Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.03.01 18:16 | aktualizacja: 2023.03.02 10:56

Kariera w branży IT: programista PHP i tester oprogramowania - czym się zajmują i jakie umiejętności są potrzebne?

Kariera w branży IT to pojęcie, który budzi szybsze bicie serca wśród młodych osób. Branża informatyczna umożliwia im nie tylko pracę przy nowoczesnych i ciekawych projektach, ale także zachęca wynagrodzeniem, które znacznie przekracza średnią krajową pensję. Branża IT to różnego rodzaju zawody, dla których wspólny mianownik stanowi praca przy oprogramowaniu. Czym zajmują się programiści PHP oraz testerzy oprogramowania?
Kariera w branży IT: programista PHP i tester oprogramowania - czym się zajmują i jakie umiejętności są potrzebne?
Kariera w branży IT: programista PHP i tester oprogramowania - czym się zajmują i jakie umiejętności są potrzebne?

Programista PHP - czym się zajmuje?

Programista PHP to osoba, która z reguły cieszy się bardzo dużym wzięciem na rynku pracy - według przeprowadzonych badań to obecnie jeden z najbardziej potrzebnych zawodów.

Programista PHP jest osobą, która w doskonałym stopniu opanowała ten język programowania. Wykorzystuje go w celu tworzenia stron internetowych oraz różnego rodzaju aplikacji. Praca w sektorze IT często wiąże się z wygórowanymi wymaganiami oraz pracą pod presją. Warto wiedzieć, jaki jest zakres obowiązków przeciętnego programisty PHP. Są to między innymi:

 • projektowanie oprogramowania zgodnego z standardami i zasadami danej firmy,

 • optymalizacja i rozwój istniejących funkcji,

 • naprawa bieżących błędów,

 • wdrażanie nowych rozwiązań,

 • przygotowywanie dokumentacji projektowej,

 • współpraca z innymi pracownikami,

 • koordynacja działań,

 • spotkania z klientami.

Warto podkreślić, że to, jaki jest zakres obowiązków konkretnego programisty BHP, uzależnione jest od jego pracodawcy i warunków panujących w danej firmie.

Jakie umiejętności i kwalifikacje powinien posiadać programista PHP?

Znajomość języka kodowania PHP to nie jedyna umiejętność, jaką powinien wykazać się programista PHP. Zdecydowana większość pracodawców do pracy na tym stanowisku wymaga również znajomości HTML, CSS, JS, GIT oraz innych narzędzi programistycznych.

Z racji tego, że praca programisty PHP często dotyczy zatrudnienia w międzynarodowych firmach, wskazana jest znajomość języka obcego w zaawansowanym stopniu. Wszystko dlatego, że IT jest branżą, która rozwija się wyjątkowo dynamicznie, a nowe informacje często dostępne są w języku angielskim, podobnie jak panele służące do kodowania i tworzenia oprogramowania. Znajomość języka angielskiego znacznie ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków programisty PHP. Nic dziwnego, że znajomość języka stanowi jedno z głównych wymagań, jakie pracodawcy stawiają przed kandydatami do pracy.

Aby bliżej zapoznać się ze specyfiką pracy na stanowisku programisty PHP, warto poszukać ofert pracy na GoWork.pl.

Tester oprogramowania - z czym wiąże się ten zawód?

Równie ważnym zawodem, jeśli chodzi o branżę informatyczną, jest tester oprogramowania. Śmiało można powiedzieć, że osoba wykonująca tę pracę pośredniczy pomiędzy twórcami oprogramowania, a jego odbiorcami. W dużym skrócie - testerzy weryfikują oprogramowanie pod kątem prawidłowego działania.

Pomimo tego że praca jako tester oprogramowania nie wymaga znajomości języków kodowania, to jednak osoba zainteresowana zatrudnieniem na tym stanowisku, powinna wykazać się pewnymi predyspozycjami i kompetencjami.

Czy łatwo znaleźć zatrudnienie jako tester oprogramowania?

W dzisiejszych czasach praca testera oprogramowania cieszy się ogromną popularnością. Rozwój branży IT jest wyjątkowo dynamiczny, dlatego na rynku pracy panuje bardzo duże zapotrzebowanie na testerów.

Ich zadaniem jest weryfikacja, czy stworzone oprogramowanie działa w prawidłowy sposób i zgodne jest z pierwotnymi założeniami. Celem pracy testera jest poprawa finalnej jakości produktów - między innymi poprzez wyłapywanie ewentualnych błędów i zgłaszanie je do poprawy.

Obowiązki testera oprogramowania

Obowiązki osoby zatrudnionej na stanowisku testera oprogramowania, mogą znacznie się od siebie różnić, choćby ze względu na etap kariery zawodowej. Zadaniem osób wykonujących pracę testera jest między innymi:

 • przygotowywanie planów testów,

 • tworzenie dokumentacji przeprowadzonych testów,

 • analiza prawidłowości działania oprogramowania,

 • przeprowadzanie testów funkcjonalności,

 • weryfikacja zgodności oprogramowania z pierwotnym projektem,

 • zgłaszanie ewentualnych błędów,

 • przekazywanie raportów do zespołu programistów i utrzymywanie z nimi bieżącego kontaktu.

Osoby, które zainteresowane są wymaganiami i potrzebami konkretnych pracodawców poszukujących testerów oprogramowania, dokładniejsze informacje znaleźć mogą na Gowork.pl.

Zarówno programista PHP, jak i tester oprogramowania uznawane są za zawody przyszłości. Nic nie wskazuje na to, by zapotrzebowanie na pracowników działających w tych branżach wkrótce miało się zmniejszyć.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kariera w branży IT: programista PHP i tester oprogramowania - czym się zajmują i jakie umiejętności są potrzebne?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 639
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju [WYNIKI]
21 maja 2023 Gromada
Do Gromady zjechali strażacy z całej gminy [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl