Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.09.30 15:39

Produkcja profili na zamówienie - jak to wygląda?

Branża produkcyjna jest niezwykle szeroka. Na przełomie dekad wykształciły się przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji konkretnych elementów. Jeśli przedmiotem zainteresowania są profile, warto zlecić je firmie PRIMO, będącej częścią duńskiego koncernu Inter PRIMO, i specjalizującej się w ekstruzji termoplastycznych tworzyw sztucznych.
Produkcja profili na zamówienie - jak to wygląda?
Produkcja profili na zamówienie - jak to wygląda?

Proces w kilku etapach

Marka PRIMO istnieje w Polsce od 1996 roku. Lata doświadczenia przełożyły się na setki pomyślnych zleceń, co pozwoliło na wypracowanie własnej metody produkcji. Oferta branżowa szczegółowo przedstawiona jest na stronie pl.primo.com, gdzie znajduje się także formularz kontaktowy niezbędny do nawiązania współpracy.

Firma z rzetelnością i zaangażowaniem podchodzi do każdego klienta. Zlecający może liczyć na fachową wiedzę specjalistów, którzy są znakomitym wsparciem na każdym etapie produkcji. Jak wygląda taki proces krok po kroku?

Etap 1 - Analiza oferty klienta

Pierwsza część współpracy to dokładna analiza nadesłanego przez klienta zapytania ofertowego. Zlecający proszony jest o przesłanie rysunków technicznych docelowego profilu, podanie zakresu wymiarów i oszacowanie wielkości zamówienia. Zespół produkcyjny na podstawie nadesłanych dokumentów dokonuje analizy wymagań i wykonalności projektu, przygotowując szczegółową ofertę wraz z wyceną. Klient otrzymuje specyfikację techniczną i zoptymalizowany projekt profilu wraz z wyceną każdego etapu realizacji.

Etap 2 - Akceptacja zamówienia i przygotowanie do produkcji

Ten etap jest najbardziej czasochłonny z uwagi na serię czynności, które wymagają zatwierdzenia przez obie strony. Jeśli klient zaakceptował ofertę producenta, zostaje podpisana umowa i rozpoczyna się proces przygotowawczy. Obejmuje on między innymi projektowanie narzędzi, które wpłyną na docelowy kształt profilu. W tym czasie odbywają się próby narzędziowe, których celem jest ustawienie dedykowanych głowic do wytłaczania i kalibratorów.

Po przygotowaniu narzędzi niezbędnych w procesie produkcji seryjnej rozpoczynają się testy wdrożeniowe. Rezultatem tych działań są próbki profili, które przechodzą kontrolę jakości. Po uzyskaniu pozytywnej oceny próbki przesyłane są klientowi do pisemnej akceptacji. Warto podkreślić, że gotowe wzorce będą stanowić punkt odniesienia dla produkcji seryjnej, jaka nastąpi w kolejnym etapie. Ostatnią czynnością jest sporządzenie szczegółowej dokumentacji, która zawiera wszystkie parametry produktu i skrupulatny opis działań składających się na proces produkcyjny.

Etap 3 - Kontrola pierwszych partii i uruchomienie produkcji

Kontrolą pierwszych partii profili zajmuje się dział wdrożeń, który nadzoruje pracę operatora produkcji. Na drodze do uzyskania założeń zgodnych z projektem mogą pojawić się jeszcze poprawki - zarówno ze strony klienta, jak i personelu przedsiębiorstwa. Jeśli okaże się, że dwie kolejne serie produktu są całkowicie zgodne z założeniami projektu, następuje ostatni etap, jakim jest uruchomienie produkcji. Część ta zostaje zakończona z chwilą wytworzenia docelowej ilości materiałów zleconych przez klienta.

Na życzenie profile mogą zostać spakowane, oznakowane lub przycięte na wymiar.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 532
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
dzisiaj, 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
dzisiaj, 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
dzisiaj, 08:40 Lubelszczyzna
Gminy ze wsparciem na edukację
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
dzisiaj, 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
Takie wydarzenie odbyło się pierwszy raz. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zaprosił rodziców na wywiadówkę, podczas której zaprezentowano kreacje przygotowane przez uczniów techników.
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl