Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Przestępca z Biłgoraja w rękach policji
2011.07.01 10:45 | aktualizacja: 2011.07.03 21:55

Zatrzymany biłgorajanin z 4 listami gończymi!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali poszukiwanego na podstawie czterech listów gończych 25-letniego mieszkańca Biłgoraja. Sebastian P. poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju oraz Sąd Okręgowy w Zamościu do spraw kradzieży z włamaniem, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, krótkotrwałego użycia pojazdu oraz obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia. Przestępca zatrzymany został w Łodzi. 25-latek został już umieszczony w zakładzie karnym. Teraz poniesie odpowiedzialność za swoje czyny sprzed kilku lat.
Zatrzymany biłgorajanin z 4 listami gończymi!
Zatrzymany biłgorajanin z 4 listami gończymi!

Na początku tygodnia policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wyjechali do Łodzi. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z mieszkań może ukrywać się poszukiwany na podstawie 4 listów gończych 25-letni mieszkaniec Biłgoraja. Sebastian P. poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju oraz Sąd Okręgowy w Zamościu do spraw kradzieży z włamaniem, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, krótkotrwałego użycia pojazdu oraz obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia. Początkowo poszukiwania za 25-latkiem prowadzili policjanci z Biłgoraja. Pod koniec 2008 roku sprawę przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Operacyjni od dłuższego czasu gromadzili informacje, które mogły przyczynić się do zatrzymania przestępcy. Mężczyzna był jednak bardzo ostrożny, nie przyjeżdżał w rodzinne strony, nie było go nawet na pogrzebie ojca. Dociekliwość policjantów, ich zaangażowanie i determinacja przyniosły efekty. Kryminalni ustalili, że 25-latek przebywa w Łodzi, gdzie pracuje dorywczo na budowach. Ustalili także, że ukrywa się w mieszkaniu swojego kolegi. We wtorek przyszedł czas na zatrzymanie. Po południu policjanci zapukali do jednego z mieszkań. Chwilę po tym, jak otworzyły się drzwi, policjanci byli już w środku, a przestępca miał na rękach kajdanki. Mężczyzna był bardzo zaskoczony akcją kryminalnych, nie miał co prawda żadnych szans na ucieczkę, ale próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości, podając się za swojego brata. Sebastian P. został już umieszczony w Zakładzie Karnym w Łodzi. Będzie odpowiadał za przestępstwa sprzed kilku lat, m.in. za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, do którego doszło w kwietniu 2006 roku na terenie powiatu biłgorajskiego. W pożarze zabudowań zginął wówczas właściciel gospodarstwa. Sprawcy najpierw pobili go, a później nieprzytomnego przenieśli do zabudowań gospodarczych, które później zostały podpalone. To kolejny przestępca poszukiwany ds. zabójstwa zatrzymany przez lubelskich policjantów. Kilka dni temu policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 58-letniego Stanisława K. Mężczyzna był ścigany listem gończym w związku z zabójstwem 59-letniej kobiety, do którego doszło na warszawskim Ursynowie.

źródło KWP Lublin
red.
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Zatrzymany biłgorajanin z 4 listami gończymi!, 4.3333 out of 5 based on 6 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 22964
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (41)

Forum tego artykułu zostało zamknięte.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl