Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.03.19 12:08 | aktualizacja: 2019.03.19 12:10

Nauczyciele decydują o strajku

W szkołach w całej Polsce trwają referenda w sprawie strajku nauczycieli. To pracownicy oświaty w głosowaniu zdecydują czy dana placówka dołączy do protestu. W powiecie biłgorajskim głosowania zakończą się w środę, 20 marca. Wyniki poznamy za kilka dni. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że większość pedagogów opowiada się za rozpoczęciem strajku.
Nauczyciele decydują o strajku
Nauczyciele decydują o strajku

Ogólnopolski strajk nauczycieli ma się rozpocząć 8 kwietnia i trwać do odwołania. Niewykluczone, że utrzyma się do egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczynają się 10 kwietnia. O tym, w których placówkach protest faktycznie się odbędzie zadecydują wyniki referendum strajkowego. Do udziału w głosowaniu uprawnieni są wszyscy pracownicy placówek, aby referendum było ważne musi do niego przystąpić połowa uprawnionych, zaś strajk odbędzie się jeśli opowie się za nim więcej niż połowa głosujących.

Jak w rozmowie z portalem bilgorajska.pl mówi Grzegorz Dobrzyński prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Biłgoraju w powiecie biłgorajskim spór zbiorowy wszczęto w 49 placówkach, w tym we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich w Biłgoraju. Pracownicy oświaty w głosowaniu decydują czy w danej placówce spór zostanie przekształcony w strajk. W naszym regionie referenda zakończą się już jutro, czyli w środę 20 marca. Prawdopodobnie w czwartek będzie wiadomo, która szkoła opowiedziała się za strajkiem. W całej Polsce głosowania potrwają do 25 marca, zaś do 29 marca oddziały ZNP poinformują dyrektorów szkół i placówek o wynikach referendum i rozpoczęciu strajku.

Postulatem wystosowanym przez Zarząd Głównym ZNP jest podwyżka wynagrodzeń zasadniczych o 1000 zł dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku.

W ubiegłym tygodniu współpracę zadeklarowały największe w regionie organizacje związkowe nauczycieli: Związek Nauczycielstwa Polskiego i NSZZ “Solidarność" Pracowników Oświaty. W wystosowanym oświadczeniu napisano: “Oddział Powiatowy ZNP w Biłgoraju i Międzyzakładowa Komisja NSZZ “Solidarność" Pracowników Oświaty w Biłgoraju, mając na uwadze prawidłowe i skuteczne reprezentowanie interesów nauczycieli i pracowników administracji i obsługi na terenie powiatu biłgorajskiego, deklarują współpracę w zakresie wspólnego protestu."

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nauczyciele decydują o strajku, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3740
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
dziadek  Jak im nie pasuje to niech się pozwalniają. W BRW jest nabór to mogą sobie polepszyć :) Brak wolnych płatnych wakacji i ferii, brak trzynastek, mniej urlopu, 40 godzin pracy tygodniowo a nie kilkanaście godzin a płacone jak za cały etat. Wtedy raczej by już się nie odezwali ze strajkiem. Tak w ogóle to jakoś dziwne że praktycznie strajkują tylko ci co utrzymują się z naszych podatków. Nie dość że trzeba całą budżetówkę utrzymywać to ciągle mało i mało.
19 marca 2019
+36
-19
stan  Zlikwidować kartę nauczyciela. Niech zaczną pracować 40 godzin lekcji w tygodniu. Dzisiaj mają 18 godzin lekcji na etat. Do zwolnienia pójdzie połowa nauczycieli. Tak samo opodatkować korepetycje. Skończy się szantażowanie przez ZNP i Broniarza naszych dzieci brakiem promocji do następnej klasy.
19 marca 2019
+40
-24
Grzegorz z Chetyna  To niech se strajkują, ale w wakacje albo ferie. teraz widać jak im się w dópach poprzewracało :(
19 marca 2019
+35
-21
Ostatnio dodane komentarze
blondyn  do John Snow   Ajajajaj Prawie, że się popłąkałem... A tak na serio to ZNP i nauczyciele TERRORYZUJĄ NASZE DZIECI!!! NIKT nie broni wam strajkować ale NIE w czasie EGZAMINÓW!!! Narażacie nasze Dzieci na ogromny STRES!!!! BO żądacie KASSSY!!!! NIC poza tym dla was się nie liczy!!! Zapomniałeś "zatroskany nauczycielu" dodać ILE zarabiasz na "korkach" / a podatek odprowadzasz?/. Mam w rodzinie kilkoro nauczycieli/również dyrektora szkoły/ I wiesz co oni mówią o tych "biedakach strajkujących"?/ Znają doskonale tą "kastę". Żyjecie jak pączki w maśle, aby odbębnić i do domu, /bo kolejki na "korki"/. Weźcie się do roboty, NIE krzywdźcie naszych DZIECI!!! DOSYĆ HIPOKRYZJI!!!!
25 marca 2019
+3
-3
John Snow   Nauczyciel Ile pracuję? 19 godzin tygodniowo przy tablicy. I kilkanaście godzin tygodniowo dodatkowo. Wiele osób nie rozumie i nie zna zapisów Karty Nauczyciela. Tygodniowo formalnie mamy pracować 40 godzin. Wyliczenia Instytutu Badań Edukacyjnych mówią, że statystycznie jest to nawet 46 godzin. Dzieci są wspaniałe i mądre, ale wokół dzieciństwa narasta teraz coraz więcej problemów emocjonalnych i wychowawczych. Polska rodzina wymaga obecnie wparcia, młodzi rodzice nie radzą sobie z wychowaniem dzieci, ponieważ zmienił się system wartości. Teraz każdy nastawiony jest na pracę, na sukces i to często za wszelką cenę inaczej niż poprzednie pokolenia. Młodzi otaczają swoje dzieci dobrobytem, a niekoniecznie troską i miłości, nie do końca zapewniając dziecku poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też szkoła musi się obecnie bardziej angażować niż wypełniać tę lukę pomocą psychologiczno-pedagogiczną i dodatkowymi zajęciami po to, aby dzieci umiały współpracować w zespole i umiały się uczyć. Analizy MEN i całego sztabu urzędników, które wymagają od nas wypełniania coraz większej pracy papierkowej i wypełniania miliona kwestionariuszy i dokumentów są po to, aby utrzymać tę armię urzędników i uzasadnić potrzebę ich istnienia. Prawdziwy nauczyciel tego nie potrzebuje. Spojrzy na dziecko i wie, co się z nim dzieje, czego potrzebuje. Ja przeżywam moją pracę i kontakt z uczniem przez trzy lata, a czasem i przez całe życie, bo nie ma nic bardziej wzruszającego niż powrót Jasia po 20 latach już jako dorosłego mężczyzny, kiedy z końca korytarza woła do mnie: Pani Jola? To jest to, o co chodzi. Nasz pozycja społeczna jest marna. Wielu wybrało ten zawód z poczucia misji, to jest piękny zawód. Żyjemy szkołą, problemami uczniów. Czujemy na plecach oddech prokuratora, bo odpowiedzialność jest bardzo duża. Czy jestem za strajkiem? Kluczowe, jak strajk jest organizowany. MEN tworzy mityczne kwoty wynagrodzeń. Stażysta dostaje wynagrodzenia na granicy płacy minimalnej. Kto będzie uczył za takie pieniądze? Młodzi ludzie nie dadzą się nakarmić ideami. System wynagradzanie nauczycieli jest archaiczny. Mamy płacę zasadniczą ustalaną rozporządzeniami ministra edukacji i dodatek stażowy max. 20 proc. Pozostałe dodatki są fakultatywne. Dodatek za wychowawstwo ustala gmina. W Małopolsce mamy dodatki na wysokości 50 zł. Inne motywacyjne wynoszą od 40 do 400 zł również zależy od regionu. Do statystyki wchodzą nagrody, nawet te pośmiertne. Stąd też statystyka ma się nijak do realnych wynagrodzeń.
„Szkoła to obecnie wyścig szczurów myślę że podobnie jest w lubelskim woj,
22 marca 2019
+6
-4
franciszek  do giga32@o2.pl   jaka jazda DOKSZTAŁCIĆ !!! to powinna się ta kadra nierobów ... bo gdyby uczyli tak jak wspomniana guwernantka to nikt by nie musiał dzieci wysyłać na nieopodatkowane korepetycje. ale kasa nie śmierdzi ..stare powiedzenie "Pecunia non olet" kiedyś tyczyło to tylko panienek lekkich obyczajów
21 marca 2019
+5
-2
Maku   Ta sentencja to: "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie"
21 marca 2019
+5
-1
Maku   Do Wszystkich krytykantów i .......... . Ośmielam się przypomnieć sentencję założyciela Padwy Północy: Jana Sariusza Zamoyskiego.
W czasach demokracji, każdy z nas ma prawo do wyrażenia swojego głosu i opinii. Proponuję jednak w miejsce opluwania i bardzo często bezpodstawnego krytykanctwa, spojrzeć na dane i zestawienia. W rankingu wydatków na oświatę plasujemy się w dolnej części zestawienia (patrz https://r.search.yahoo.com/_ylt=AwrJS5h1GZNcoyoASZczhgx.;_ylu=X3oDMTByaW11dnNvBGNvbG8DaXIyBHBvcwMxBHZ0aWQDBHNlYwNzcg--/RV=2/RE=1553172982/RO=10/RU=https%3a%2f%2fforsal.pl%2fartykuly%2f806032%2cile-panstwa-unii-europejskiej-wydaja-na-edukacje-w-relacji-do-pkb-wykres-dnia.html/RK=2/RS=jLPc1gAxwtFEqjmx6ivMbgV.SrI-) Warto przy tym spojrzeć na konsekwencje jakie niosą między innymi nakłady. Proponuję aby każdy z nas odpowiedział sobie na pytanie: Dlaczego, to właśnie my, Polacy nie potrafimy się cieszyć z faktu, że naszemu bliskiemu, sąsiadowi, nauczycielowi, pielęgniarce i ................... od dzisiaj może być lepiej, może poprawią się w tej branży możliwości na zakup materiałów, które podniosą Twoje kwalifikacje, pozwolą Tobie i Twoim bliskim na poprawę warunków życia Twojej rodziny, na kilka dni wypoczynku. Krytyka i opluwanie prowadzi do tego, że nie stać na wyżej wymienione potrzeby nauczyciela ale także Ciebie. Jeżeli w Twoim przypadku jest inaczej, to szczerze Ci tego gratuluję i cieszę się bardzo.
21 marca 2019
+6
-7
giga32@o2.pl  do dziadek   Proszę się dokształcić i zapraszam do pracy w szkole. Zapewniam Pana,że po jednym dniu pracy z chęcią wróci Pan do swojego spokojnego BRW. To nie są lata 80-te w których nauczyciel był szanowany przez uczniów, dziś praca z obcymi dziećmi jest bardzo trudna.Rodzice wypowiadają się żle o nauczycielach w swoich domach i robią to przy dzieciach, nie jest im nawet wstyd.Jak więc taki uczeń ma mieć szacunek?Z drugiej strony Nie zdaje Pan sobie sprawy ile cierpienia te dzieci do szkoły właśnie dzięki swoim rodzicom przynoszą...rodzice nawet nie wiedzą że dzieci opowiadają o swoich kłopotach w domu...tylko nauczyciel wie czasami jak dziecku pomóc..dzisiejsi rodzice są nerwowi, zaganiani, cieszą się, gdy odstawią swoje dziecko do szkoły i jadą załatwiać swoje sprawy, wiedząc,że tam w szkole już ktoś (czytaj nauczyciel) się nimi zaopiekuje.Wielu rodziców przyprowadza dzieci do szkoły w ferie, nawet jak jest komu z nimi w domu zostać,bo rodzice chcą mieć swój spokój...a nauczyciel nie chce? Organizacja wycieczek, dodatkowe zajęcia,zebrania, szkolenia..Czy po 8 godz w swoim BRW przynosi Pan jeszcze pracę do domu? A może Pan odpoczywa? Nauczyciel często przynosi pracę do domu...po nocy sprawdza sprawdziany, kartkówki,zeszyty..( współczuję szczególnie polonistom )Niech każdy pilnuje swojego żłoba Panie Dziadku i inni przytakujący...
20 marca 2019
+10
-8
baronkwiatkowski  do w...   teee ... w... podobno nauczyciel to nie zawód tylko powołanie więc nie pinkol o płaceniu !!!
19 marca 2019
+8
-9
blondyn   Rodzice składajcie pozwy do sądu za narażanie dzieci przez ZNP i nauczycieli na stres i niepewność przed egzaminami!!!
19 marca 2019
+24
-20
blondyn  do w...   A może to nauczyciel raczej nie potrafi nauczyć!!! Bo wtedy dzieci/młodzież nie potrzebowali by "korków" i nie byłoby kasy!!!
19 marca 2019
+20
-14
Drakkar  do dziadek  
19 marca 2019
+5
-1
w...   Te "Baron" za guwernantkę się płaci. Jak sam nie potrafisz swojego dziecka niczego nauczyć.
19 marca 2019
+4
-11
baronkwiatkowski   Wiecie jak będzie wyglądał strajk NAUCZYCIELI ??? JAK ZWYKLE !!! wywieszą flagi przed szkołami , bo ich nauczycielskie mózgi więcej nie osiągają , proponuję pracę w BRW przy maszynie jak się nie podoba i opodatkować kasę za korki 60-100 za godzinę od 15 do 22 i główka nie boli. Gonić nierobów do roboty
19 marca 2019
+28
-16
dziadek   Jak im nie pasuje to niech się pozwalniają. W BRW jest nabór to mogą sobie polepszyć :) Brak wolnych płatnych wakacji i ferii, brak trzynastek, mniej urlopu, 40 godzin pracy tygodniowo a nie kilkanaście godzin a płacone jak za cały etat. Wtedy raczej by już się nie odezwali ze strajkiem. Tak w ogóle to jakoś dziwne że praktycznie strajkują tylko ci co utrzymują się z naszych podatków. Nie dość że trzeba całą budżetówkę utrzymywać to ciągle mało i mało.
19 marca 2019
+36
-19
Grzegorz z Chetyna   To niech se strajkują, ale w wakacje albo ferie. teraz widać jak im się w dópach poprzewracało :(
19 marca 2019
+35
-21
stan   Zlikwidować kartę nauczyciela. Niech zaczną pracować 40 godzin lekcji w tygodniu. Dzisiaj mają 18 godzin lekcji na etat. Do zwolnienia pójdzie połowa nauczycieli. Tak samo opodatkować korepetycje. Skończy się szantażowanie przez ZNP i Broniarza naszych dzieci brakiem promocji do następnej klasy.
19 marca 2019
+40
-24
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
dzisiaj, 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
dzisiaj, 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
w środę, godzina 08:16 Halowa piłka nożna
Łada zwycięzcą XIII Memoriału Stanisława Wójcika
dzisiaj, 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 15:24 Biłgoraj
Girls on Tour
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl