Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Uroczystość w parafii Chrystusa Króla
2011.11.19 22:11 | aktualizacja: 2011.11.20 11:09

20-lecie parafii bez figury Chrystusa

W sobotnie popołudnie, 19 listopada br., odprawiona została msza św. z okazji 20-lecia parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Jednym z elementów uroczystości miało być poświęcenie nowej figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która miała stanąć na frontonie nowobudowanego kościoła. Niestety na planach się skończyło. Rzeźba zostanie ustawiona w innym terminie.
20-lecie parafii bez figury Chrystusa
20-lecie parafii bez figury Chrystusa

Uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia powstania parafii pw. Chrystusa Króla zaplanowana została na godz. 17. Celebrował ją ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. biskup Wacław Depo. - Cieszę się, że wjeżdżając do miasta mogłem już zobaczyć kościół Jana Pawła II, to świadectwo żywej wiary Biłgoraja, niech społeczność tego miasta właśnie tym wyróżnia się wśród innych miast i wiosek - mówił do zgromadzonych biskup Depo.

Obecni byli także dziekan ks. Józef Flis oraz przedstawiciele władz samorządowych starosta Marian Tokarski i wicestarosta Stanisław Schodziński. - W imieniu władz samorządowych składam z serca płynące gratulacje, podziękowania i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty parafialnej. Jubileusz jest okazją do podsumowań, ale daje także prawo do odważnego planowania i patrzenia w przyszłości. W przypadku tej parafii najbliższa przyszłość to doprowadzenie budowy kościoła do końca, dlatego życzę księdzu proboszczowi wytrwałości w dążeniu do realizacji celu - powiedział starosta Tokarski.

Oprawę muzyczną zapewniła biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Nowobudowany kościół wypełnili także wierni, którzy licznie przybyli na uroczystość 20-lecia powstania parafii. Podczas uroczystości ponownego aktu zawierzenia parafii Chrystusowi dokonał ks. proboszcz Henryk Stec.

W trakcie obchodów jubileuszu zaplanowane było także poświęcenie figury Chrystusa Króla przez biskupa Depo, niestety z tego punktu trzeba było zrezygnować. - Figura jest, ale z przyczyn losowych, nie zostały spełnione wszystkie warunki do jej zamontowana. Jesteśmy zawiedzeni ale wierzymy, że to nastąpi - powiedział na wstępie proboszcz parafii ks. Henryk Stec.

Na razie nie wiadomo, w jakim terminie uda się usunąć wszystkie przeszkody, jednak gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, sześciometrowa figura Chrystusa Króla stanie na frontonie kościoła, a jej tłem będzie rozeta z witrażem, której średnica będzie wynosiła również 6 metrów. Jednak wszystko będzie zależało od możliwości finansowych parafii, koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 100 tys. zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
20-lecie parafii bez figury Chrystusa, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13869
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b35-292
~ do sąsiad   i należało Ci nałożyć do puszki szeleszczących i abolicja zapewniona.
22 listopada 2011
+2
-2
PL
832-66d
~ sąsiad   Byłem specjalnie na Odpuście i widziałem: Piękny kościół, jak i z zewnątrz tak i w środku, mimo że wiele do zrobienia jeszcze; mieszkańcy osiedla powinni być dumni z obiektu.
21 listopada 2011
+4
-3
US
c10-f2a
~ da   niech mohery zbieraja butelki i puszki to pieniazki beda, do tego proboszcz sprzeda samochodzik i przelozy urlopik na inny czas i pieniazki sie znajda.
21 listopada 2011
+2
-2
PL
7f7-75f
~ fff   Niech ksiądz zbierze lepiej biednym dzieciom na buty bo zima się zbliża a co mu zostanie to z kochanką będzie mia za co jechać na wczasy a może do SPA .
20 listopada 2011
+7
-2
US
c10-f2a
~ oi   a po co ogrzewac rabnac setuche i sie przestoi
20 listopada 2011
+6
-2
PL
80e-c48
~ -   Popatrzcie tylko ile ludzi jest w tym kościele. Zapełnione ławki (których można by tam ustawić z pięć rzędów a jest na razie dwa, nie wspomnę już o bocznych małych nawach) + kilkanaście osób z tyłu. I to przy takiej większe uroczystości, a w zwykłą niedzielę jest mniej.
Obecny kościół jak najbardziej wystarczał, tylko w święta był trochę zapełniony. Proboszcz tłumaczy, że trzeba nową, wielką świątynię, bo dzielnica się rozrasta. Owszem, rozrasta się, ale w żółwim tempie i jedynie o domki jednorodzinne, a nie o jakieś wielkie blokowiska, żeby taką bazylikę stawiać.
Proboszcz najpierw mówił, że są majętni ludzie chętni do sponsorowania budowy, a teraz biadoli ile to zadłużenia i wyciąga kasę od parafian na potęgę. Długi wielkie za samą budowę są, a tu teraz jeszcze robią figurę za 100 tys. i witraże do okien.
Poza tym ciekawe kto będzie płacił za ogrzewanie tego molocha?
20 listopada 2011
+11
-3
US
c10-f2a
~ ys   no moherki nastepna skladka tylko 100 tys .
20 listopada 2011
+6
-3
PL
947-5ef
~ janek   Egipt-czas kapłanów.
20 listopada 2011
+5
-3
PL
b35-292
~ Ewangelia mówi,   ł.r.12 w.21 Tak bywa z tym, który dla siebie zbiera skarby, a nie jest bogaty wobec Boga. Proponuję utworzyć święto Upadku Kośćioła Katolickiego, sam Pan Bóg im nogi podstawia,,,
20 listopada 2011
+6
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
w piątek, godzina 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 16:49 Lubelszczyzna
Kolejna ofiara koronawirusa na Lubelszczyźnie
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
we wtorek, godzina 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
w piątek, godzina 13:24 Biłgoraj
"Wybierzmy cywilizację przyszłości"
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w środę, godzina 12:30 Księżpol
Na Jasną Górę rowerem
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
dzisiaj, 11:11 Biłgoraj
Nie będzie tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę
w czwartek, godzina 12:32 Biłgoraj
#GaszynChallenge w SOS Wiosce Dziecięcej
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w czwartek, godzina 08:15 Biłgoraj
Pszczoły na dachu BCK
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w piątek, godzina 09:05 Gmina Biłgoraj
Jest absolutorium dla wójta gminy Biłgoraj
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
dzisiaj, 09:16 Powiat
Policjanci na koloniach
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl