Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wnioski po posiedzeniu Komisji Oświaty
2012.01.25 20:29 | aktualizacja: 2012.01.26 10:40

Radni wnioskują o utworzenie MSZ i filii "czwórki"

Po posiedzeniu Komisji Oświaty, które odbyło się w środowe popołudnie, 25 stycznia br., wypracowane zostało oświadczenie grupy radnych. Zgodnie z jego treścią zostanie zmieniony program najbliższej sesji Rady Miasta. Szkoła Podstawowa Nr 4 zostanie przekształcona w filie SP Nr 5, a Gimnazjum Nr 2 wejdzie w skład Miejskiego Zespołu Szkół.
Radni wnioskują o utworzenie MSZ i filii "czwórki"
Radni wnioskują o utworzenie MSZ i filii "czwórki"

Inicjatywę zgłosiła grupa radnych, czyli Klub Radnych KWW Janusza Rosłana, PO, SLD oraz przewodniczący Komisji Oświaty. - W uzgodnieniu z przewodniczącym Rady Miasta i Burmistrzem Miasta Biłgoraj zgłaszamy wniosek do Komisji Oświaty o utworzenie Miejskiego Zespołu Szkół na bazie Gimnazjum Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz przekształcenia SP Nr 4 w filię SP Nr 5 z klasami 0-VI - napisał Ryszard Niespodziewański, rzecznik radnych, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Propozycja zostanie przedłożona Komisji Oświaty w piątek, 27 stycznia, tuż przed planowaną sesją Rady Miasta. W przypadku wydania pozytywnej opinii zostanie zaproponowana do uwzględnienia w porządku obrad, jako autopoprawka burmistrza.

Tym samym widmo likwidacji którejkolwiek ze szkół zostało zażegane, a właśnie tego najbardziej obawiali się zarówno rodzice, dyrekcja, jak i nauczyciele. Nie obędzie się jednak bez zwolnień. Ale oszczędności nie będą duże. Miejski Zespół Szkół będzie zarządzany przez jednego dyrektora oraz wicedyrektora (obecnie każda ze szkół na swoją dyrekcję), a filia w "czwórce" w ogóle nie będzie go potrzebowała.

M.in. takie właśnie propozycje, dotyczące zmian w sieci szkół na terenie miasta, padały podczas posiedzenia Komisji Oświaty, które odbyło się dzisiaj, w sali konferencyjnej UM. Uczestniczyli w nim prezes Oddziału ZNP Grzegorz Dobrzyński oraz Przewodniczący KM POiW NSZZ"S" Andrzej Antolak. Przedstawiciele rodziców, dyrekcji i pedagogów przyszli pełni obaw o przyszłość swoich szkół. - Jest to problem nie tylko Biłgoraja, ale również innych gmin w całym kraju. Środki finansowe, którymi dysponują poszczególne samorządy nie wystarczają na prowadzenie szkół, zamierzamy poczynić pewne ruchy organizacyjne, aby ograniczyć wydatki na prowadzenie szkół - mówił wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec i dodał, że rozważane były różne możliwości, ostatecznym pomysłem było przekształcenie SP Nr 4.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta padały głosy ze strony rodziców i dyrekcji obu szkół, negatywnie opiniujące pomysł władz miasta. Po raz kolejny dyrektor SP Nr 4 Monika Bednarz mówiła o pogorszeniu warunków nauki przenoszonych uczniów, a także niewykorzystanej bazie sportowej, która niedawno powstała w pobliżu tej placówki. Zarzucała też władzom, że proponując likwidację "czwórki" i jednoczesne pozostawienie Gimnazjum Nr 2 chcą skłócić obie dyrekcje.

Radny Tomasz Książek, reprezentujący Klub PiS stwierdził: - Chcemy znaleźć złoty środek, w imieniu Klubu chcę powiedzieć, że będziemy przeciwni proponowanemu rozwiązaniu.

Jednocześnie poddał pod rozwagę myśl, by sieć szkół pozostawić w obecnym kształcie, jak się wyraził "tytułem eksperymentu".
Dyrektor Gimnazjum Nr 2 Małgorzata Wójcik ponowiła prośbę o rozparzenie możliwości połączenia placówki ze Szkołą Podstawową. - Nie było to dla nas łatwe, ale zmieniliśmy zdanie w stosunku do tego wyrażonego na wiosnę i zaaprobowaliśmy propozycję utworzenia zespołu szkół, chociaż to też nas dotknie, bo pociągnie ze sobą zwolnienia - mówiła dyrektor Wójcik.

Po prawie dwugodzinnych dyskusjach, rodzice opuścili salę narad, a radni przystąpili do działania, efektem czego jest wystosowane oświadczanie. Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że na najbliższej sesji właśnie takie rozwiązanie zostanie przegłosowane przez radnych: Gimnazjum Nr 2 i Szkoła Podstawowa Nr 5 połączą się w Miejski Zespół Szkół Nr 2, a Szkoła Podstawowa Nr 4 stanie się filią.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Radni wnioskują o utworzenie MSZ i filii "czwórki", 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10219
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
afe-31d
~ w   Nie wiem, czy dałaby radę, tam też trzeba myśleć
26 stycznia 2012
+4
-3
PL
022-d3d
~ lol   Ale oszczędności.... Zwolnić Deca i Florkiewicz i macie takie same oszczędności, a ile przy tym korzyści dla miasta....
26 stycznia 2012
+9
-2
PL
6d5-57d
~ Marta   Florkiewicz powinna pracować w biurze podawczym w UM.
26 stycznia 2012
+7
-2
PL
be9-4c9
~ c   Dlaczego, tak mało kompetentna osoba jak p. A.Florkiewicz piastuje tak odpowiedzialne stanowisko w UM. Może pora na zmiany i niech zrezygnuje z tego stanowiska na rzecz osoby, która swoją pracę wykonywałaby z pasją i odpowiedzialnością.
26 stycznia 2012
+8
-3
PL
be9-4c9
~ c   Dlaczego, tak mało kompetentna osoba jak p. A.Florkiewicz piastuje tak odpowiedzialne stanowisko w UM. Może pora na zmiany i niech zrezygnuje z tego stanowiska na rzecz osoby, która swoją pracę wykonywałaby z pasją i odpowiedzialnością.
26 stycznia 2012
+5
-3
PL
21b-16b
~ mieszkaniec   Nareszcie dotarło, że 3 dyrekcje są zbędne, i że wystarczy jedna jako MZS. Karygodnym jest fakt, że uporczywe trzymanie się dyrektorskich stołeczków ( do tej pory )naraziło miasto na zbędne duże wysokie koszty, w czym także jest dużo winy kuratora. Kiepski on jest na tym stanowisku skoro zajął tak nierozsądne stanowisko. A poseł to w ogóle nie ma wpływu na decyzje władz miasta. Wypisywanie pochwał pod jego adresem jest śmieszne. Trzeba mieć autorytet rzeczywisty, żeby zasłużyć na szacunek.
26 stycznia 2012
+7
-5
PL
592-669
~ Uczennica   Dobrze że mamy w naszym powiecie aktywnego posła.Dzieki Panie Posle Szeliga za dobre działania na rzecz szkól i nie tylko. Nasi samorządowcy zaczynają nas rozumieć.
26 stycznia 2012
+8
-10
PL
ec5-724
~ ewka   Społeczeństwo ma prawo wpływać na decyzje rady oczekując uwzględnienia ich głosu a rada ma obowiązek tego głosu wysłuchać. A potem podjąć decyzje jak najlepsze dla wszystkich zainteresowanych stron. Oby tak się stało. Jestem za zespołami wszystkich podstawówek z gimnazjami. Oddzielenie od podstawówek nie wychodzi dzieciom 13+ na dobre. Zamość też będzie tworzył zespoły. Musimy poprawiać reformę sprzed kilkunastu lat.
26 stycznia 2012
+1
-2
PL
ec5-724
~ Ciekawski   Co to za żart z jakąś "sumą" był na tym posiedzeniu? O co chodziło?
26 stycznia 2012
+2
-2
PL
21b-16b
~ odnośnie   Władze wzięły pod uwagę dzieci, chociaż jednak utrzymywanie czwórki jest bez sensu, bo Szkoła nr 5 jest nieopodal, a gadanie, że niby daleko dzieci miałby do szkoły,jest bezzasadne.Kompromituje się ktoś, kto jakiekoleiwek usiłuje zasługi przypisać posłowi temu co z PiS startował a potem zdradził. Otóż ten gość jest bez znaczenia czy on jest czy go nie ma taka jest prawda. Niewarygodni nie traktuje się pwoażnie, nie zasługują na uwagę.
26 stycznia 2012
+2
-4
FR
254-772
~ Antoni   Rosłanz SLD, PO i Klecha skompromitowali się na całej linii. Szeliga z nauczycielami i rodzicami zmusił ich do zostawienia szkół. Burmistrzu pora odejść.
25 stycznia 2012
+6
-11
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogoowy z Biłgoraja   Kominujcie, kombinujcie, może Państwo Radni coś wydumacie na rzecz dobra dzieci i młodzieży w SPnr4 i Gnr2 oraz w interesie społecznym. Mieszkańcy Biłgoraja czekają na konkretne efekty tych planów. Oby one "stały się ciałem".
25 stycznia 2012
+4
-3
PL
1a5-aee
~ Olo   Rodzice uczą Rosłana i Klechę zarzadzania miastem.
25 stycznia 2012
+3
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 10:29 Biłgoraj
Powiatowe Święto Policji [NOWE ZDJĘCIA]
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe podczas powiatowych obchodów Święta Policji, które odbyły się w piątek, 17 lipca. Uroczystości towarzyszył piknik mundurowy.
dzisiaj, 14:35 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora szkoły w Biłgoraju rozstrzygnięty
w środę, godzina 09:33 Lubelszczyzna
Ponad 7 tys. zł netto za 16 dni w wojsku
w niedzielę, godzina 18:06 Biłgoraj
Światowej sławy artysta urodził się w Biłgoraju. Rozpoczął się Rok Stefana Knappa
W niedzielę 12 lipca Biłgoraj uroczyście zainaugurował Rok Stefana Knappa. W Restauracji Sitarska odbyły się obchody rocznicy urodzin wybitnego artysty, który pochodzi z naszego miasta.
dzisiaj, 08:36 Boks
Młody pięściarz z Biłgoraja z kolejnym sukcesem
dzisiaj, 09:08 Tarnogród
Ta ulica połączy osiedle z budowaną obwodnicą
we wtorek, godzina 09:59 Turobin
Policja rozbiła narkotykowy biznes. Zabezpieczono blisko 300 krzewów konopi
Blisko 300 krzewów oraz około 12 kilogramów suszu zabezpieczyli policjanci podczas likwidacji nielegalnej plantacji konopi innych niż włókniste na terenie gminy Turobin. W sprawie zatrzymano trzy osoby. Dwóch mężczyzn decyzją sądu trafiło do tymczasowego aresztu, a śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 08:49 Powiat
21 lipca zabrzmią syreny alarmowe
w czwartek, godzina 11:28 Józefów
20-latka uderzyła w latarnię i ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala
9 lipca 2026 Tarnogród
101-letni druh odznaczony Złotym Znakiem ZOSP RP
101-letni druh Wincenty Szmołda został uhonorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych za wieloletnią, pełną poświęcenia służbę oraz wkład w rozwój pożarnictwa i działalności Ochotniczych Straży Pożarnych.
w niedzielę, godzina 19:54 Biłgoraj
Tańce w sercu miasta
w czwartek, godzina 12:53 Biłgoraj
Duże zmiany w parku w centrum Biłgoraja
8 lipca 2026 Powiat
Wyniki matur 2026 w powiecie biłgorajskim. Sprawdź zdawalność w poszczególnych szkołach
Dzisiaj, 8 lipca, tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminów maturalnych. W skali kraju egzamin zdało 81,1% absolwentów szkół ponadpodstawowych. Jakie wyniki osiągnęli uczniowie z powiatu biłgorajskiego?
3 lipca 2026 Biłgoraj
Powiat ogłasza konkurs na dyrektora. Wynagrodzenie to 8 tys. zł brutto
5 lipca 2026 Goraj
Nowa dyrektor oficjalnie objęła stanowisko
w sobotę, godzina 18:58 Biłgoraj
Powiat uczcił pamięć ofiar rzezi wołyńskiej [NOWE ZDJĘCIA]
W sobotę 11 lipca mieszkańcy powiatu biłgorajskiego uczcili Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.
w sobotę, godzina 12:07 Tarnogród
Ogłoszono nabór na stanowisko dyrektora
w poniedziałek, godzina 08:56 Turobin
Tłumy bawiły się na gali disco polo
8 lipca 2026 Gmina Biłgoraj
Gmina uruchamia Centrum Usług Społecznych. 40 mieszkańców otrzyma bezpłatną pomoc
Gmina Biłgoraj rozpoczyna realizację projektu, dzięki któremu powstanie Centrum Usług Społecznych. Inwestycja o wartości ponad 2,8 mln zł ma poprawić dostęp do bezpłatnych usług opiekuńczych i asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami oraz mieszkańców wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
dzisiaj, 08:17 Józefów
W Akademii Strażaka Wojtka
8 lipca 2026 Korczów
Zderzenie pojazdów na DW 835 pod Biłgorajem [AKTUALIZACJA]
6 lipca 2026 Frampol
STOP THE BLEED w powiecie biłgorajskim. Strażacy i medycy doskonalili techniki ratowania życia
Druhowie z OSP KSRG Frampol, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz ratownikami medycznymi z Pogotowia Ratunkowego Zamość-Biłgoraj, na co dzień pełniącymi dyżury w zespołach ratownictwa medycznego we Frampolu i Biłgoraju, uczestniczyli w specjalistycznych warsztatach w ramach międzynarodowego programu STOP THE BLEED.
w czwartek, godzina 12:32 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja z wyższym wynagrodzeniem
w niedzielę, godzina 15:58 Dąbrowica
Święto lokalnej społeczności [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball