia 2012
+1
-2
PL
9a0-70d
~ ciekawy   To kto z Biłgoraja zginął w tej katastrofie??
10 kwietnia 2012
+3
-3
GB
e1c-225
~ Szypół   Proponuję ufundować tablicę lub pomnik tym którzy wyjechali za robotą na zachód bo w biłgoraju tylko krzyże, pomniki i tablice a roboty brak. Niech was szlak.
9 kwietnia 2012
+6
-2
PL
18b-409
~ ~~~~~~~~   LUDZIE PROPONUJĘ POSTAWIĆ KRZYŻ PRZY RATUSZU A NA NIM FOTOGRAFIĘ NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONEGO CZŁOWIEKA BIŁGORAJA PANA JA A MIASTO BĘDZIE OBLĘŻONE PIELGRZYMKAMI !!!!!!!
9 kwietnia 2012
+4
-3
PL
a7e-714
~ JackTheRipper   Jagusiewicz gnębił biednych ludzi za komuny będąc urzędnikiem komunistycznym ten Pan to idiota próbujący wykupić zbawienie i błysnąć swoim patriotyzmem sługus komuny.
9 kwietnia 2012
+8
-4
PL
a7e-714
~ JackTheRipper   Wywalić wszytskich oszołomów. NIech się zajmą drogami a nie myślą jak tu błysnąć w mediach. Co za idioci. Rządam referendum w celu odwołania władz miasta i powiatu. Z moich podatków dostają pensje i zajmują się ***** To jest okradanie społeczeństwa !
9 kwietnia 2012
+9
-2
PL
d7b-f95
~ zz   pozdrawiam ew
konkretnie i na temat
9 kwietnia 2012
+3
-3
PL
d38-2d0
~ ew   co za debile.... nie moge...
9 kwietnia 2012
+8
-3
PL
be9-e98
~ Fata   Biłgoraj obfituje już w tablice ,pomniki, krzyże... A moze by tak jakiś zaklad pracy...kochane nasze wladze miasta? W tej dzidzinie też można ruszyć głową. Naprawdę.
8 kwietnia 2012
+28
-4
PL
d5b-5d6
~ he he   ja proponuje na starostwie powiatowym obok dekalogu powiesić tą tablicę będzię kolejny cyrk
obok mozna byłoby powiesić manifest rady w obronie telewizji Trwam i ogłoszenia parafialne
bo przecież nasze starostwo jest takie poważne :)
8 kwietnia 2012
+32
-4
PL
ef7-7e8
~ cdn.   Kiedy będzie można bez wstydu przyznać się do pochodzenia z Biłgoraja? Przecież było tu trochę ludzi myślących, tolerancyjnych, odważnych, nietuzinkowych. Chyba wszyscy nie wyjechali.
8 kwietnia 2012
+15
-5
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ...nieustanne i przesadne wykorzystywanie tragedii w polityce może świadczyć jedynie o poziomie moralności i zamierzonych celach polityków..."co za dużo to niezdrowo" zwłaszcza w polityce...każde upamiętnienie tragedii powinno mieć godne miejsce i czas...w innym przypadku jest to chęć "zbijania" kapitału politycznego, która może okazać się chybiona oraz być "gwożdżiem do trumny" takiej polityki...
8 kwietnia 2012
+12
-2
PL
ef2-47c
~ J56   Mieszkańcy powiatu powinni ufundować pomnik "ostatniej zabranej krowy" a na nim umieścić zdjęcie jego egzekutora.
8 kwietnia 2012
+21
-3
PL
3f5-fe3
~ Michał   Kaczka dziennikarska? Czy podpucha organizatorów? - Macierewicza nie będzie. Można sobie zapraszać i Kaczyńskiego oni będą przecież tego dnia w Warszawie.
8 kwietnia 2012
+5
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 21:59 Biłgoraj
Bieg Sitarski po raz 11.
dzisiaj, 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
dzisiaj, 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 10:33 Lubelszczyzna
Natychmiastowe stawiennictwo żołnierzy 2 LBOT
dzisiaj, 09:32 Biłgoraj
Seniorzy aktywnie
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w czwartek, godzina 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:31 Kraj
Ważne zmiany w programie "Czyste Powietrze"
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w piątek, godzina 11:55 Biłgoraj
Olimpiada w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w piątek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka
Dzięki reakcji świadka 57 - latek, który wsiadł za kierownicę Peugeota mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu stanie przed sądem. Oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych jakie grożą za jazdę "na podwójnym gazie" sąd może również orzec o przepadku należącego do niego pojazdu
dzisiaj, 09:52 Lekkoatletyka
Mistrzynie województwa z I LO im. ONZ
w czwartek, godzina 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
w piątek, godzina 13:22 Tereszpol-Kukiełki
Jednostka OSP z powiatu będzie miała nowy wóz
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl