Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Radni poparli wniosek o nadanie imienia szkole
2012.03.29 20:12 | aktualizacja: 2012.03.29 22:42

Szkoła imienia Armii Krajowej

III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących będzie nosić imię Armii Krajowej. Dziś, tj. 29 marca br. podczas sesji radni powiatowi poparli tą propozycję.
Szkoła imienia Armii Krajowej
Szkoła imienia Armii Krajowej

Wniosek o nadanie szkole imienia Armii Krajowej złożyła dyrektor ZSZ i O Barbara Obszańska w imieniu Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

- Uważam, że przyjęcie przez III Liceum Ogólnokształcące nazwy Armii Krajowej, pozytywnie wpłynie na wychowanie patriotyczne uczniów szkoły, przyczyni się do budowania Polski opartej na wartościach chrześcijańskich i narodowych, stanie się okazją do częstszych kontaktów z żywymi świadkami historii - stwierdziła w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Barbara Obszańska, dyrektor ZSZ i O.

- Najcenniejszym przesłaniem prezentowanym przez żołnierzy Armii Krajowej jest poczucie obowiązku i gotowość poświęcenia się dla kraju. Bóg, Honor i Ojczyzna stanowiły niepowtarzalną wartość dla żołnierza Armii Krajowej. Są one także i będą ciągle takimi wartościami dla naszej społeczności szkolnej - podsumowuje pani dyrektor.

Ponadto wybór imienia dla szkoły zyskał pozytywną opinię Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Podczas XV sesji IV kadencji Rady Powiatu przyjęto uchwałę za takim właśnie imieniem dla III Liceum Ogólnokształcącego, funkcjonującego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Uroczystości związane z nadaniem imienia szkole odbędą się 19 kwietnia br.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Szkoła imienia Armii Krajowej, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7669

Galeria (3)

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Treść komentarza:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
67c-d5b
~ zosia   jak ja chodzilam do tej szkoly byla im. Ludowych partyzantow
1 kwietnia 2012
+0
-1
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ...nie jest ważne imię szkoły, ale jaka ona jest...przecież prawie każdemu patronowi szkoły można znależć "cechy dodatnie i ujemne", chyba z wyjątkiem Papieża Jana Pawła II...
31 marca 2012
+1
-0
PL
30d-17c
~ Widz.   Tylko Liceum bedzie miało nazwę? A inne szkoły w tym Zespole to sroce spod ogona wypadły i nie zssługują na nazwę? Czy są mniej ważne? A czy szanowni radni wiedzą, że do dziś istniejaca szkoła w tym Zespole - Zasadnicza Szkoła Zawodowa miała kiedys nazwę Ludowych Partyzantów? Powstała w 1961 roku i w tym roku mija Jej 51 lat.Widzę, że potrzeba będzie jeszcze kilku sesji Rady Powiatu w tym temacie.
30 marca 2012
+1
-1
PL
ef7-7e8
~ cdn.   Armia Krajowa była w dużej mierze organizacją inteligencką, szczególnie dowództwo. Armia Ludowa to organizacja robotniczo-chłopska stawiająca na pierwszym miejscu wyzwolenie społeczne, tj. równość, nacjonalizacja, ziemia dla chłopów i podobne ***** Do dnia dzisiejszego nie cofnięto tego komunistycznego "prawa". Może to zrobi kiedyś prawdziwa prawica. Inteligencja to warstwa społeczna licznie występująca w międzywojniu, wymordowana przez Niemców i Sowietów, resztki wyemigrowały. Obecnie w Polsce nie wystepuje zastąpiona przez pół i ćwierćinteligentów /patrz starostwo powiatowe/.
30 marca 2012
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
2 kwietnia 2025 Biłgoraj
Awanse na wyższe stanowiska dla strażaków
W poniedziałek, 31 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem komendanta powiatowego bryg. Tomasza Taradysia. Podczas wydarzenia wręczono akty powierzenia pełnienia obowiązków na nowych stanowiskach służbowych.
dzisiaj, 12:22 Czernięcin Poduchowny
Mężczyzna przyciśnięty przez śmieciarkę. Na miejscu LPR [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 18:42 Biłgoraj
Biłgorajscy przedsiębiorcy łączą siły
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball