Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA BIŁGORAJ Skład zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych
2012.03.14 13:55 | aktualizacja: 2012.03.14 13:56

Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia

Jako pierwsi informujemy Państwa, że prezesem Stowarzyszenia "Inicjatyw Społecznych", które przejmie prowadzenie części szkół w Gminie Biłgoraj, została Grażyna Skrzydłowska. - Wiem, że sobie poradzi - zapewnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, wójt Wiesław Różyński.
Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia
Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia

Wiele szkół w mniejszych miejscowościach staje przed trudnymi wyborami. Niż demograficzny powoduje, że trudno jest utrzymać małe szkoły.

Wśród możliwych rozwiązań, obok przejęcia przez okoliczne duże szkoły i likwidacji, istnieje także możliwość prowadzenia szkoły przez Stowarzyszenie. Biłgorajskie Stowarzyszenie "Inicjatyw Społecznych" przejmie szkoły w miejscowościach: Bukowa, Korczów, Smólsko, Wola Dereżniańska i Stary Bidaczów.

- Szukaliśmy różnych rozwiązań, które zmniejszałyby koszty prowadzenia szkół. Na ten moment stowarzyszenie wydaje się być najlepszym z możliwych - stwierdza Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj.

Nazwisko prezesa stowarzyszenia oraz członków zarządu długo trzymane było w tajemnicy. - Gdyby ujawniono je wcześniej nie skupiano by się na samej idei prowadzenia szkół przez stowarzyszenie i korzyściach z tego wynikających, a na dyskusjach kto jest kim i dlaczego - zaznacza wójt.

Jak dowiedział się portal bilgorajska.pl, prezesem Stowarzyszenia została Grażyna Skrzydłowska (poprzednio używała nazwiska Pudełko).

- Całe swoje życie angażowałam się społecznie. Pracowałam w Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk", - byłam inicjatorem i od chwili powstania jestem Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. Na temat funkcjonowania stowarzyszenia wiem zatem bardzo dużo - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Grażyna Skrzydłowska. - Ostatnio byłam menadżerem w zamojskiej firmie, a wkrótce zakładam własną działalność - dodaje pani Grażyna.

Pani prezes wcześniej przez wiele lat pracowała w firmie Model Opakowania na stanowisku specjalisty ds. marketingu.

Pozostali członkowie zarządu to: wiceprezes Emilia Okoń, skarbnik - Stanisław Maciocha, sekretarz Agnieszka Dąbek oraz członek zarządu Wojciech Dziduch.

Wszyscy członkowie Zarządu będą pełnili swoje funkcje społecznie. - W zarządzie są osoby sprawdzone, kompetentne, które będą dobrze zarządzać szkołami, korzystając ze swoich różnych doświadczeń i wiedzy. Stawiam na panią Skrzydłowską, bo wiem, że się jej uda - mówi wójt Różyński.

Finansowanie szkoły, po przejęciu przez Stowarzyszenie, odbywa się na takich samych zasadach jak wcześniej, czyli z subwencji oświatowej. Ponadto stowarzyszenie ma także możliwość pisania projektów i ubiegania się o środki zewnętrzne. Zmianie ulegną zasady pracy i płacy nauczycieli, ponieważ zamiast Karty Nauczyciela obowiązywać będzie Kodeks Pracy. - Nauczyciele stracą pewne przywileje, ale zachowają pracę. Chcę jeszcze raz podkreślić, że stowarzyszenie będzie organem prowadzącym, ale za politykę kadrową odpowiedzialny będzie dyrektor danej szkoły. W przypadku ważnych decyzji dotyczących szkoły, zbierał się będzie zarząd, który wspólnie zdecyduje o podejmowanych działaniach - wyjaśnia prezes Skrzydłowska.

Nauczyciele otrzymali już informację o zmianie warunków zatrudnienia i mają 3 miesiące na podjęcie decyzji, czy akceptują nowe warunki pracy. Formalnie jednak Stowarzyszenie przejmie szkoły z początkiem nowego roku szkolnego. - Jestem pewna, że uda nam się przekonać tych, których to dotyczy, że jest to najlepsze wyjście i wierzę, że nauczyciele nawet jeżeli teraz nie są przekonani do tego, to wkrótce wesprą nasze działania - zapewnia pani prezes.

Obecnie "Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Gminie Biłgoraj" liczy 17 członków i jest otwarte na nowe osoby, które chciałyby mieć wpływ na działania w zakresie oświaty, kultury czy ogólnego rozwoju Gminy Biłgoraj. Siedziba stowarzyszenia mieści się przy ul. Sikorskiego 14 w Biłgoraju.

Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 24336
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
b0a-369
~ ZACZEKAJMY Z OCENAMI  POŻYJEMY TO ZOBACZYMY CO POTRAFI "NOWA" PANI PREZES NA ZAJMOWANYM STANOWISKU .Jest prawdą, że każda osoba, która obejmuje jakikolwiek stołek musi mieć dobre układy z "wład", która ją powołuje.
14 marca 2012
+18
-2
PL
6cb-e68
~ -  ale jaja, skąd ten awans, Grażyna to fajna babka, no ale... ręka rękę myje!
14 marca 2012
+20
-5
PL
909-a8f
~ BIŁGORAJANKA  Wkurza mnie wytykanie pedagogom pensji( nie jestem nauczycielem i nigdy nim nie byłam). Ludzie zacznijcie się uczyc , studiowac i zostańcie nauczycielami. i wtedy zobaczycie o ile różni się wasza pensja od obecnej. Koniecznie napiszcie to w komentarzach pod tego typu artykułami...Sprawa druga : rozejrzyjcie się dookoła co dzieję się w państwie ...
15 marca 2012
+20
-7
Ostatnio dodane komentarze
PL
4d2-e77
~ do wójta gminy Biłgoraj ...   .."prezesem Stowarzyszenia "Inicjatyw Społecznych", które przejmie prowadzenie części szkół w Gminie Biłgoraj, została Grażyna Skrzydłowska." ..A jakie wykształcenie ma ta pani co bedzie zajmowac się prowadzeniem szkół w gminie????Jakie studia dydaktyczne czy pedagogiczne skonczyła,jakie ma kompetencje do zajmowania tego stanowiska ? Czy tylko partyjne uklady wchodzily w grę..??
28 marca 2014
+1
-1
ona   Jak to możliwe,że nikt nic nie wie o warunkach zatrudnienia w stowarzyszeniach.Wszystko owiane tajemnicą.Dla kogo więc powstały? Kto zdecyduje się pracować w takich szkołach,skoro nie wie,co go czeka.I znowu samorząd zatrudni swoich...Ciemno wszędzie,głucho wszędzie, co to będzie,co to będzie....Dziady oczywiście,dla wyjaśnienia to dla tych, co nie przeczytali ani jednej książki i żyją,i to jak.Dobry Boże natchnij rządzących w Gminie Biłgoraj mądrością ze źródeł płynącą!Bo nie wiedzą,co czynią!
26 czerwca 2012
+1
-1
ES
fba-b3a
~ ¿?¿?¿?¿?¿?   Całe swoje życie angażowałam się społecznie. Pracowałam w Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk", - byłam inicjatorem i od chwili powstania jestem Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. Na temat funkcjonowania stowarzyszenia wiem zatem bardzo dużo - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Grażyna Skrzydłowska. - Ostatnio byłam menadżerem w zamojskiej firmie, a wkrótce zakładam własną działalność - dodaje pani Grażyna. :))))))))))))))))))))
Teraz Szkola ¿?¿?¿? Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25 maja 2012
+2
-1
PL
ab2-782
~ Amadeus   No fakt debilnym było wyremontować szkołę w Hedwiżynie i pomysł zrobienie z niej stowarzyszenia...Zielone światło dla gminy...- pamiętacie to jeszcze ;) ? Pamiętajcie też na wyborach.
11 kwietnia 2012
+1
-1
PL
f54-9e2
~ WonderWoman   Wszystko co Państwowe jest h***e. Prawdę znamy od lat. Trzeba prężnego prezesa co uzdrowi chorą sytuację i postawi na nogi.
Dobrze że jeszcze są tacy fachowcy. A od czego? hmmmm.... od wszystkiego....
28 marca 2012
+0
-2
PL
5fb-bce
~ korczowianka:))   we łbie się wszystkim po*********o za przeproszeniem!
najpierw szkoły budują,proszą mieszkańców o pomoc,o drzewo na krokwie i dach,później remontują a potem tworzą "STOWARZYSZENIE"!!!
Boże,w jakich czasach przyszło nam żyć!!!!
27 marca 2012
+2
-1
PL
d5d-2eb
~ Fata   Szczerze życzę powodzenia bo nie bedzie łatwo.
23 marca 2012
+2
-3
PL
84b-e23
~ w temacie   No wszystko by było ok z Grażyną.Jak by miała krótkie,warkocze.Była by wtedy,seksy.PYTANIE? Jak się nazywa obecna fryzura,Grażyny?
18 marca 2012
+1
-5
PL
ef5-185
~ oleś   ale jajca, aaaa nic nie powiem
15 marca 2012
+4
-9
PL
909-a8f
~ BIŁGORAJANKA   Wkurza mnie wytykanie pedagogom pensji( nie jestem nauczycielem i nigdy nim nie byłam). Ludzie zacznijcie się uczyc , studiowac i zostańcie nauczycielami. i wtedy zobaczycie o ile różni się wasza pensja od obecnej. Koniecznie napiszcie to w komentarzach pod tego typu artykułami...Sprawa druga : rozejrzyjcie się dookoła co dzieję się w państwie ...
15 marca 2012
+20
-7
PL
1c6-925
~ ja   Nawet podobna do wójta pewnie siostra?
15 marca 2012
+6
-7
PL
2a3-87b
~ Do pedagog   Polowa pensji czyli gdzieś około 2 tys. Oj-oj trudno będzie trzeba będzie zrezygnować z pewnych luksusów ,na które zwykłego pracownika nie stać było nigdy
15 marca 2012
+6
-9
Drakkar   Zdrzyło się pewnego razu, że Unia Europejska posiadła złomowisko w samym środku pustyni. Unia orzekła, że ktoś może dokonać kradzieży ze złomowiska, zatem stworzyła stanowisko nocnego stróża i zatrudniła do tej pracy człowieka. Następnie Unia powiedziała:
- Jak stróż nocny może wykonywać swoją pracę, kiedy nie dostał instrukcji?
Stworzyła zatem Unia Dział Planowania i zatrudniła dwoje ludzi - jednego do pisania instrukcji, drugiego do odmierzania czasu pracy. Następnie Unia Europejska rzekła:
- Skąd mogę wiedzieć, czy nocny stróż wykonuję swą pracę prawidłowo?
Zatem Unia stworzyła dział Kontroli Pracy i zatrudniła dwoje ludzi, jednego do zbadania problemu, a drugiego do pisania raportów. Następnie Unia powiedziała:
- W jakiś sposób należy tym wszystkim ludziom płacić.
Unia stworzyła więc stanowisko referenta do spraw obliczania czasu pracy i księgowego, po czym zatrudniła na te stanowiska dwoje ludzi. I rzekła Unia:
- Kto będzie odpowiadał za tych ludzi?
I Unia stworzyła Dział Administracji i zatrudniła w nim troje ludzi - kierownika administracyjnego, jego zastępcę i sekretarkę. I Unia oznajmiła:
- Przez rok przekroczyłam budżet o 18 tysięcy, muszę zatem dokonać cięć w budżecie.
I zwolniła Unia z pracy nocnego stróża.
15 marca 2012
+14
-2
PL
b0a-369
~ ZACZEKAJMY Z OCENAMI   POŻYJEMY TO ZOBACZYMY CO POTRAFI "NOWA" PANI PREZES NA ZAJMOWANYM STANOWISKU .Jest prawdą, że każda osoba, która obejmuje jakikolwiek stołek musi mieć dobre układy z "wład", która ją powołuje.
14 marca 2012
+18
-2
PL
2fe-e9c
~ pedagog   To straszne co się z tymi szkołami dzieje, po co to stowarzyszenie, jak to teraz będzie można wyżyć za połowę wypłaty co wcześniej, ja sama już nie wiem, oj ciężko będzie...
14 marca 2012
+9
-7
PL
17e-50f
~ Obserwator   Jednak władze typowo polityczne. Teraz zobaczymy jaka będzie to praca społeczna.
14 marca 2012
+12
-5
PL
8fb-942
~ a to ja   Trzymam kciuki za Panią prezes,bo będzie jej ciężko.
14 marca 2012
+15
-11
PL
ed2-ceb
~ tak   świetny wybór
14 marca 2012
+11
-17
PL
6cb-e68
~ -   ale jaja, skąd ten awans, Grażyna to fajna babka, no ale... ręka rękę myje!
14 marca 2012
+20
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
20 stycznia 2020 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
23-latek z promilami i bez uprawnień
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 09:32 Biłgoraj
Kolędy i pastorałki rozbrzmiały w BCK
w sobotę, godzina 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w sobotę, godzina 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
w niedzielę, godzina 21:22 Biłgoraj
Koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej
w niedzielę, godzina 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
dzisiaj, 08:48 Józefów
Z Nelą przez świat
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w niedzielę, godzina 22:06 Biłgoraj
"Opowieść wigilijna"
dzisiaj, 10:07 Biłgoraj
Ubywające kilometry
Policjanci biłgorajskiej komendy będą ustalać czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru w pojazdach marki Peugeot. Ubywające kilometry zostały ujawnione przez policjantów w trakcie kontroli drogowych, które miału miejsce w miniony weekend.
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
w sobotę, godzina 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl