Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.07.03 09:50

Leasing pracowniczy - czy wynajem pracowników to dobry pomysł?

Wynajem pracowników z agencji to jedno z rozwiązań, na które może się zdecydować pracodawca poszukujący rąk do pracy. Na czym polega leasing pracowniczy? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Sprawdź, czy wynajem pracowników za pośrednictwem agencji to dobry wybór dla twojej firmy.
Leasing pracowniczy - czy wynajem pracowników to dobry pomysł?
Leasing pracowniczy - czy wynajem pracowników to dobry pomysł?

  1. Na czym polega leasing pracowniczy?

  2. Wynajem pracowników - zalety

  3. Pracownicy z Ukrainy i innych państw wschodu

Na czym polega leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to usługa, która oferowana jest przez agencje pracy. Agencja pośredniczy wówczas między pracodawcą a pracownikiem w procesie rekrutacji oraz po zatrudnieniu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ pośrednik zajmuje się selekcją i rekrutowaniem osób do pracy, a także ewentualnymi szkoleniami i załatwianiem niezbędnych formalności. Jest to szczególnie istotne w przypadku zatrudniania pracowników ze wschodu, którzy potrzebują pomocy w dopełnieniu wymaganych procedur i aklimatyzacji w Polsce (zgoda na pobyt, zakwaterowanie, transport, nauka języka etc.). Dlatego jeżeli interesuje cię wynajem pracowników zza wschodniej granicy, zdecydowanie się na współpracę z odpowiednią agencją to bardzo dobry wybór.

Wynajem pracowników - zalety

Największą zaletą skorzystania z usług agencji jest odciążenie pracodawcy - zarówno pod względem ilości czasu i formalności, jak i odpowiedzialności za pracowników. Jeżeli zdecydujesz się na leasing pracowniczy w swojej firmie, agencja zaopiekuje się pracownikami od procesu rekrutacji po zakończenie współpracy, a ty nie będziesz musiał się martwić o załatwianie dodatkowych spraw. W każdej chwili będziesz mógł również zdecydować się na wymianę lub zwiększenie kadry pracowniczej - jedynym twoim obowiązkiem jest ewidencja czasu pracy wynajętych pracowników oraz terminowe opłacanie faktur wystawianych przez agencję. Takie rozwiązanie jest dużym ułatwieniem także dla osób zatrudnionych - współpraca z agencją zapewnia im fachową opiekę, terminowe wypłaty, godziwe stawki i poczucie bezpieczeństwa. Agencje oferują wynajem pracowników fizycznych i sezonowych, ale także wykwalifikowanych specjalistów (na przykład spawaczy - opis procesu rekrutacji znajdziesz pod poniższym linkiem: https://wynajempracownikow.pl/spawacz-ukraina/). Dzięki temu pracodawcy z różnych branż mogą skorzystać z takiej formy rekrutowania personelu do swojego zakładu.

Pracownicy z Ukrainy i innych państw wschodu

Pracownicy z Ukrainy oraz innych państw Europy Wschodniej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich pracodawców. Nic dziwnego - na naszym rynku brakuje rąk do pracy, a osoby przyjeżdżające do Polski ze wschodu (zarówno specjaliści, jak i pracownicy niewykwalifikowani) są konkurencyjne pod względem wykształcenia, etyki pracy, umiejętności i oczekiwanej pensji. Jednocześnie już od 2020 roku Niemcy otworzą swój rynek pracy na osoby spoza Unii Europejskiej. Szacuje się, że blisko 25% pracowników z Ukrainy zatrudnionych w Polsce może wówczas wyemigrować za naszą zachodnią granicą (liczba ta będzie w dużej mierze zależeć od ostatecznej formy ustaleń prawnych, które zostaną wprowadzone w Niemczech). W związku z tym, wielu polskich pracodawców zatrudniających osoby ze wschodu może mieć problem ze znalezieniem wystarczającej liczby pracowników. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z usług agencji pośredniczącej między firmą a zatrudnianymi - pozwoli to na obsadzenie wszystkich stanowisk bez poświęcania dodatkowego czasu i środków na akcje rekrutacyjne czy promocję przedsiębiorstwa wśród osób poszukujących pracy.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Leasing pracowniczy - czy wynajem pracowników to dobry pomysł?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1168
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl