Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.01.17 10:25

Czym jest leasing? Jak skorzystać z najlepszych usług leasingu dla firm w 2022 roku?

Instytucja leasingu jest raczej dobrze znaną opcją, z której często korzystają firmy i przedsiębiorcy w Polsce. W końcu to rozwiązanie bardzo korzystne w przypadku zakupu maszyn, samochodów, sprzętu czy nawet modernizacji sieci energetycznej i cieplnej. Z czym jednak dokładnie je się leasing?
Czym jest leasing? Jak skorzystać z najlepszych usług leasingu dla firm w 2022 roku?
Czym jest leasing? Jak skorzystać z najlepszych usług leasingu dla firm w 2022 roku?

Jak każda decyzja biznesowa, leasing dla firmy wymaga odpowiedniej dozy rozsądnej analizy. Jest to jednak bezpieczne narzędzie, które szeroko wykorzystuje się w biznesach z pełnego spektrum branż. W końcu kosztowna modernizacja sprzętu czy zakup pojazdów zdarzają się w każdej firmie od czasu do czasu. Skala tych inwestycji oczywiście będzie różna, ale ich idea jest bardzo uniwersalna. Jedną z najpopularniejszych firm oferujących leasing jest Alior Leasing, o którego usługach przeczytasz na stronie: https://www.firmowakasa.pl/leasing/firmy-leasingowe/alior-leasing/.

Finansowe metody wsparcia dla biznesów

Kredyty i leasing to nie jedyne sposoby na finansowanie przedsięwzięć, zwiększanie płynności finansowej przedsiębiorstwa i wychodzenie z przeróżnych okoliczności "z tarczą". Oczywiście te wymienione wyżej formy usług finansowych są zdecydowanie najpopularniejsze i cieszą się największym zaufaniem tych, którzy z nich potencjalnie skorzystają.

Jesteśmy bowiem społeczeństwem na tyle obytym z kredytami, że na niewielkiej grupie robią one obecnie wrażenie. Sam ten termin i koncepcja spłaty nie są specjalnie przerażające, a raczej stały się nieodzownym elementem zarządzania finansami prywatnymi i firmowymi.

Mniej popularną metodą zdobywania środków jest faktoring. To koncepcja wsparcia firm, która polega na przekazaniu firmowych faktur partnerowi (faktorowi) ze wskazanym odroczonym terminem zapłaty. W sytuacji, w której taka firma nie chce lub nie może czekać na zapłatę, lub też ma z nią kłopoty, może niemal z miejsca uzyskać pieniądze od faktora. Oczywiście trzeba je zwrócić w odpowiednim czasie (po opłaceniu faktury przez klienta lub kontrahenta), zostawiając faktorowi umówioną wcześniej część zysków.

Czym jest faktoring odwrotny?

Faktoring odwrotny jest bardzo ciekawą opcją dla osób, których biznesy dopiero się rozkręcają lub mają chwilowe kłopoty ze spłatą zobowiązań, na przykład na rzecz dostawców. Faktoring odwrotny pozwala w tym wypadku spłacić zobowiązania i to faktorowi konieczne będzie spłacenie długu.

Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie ma takiej definicji, jak wykupienie długu. Wszystko odbywa się bez zawiadomień o cesji i nie wymaga weryfikowania umów. Sprawdź: Faktoring odwrotny — przydatne narzędzie w Twojej firmie.

Korzystanie z takich form finansowania zdecydowanie powinno być bardziej znormalizowane, bo to najzwyczajniej w świecie bardzo przydatna usługa. Pozwala ona utrzymać płynność finansową biznesu, a więc sprawia, że brak w nim przestojów, a relacje z kontrahentami i dostawcami pozostają nienaruszone. Bardzo często bowiem opóźnienia w opłatach osłabiają współprace, narażając je nawet na zerwanie. Faktoring odwrotny jest dokładnie tym, co pozwala z takich kłopotów się wywinąć.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 1342
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
barbara2424   Kredyt dla firm to bardzo popularne rozwiązanie, ale wcale nie najlepsze. Finansowanie przedsiębiorstwa może przebiegać na wiele różnych sposobów, jednym z nich jest na przykład faktoring. Bibby Financial Services to firma faktoringowa z 20-letnim doświadczeniem, która pomoże Ci odzyskać gotowkę zamrożoną w fakturach. Faktoring odwrotny to tylko jeden przykład tego, jak możemy Ci pomóc. Jeśli Twojej firmie brakuej gotówki, polecamy faktoring w Bibby Financial Services.
1 kwietnia 2022
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 10:41 Radzięcin
Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Radzięcinie
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
dzisiaj, 17:05 Biłgoraj
Od września w ZSZiO ma być klasa mundurowa
W czwartek 29 lutego Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę w sprawie złożenia wniosku o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
dzisiaj, 15:23 Biłgoraj
Kto będzie pełnić funkcję sekretarza?
dzisiaj, 09:31 Biłgoraj
Skazany za przemoc domową mężczyzna trafił za kratki
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Starostwo reaguje ws. szpitala. Jakie działania podjęto?
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:17 Powiat
48 komitetów wyborczych w powiecie
Komisarz wyborczy w Zamościu wydał komunikat o komitetach wyborczych utworzonych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Na terenie powiatu biłgorajskiego zarejestrowano 48 komitetów.
w środę, godzina 11:42 Biłgoraj
Pokazy zawodów w RCEZ
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w środę, godzina 09:45 Józefów
36-latek odpowie za posiadanie narkotyków
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl