Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GROMADA
2023.01.23 12:10

Noworoczne spotkanie ludowców

W piątkowe popołudnie 20 stycznia zorganizowano spotkanie działaczy i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Była to doskonała okazja do porozmawiania o najważniejszych aktualnie kwestiach społecznych, a także wymiany doświadczeń i poglądów.
Noworoczne spotkanie ludowców
Noworoczne spotkanie ludowców

Gości, którzy licznie pojawili się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadzie powitał gospodarz wydarzenia Wiesław Różyński.

- Cieszę się, że możemy spotkać się w tak wielkim ponad 100-osobowym gronie. Odwiedzają nas cenieni w regionie samorządowcy, więc mamy doskonałą okazję, aby z nimi porozmawiać i wysłuchać ich doświadczeń. Każde takie spotkanie sprawia, że na wielu płaszczyznach możemy później korzystać z tej nabytej wiedzy i jestem przekonany, że nie inaczej będzie dzisiaj - mówił Wiesław Różyński.

Szeroko na temat problemów społecznych i pomysłu na ich rozwiązywanie wypowiedział się Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Posiadamy trzy podstawowe założenia, które skupiają wszystkie pokolenia. Przede wszystkim chcemy rozwiązać problem z dostępnością mieszkań dla młodych ludzi. Aktualnie mamy jeden z najniższych wskaźników urodzeń od czasów zakończenia II Wojny Światowej. Młodzi ludzie nie mają możliwości, aby skupić się na rodzinie, by móc zakupić mieszkanie, bo ceny na rynku są horrendalne. Chcemy również promować ludzi pracowitych. Obecnie sporo osób podejmuje drugą pracę. Słyszałem osobiście o chociażby nauczycielach, którzy mają trzy, lub cztery etaty. Naszym celem jest sprawienie, aby druga praca się opłacała. Dlatego proponujemy wprowadzenie, aby w momencie podjęcia kolejnej formy zatrudnienia nie była od niej odprowadzana żadna składka i pełna pula pieniędzy zostawała w kieszeni Kowalskiego - mówił Krzysztof Hetman.

- Nasz program "Uczciwa Polska" chce wprowadzić dla najstarszych obywateli możliwość współdziedziczenia emerytur. Dziś często się zdarza, że po utracie najbliższej osoby ciężko jest się seniorowi utrzymać. Dlatego wychodzimy z propozycją, aby taka osoba mogła dokonać wyboru z której emerytury chce czerpać świadczenie w 100%, a dodatkowo z drugiej tej teoretycznie niższej by nadal wpływało na jego konto 50% docelowej kwoty. Przy wzroście cen na artykułu spożywcze, czy leki taka propozycja jest w pełni rozsądna i konieczna, by poprawić komfort funkcjonowania naszego najstarszego pokolenia - dodał europoseł Hetman.

O codziennych problemach z jakimi borykają się rolnicy mówił Henryk Szczupak.

- Jako rolnik mogę szczerze powiedzieć, że jesteśmy w ostatnich latach notorycznie oszukiwani i głęboko wierzę, że nastąpi tego kres. Dzisiaj dochodzi do paradoksów, że w trakcie dnia potrafię dostać trzy różne ceny od firm, które skupują i przetwarzają zboże czy kukurydze. Niestety schemat jest podobny i ceny za każdym razem są coraz niższe. Nie daje mi to możliwość długofalowego planu funkcjonowania. Przykładowo, abym w pełni pokrył koszty utrzymania sprzętu, zbioru i wysuszenia kukurydzy powinienem za suchą kukurydzę, mającą 14,5% wilgotności dostawać 1350 złotych. Podkreślam, że przy takiej kwocie nie zarabiam ani złotówki. A jaki jest obecnie koszt na rynku? 1000 złotych. Do czego to może doprowadzić? - pytał retorycznie Henryk Szczupak.

- Znamy te trudności z naszej ziemi hrubieszowskiej. Zamojszczyzna od zawsze stała rolnictwem, więc na co dzień spotykamy się z tymi problemami, które dotykają wielu naszych rolników. Mam ogromną wiarą, że 2023 rok zapoczątkuje zmiany i zarówno polski rolnik jak i zwykły obywatel w końcu zacznie się czuć szanowany we własnym kraju. Wielokrotnie na własnej skórze czujemy, że różne programy czy inwestycje omijają nasze ziemie tylko przez to, że na co dzień mamy inne poglądy polityczne. Tak nie powinno być! - mówił przewodniczący Rady Gminy Horodło Paweł Kłosiński.

Wójt gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik z kolei akcentował jakie znaczenie w trudnych sytuacjach ma kapitał ludzki.

- Największym naszym narodowym skarbem jesteśmy my sami. Widziałem to dobitnie na przykładzie wybuchu wojny na Ukrainie i napływu tych biednych ludzi uciekających do Polski. W Dołhobyczowie i w pobliskim Horodle z bliska widziałem pracę punktów recepcyjnych. Z całą odpowiedzialnością powiem, że gdyby nie zaangażowanie ludzi, strażaków ochotników i praca Kół Gospodyń Wiejskich, to nasze państwo nie podołałoby temu wyzwaniu. Wielokrotnie obiecywano nam wsparcie i pomoc. Niestety w dużej mierze na słowach się skończyło, ale mam ogromną nadzieję, że ten rok, a zwłaszcza jego druga połowa będzie przełomowa - mówił Grzegorz Drewnik.

- W tych trudnych czasach niezwykle istotny jest optymizm. Słuchając Was cieszę się, że go posiadacie i tak otwarcie się nim dzielicie. Wierzę, że obustronny szacunek będzie nam nadal towarzyszył w życiu codziennym, a w tym roku zrealizujemy wiele naszych marzeń. Tego Wam życzę - zakończył Wiesław Różyński.

PSL Biłgoraj/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
PSL Biłgoraj/red. dodany
 
Odsłon: 4056
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   Trzeba wam przypomnieć wsiowe biznesmeni jak to wypowiadaliście się w telewizji, że ,, wieś cała głosuje na PiS" a jak było głosowanie na Prezydenta Polski to wy byście Dudka-Długopisa w tyłek cmokali. Jak on wykrakał, że ,,gender to nie są ludzie' To rechotaliście jak by wam resztki mózgu i przyzwoitości wyparowały. Co kukurydza tania, pieniędzy nie ma na wyjazdy do zakopanego, czy na benzynę do samochodu, żeby przychówek zawieść 100 km , żeby zobaczył Mcdonalda? Chcielibyście zamknąć granicę dla tanszego zboża ale sami to sprowadzacie z Niemiec czy Francji rolniczy złom bo jest tańszy od tego nowego produkowanego w Polsce. I o polskiego robotnika się nie martwicie, że może wylądować na bruku. Ma taki 10 ha ale kupuje traktor za 150 tyś bo polski podatnik dokłada się do zakupu dokładając się na dotację. PiS wam nie pasuje? Przecież wy tego z Nowogrodzkiej o nikczemnym wzroście to byście uznali cudotwórcę i świętego.
24 stycznia 2023
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w niedzielę, godzina 08:48 Górecko Kościelne
Renowacja posadzki w zabytkowym kościele
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w sobotę, godzina 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w niedzielę, godzina 21:52 Biłgoraj
Ponad stu chórzystów na scenie BCK
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w sobotę, godzina 09:32 Biłgoraj
Seniorzy aktywnie
w sobotę, godzina 10:33 Lubelszczyzna
Natychmiastowe stawiennictwo żołnierzy 2 LBOT
3 czerwca 2024 Region
20-latek z powiatu zginął w tragicznym wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na trasie Biłgoraj - Huta Krzeszowska. Kierujący osobowym oplem zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pomimo podjętej przez ratowników reanimacji życia 20-latka nie zdołano uratować.
w piątek, godzina 14:31 Kraj
Ważne zmiany w programie "Czyste Powietrze"
w czwartek, godzina 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w niedzielę, godzina 08:27 Biłgoraj
Uczennice "Budowlanki" wśród najlepszych w województwie
w sobotę, godzina 21:59 Biłgoraj
Bieg Sitarski po raz 11.
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl