Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GROMADA
2023.01.23 12:10

Noworoczne spotkanie ludowców

W piątkowe popołudnie 20 stycznia zorganizowano spotkanie działaczy i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Była to doskonała okazja do porozmawiania o najważniejszych aktualnie kwestiach społecznych, a także wymiany doświadczeń i poglądów.
Noworoczne spotkanie ludowców
Noworoczne spotkanie ludowców

Gości, którzy licznie pojawili się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadzie powitał gospodarz wydarzenia Wiesław Różyński.

- Cieszę się, że możemy spotkać się w tak wielkim ponad 100-osobowym gronie. Odwiedzają nas cenieni w regionie samorządowcy, więc mamy doskonałą okazję, aby z nimi porozmawiać i wysłuchać ich doświadczeń. Każde takie spotkanie sprawia, że na wielu płaszczyznach możemy później korzystać z tej nabytej wiedzy i jestem przekonany, że nie inaczej będzie dzisiaj - mówił Wiesław Różyński.

Szeroko na temat problemów społecznych i pomysłu na ich rozwiązywanie wypowiedział się Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Posiadamy trzy podstawowe założenia, które skupiają wszystkie pokolenia. Przede wszystkim chcemy rozwiązać problem z dostępnością mieszkań dla młodych ludzi. Aktualnie mamy jeden z najniższych wskaźników urodzeń od czasów zakończenia II Wojny Światowej. Młodzi ludzie nie mają możliwości, aby skupić się na rodzinie, by móc zakupić mieszkanie, bo ceny na rynku są horrendalne. Chcemy również promować ludzi pracowitych. Obecnie sporo osób podejmuje drugą pracę. Słyszałem osobiście o chociażby nauczycielach, którzy mają trzy, lub cztery etaty. Naszym celem jest sprawienie, aby druga praca się opłacała. Dlatego proponujemy wprowadzenie, aby w momencie podjęcia kolejnej formy zatrudnienia nie była od niej odprowadzana żadna składka i pełna pula pieniędzy zostawała w kieszeni Kowalskiego - mówił Krzysztof Hetman.

- Nasz program "Uczciwa Polska" chce wprowadzić dla najstarszych obywateli możliwość współdziedziczenia emerytur. Dziś często się zdarza, że po utracie najbliższej osoby ciężko jest się seniorowi utrzymać. Dlatego wychodzimy z propozycją, aby taka osoba mogła dokonać wyboru z której emerytury chce czerpać świadczenie w 100%, a dodatkowo z drugiej tej teoretycznie niższej by nadal wpływało na jego konto 50% docelowej kwoty. Przy wzroście cen na artykułu spożywcze, czy leki taka propozycja jest w pełni rozsądna i konieczna, by poprawić komfort funkcjonowania naszego najstarszego pokolenia - dodał europoseł Hetman.

O codziennych problemach z jakimi borykają się rolnicy mówił Henryk Szczupak.

- Jako rolnik mogę szczerze powiedzieć, że jesteśmy w ostatnich latach notorycznie oszukiwani i głęboko wierzę, że nastąpi tego kres. Dzisiaj dochodzi do paradoksów, że w trakcie dnia potrafię dostać trzy różne ceny od firm, które skupują i przetwarzają zboże czy kukurydze. Niestety schemat jest podobny i ceny za każdym razem są coraz niższe. Nie daje mi to możliwość długofalowego planu funkcjonowania. Przykładowo, abym w pełni pokrył koszty utrzymania sprzętu, zbioru i wysuszenia kukurydzy powinienem za suchą kukurydzę, mającą 14,5% wilgotności dostawać 1350 złotych. Podkreślam, że przy takiej kwocie nie zarabiam ani złotówki. A jaki jest obecnie koszt na rynku? 1000 złotych. Do czego to może doprowadzić? - pytał retorycznie Henryk Szczupak.

- Znamy te trudności z naszej ziemi hrubieszowskiej. Zamojszczyzna od zawsze stała rolnictwem, więc na co dzień spotykamy się z tymi problemami, które dotykają wielu naszych rolników. Mam ogromną wiarą, że 2023 rok zapoczątkuje zmiany i zarówno polski rolnik jak i zwykły obywatel w końcu zacznie się czuć szanowany we własnym kraju. Wielokrotnie na własnej skórze czujemy, że różne programy czy inwestycje omijają nasze ziemie tylko przez to, że na co dzień mamy inne poglądy polityczne. Tak nie powinno być! - mówił przewodniczący Rady Gminy Horodło Paweł Kłosiński.

Wójt gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik z kolei akcentował jakie znaczenie w trudnych sytuacjach ma kapitał ludzki.

- Największym naszym narodowym skarbem jesteśmy my sami. Widziałem to dobitnie na przykładzie wybuchu wojny na Ukrainie i napływu tych biednych ludzi uciekających do Polski. W Dołhobyczowie i w pobliskim Horodle z bliska widziałem pracę punktów recepcyjnych. Z całą odpowiedzialnością powiem, że gdyby nie zaangażowanie ludzi, strażaków ochotników i praca Kół Gospodyń Wiejskich, to nasze państwo nie podołałoby temu wyzwaniu. Wielokrotnie obiecywano nam wsparcie i pomoc. Niestety w dużej mierze na słowach się skończyło, ale mam ogromną nadzieję, że ten rok, a zwłaszcza jego druga połowa będzie przełomowa - mówił Grzegorz Drewnik.

- W tych trudnych czasach niezwykle istotny jest optymizm. Słuchając Was cieszę się, że go posiadacie i tak otwarcie się nim dzielicie. Wierzę, że obustronny szacunek będzie nam nadal towarzyszył w życiu codziennym, a w tym roku zrealizujemy wiele naszych marzeń. Tego Wam życzę - zakończył Wiesław Różyński.

PSL Biłgoraj/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Noworoczne spotkanie ludowców, 0 out of 5 based on 0 ratings
PSL Biłgoraj/red. dodany
 
Odsłon: 3175
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   Trzeba wam przypomnieć wsiowe biznesmeni jak to wypowiadaliście się w telewizji, że ,, wieś cała głosuje na PiS" a jak było głosowanie na Prezydenta Polski to wy byście Dudka-Długopisa w tyłek cmokali. Jak on wykrakał, że ,,gender to nie są ludzie' To rechotaliście jak by wam resztki mózgu i przyzwoitości wyparowały. Co kukurydza tania, pieniędzy nie ma na wyjazdy do zakopanego, czy na benzynę do samochodu, żeby przychówek zawieść 100 km , żeby zobaczył Mcdonalda? Chcielibyście zamknąć granicę dla tanszego zboża ale sami to sprowadzacie z Niemiec czy Francji rolniczy złom bo jest tańszy od tego nowego produkowanego w Polsce. I o polskiego robotnika się nie martwicie, że może wylądować na bruku. Ma taki 10 ha ale kupuje traktor za 150 tyś bo polski podatnik dokłada się do zakupu dokładając się na dotację. PiS wam nie pasuje? Przecież wy tego z Nowogrodzkiej o nikczemnym wzroście to byście uznali cudotwórcę i świętego.
24 stycznia 2023
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 12:56 Biłgoraj
Aktywne Starszaki ZNP 4.0
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
21 maja 2023 Szarajówka
Żywcem spalono 59 osób. 80. rocznica pacyfikacji Szarajówki
Pacyfikacja Szarajówki w 1943r. należała do najokrutniejszej nie tylko na Zamojszczyźnie, ale i w całej Polsce. W tym roku przypada 80. rocznica tych tragicznych wydarzeń. W miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wieś stoi teraz cmentarz. Tam odbyły się uroczystości, które zostały objęte Patronatem Honorowym Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Józefa Kasprzyka.
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl