Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.07.19 17:27 | aktualizacja: 2017.07.19 17:31

Kiosk z zapiekankami zostanie rozebrany?

Przy dworcu PKS w Biłgoraju, od strony ul. Pocztowej, powstanie parking z prawdziwego zdarzenia. Niestety inwestycja wiąże się z koniecznością rozebrania budynku gastronomicznego - małego kiosku z zapiekankami. - Proszę o rozważenie możliwości zmiany decyzji o konieczności rozbiórki mojego kiosku - apeluje właściciel Jan Pyznarski.
Kiosk z zapiekankami zostanie rozebrany?
Kiosk z zapiekankami zostanie rozebrany?

Władze Biłgoraja planują wykonanie w mieście dużego parkingu. Ma on powstać przy dworcu PKS. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Parking przy PKS doczeka się remontu. Na inwestycję zabezpieczono środki w tegorocznym budżecie miasta, w wysokości 800 tys. zł.

Realizacja zadania będzie wiązać się z koniecznością wyburzenia lokali gastronomicznych, usytuowanych na tym terenie.

Z prośbą o zmianę decyzji wystąpił właściciel kiosku z zapiekankami Jan Pyznarski. - Zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości zmiany decyzji o konieczności rozbiórki mojego kiosku z zapiekankami usytuowanego przy ul. Pocztowej. Zdaję sobie sprawę z moich zobowiązań wynikających z wcześniejszych ustaleń, jednakże mając na uwadze prośby zarówno moich pracowników, jak i klientów podejmuję się złożenia niniejszej prośby - napisał do Rady Miasta Jan Pyznarski i dodał, że obiekt o którym mowa istnieje od 1985r. i stał się symbolem tego miejsca.

- Zapiekanki tu produkowane uzyskały renomę i nawet w odległych stronach kraju są znane jako "zapiekanki biłgorajskie", a zatem stanowią wizytówkę miast a - pisze dalej właściciel. Zapewniając, że jest gotów przeprowadzić remont budynku wg narzuconych warunków.

Obawia się, że konieczność rozbiórki budynku spowoduje redukcję trzech lub czterech stanowisk pracy.

- Jest pewien problem, chcemy mieć w końcu w tym miejscu parking z prawdziwego zdarzenia, utwardzony, z wieloma miejscami. Niestety ten budynek stoi w ciągu komunikacyjnym, a to uniemożliwia właściwe zagospodarowanie całej powierzchni tego placu. Obok jest drugi lokal, tego samego właściciela, w którym również produkowane i sprzedawane są zapiekanki. Chcąc wyjść na przeciw prośbom pana Pyznarskiego prowadzimy rozmowy po to, by znaleźć dobre rozwiązanie. Chodzi o znalezienie innego dogodnego miejsca, w którym mógłby nadal prowadzić swoją działalność - wyjaśnia z-ca burmistrza Biłgoraja Michał Dec.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Kiosk z zapiekankami zostanie rozebrany?, 0.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 39644
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (62)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
8c1-4d4
~ fff  Jeśli buda faktycznie przeszkadza w budowie wygodnego i komfortowego parkingu to trzeba usunąć i nie ma dyskusji.
Ale przecież sprawę można rozwiązać bez problemu w inny spsoób. Miasto jest właścicielem całego tego terenu, przecież gdzieś kilka/kilkanaście metrów dalej bez problemu dało by się znaleźć miejsce na taki punkt gastronomiczny, nawet gdyby miało być to kosztem 2-3 miejsc postojowych.
Niech się dogadają i miasto wskaże najbliżej jak to możliwe kawałek terenu gdzie można postawić taki punkt i wydzierżawi te 10 m2 pzredsiębiorcy.
Nie wiem czy pzreniesienie tej samej budy jest technicznie możliwe, ale nawet jeśli nie to przecież patrząć na tłumy jakie tam ciągną to obroty ma spore i stać by było właściciela na postawienie nowej budki.
19 lipca 2017
+49
-6
f0c-e64
~ Łukasz  Mój brat zawsze mówił:
"być w Biłgoraju i nie zjeść zapiekanki na dworcu, to tak jakby być w Krakowie i nie widzieć Wawelu"!!
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić że tej budki już nie będzie:(!!
20 lipca 2017
+29
-3
021-797
~ jaa  no super, jedyna rzecz warta powrotu do Biłgoraja
19 lipca 2017
+35
-10
Ostatnio dodane komentarze
f18-a6c
~ ak®  do ~ k   I ja tam jadł. Nie martwicie się otworzy te bude gdzie indziej i dalej będzie ok.
A może poczytali byście jak Krowiarka się rozbierała ???
I jakoś jej te rozbieranie na złe nie wyszło.Przybyło tylko rogaczy w okolicy.
Czerwona Biłgorajska wprowadziła cenzurę i mnie blokują /kilka przeglądarek i kilka urządzeń mi blokują gnidy/
18 listopada 2017
+1
-0
e05-db8
~ topol  do ~ Rebai   Z całym szacunkiem ale dzisiaj na wsi za stodołą jest ładnie wykoszona trawka i stoi stolik z parasolem pod którym wiadomo co się robi w upalne dni .
18 listopada 2017
+2
-0
8e0-954
~ xcv   Miał racje Kononowicz mówiąc ze nie będzie niczego
27 lipca 2017
+2
-0
466-959
~ marek   Renome te zapiekanki zdobyły w latach 90-tych.wtedy były to zapiekanki gdy zamiast produktu seropodobnego byl prawdziwy ser z pieczarkami, po 20 latach bedąc spróbowałem ziadlem połwe !!!.za tą cene bulka z seropodobnym produktem???!!owszem dzieciaki jedzą bo uslyszaly od rodziców ale to juz nie te zapiekanki!!!
25 lipca 2017
+2
-5
3b5-798
~ Rebai   Rozebrać budę i niech będzie parking z prawdziwego zdarzenia.To co tam w tej chwili jest to nie jest zbyt chlubna wizytówka miasta.Doły,wertepy jak za stodołą na wsi.
23 lipca 2017
+5
-8
bb4-895
~ rysiek   Co prawda Pan Pyznarski zapobiegawczo ma jeszcze jeden lokal z zapiekankami w budynku dworca ,jednak nie wiem dlaczego te z dworca nie są tak dobre jak z "budki".
Będąc w Biłgoraju obowiązkowo zapiekanka!
23 lipca 2017
+5
-3
da0-903
~ Janek   Każdy biznes nawet ten najlepszy ma w Biłgoraju niestety smutny koniec.Wiem z doświadczenia że nawet jeśli 100 m dalej sie przenisą to już tych utargów nie będzie
22 lipca 2017
+1
-1
bae-500
~ bae-500  do ~ j 64   Nie wykupił ale za to płaci miastu za dzierżawę. Czy to źle?
22 lipca 2017
brak ocen
bae-500
~ bae-500   Najlepsze zapiekanki na świecie!!! Dlaczego, bo bez zbędnych "upiększających" dodatków. Od lat ta sama forma i receptura sprawia, że te zapiekanki mogą być naszą kulinarną wizytówką miasta.
22 lipca 2017
+6
-2
bca-37c
~ Przemo   NI HU:A!
22 lipca 2017
+3
-0
618-6ff
~ Qqqqq   Co z tego ze kiosk z zapiekankami będzie rozebrany jak sa fajne nike czerwone do zabrania z obszy za 250
21 lipca 2017
+1
-0
aff-23b
~ Jokatam   Jak można zburzyć coś co działało tak długo i ma taka historie? Niech szanowny Rosłan zobaczy ile jest przeciwnych komentarzy i ile wyświetleń maja dotyczące tej sprawy artykuły. Rządzący w ogóle nie liczą się z naszym zdaniem, żal im d.pe ściska ze sami tyle nie potrafią zarobić to najlpiej zburzyć coś co świetnie prosperowało przez tyle lat. Jeśli ktoś z rodziny naszych rządzących by tam pracował na pewno dało by się jakoś ten problem rozwiązać. Moim zdaniem powinni chociaż zapewnić prace osobom które zostaną zwolnione!! Ciekawe jakby oni tak swoje stołki potracili!
21 lipca 2017
+8
-5
c9f-9ee
~ aa   Powiedzcie, że to nieprawda!
21 lipca 2017
+5
-1
aa8-be5
~ Babka Bronka   Jak będzie żyć...?
21 lipca 2017
+2
-2
ee7-073
~ ot i wiejski filozof  do ~ as   podjął temat a jaki wykształcony
20 lipca 2017
+1
-2
224-12d
~ Plutonowy  do ~ fdd   Renomę też mają jak Palikot i BRW.
20 lipca 2017
+0
-2
5a0-709
~ Tomek   Gdzie BOROWIEC poseł i jej obietnice
jestem stąd i jestem dla Was
Gdzie ta blądzia ze wsi
20 lipca 2017
+10
-3
12a-7cf
~ a ja mam...   taką propozycję dla Pani radnej Renaty Sochy zamiast pajacować na zebraniu rady miasta w sprawie Sądów to powinna pomóc Panu Pyzdrskiemu i jego zapiekankom. Przecież ten człowiek daje zatrudnienie
20 lipca 2017
+18
-2
97b-d73
~ abcd   a czy ktoś ma może informacje czy ten parking będzie wolny od opłat?
20 lipca 2017
+5
-1
5a8-f1a
~ as   Samochodów przybywa parkingów raczej nie.Od jakiegoś już czasu słychać głosy że miasto nic nie robi w tej materii.Teraz kiedy pojawiła się realna szansa na poprawienie tego stanu rzeczy to wszyscy wielce oburzeni.Nikt mu NIE KAŻE LIKWIDOWAĆ działalności a jedynie proponują zmianę lokalizacji i to na miejsce pewnie równie atrakcyjne.Warto rozważyć co jest lepsze;bezpieczny obszerny parking czy kawałek budy którą można przenieść tak aby ruch pieszych nie kolidował z parkingiem?
"...Zapewniając, że jest gotów przeprowadzić remont budynku wg narzuconych warunków..." To skoro tak to gdzie jest problem?Przecież chodzi pewnie o niewielką zmianę lokalizacji.
Obecnie w mieście przeprowadza się remonty ulic lub robi się nowe drogi.Właściciele posesji przy tych ulicach dostali już informacje iż będzie zabrane im po kilka metrów działki i jakoś nie widać żadnych wiadomości o sprzeciwie mieszkańców.Tym bardziej nikt nie stosuje emocjonalnego szantażu tylko chcąc nie chcąc godzą się na to.
"- Zapiekanki tu produkowane uzyskały renomę i nawet w odległych stronach kraju są znane jako "zapiekanki biłgorajskie", a zatem stanowią wizytówkę miasta.."
'..Obawia się, że konieczność rozbiórki budynku spowoduje redukcję trzech lub czterech stanowisk pracy..."
Zamiast biadolić trzeba dogadać się z miastem i postawić zapiekanki z prawdziwego zdarzenia bo jak na razie ta buda i jej otoczenie to ani żaden symbol a tym bardziej. wizytówka miasta.Całe szczęście lata 80 dawno za nami a ów "symbol"ciągle jeszcze w tamtej epoce bo ani tam gdzie siąść i przeważnie kolejki bo kobitka przynosi po 4-5 zapiekanek na malej blaszce.Nie te czasy.W zwykłym kebabie w Puszczy są stoliki i krzesła i nawet toaletę tam uświadczysz.
Z taką ilością klientów jaki generują zapiekanki to już dawno powinna to być wizytówka przez duże W,bo jak na razie to jest wizytóweczka i to przez takie u.
Co do bezpieczeństwa to chyba nikt nie chce żeby podobna sytuacja się powtórzyła.
https://www.google.pl/maps/@50.5368713,22.7205561,3a,75y,90h,91.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHOSnnMDDOMLbCvAxypqjGA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

20 lipca 2017
+11
-5
a7f-87a
~ s   Przecież to wszystko można pogodzić. Na takim dużym placu na pewno znajdzie sie miejsce na biłgorajskie zapieani. To tylko kwestia dobrj woli władz miasta, której widać nie ma . A z jakich powodów nie ma? Cóż, może trzeba bylo się bratac z postkomuną ja inni "przedsiębiorcy" to by był spokój z zapiekankami?
20 lipca 2017
+7
-4
844-138
~ uczeń   Tę starą budkę miasto powinno odkupić i wyeksponować w takiej formie jak zagroda sitarska.Niejeden były mieszkaniec, niejeden turysta pokazałby to dzieciom czy zrobił sobie zdjęcie . To kawał historii z okresu przełomu ustrojowego.Jeśli jeszcze dodać że p. Jan Pyznarski założył ten biznes w latach jeszcze 80-tych po tym kiedy został zwolniony ze szkoły gdzie pracował jako nauczyciel, za działalność opozycyjną , to mamy jeszcze ciekawszy kawałek historii.
20 lipca 2017
+13
-2
f48-0ed
~ biznesmen  do ~ babcia   a bo głupi był był teren do ku[pienia to nie chciał to teraz ma, a za to co w rok zarabia stałby zapiekanki i jeszcze by parking płatny zrobił
20 lipca 2017
+3
-4
381-5c0
~ s/p/o/r/t/b/i/z/n/e/s/ . c/o/m . p/l   Zapiekanki najlepsze w Polsce i zamach robi urząd na nasz ukochane zapiekanki
20 lipca 2017
+13
-8
4d7-cf6
~ k  do ~ Łukasz   albo być w Lublinie i nie dostać wpier***.
20 lipca 2017
+12
-2
f0c-e64
~ Łukasz   Mój brat zawsze mówił:
"być w Biłgoraju i nie zjeść zapiekanki na dworcu, to tak jakby być w Krakowie i nie widzieć Wawelu"!!
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić że tej budki już nie będzie:(!!
20 lipca 2017
+29
-3
5a8-f1a
~ as   Czas najwyższy.Miejsce uporządkować.Budy zlikwidować.Zabezpieczyć ruch pieszych w tym rejonie.Pyznarski dalej w letargu od 1985.
20 lipca 2017
+9
-24
1b3-b93
~ max   Ręka niech uschnie temu co ją przyłoży do zlikwidowania zapiekanek!
19 lipca 2017
+26
-8
178-812
~ Miki   To jest zamach na demokrację i świadome niszczenie tożsamości tego miasta(sądy to przy tym mrzonka) ! - NIE DLA ROZBIÓRKI ZAPIEKANEK :)
19 lipca 2017
+14
-8
6b8-6b4
~ Spustek   Hadacz "smaruje urząd" więc może spać spokojnie
19 lipca 2017
+4
-3
adf-9f8
~ tohmion   Aktualnie odwiedzam Biłgo dwa razy do roku na kilka dni. Na śniadanie zawsze na piechotę na dwie zapiekanki. Z resztą w Biłgoraju wszędzie (za wyjątkiem Rap) na piechotę zajdziesz w maks 25 min.
19 lipca 2017
+9
-2
3db-a3e
~ j 64   Dlaczego p .Pyznarski nie kupil tej działki na ktorej stoi kiosk z zapienkankami . Ma pieniadze mogł kupic ten cały plac .Dlaczego tego nie zrobił Ma pieniadze odpowiedzcie sami .Wstyd ze teraz płacze jego wina Mogł kupic i nie kupił jego strata
19 lipca 2017
+20
-9
d9a-181
~ babcia  do ~ PyznarPL - Polska musi być wolna od lewicy   to był 1999 rok jak robiłam prawko i tam czekaliśmy na instruktora
nie można zysku przyjąć 18000 bo to cena ale licząc skromnie 2000 zł zarobku dziennie na czysto to ok 700 tys rocznie i tak przez te 18 lat to daje poza 10 mln zł zysku
a ta budka jak stała wtedy tak stoi taka niepozorna a takie obroty i zyski generuje
oglądając westerny ludzie zabijają dla pieniędzy złota i ziemi
tam gdzie w grę wchodzi duża kasa tam już mafia się tym interesuje a mafia(czyli ludzie władzy urzędnicy policja wojsko) powstaje właśnie wtedy gdy ludzie dowiadują się że tam jest kolosalny zysk i trzeba mieć do niego bezpośredni dostęp
tak jak to z naszym ukochanym PIS em się porobiło
stanowisko to kasa duża kasa i trzeba zmienić wszystko żeby nas już nie wysiudali z tego stanowiska, coś w tym stylu można opisać
no ale chyba wszyscy się domyślają na czym polega życie
19 lipca 2017
+1
-7
553-bff
~ jo   A lody u hada.... Święte. Dziwne
19 lipca 2017
+7
-3
22f-6be
~ RATUNEK DLA ZAPIEKANEK  do ~ jaa   Zgadzam się w 100%... kiosk z pieczywem przy BCK tak przeszkadzał, a jednak działa do dziś! Zatem można!!!! A zapiekanki od P. Pyznarskiego to przecież biłgorajskie, tradycyjne dobro :)....
19 lipca 2017
+3
-3
e9d-31e
~ PyznarPL - Polska musi być wolna od lewicy   ZAPIEKANKI 4000 bułek zamawiane
zysk 4,50zł X 4000 = sprzedane w 7-8 dni zysk 18000zł
|co daje 4 tygodnie w miesiąc zysk: 72000zł
ROSŁAN nie mógł się pogodzić, że ktoś nie popiera LEWICY i w końcu dobrał się nam do naszych UKOCHANYCH zapiekanek
Kto nie z Rosłanem i Lewicą ten wcześniej czy później musi dostać kopa od ROSŁANA
Za długo RZĄDZI>>>
19 lipca 2017
+11
-9
d9a-181
~ babcia   kiedyś słyszałam że właściciel to cztery tysi bułek dziennie bierze z piekarni ale z której piekarni to już nie usłyszałam bo mi baterie w aparacie słuchowym się zapiekły
19 lipca 2017
+2
-3
511-3c3
~ dkkk   To prawda, że obok w budynku dworca ma też swój punkt gastronomii ale z tej budki po prostu smakują lepiej!
Zapiekanki są takim samym symbolem Biłgoraja jak BRW i w interesie włodarzy miasta jest to by zchować ten symbol
19 lipca 2017
+17
-5
665-82e
~ fdd  do ~ Plutonowy   poważna bo jeśli bys jezdzil duzo po polsce to bys wiedzial ze te zapiekanki są znane rownie jak palikot czy brw
19 lipca 2017
+11
-3
8c1-4d4
~ fff   Jeśli buda faktycznie przeszkadza w budowie wygodnego i komfortowego parkingu to trzeba usunąć i nie ma dyskusji.
Ale przecież sprawę można rozwiązać bez problemu w inny spsoób. Miasto jest właścicielem całego tego terenu, przecież gdzieś kilka/kilkanaście metrów dalej bez problemu dało by się znaleźć miejsce na taki punkt gastronomiczny, nawet gdyby miało być to kosztem 2-3 miejsc postojowych.
Niech się dogadają i miasto wskaże najbliżej jak to możliwe kawałek terenu gdzie można postawić taki punkt i wydzierżawi te 10 m2 pzredsiębiorcy.
Nie wiem czy pzreniesienie tej samej budy jest technicznie możliwe, ale nawet jeśli nie to przecież patrząć na tłumy jakie tam ciągną to obroty ma spore i stać by było właściciela na postawienie nowej budki.
19 lipca 2017
+49
-6
b0a-c96
~ Plutonowy   Ależ poważna strata dla miasta i powiatu, że aż o tym trzeba w mediach trąbić.
19 lipca 2017
+1
-11
24c-852
~ kraczo   Ku...nie tylko nie zapieksy :D
19 lipca 2017
+11
-3
ef5-63d
~ abc   Ludzie przecież ma obok (10 metrów dalej) drugi lokal też z zapiekankami. Niech sobie zrobi jakąś dużą tablicę informacyjną mówiącą, że to te same zapiekanki i po problemie.
Zapiekanki dalej będą na dworcu i nic poza lokalizacją się nie zmieni.
19 lipca 2017
+10
-14
d9a-181
~ fiu fiu  do ~ aga   ale jeden lokal to za mało żeby obsłużyć kilka tysięcy klientów dziennie
19 lipca 2017
+3
-4
97b-d73
~ degustator  do ~ zdziwiony   to drzewa tez trzeba wyciąć.... zresztą jak prawie wszystkie w tym mieście
19 lipca 2017
+4
-2
e72-779
~ aga  do ~ wer   Ale obok jest w budynku pks drugi lokal właściciela z TYMI SAMYMI zapiekankami
19 lipca 2017
+5
-5
97b-d73
~ degustator  do ~ ona   zrobią specjalnie dla ciebie parking ale płatny
19 lipca 2017
+1
-2
97b-d73
~ degustator  do ~ smakosz   te w budynku pks sa jak by to delikatnie ujać "dla teściowej" wiec smacznego
19 lipca 2017
+3
-3
97b-d73
~ degustator   Zapiekanki muszą zostać! czy trzeba zebrać podpisy albo jakiś protest i zablokować parking!
19 lipca 2017
+11
-7
831-fed
~ inferniak   Zapieksy muszą zostać! Z zagranicy przyjeżdżałem tylko,po to żeby wciągnąć zapiekankę, teraz to nawet nie będzie po co wracać do Biłgo!
19 lipca 2017
+11
-7
69c-f5c
~ do zxc   Oj dużo ci jeszcze trzeba oj dużo.Szkoda że jesteś z tego ładnego miasta.
19 lipca 2017
+2
-3
22b-f6f
~ zdziwiony   Dziwne...przeszkadza im w "ciągu komunikacyjnym" budynek z zapiekankami, a stojący tuż obok budynek z lodami nie? O co chodzi, ktoś może wie? Bo domysł nasuwa się tylko jeden...
19 lipca 2017
+4
-4
fc6-cd7
~ zxc   Ostatnio tam wstąpiłem na zapiekanki i pomyślałem, że remont i odnowienie wnętrza tych zapiekanek to byłaby zbrodnia, a tu ktoś chce je wyburzyć. Biłgoraj to nudne miasto, niczego tu nie ma, wszystko na poziomie Polski powiatowej. Te zapiekanki to jedyne miejsce, które zna każdy kto chociaż przez chwilę w Biłgoraju mieszkał. Mam nadzieję, że ustawa o ograniczeniu liczby kadencji burmistrza zostanie wprowadzona, a jeśli nie to liczę na mieszkańców Biłgoraja, że wreszcie przewietrzą ratusz.
19 lipca 2017
+7
-7
da4-161
~ bilgo   OK zgodzam się na rozebranie budynku ALE wraz z parkienigem proszę postawić nowy budynek i niech zapiekanki zostaną!
Inaczej zorganizujemy protest :D
19 lipca 2017
+7
-5
69c-f5c
~ smakosz  
Przecież ma obok zapiekanki w budynku dworca PKS więc o co chodzi?
19 lipca 2017
+7
-7
2ad-efc
~ alaba   no ludzie po****o was biłgoraj bez zapiekanek z dworca to nie jest biłgoraj
19 lipca 2017
+8
-4
3fb-2fa
~ abraxas99   Pewnie łapówek nie chciał płacić
19 lipca 2017
+2
-6
665-82e
~ wer   to teraz zrobią parking płatny i zniszcza najlepsze zapiekanki jakie mogą być to tam nikt na ten nowy parking nie bedzie przyjezdzal bo po co
19 lipca 2017
+7
-4
1b3-b93
~ Biłgorajanka   nie no.. jak tak mozna? najlepsze zapiekanki jakie jadlam :(
19 lipca 2017
+12
-5
4c6-604
~ ona   Parking zrobic !!!
19 lipca 2017
+6
-2
4bf-93c
~ ob   przez 17 lat zapiekanki to było moje drugie śniadanie a nawet i obiad ,szkoda
19 lipca 2017
+10
-3
021-797
~ jaa   no super, jedyna rzecz warta powrotu do Biłgoraja
19 lipca 2017
+35
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 11:21 Biłgoraj
33-latka straciła prawie 300 tys. zł
we wtorek, godzina 08:25 Gmina Biłgoraj
Ruszyła sprzedaż węgla w gminie Biłgoraj. Ile kosztuje tona opału?
2 grudnia 2022 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
W mieście grasuje lis. Jak się zachować?
dzisiaj, 12:05 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w czwartek, godzina 09:47 Biłgoraj
GOPS w nowej siedzibie
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
30 listopada 2022 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w czwartek, godzina 17:01 Biłgoraj
Młodzi radni odebrali nominacje
we wtorek, godzina 10:29 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Lubelskiej. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 14:01 Sokołówka Kolonia
Zderzenie osobówki z łosiem na DW nr 835
W czwartek 8 grudnia na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca hyundaiem 19-latka wjechała w łosia. Zwierzę nie przeżyło zderzenia.
dzisiaj, 07:50 Dereźnia Solska
Najlepsi z wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej
1 grudnia 2022 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
30 listopada 2022 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w czwartek, godzina 15:55 Biłgoraj
Zmarł Honorowy Obywatel Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w środę, godzina 18:33 Biłgoraj
Ile zapłacimy za śmieci? Radni podjęli decyzję
W środę 7 grudnia odbyła się XL sesja Rady Miasta Biłgoraja. Jednym z punktów w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami. W planach była podwyżka. Jaką decyzję podjęli radni?
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
W Biłgoraju zapłonął znicz olimpijski
w czwartek, godzina 08:05 Lubelszczyzna
Pierwsze powołania żołnierzy rezerwy do 2 LBOT
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl