Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Uroczystość w parafii Chrystusa Króla
2011.11.19 22:11 | aktualizacja: 2011.11.20 11:09

20-lecie parafii bez figury Chrystusa

W sobotnie popołudnie, 19 listopada br., odprawiona została msza św. z okazji 20-lecia parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Jednym z elementów uroczystości miało być poświęcenie nowej figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która miała stanąć na frontonie nowobudowanego kościoła. Niestety na planach się skończyło. Rzeźba zostanie ustawiona w innym terminie.
20-lecie parafii bez figury Chrystusa
20-lecie parafii bez figury Chrystusa

Uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia powstania parafii pw. Chrystusa Króla zaplanowana została na godz. 17. Celebrował ją ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. biskup Wacław Depo. - Cieszę się, że wjeżdżając do miasta mogłem już zobaczyć kościół Jana Pawła II, to świadectwo żywej wiary Biłgoraja, niech społeczność tego miasta właśnie tym wyróżnia się wśród innych miast i wiosek - mówił do zgromadzonych biskup Depo.

Obecni byli także dziekan ks. Józef Flis oraz przedstawiciele władz samorządowych starosta Marian Tokarski i wicestarosta Stanisław Schodziński. - W imieniu władz samorządowych składam z serca płynące gratulacje, podziękowania i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty parafialnej. Jubileusz jest okazją do podsumowań, ale daje także prawo do odważnego planowania i patrzenia w przyszłości. W przypadku tej parafii najbliższa przyszłość to doprowadzenie budowy kościoła do końca, dlatego życzę księdzu proboszczowi wytrwałości w dążeniu do realizacji celu - powiedział starosta Tokarski.

Oprawę muzyczną zapewniła biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Nowobudowany kościół wypełnili także wierni, którzy licznie przybyli na uroczystość 20-lecia powstania parafii. Podczas uroczystości ponownego aktu zawierzenia parafii Chrystusowi dokonał ks. proboszcz Henryk Stec.

W trakcie obchodów jubileuszu zaplanowane było także poświęcenie figury Chrystusa Króla przez biskupa Depo, niestety z tego punktu trzeba było zrezygnować. - Figura jest, ale z przyczyn losowych, nie zostały spełnione wszystkie warunki do jej zamontowana. Jesteśmy zawiedzeni ale wierzymy, że to nastąpi - powiedział na wstępie proboszcz parafii ks. Henryk Stec.

Na razie nie wiadomo, w jakim terminie uda się usunąć wszystkie przeszkody, jednak gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, sześciometrowa figura Chrystusa Króla stanie na frontonie kościoła, a jej tłem będzie rozeta z witrażem, której średnica będzie wynosiła również 6 metrów. Jednak wszystko będzie zależało od możliwości finansowych parafii, koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 100 tys. zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
20-lecie parafii bez figury Chrystusa, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14310
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b35-292
~ do sąsiad   i należało Ci nałożyć do puszki szeleszczących i abolicja zapewniona.
22 listopada 2011
+2
-2
PL
832-66d
~ sąsiad   Byłem specjalnie na Odpuście i widziałem: Piękny kościół, jak i z zewnątrz tak i w środku, mimo że wiele do zrobienia jeszcze; mieszkańcy osiedla powinni być dumni z obiektu.
21 listopada 2011
+4
-3
US
c10-f2a
~ da   niech mohery zbieraja butelki i puszki to pieniazki beda, do tego proboszcz sprzeda samochodzik i przelozy urlopik na inny czas i pieniazki sie znajda.
21 listopada 2011
+2
-2
PL
7f7-75f
~ fff   Niech ksiądz zbierze lepiej biednym dzieciom na buty bo zima się zbliża a co mu zostanie to z kochanką będzie mia za co jechać na wczasy a może do SPA .
20 listopada 2011
+7
-2
US
c10-f2a
~ oi   a po co ogrzewac rabnac setuche i sie przestoi
20 listopada 2011
+6
-2
PL
80e-c48
~ -   Popatrzcie tylko ile ludzi jest w tym kościele. Zapełnione ławki (których można by tam ustawić z pięć rzędów a jest na razie dwa, nie wspomnę już o bocznych małych nawach) + kilkanaście osób z tyłu. I to przy takiej większe uroczystości, a w zwykłą niedzielę jest mniej.
Obecny kościół jak najbardziej wystarczał, tylko w święta był trochę zapełniony. Proboszcz tłumaczy, że trzeba nową, wielką świątynię, bo dzielnica się rozrasta. Owszem, rozrasta się, ale w żółwim tempie i jedynie o domki jednorodzinne, a nie o jakieś wielkie blokowiska, żeby taką bazylikę stawiać.
Proboszcz najpierw mówił, że są majętni ludzie chętni do sponsorowania budowy, a teraz biadoli ile to zadłużenia i wyciąga kasę od parafian na potęgę. Długi wielkie za samą budowę są, a tu teraz jeszcze robią figurę za 100 tys. i witraże do okien.
Poza tym ciekawe kto będzie płacił za ogrzewanie tego molocha?
20 listopada 2011
+11
-3
US
c10-f2a
~ ys   no moherki nastepna skladka tylko 100 tys .
20 listopada 2011
+6
-3
PL
947-5ef
~ janek   Egipt-czas kapłanów.
20 listopada 2011
+5
-3
PL
b35-292
~ Ewangelia mówi,   ł.r.12 w.21 Tak bywa z tym, który dla siebie zbiera skarby, a nie jest bogaty wobec Boga. Proponuję utworzyć święto Upadku Kośćioła Katolickiego, sam Pan Bóg im nogi podstawia,,,
20 listopada 2011
+6
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
dzisiaj, 11:58 Lubelszczyzna
Ani jednego zgonu wśród zakażonych osób na Lubelszczyźnie
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 10:10 Biłgoraj
Czujny 45-latek ujął nietrzeźwego kierowcę
dzisiaj, 10:49 Powiat
Ostrzeżenie o oblodzeniu
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
dzisiaj, 07:10 Goraj
W Goraju powstał Klub Seniora
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w niedzielę, godzina 13:09 Lubelszczyzna
78 533 testów i 22 389 zakażeń
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
"Wyraź to w Pixel-ACH!"
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
W listopadzie było mniej zachorowań na grypę niż w październiku
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
Kolejny rok z rzędu motocykliści zorganizowali akcję z myślą o najmłodszych, mieszkających w Wiosce Dziecięcej SOS. Z bagażnikiem pełnym słodyczy i zabawek pojechali do maluchów w niedzielne przedpołudnie 5 grudnia.
w sobotę, godzina 13:54 Biłgoraj
Mikołajkowy Turniej Karate już po raz 30.
w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
w niedzielę, godzina 16:59 Biłgoraj
Karatecy walczyli o Puchar Świętego Mikołaja
w piątek, godzina 15:19 Biłgoraj
Przy parafii św. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl