
Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od podniesienia flagi państwowej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, po czym odśpiewano hymn narodowy.
Następnie złożono wieńce, a przemówienie wygłosił Edward Nowak, prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, koło terenowe w Aleksandrowie. Po przemówieniu odbyła się msza święta, którą odprawili księża z parafii w Górecku Kościelnym.
W dalszej części uroczystości przemówienia wygłosili wójt gminy Aleksandrów Andrzej Borowiec oraz sędzia Zbigniew Łupina. W imieniu posła Marcina Romanowskiego został odczytany list
Część artystyczna obejmowała występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie, Gminnej Orkiestry Dętej oraz Ludowego Zespołu Śpiewaczego Aleksandrowiacy. Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na tradycyjną partyzancką grochówkę

Zarejestruj się
Zaloguj się




![Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]](https://bilgorajska.pl/mini-artykul-80-38981-142.jpg)














![Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]](https://bilgorajska.pl/mini-artykul-80-38982-025.jpg)
Redakcja telefon
Skrzynka alarmowa
Redakcja e-mail