Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA BIŁGORAJ Skład zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych
2012.03.14 13:55 | aktualizacja: 2012.03.14 13:56

Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia

Jako pierwsi informujemy Państwa, że prezesem Stowarzyszenia "Inicjatyw Społecznych", które przejmie prowadzenie części szkół w Gminie Biłgoraj, została Grażyna Skrzydłowska. - Wiem, że sobie poradzi - zapewnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, wójt Wiesław Różyński.
Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia
Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia

Wiele szkół w mniejszych miejscowościach staje przed trudnymi wyborami. Niż demograficzny powoduje, że trudno jest utrzymać małe szkoły.

Wśród możliwych rozwiązań, obok przejęcia przez okoliczne duże szkoły i likwidacji, istnieje także możliwość prowadzenia szkoły przez Stowarzyszenie. Biłgorajskie Stowarzyszenie "Inicjatyw Społecznych" przejmie szkoły w miejscowościach: Bukowa, Korczów, Smólsko, Wola Dereżniańska i Stary Bidaczów.

- Szukaliśmy różnych rozwiązań, które zmniejszałyby koszty prowadzenia szkół. Na ten moment stowarzyszenie wydaje się być najlepszym z możliwych - stwierdza Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj.

Nazwisko prezesa stowarzyszenia oraz członków zarządu długo trzymane było w tajemnicy. - Gdyby ujawniono je wcześniej nie skupiano by się na samej idei prowadzenia szkół przez stowarzyszenie i korzyściach z tego wynikających, a na dyskusjach kto jest kim i dlaczego - zaznacza wójt.

Jak dowiedział się portal bilgorajska.pl, prezesem Stowarzyszenia została Grażyna Skrzydłowska (poprzednio używała nazwiska Pudełko).

- Całe swoje życie angażowałam się społecznie. Pracowałam w Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk", - byłam inicjatorem i od chwili powstania jestem Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. Na temat funkcjonowania stowarzyszenia wiem zatem bardzo dużo - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Grażyna Skrzydłowska. - Ostatnio byłam menadżerem w zamojskiej firmie, a wkrótce zakładam własną działalność - dodaje pani Grażyna.

Pani prezes wcześniej przez wiele lat pracowała w firmie Model Opakowania na stanowisku specjalisty ds. marketingu.

Pozostali członkowie zarządu to: wiceprezes Emilia Okoń, skarbnik - Stanisław Maciocha, sekretarz Agnieszka Dąbek oraz członek zarządu Wojciech Dziduch.

Wszyscy członkowie Zarządu będą pełnili swoje funkcje społecznie. - W zarządzie są osoby sprawdzone, kompetentne, które będą dobrze zarządzać szkołami, korzystając ze swoich różnych doświadczeń i wiedzy. Stawiam na panią Skrzydłowską, bo wiem, że się jej uda - mówi wójt Różyński.

Finansowanie szkoły, po przejęciu przez Stowarzyszenie, odbywa się na takich samych zasadach jak wcześniej, czyli z subwencji oświatowej. Ponadto stowarzyszenie ma także możliwość pisania projektów i ubiegania się o środki zewnętrzne. Zmianie ulegną zasady pracy i płacy nauczycieli, ponieważ zamiast Karty Nauczyciela obowiązywać będzie Kodeks Pracy. - Nauczyciele stracą pewne przywileje, ale zachowają pracę. Chcę jeszcze raz podkreślić, że stowarzyszenie będzie organem prowadzącym, ale za politykę kadrową odpowiedzialny będzie dyrektor danej szkoły. W przypadku ważnych decyzji dotyczących szkoły, zbierał się będzie zarząd, który wspólnie zdecyduje o podejmowanych działaniach - wyjaśnia prezes Skrzydłowska.

Nauczyciele otrzymali już informację o zmianie warunków zatrudnienia i mają 3 miesiące na podjęcie decyzji, czy akceptują nowe warunki pracy. Formalnie jednak Stowarzyszenie przejmie szkoły z początkiem nowego roku szkolnego. - Jestem pewna, że uda nam się przekonać tych, których to dotyczy, że jest to najlepsze wyjście i wierzę, że nauczyciele nawet jeżeli teraz nie są przekonani do tego, to wkrótce wesprą nasze działania - zapewnia pani prezes.

Obecnie "Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Gminie Biłgoraj" liczy 17 członków i jest otwarte na nowe osoby, które chciałyby mieć wpływ na działania w zakresie oświaty, kultury czy ogólnego rozwoju Gminy Biłgoraj. Siedziba stowarzyszenia mieści się przy ul. Sikorskiego 14 w Biłgoraju.

Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Wójt ujawnia prezesa stowarzyszenia, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 24474
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
b0a-369
~ ZACZEKAJMY Z OCENAMI  POŻYJEMY TO ZOBACZYMY CO POTRAFI "NOWA" PANI PREZES NA ZAJMOWANYM STANOWISKU .Jest prawdą, że każda osoba, która obejmuje jakikolwiek stołek musi mieć dobre układy z "wład", która ją powołuje.
14 marca 2012
+18
-2
PL
6cb-e68
~ -  ale jaja, skąd ten awans, Grażyna to fajna babka, no ale... ręka rękę myje!
14 marca 2012
+20
-5
PL
909-a8f
~ BIŁGORAJANKA  Wkurza mnie wytykanie pedagogom pensji( nie jestem nauczycielem i nigdy nim nie byłam). Ludzie zacznijcie się uczyc , studiowac i zostańcie nauczycielami. i wtedy zobaczycie o ile różni się wasza pensja od obecnej. Koniecznie napiszcie to w komentarzach pod tego typu artykułami...Sprawa druga : rozejrzyjcie się dookoła co dzieję się w państwie ...
15 marca 2012
+20
-7
Ostatnio dodane komentarze
PL
4d2-e77
~ do wójta gminy Biłgoraj ...   .."prezesem Stowarzyszenia "Inicjatyw Społecznych", które przejmie prowadzenie części szkół w Gminie Biłgoraj, została Grażyna Skrzydłowska." ..A jakie wykształcenie ma ta pani co bedzie zajmowac się prowadzeniem szkół w gminie????Jakie studia dydaktyczne czy pedagogiczne skonczyła,jakie ma kompetencje do zajmowania tego stanowiska ? Czy tylko partyjne uklady wchodzily w grę..??
28 marca 2014
+1
-1
ona   Jak to możliwe,że nikt nic nie wie o warunkach zatrudnienia w stowarzyszeniach.Wszystko owiane tajemnicą.Dla kogo więc powstały? Kto zdecyduje się pracować w takich szkołach,skoro nie wie,co go czeka.I znowu samorząd zatrudni swoich...Ciemno wszędzie,głucho wszędzie, co to będzie,co to będzie....Dziady oczywiście,dla wyjaśnienia to dla tych, co nie przeczytali ani jednej książki i żyją,i to jak.Dobry Boże natchnij rządzących w Gminie Biłgoraj mądrością ze źródeł płynącą!Bo nie wiedzą,co czynią!
26 czerwca 2012
+1
-1
ES
fba-b3a
~ ¿?¿?¿?¿?¿?   Całe swoje życie angażowałam się społecznie. Pracowałam w Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk", - byłam inicjatorem i od chwili powstania jestem Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. Na temat funkcjonowania stowarzyszenia wiem zatem bardzo dużo - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Grażyna Skrzydłowska. - Ostatnio byłam menadżerem w zamojskiej firmie, a wkrótce zakładam własną działalność - dodaje pani Grażyna. :))))))))))))))))))))
Teraz Szkola ¿?¿?¿? Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25 maja 2012
+2
-1
PL
ab2-782
~ Amadeus   No fakt debilnym było wyremontować szkołę w Hedwiżynie i pomysł zrobienie z niej stowarzyszenia...Zielone światło dla gminy...- pamiętacie to jeszcze ;) ? Pamiętajcie też na wyborach.
11 kwietnia 2012
+1
-1
PL
f54-9e2
~ WonderWoman   Wszystko co Państwowe jest h***e. Prawdę znamy od lat. Trzeba prężnego prezesa co uzdrowi chorą sytuację i postawi na nogi.
Dobrze że jeszcze są tacy fachowcy. A od czego? hmmmm.... od wszystkiego....
28 marca 2012
+0
-2
PL
5fb-bce
~ korczowianka:))   we łbie się wszystkim po*********o za przeproszeniem!
najpierw szkoły budują,proszą mieszkańców o pomoc,o drzewo na krokwie i dach,później remontują a potem tworzą "STOWARZYSZENIE"!!!
Boże,w jakich czasach przyszło nam żyć!!!!
27 marca 2012
+2
-1
PL
d5d-2eb
~ Fata   Szczerze życzę powodzenia bo nie bedzie łatwo.
23 marca 2012
+2
-3
PL
84b-e23
~ w temacie   No wszystko by było ok z Grażyną.Jak by miała krótkie,warkocze.Była by wtedy,seksy.PYTANIE? Jak się nazywa obecna fryzura,Grażyny?
18 marca 2012
+1
-5
PL
ef5-185
~ oleś   ale jajca, aaaa nic nie powiem
15 marca 2012
+4
-9
PL
909-a8f
~ BIŁGORAJANKA   Wkurza mnie wytykanie pedagogom pensji( nie jestem nauczycielem i nigdy nim nie byłam). Ludzie zacznijcie się uczyc , studiowac i zostańcie nauczycielami. i wtedy zobaczycie o ile różni się wasza pensja od obecnej. Koniecznie napiszcie to w komentarzach pod tego typu artykułami...Sprawa druga : rozejrzyjcie się dookoła co dzieję się w państwie ...
15 marca 2012
+20
-7
PL
1c6-925
~ ja   Nawet podobna do wójta pewnie siostra?
15 marca 2012
+6
-7
PL
2a3-87b
~ Do pedagog   Polowa pensji czyli gdzieś około 2 tys. Oj-oj trudno będzie trzeba będzie zrezygnować z pewnych luksusów ,na które zwykłego pracownika nie stać było nigdy
15 marca 2012
+6
-9
Drakkar   Zdrzyło się pewnego razu, że Unia Europejska posiadła złomowisko w samym środku pustyni. Unia orzekła, że ktoś może dokonać kradzieży ze złomowiska, zatem stworzyła stanowisko nocnego stróża i zatrudniła do tej pracy człowieka. Następnie Unia powiedziała:
- Jak stróż nocny może wykonywać swoją pracę, kiedy nie dostał instrukcji?
Stworzyła zatem Unia Dział Planowania i zatrudniła dwoje ludzi - jednego do pisania instrukcji, drugiego do odmierzania czasu pracy. Następnie Unia Europejska rzekła:
- Skąd mogę wiedzieć, czy nocny stróż wykonuję swą pracę prawidłowo?
Zatem Unia stworzyła dział Kontroli Pracy i zatrudniła dwoje ludzi, jednego do zbadania problemu, a drugiego do pisania raportów. Następnie Unia powiedziała:
- W jakiś sposób należy tym wszystkim ludziom płacić.
Unia stworzyła więc stanowisko referenta do spraw obliczania czasu pracy i księgowego, po czym zatrudniła na te stanowiska dwoje ludzi. I rzekła Unia:
- Kto będzie odpowiadał za tych ludzi?
I Unia stworzyła Dział Administracji i zatrudniła w nim troje ludzi - kierownika administracyjnego, jego zastępcę i sekretarkę. I Unia oznajmiła:
- Przez rok przekroczyłam budżet o 18 tysięcy, muszę zatem dokonać cięć w budżecie.
I zwolniła Unia z pracy nocnego stróża.
15 marca 2012
+14
-2
PL
b0a-369
~ ZACZEKAJMY Z OCENAMI   POŻYJEMY TO ZOBACZYMY CO POTRAFI "NOWA" PANI PREZES NA ZAJMOWANYM STANOWISKU .Jest prawdą, że każda osoba, która obejmuje jakikolwiek stołek musi mieć dobre układy z "wład", która ją powołuje.
14 marca 2012
+18
-2
PL
2fe-e9c
~ pedagog   To straszne co się z tymi szkołami dzieje, po co to stowarzyszenie, jak to teraz będzie można wyżyć za połowę wypłaty co wcześniej, ja sama już nie wiem, oj ciężko będzie...
14 marca 2012
+9
-7
PL
17e-50f
~ Obserwator   Jednak władze typowo polityczne. Teraz zobaczymy jaka będzie to praca społeczna.
14 marca 2012
+12
-5
PL
8fb-942
~ a to ja   Trzymam kciuki za Panią prezes,bo będzie jej ciężko.
14 marca 2012
+15
-11
PL
ed2-ceb
~ tak   świetny wybór
14 marca 2012
+11
-17
PL
6cb-e68
~ -   ale jaja, skąd ten awans, Grażyna to fajna babka, no ale... ręka rękę myje!
14 marca 2012
+20
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
dzisiaj, 18:52 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
dzisiaj, 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
9 tys. sztuk papierosów bez akcyzy
dzisiaj, 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w środę, godzina 18:29 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w środę, godzina 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl