Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Uroczystość w parafii Chrystusa Króla
2011.11.19 22:11 | aktualizacja: 2011.11.20 11:09

20-lecie parafii bez figury Chrystusa

W sobotnie popołudnie, 19 listopada br., odprawiona została msza św. z okazji 20-lecia parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Jednym z elementów uroczystości miało być poświęcenie nowej figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która miała stanąć na frontonie nowobudowanego kościoła. Niestety na planach się skończyło. Rzeźba zostanie ustawiona w innym terminie.
20-lecie parafii bez figury Chrystusa
20-lecie parafii bez figury Chrystusa

Uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia powstania parafii pw. Chrystusa Króla zaplanowana została na godz. 17. Celebrował ją ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. biskup Wacław Depo. - Cieszę się, że wjeżdżając do miasta mogłem już zobaczyć kościół Jana Pawła II, to świadectwo żywej wiary Biłgoraja, niech społeczność tego miasta właśnie tym wyróżnia się wśród innych miast i wiosek - mówił do zgromadzonych biskup Depo.

Obecni byli także dziekan ks. Józef Flis oraz przedstawiciele władz samorządowych starosta Marian Tokarski i wicestarosta Stanisław Schodziński. - W imieniu władz samorządowych składam z serca płynące gratulacje, podziękowania i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty parafialnej. Jubileusz jest okazją do podsumowań, ale daje także prawo do odważnego planowania i patrzenia w przyszłości. W przypadku tej parafii najbliższa przyszłość to doprowadzenie budowy kościoła do końca, dlatego życzę księdzu proboszczowi wytrwałości w dążeniu do realizacji celu - powiedział starosta Tokarski.

Oprawę muzyczną zapewniła biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Nowobudowany kościół wypełnili także wierni, którzy licznie przybyli na uroczystość 20-lecia powstania parafii. Podczas uroczystości ponownego aktu zawierzenia parafii Chrystusowi dokonał ks. proboszcz Henryk Stec.

W trakcie obchodów jubileuszu zaplanowane było także poświęcenie figury Chrystusa Króla przez biskupa Depo, niestety z tego punktu trzeba było zrezygnować. - Figura jest, ale z przyczyn losowych, nie zostały spełnione wszystkie warunki do jej zamontowana. Jesteśmy zawiedzeni ale wierzymy, że to nastąpi - powiedział na wstępie proboszcz parafii ks. Henryk Stec.

Na razie nie wiadomo, w jakim terminie uda się usunąć wszystkie przeszkody, jednak gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, sześciometrowa figura Chrystusa Króla stanie na frontonie kościoła, a jej tłem będzie rozeta z witrażem, której średnica będzie wynosiła również 6 metrów. Jednak wszystko będzie zależało od możliwości finansowych parafii, koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 100 tys. zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
20-lecie parafii bez figury Chrystusa, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15417
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b35-292
~ do sąsiad   i należało Ci nałożyć do puszki szeleszczących i abolicja zapewniona.
22 listopada 2011
+2
-2
PL
832-66d
~ sąsiad   Byłem specjalnie na Odpuście i widziałem: Piękny kościół, jak i z zewnątrz tak i w środku, mimo że wiele do zrobienia jeszcze; mieszkańcy osiedla powinni być dumni z obiektu.
21 listopada 2011
+4
-3
US
c10-f2a
~ da   niech mohery zbieraja butelki i puszki to pieniazki beda, do tego proboszcz sprzeda samochodzik i przelozy urlopik na inny czas i pieniazki sie znajda.
21 listopada 2011
+2
-2
PL
7f7-75f
~ fff   Niech ksiądz zbierze lepiej biednym dzieciom na buty bo zima się zbliża a co mu zostanie to z kochanką będzie mia za co jechać na wczasy a może do SPA .
20 listopada 2011
+7
-2
US
c10-f2a
~ oi   a po co ogrzewac rabnac setuche i sie przestoi
20 listopada 2011
+6
-2
PL
80e-c48
~ -   Popatrzcie tylko ile ludzi jest w tym kościele. Zapełnione ławki (których można by tam ustawić z pięć rzędów a jest na razie dwa, nie wspomnę już o bocznych małych nawach) + kilkanaście osób z tyłu. I to przy takiej większe uroczystości, a w zwykłą niedzielę jest mniej.
Obecny kościół jak najbardziej wystarczał, tylko w święta był trochę zapełniony. Proboszcz tłumaczy, że trzeba nową, wielką świątynię, bo dzielnica się rozrasta. Owszem, rozrasta się, ale w żółwim tempie i jedynie o domki jednorodzinne, a nie o jakieś wielkie blokowiska, żeby taką bazylikę stawiać.
Proboszcz najpierw mówił, że są majętni ludzie chętni do sponsorowania budowy, a teraz biadoli ile to zadłużenia i wyciąga kasę od parafian na potęgę. Długi wielkie za samą budowę są, a tu teraz jeszcze robią figurę za 100 tys. i witraże do okien.
Poza tym ciekawe kto będzie płacił za ogrzewanie tego molocha?
20 listopada 2011
+11
-3
US
c10-f2a
~ ys   no moherki nastepna skladka tylko 100 tys .
20 listopada 2011
+6
-3
PL
947-5ef
~ janek   Egipt-czas kapłanów.
20 listopada 2011
+5
-3
PL
b35-292
~ Ewangelia mówi,   ł.r.12 w.21 Tak bywa z tym, który dla siebie zbiera skarby, a nie jest bogaty wobec Boga. Proponuję utworzyć święto Upadku Kośćioła Katolickiego, sam Pan Bóg im nogi podstawia,,,
20 listopada 2011
+6
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
we wtorek, godzina 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
we wtorek, godzina 20:36 Biłgoraj
SP nr 5 prezentuje swoją ofertę
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
we wtorek, godzina 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl