Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.09.18 16:53

Uzależnienia - skąd się biorą i jak je leczyć?

Z niektórych uzależnień nie da się wyjść bez specjalistycznego leczenia. Duża część osób w celu wyjścia z uzależnienia wybiera ośrodek leczenia uzależnień, gdzie uczęszcza się na zamkniętą terapię. Skąd tak w ogóle biorą się uzależnienia i jak je skutecznie leczyć? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
Uzależnienia - skąd się biorą i jak je leczyć?
Uzależnienia - skąd się biorą i jak je leczyć?

Dlaczego popada się w uzależnienia? - główne czynniki uzależnień

Wpływ genetyki jest istotnym aspektem w popadaniu w uzależnienia. Niektóre osoby mogą być bardziej podatne na uzależnienia ze względu na dziedziczenie pewnych genów związanych z reakcją organizmu na substancje psychoaktywne. Do rozwoju uzależnienia przyczyniają się także stan emocjonalny i kondycja psychiczna. Zdarza się, że jakaś część osób sięga po substancje uzależniające, aby radzić sobie ze stresem, lękiem, depresją lub innymi negatywnymi emocjami. W takich momentach sięganie, na przykład po alkohol czy narkotyki może być sposobem na chwilową ulgę lub ucieczkę od trudnych uczuć. Częstym czynnikiem rozwijania się uzależnień są również czynniki społeczne. Środowisko, w jakim otacza się człowiek, ma ogromny wpływ na kształtowanie jego zachowań i nawyków. Presja rówieśnicza, chęć dostosowania się do grupy czy niewłaściwe wzorce mogą skłaniać niektóre osoby do próbowania substancji uzależniających.

Jakie są rodzaje uzależnień?

Uzależnienia mogą dotyczyć zarówno substancji psychoaktywnych, jak i określonych zachowań. Szczegółowo można podzielić je na:

 1. Uzależnienia od substancji
 • Alkoholizm
 • Narkomania
 • Uzależnienie od leków
 • Uzależnienie od kofeiny
 • Palenie tytoniu
 1. Uzależnienia behawioralne
 • Uzależnienie od hazardu
 • Uzależnienie od komputera i gier komputerowych
 • Uzależnienie od mediów społecznościowych
 • Uzależnienie od zakupów
 • Uzależnienie od jedzenia
 • Uzależnienie od pracy

Ośrodek Leczenia Uzależnień - specjalistyczne leczenie uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień to miejsce, w którym osoby borykające się z różnymi rodzajami uzależnień mogą otrzymać specjalistyczną pomoc i wsparcie w procesie wyjścia z nałogu. Każdy pacjent jest inny, dlatego ważne jest, aby terapia była dostosowana do jego potrzeb. Ośrodek tego typu dysponuje wykwalifikowanym personelem, którzy z chęcią wesprą pacjentów na każdym etapie procesu terapeutycznego. W tym ośrodku pacjenci mają szansę na odizolowanie się od otaczającego środowiska, które mogło przyczynić się do rozwoju ich uzależnienia. Dzięki temu mogą w pełni skupić się na własnym zdrowiu i procesie zdrowienia, uczęszczając zarówno na terapie indywidualne, jak i grupowe.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 459
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w sobotę, godzina 08:11 Biłgoraj
Policjanci w szkole
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
23 września 2023 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl