Jak informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl aspirant Joanna Klimek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju służby mundurowe z regionu biorą udział w ćwiczeniach.
W ramach manewrów, które nadzorowała Komenda Miejska Policji w Zamościu, w środę 15 listopada na drodze krajowej nr 74 we Frampolu rozstawiono blokadę.
Przygotowany na to przedsięwzięcie scenariusz zakładał, że funkcjonariusze otrzymali informację o napadzie na bank w Szczebrzeszynie. Uzbrojeni w broń palną sprawcy ukradli pieniądze i odjechali samochodem osobowym drogą krajową numer 74 w kierunku Zamościa. Dyżurny o napadzie poinformował patrole pełniące służbę na terenie Zamościa i powiatu.
O wydarzeniu poinformował również funkcjonariuszy stanowisk kierowania w komendach w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.
Oficerowie dyżurni ościennych komend, przy granicy z powiatem zamojskim, uruchomili posterunki kontrolno - blokadowe.
Równocześnie jeden z zamojskich patroli w miejscowości Płoskie zauważył pojazd, którym prawdopodobnie uciekali sprawcy napadu. Policjanci rozpoczęli pościg, a oficer dyżurny, zgodnie z procedurami, zorganizował posterunek kontrolo - blokadowy z wykorzystaniem pojazdów służbowych i kolczatki drogowej. W efekcie prowadzonych działań pościgowo - blokadowych policjanci zatrzymali pojazd, którym uciekali dwaj sprawcy napadu na bank.
Funkcjonariusze zatrzymali napastników i sprawdzili samochód, którym poruszali się podejrzani pod kątem niebezpiecznych przedmiotów oraz skradzionych z banku pieniędzy. W czasie kontroli odnaleźli przy zatrzymanych broń oraz nóż. Odzyskali też skradzione pieniądze.
Po zakończeniu ćwiczeń w terenie w świetlicy zamojskiej komendy policji dowódcy i funkcjonariusze biorący udział w działaniach podsumowali realizowane zadania. Omówiono poszczególne etapy działań i spostrzeżenia funkcjonariuszy.
Tego typu ćwiczenie przeprowadzane są cyklicznie, a ich celem jest doskonalenie umiejętności działań i współpracy policjantów różnych komórek organizacyjnych. Tego typu przedsięwzięcia pozwalają również na przećwiczenie policyjnych procedur na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej.