Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2024.06.26 08:24 | aktualizacja: 2024.06.26 08:24

Erasmus podsumowany

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju uczestniczyli w praktykach zawodowych we Frankfurcie nad Odrą. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu Erasmus+. Podsumowanie przedsięwzięcia odbyło się 14 czerwca.
Erasmus podsumowany
Erasmus podsumowany

14 czerwca w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie działań związanych z organizacją praktyk zawodowych w ośrodku szkoleniowym ÜAZ Bauwirtschaft we Frankfurcie nad Odrą w dniach 7 - 20 kwietnia, zrealizowanych w ramach Europejskiego Programu Mobilności Erasmus + Akredytacji Runda 2 Projekt 2023-1-PL01-KA121-VET-000124869. Został on sfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe. Dofinansowanie pokryło całkowity koszt organizacji praktyk, w tym transport, koszty zakwaterowania, wyżywienia, koszty szkolenia, organizację czasu wolnego, organizację 22-godzinnego kursu językowego, zakup pomocy dydaktycznych oraz szkolenie psychologiczno-pedagogicznego. W ramach programu była możliwość sfinansowania szkolenia zawodowego dla nauczycieli, z którego skorzystał Adam Buczek - nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych.

W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Stanisław Sitarz, wicedyrektorzy Anna Kraczowska i Dariusz Bazan, była wicedyrektor Anna Lesiczka, nauczyciele zaangażowani w realizację projektu: Aneta Blacha, Jolanta Bury, Jolanta Małysza, 24 uczestników projektu - uczniów klas drugich i trzecich Technikum Budowlanego i Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcących się w zawodach technik budownictwa, technik dekarstwa, murarz - tynkarz, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, przedstawiciele klas pierwszych Technikum Budowlanego i Branżowej Szkoły wraz z wychowawcami, psycholog Aneta Golba, pedagog Bożena Kurek oraz Alicja Żuk z Powiatowego Centrum Usług Wspólnych.

Po krótkim występie wokalnym, Aneta Blacha - koordynator projektu przedstawiła sprawozdanie z realizacji poszczególnych etapów programu. Towarzyszyli jej reprezentanci dwóch grup projektowych. Uczniowie zaprezentowali film oraz prezentację multimedialną. Ich relacja zawierała szczegółowy opis wykonywanych zadań na warsztatach oraz form spędzania wolnego czasu we Frankfurcie, Berlinie, na Wyspie Tropikalnej i miejscowości Neuzelle. Dyrektor ZSBiO Stanisław Sitarz pogratulował nauczycielom i uczestnikom praktyk zawodowych. Podkreślił wysiłek zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Zachęcał obecnych przedstawicieli pierwszych klas Technikum Budowlanego i Branżowej Szkoły I Stopnia do udziału w kolejnej edycji programu, zwracając uwagę, że udział w praktykach zawodowych we Frankfurcie to szansa na rozwój wielu kompetencji, w tym umiejętności zawodowych i językowych. To również szansa na wzmocnienie pewności siebie, budowania nowych przyjaźni oraz zwiedzanie Europy.

Następnie 24 uczestników programu otrzymało z rąk dyrektora Stanisława Sitarza i koordynator Anety Blacha Europassy. Są to dokumenty powszechnie honorowane przez pracodawców europejskich. Poświadczają one uzyskane umiejętności zawodowe oraz nabyte umiejętności z języka niemieckiego. Taki dokument niewątpliwie zwiększa szansę młodych ludzi przy ubieganiu się o pracę.

Spotkanie zakończyły wspólne pamiątkowe fotografie oraz bankiet. Najlepszą rekomendacją zrealizowanego projektu są słowa jego uczestników: "Chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz".

ZSBiO/Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
ZSBiO/Red. dodany
 
Odsłon: 1965
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
w środę, godzina 16:49 Biłgoraj
Ocalony zabytek po 86 latach wraca do Biłgoraja
Po blisko 86 latach do Biłgoraja wraca zabytkowa Tora, pochodząca z miejscowej synagogi, uratowana tuż przed spaleniem świątyni przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Cenny zabytek została odzyskany dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
w sobotę, godzina 09:24 Okrągłe
Największa impreza plenerowa w gminie już w niedzielę
w niedzielę, godzina 16:29 Tereszpol-Zaorenda
Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w czwartek, godzina 09:31 Gmina Łukowa
Katastrofa samolotu podczas akcji gaszenia pożaru. Jest wstępny raport
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny dotyczący katastrofy samolotu gaśniczego Dromader, do której doszło 5 maja podczas akcji gaszenia pożaru Puszczy Solskiej. W zdarzeniu zginął pilot maszyny, kapitan Andrzej Gawron.
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Polowanie na dziki w powiecie. Jest decyzja o odstrzale 197 zwierząt
w niedzielę, godzina 08:38 Gmina Frampol
Tour de Pologne Women przejedzie przez Ziemię Biłgorajską
w czwartek, godzina 14:11 Biłgoraj
Docenieni za służbę i walkę z pożarem Puszczy Solskiej. Lista odznaczonych i awansowanych strażaków
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 26 maja w Łukowej, uhonorowano strażaków za wzorową służbę oraz udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Poniżej publikujemy listę druhów z powiatu biłgorajskiego wyróżnionych podczas uroczystości.
w niedzielę, godzina 09:19 Powiat
12 miejscowości bez prądu, na liście Biłgoraj
w niedzielę, godzina 12:53 Biłgoraj
Biegacze opanowali leśne trasy
31 maja 2026 Biłgoraj
Biłgoraj świętuje Dzień Dziecka 2026 [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 31 maja w samo południe na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczął się Biłgorajski Dzień Dziecka 2026. W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i rodzin, w tym animacje, warsztaty, pokazy służb mundurowych oraz występy artystyczne.
w sobotę, godzina 09:00 Podnoszenie ciężarów
Wicemistrzyni Polski z Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:03 Turobin
Konkurs na dyrektora szkoły
26 maja 2026 Łukowa
Powiatowy Dzień Strażaka. Wręczono podziękowania za walkę z pożarem Puszczy Solskiej [NOWE ZDJĘCIA]
We wtorek, 26 maja, w Łukowej zorganizowano Powiatowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z całego kraju, przedstawiciele służb oraz administracji rządowej. W programie znalazło się także wręczenie podziękowań osobom zaangażowanym w akcję ratowniczo-gaśniczą w Puszczy Solskiej.
w piątek, godzina 16:19 Aleksandrów
Jest nowy zastępca wójta
w niedzielę, godzina 21:44 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy i potańcówka "pod chmurką"
25 maja 2026 Łukowa
Zamiast odpoczynku po maturach - walka z żywiołem. Młodzi druhowie OSP docenieni
Mimo trwających egzaminów maturalnych ruszyli do walki z żywiołem. Druhowie OSP uczestniczący w akcji gaśniczej w Puszczy Solskiej zostali uhonorowani przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i MSWiA.
30 maja 2026 Biłgoraj
Wielki sukces uczennicy z Biłgoraja
w piątek, godzina 11:01 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskim ZUS
w niedzielę, godzina 15:25 Okrągłe
Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
W niedzielne popołudnie 7 czerwca mieszkańcy gminy Biłgoraj oraz goście spotkali się w Okrągłem, gdzie odbywa się Turniej Wsi. Tegoroczna edycja wydarzenia, które otwiera sezon imprez plenerowych w gminie, przebiega pod hasłem "Na góralską nutę".
31 maja 2026 Sól
Rywalizacja strażaków z gminy Biłgoraj [KLASYFIKACJA KOŃCOWA]
25 maja 2026 Biszcza
Startuje zbiórka gabarytów. Co można wystawić przed posesję?
w czwartek, godzina 11:50 Biłgoraj
Boże Ciało 2026. Tłumy wiernych na procesjach [NOWE ZDJĘCIA]
W czwartek 4 czerwca w całej Polsce obchodzono Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywaną Bożym Ciałem. Mimo pochmurnej pogody i przelotnych opadów deszczu, wierni licznie uczestniczyli w procesjach eucharystycznych organizowanych przez biłgorajskie parafie.
w środę, godzina 08:32 Biłgoraj
Nowoczesny kompleks sportowy powstanie w Biłgoraju. Jest milionowe dofinansowanie
w piątek, godzina 09:13 Józefów
Józefów z nowym symbolem. Powstanie pomnik założyciela miasta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball