Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Oświadczenie Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP
2012.01.31 22:06

Kto zje tę żabę?

Mimo, że władze miasta zrezygnowały z likwidacji biłgorajskich szkół, to co działo się przez kilka miesięcy wokół oświaty postanowił skomentować prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Biłgoraju. Skrytykował nie tylko postępowanie władz, ale wyraził także gotowość pomocy w szukaniu odpowiedniego rozwiązania.
Kto zje tę żabę?
Kto zje tę żabę?

Wiele powiedziano na temat zamiarów Burmistrza i Rady Miasta odnośnie likwidacji dwóch szkół i tym samym pozyskania oszczędności w miejskiej oświacie. Kroki te wydają się być niezbędne, jednak styl w jakim prowadzone były rozmowy oraz ich efekt pozostawia wiele do życzenia.

Takie zdanie wyraził Grzegorz Dobrzyński : - Jako Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Biłgoraju wyrażam dezaprobatę dla działań Urzędu Miasta i części radnych, które dotyczyły zmian w sieci szkół w naszym mieście. Działania te były chaotyczne, nieprzygotowane i wprowadziły wiele zamętu w środowisku oświatowym i wśród rodziców.
Na ten chaos złożyły się wątpliwe analizy statystyczno-demograficzne, finansowe i kadrowe, przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta. Ponadto brak rzetelnych informacji o zamiarach Pana Burmistrza spowodował falę plotek i podejrzeń a w efekcie jeszcze bardziej zbulwersował mieszkańców.
Prezes Dobrzyński stwierdził również, że dopiero protesty rodziców, nauczycieli i związków zawodowych spowodowały nagłe, można powiedzieć "późnonocne" rewelacje, czyli wycofanie się Pana Burmistrza i Rady Miasta z zamiarów likwidacji Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2.

- Można sobie zadać pytanie "czy musieliśmy jeść tą żabę"? - pytał retorycznie prezes. Zadeklarował również chęć uczestnictwa z zespole, który będzie miał za zadanie opracowanie planu postępowania i wypracowania odpowiednich rozwiązań w sferze biłgorajskiej oświaty. A te są konieczne, gdyż brak zmian spowoduje jedynie coraz większe zadłużanie miasta, a w konsekwencji brak środków np. na inwestycje.

- Mam nadzieję, że oświadczenie radnych i Panów Burmistrzów o potrzebie rzetelnej dyskusji o zmianach w sieci szkół w mieście jest aktualna. ZNP odpowie pozytywnie na zaproszenie ze strony Pana Burmistrza do prac w zespole, który dokona analizy tak zwanych arkuszy organizacyjnych szkół i placówek oświatowych w mieście i wypracuje oparte na jasnych kryteriach (nie tylko ekonomicznych) wniosków - podsumował swoje wystąpienie Grzegorz Dobrzyński.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kto zje tę żabę?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7660
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
638-f79
~ Francuz   Ja zjeść tę żabę.
3 lutego 2012
+2
-4
PL
ded-e01
~ asdfg   Zawiodłeś mnie burmistrzu, teraz będziesz odpowiadał za niegospodarność
2 lutego 2012
+2
-6
PL
80f-b2a
~ lan   Żabę dać do zjedzenia Francuzowi, jeszcze podziękuje - i po kłopocie panie prezesie, niech się pan nie zmusza.
2 lutego 2012
+2
-5
PL
be4-290
~ Przezorny   Coś gorszego nie można wymyślić.ŻABA zjeść! Żabie i koniowi nie wolno patrzeć,w oczy! To przynosi tylko,nieszczęście.
2 lutego 2012
+2
-4
PL
955-1e9
~ do matka dziecka w wieku szkolnym   Na to wychodzi, najwyraźniej radni fundacji xxi odeszli z koalicji po przygotowaniu planów likwidacji szkół w nadziei, że inni to za nich załatwia
1 lutego 2012
+3
-5
PL
ce3-803
~ `   ZNP i Rosłan to przecież jedna firma - SLD, niech razem jedzą te żaby
1 lutego 2012
+5
-4
PL
018-478
~ B.   W końcu zaczną się rozmowy i rozkładanie ciężaru oszczędności na wszystkie szkoły?
1 lutego 2012
+5
-5
PL
21b-16b
~ konieczne zmiany kadrowe   O czym tu gadać. Trzeba zlikwidować trzy dyrekcje w placówkach o których mowa, jedna wystarczy. Należy też zrobić lustrację zatrudnienia i jeśli gdzieś jeszcze zajmują miejsca pracy nauczyciele w wieku emerytalnym, należy ich wysłać na emeryturę. Podobnie należy usunąć emerytów także z innych zakładów pracy i instytucji. W taki sam sposób również powiat powinien wyeliminować emerytów . To bardzo niesprawiedliwe, że takie osoby zajmują miejsca pracy a młodsi nie mają za co żyć.
1 lutego 2012
+12
-6
PL
20d-487
~ obserwator   Trzeba było tą żabę zjeść bo wybraliście p. Rosłana na Burmistrza. Jeszcze zjecie nie jedną żabę.... aż do następnych wyboprów!
1 lutego 2012
+2
-8
PL
9d8-2ca
~ jacus   Tylko matoły z KWJR Likwidują szkoły- bo nie znaqją ich wartości . Zygmuś zrobił dobrą robotę - może zamilczy A BARA , też nieuk z podstawowki .
1 lutego 2012
+5
-9
PL
3f5-fe3
~ sami swoi   znp ma byc wiarygodne?
1 lutego 2012
+5
-5
PL
b35-292
~ M   Czy płazy w Polsce są jadalne?
31 stycznia 2012
+1
-4
PL
342-add
~ matka dziecka w wieku szkolnym   ...mam pytanie o co oburzał się radny Jacek Piskorski zarzucając burmistrzowi, że:
-Przez kilka miesięcy wałkujemy pewne tematy, z których w końcu nic nie wynika, tak nie można pracować - mówił dalej Piskorski.
Przepraszam, czy temu panu chodziło o szkoły, że nic nie wyszło z ich likwidacji?
31 stycznia 2012
+6
-5
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Panie Prezesie Oddziału Powiatowego ZNP w Biłgoraju, stawiam Panu pytanie: Czy Pan konsultował swoje wystąpienie - które było jakby była podawana "musztarda po obiedzie" przez dygnitarza przynajmniej z województwa - z ideologiczną nadbudówką tegoż Związku, czyli z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Zarządem Powiatowym w Biłgoraju ?
31 stycznia 2012
+9
-2
PL
f00-aa2
~ Gajowy z Roztocza.   Nic nowego Dobrzyński Grzegorz nie wniósł podczas swego,wystąpienia.No jak by zaproponował budowę pomnika Janusza Palikota.Za życia w Biłgoraju.Okrył by się wkrótce wielką,chwałą.No ja z taką propozycją występuję,pierwszy.
31 stycznia 2012
+1
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl