Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł reklamowy
2023.06.12 17:36 | aktualizacja: 2023.06.16 09:48

Jakich błędów nie wolno popełniać podczas zmiany pracy?

Częstym zjawiskiem jest fakt, że podczas zmiany pracy trafiamy na gorsze miejsce. Dlaczego tak jest? Wiele błędnych decyzji stoi głównie po stronie poszukującego pracy. Dlatego warto dowiedzieć się, czego należy wystrzegać się podczas zmiany pracy?
Jakich błędów nie wolno popełniać podczas zmiany pracy?
Jakich błędów nie wolno popełniać podczas zmiany pracy?

Nie przyjmuj pierwszych lepszych ofert!

Wiele osób na rynku pracy nie docenia siebie i swoich możliwości. Gdy tylko otrzymają nijaką ofertę pracy, to często ją biorą, nawet się nie zastanawiając. Decydują się na taki krok, nawet gdy czeka ich jeszcze kilka rozmów kwalifikacyjnych. Zmyla ich jedynie szczęście, które płynie z pozytywnej odpowiedzi i decydują się na odwołanie pozostałych rozmów o pracę. Nieistotne są dla nich warunki zatrudnienia, a liczy się tylko to, że będą mogli pracować. Podczas zmiany pracy warto kierować się rozsądkiem i być cierpliwym, ponieważ mogą się trafić ciekawsze oferty. Jeżeli coś nie podoba się w przedsiębiorstwie, to nie warto tam się zatrudniać. Atrakcyjne oferty pracy znajdziesz na Praca Biłgoraj - aplikuj.pl.

Nie warto spieszyć się z decyzją

Pośpiech nie gra w parze z rozsądkiem, ponieważ podjęcie nowej pracy jest kluczową sprawą i podjęcie jej powinno się opierać na zdrowym rozsądku, a nie na pośpiechu, na który wpływają emocje i czas. Pracodawcy często wywierają presję na przyszłych pracownikach, co daje mało czasu na podjęcie decyzji w sprawie zatrudnienia. Jeśli mamy wątpliwości co do firmy, to odrzucajmy takie propozycje.

Źle podjęte decyzje i brak wniosków

Warto zwrócić uwagę na swoje dotychczasowe podjęte decyzje zawodowe i pomyśleć, dlaczego i na jakiej podstawie się te decyzje podjęło. Czy podjęcie poprzedniej pracy było związane z postawieniem pod ścianę, czy naprawdę ją się chciało? Zmiana pracy z lepszej na gorszą często jest związane z brakiem zmian i wyciągania wniosków. Tak samo podjęte decyzje związane z pracą, jak poprzednie i brak zastanowienia wpływają na popełnianie błędów podczas zmiany zakładu pracy. Dlatego należy wyciągać wnioski i zmieniać swoje poszukiwania i decyzje.

Zmiana pracy w ostatniej chwili

Nie warto czekać ze zmianą pracy do samego końca, ponieważ wszelkie działania związane z tym należy podejmować, nie będąc zdesperowanym. Poszukiwanie pracy nic nie kosztuje. Czasami warto coś zapłacić, żeby skorzystać z usług specjalistów w tej dziedzinie. Częstą przyczyną desperacji jest wypalenie zawodowe lub choroby psychiczne. Zwlekanie ze zmianą pracy jest błędne i należy się tego wystrzegać.

Brak minimalnych wymagań i celu pracy

To jeden z większych problemów, ponieważ bez ambicji i minimalnych wymagań człowiek decyduje się wziąć byle jaką pracę, aby tylko pieniądze jakieś były. Praca dla Ciebie w Biłgoraju może się okazać dla Ciebie idealną opcją z odpowiednimi wymaganiami i wynagrodzeniem. Mało osób przed rozpoczęciem pracy notuje np. na kartce swoje wymagania i oczekiwania względem nowego pracodawcy. Prowadzi to do podejmowania złych i bylejakich, nieprzemyślanych decyzji, które potem wpływają na beznadziejną pracę ze słabą wypłatą. Trzeba określić swoje potrzeby i wymagania przed rozpoczęciem poszukiwania nowego pracodawcy.

Brak zawodowych celów

Wyznaczenie swoich celów zawodowych to rzecz kluczowa, podczas zmiany pracy. Należy wiedzieć, gdzie i dokąd się zmierza. Dobrze podjęte i świadome decyzje są związane z własnymi potrzebami i preferencjami.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 1620
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
we wtorek, godzina 20:22 Biłgoraj
Damian Błaszczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia 80 km
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl