Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Oferta edukacyjna biłgorajskich szkół
2011.03.16 11:08 | aktualizacja: 2011.03.17 13:06

Nowe kierunki w ZSZiO

Jeśli właśnie kończysz gimnazjum i jesteś zainteresowany pracą służb mundurowych, nauką przedmiotów humanistycznych i społecznych lub twoją pasją są przedmioty przyrodnicze oraz sport możesz skorzystać z nowej oferty programowej, która rusza w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w roku szkolnym 2011/2012.
Nowe kierunki w ZSZiO
Nowe kierunki w ZSZiO

W bieżącym roku szkolnym, w odpowiedzi na potrzeby gimnazjalistów, powstała klasa technikum obsługi turystycznej. Na rok 2011/2012 planowane jest utworzenie nowych kierunków kształcenia w liceum ogólnokształcącym. Będą to klasy: pożarnicza, prawnicza, i przyrodniczo-sportowa.

- Jesteśmy placówką innowacyjną, otwartą na potrzeby społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że propozycja trafi w oczekiwania przyszłych uczniów i ich rodziców - mówi Barbara Obszańska, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcych.

Skąd pomysł na takie właśnie kierunki?

- Systematycznie organizujemy Dni Otwarte Szkoły, podczas których nie tylko prezentujemy naszą ofertę edukacyjną, ale także pytamy, w jakich klasach gimnazjaliści chcieliby się uczyć. Podobne pytania kierujemy w stronę uczniów szkół gimnazjalnych, odwiedzając je w ramach akcji promujących ZSZiO. Temat ten poruszamy też rozmawiając z rodzicami. Badamy popularność kierunków kształcenia w szkołach naszego województwa. Chcemy, aby działania, które podejmujemy, odpowiadały potrzebom rynku pracy - stwierdza pani dyrektor.

Nowe oddziały to klasy liceum ogólnokształcącego, które będą realizować przedmioty rozszerzone: w klasie pożarniczej - język polski, język angielski, prawniczej - język polski, historia, a sportowej - biologia, geografia. W ramach przygotowania pożarniczego młodzież będzie odbywać zajęcia specjalistyczne na basenie, siłowni oraz w terenie np: biegi na orientację, zajęcia z pomocy przedlekarskiej. Będą organizowane spotkania z zawodowymi strażakami, które przybliżą zasady pracy w służbach mundurowych. Uczniowie klasy prawniczej dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje wymiar sprawiedliwości, poznają zadania i rolę organów prawa w Polsce, nauczą się sporządzać pisma procesowe, umowy, testamenty. W ramach procesu edukacyjnego planowane są obserwacje rozpraw sądowych, spotkania z prawnikami oraz przedstawicielami władz samorządowych i politykami. Realizowane treści programowe mają pomóc w podjęciu studiów na takich kierunkach jak: prawo, administracja, politologia, stosunki międzynarodowe, historia, dziennikarstwo, filozofia, polonistyka itp. Ponadto uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne w życiu codziennym, takie jak: sporządzenie testamentu, różnego rodzaju umów, jak też procedury administracyjnej. Klasa przyrodniczo-sportowa da możliwość rozwijania zdolności sportowych oraz zainteresowań przyrodniczych. Poprzez zwiększoną liczbę godzin wychowania fizycznego uczniowie będą mogli doskonalić umiejętności sportowe takie jak: jazda na nartach, pływanie, gry zespołowe, kulturystyka. Przewidywane są liczne rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, biała szkoła. Absolwenci tej klasy przygotowani będą do rozwijania swoich zainteresowań na medycznych, farmaceutycznych kierunkach studiów, mogą korzystać z oferty uniwersytetów przyrodniczych, akademii wychowania fizycznego oraz politechnik.

- Nasza szkoła wyróżnia się w regionie niezwykle bogatą ofertą edukacyjną. Uczniowie mogą zdobywać wiedzę i umiejętności w liceum ogólnokształcącym, technikum mechanicznym, odzieżowym, gastronomicznym, hotelarskim, obsługi turystycznej, nauczyć się wielu zawodów w klasach zasadniczej szkoły zawodowej. Dysponujemy bardzo dobrą bazą dydaktyczną, na miejscu są warsztaty mechaniczne, odzieżowe, pracownie gastronomiczne, komputerowe, sale gimnastyczne i siłownia. Nasi uczniowie mają możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań poprzez bardzo szeroką ofertę zajęć dodatkowych i kół zainteresowań, mogą także uaktywnić się społecznie, działając w szkolnych organizacjach młodzieżowych. Dla uczniów dojeżdżających oferujemy miejsca w internacie. Posiadamy bogato wyposażoną i skomputeryzowaną bibliotekę. Młodzież może korzystać z Internetu także w centrum multimedialnym i świetlicy - wymienia zalety placówki dyrektor Obszańska.

Kat.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Nowe kierunki w ZSZiO, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Kat. dodany
 
Odsłon: 21536
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
c69-d06
~ b   szkoła zycie super szkoła
18 lipca 2013
brak ocen
PL
202-2c7
~ on   oxford tam powinno sie zaczac od zmiany niektórych pracowników iloraz inteligencji ponizej zera a zwłaszcza baby z sekretariatu
3 czerwca 2013
brak ocen
PL
9da-951
~ Lena   Wezmę pod uwagę "budowlankę" wybierając liceum ;)
22 listopada 2012
brak ocen
GB
cbf-708
~ owen   ta stara szkapa dyrektora jeszcze sie odzywa.. myslalem ze juz ja tam wywleklo z tej szkoly to ledwo co oddycha prukwa niedojona.. tyle mi zdrowia zjadla szympansica,,,zeby ta wywloke szlak trafil i krew nagla zalala...
26 października 2011
+0
-1
PL
4b7-d1b
~ sony ericsson   W poprzednim artykule była jeszcze szkoła wojskowa.
Czemu o niej niema żadnych informacji???
24 marca 2011
+0
-1
PL
5e5-322
~ Do tego lookera   Strasznie się nakręcasz. Poziom szkół średnich w naszym powiecie jest na bardzo dobrym poziomie. Świadczą o tym wyniki egzaminów zewnętrznych, zdawalność matury itd. A to, że szkoły chcą urozmaicać ofertę to bardzo dobrze. Nie wiem czemu tak się rzucasz. Czyżbyś pracował jako inspektor oświaty w mieście??? To zazdrość??? To nieumiejętność podwyższania poziomu w szkołach gimnazjalnych???
18 marca 2011
+5
-1
PL
2f2-c2b
~ looker   Szkołę ukończyłem tylko nie tą..., ja tylko nie lubię gdy koś komuś wciska kit!!!
18 marca 2011
+0
-1
PL
8b9-ef2
~ Do lookera   Ty chyba looker skończyłeś właśnie zawodówkę i masz kompleksy.
17 marca 2011
+0
-1
PL
f78-694
~ looker   Ktoś kto ma blade pojęcie o poziomie szkół średnich w Biłgoraju dobrze wie jaki poziom reprezentuje średni absolwent Oxfordu...
17 marca 2011
+2
-3
PL
8b9-ef2
~ Wanda   Oczywiście chodzi mi o ofertę szkół w mieście. Sory za pomyłkę.
17 marca 2011
+0
-1
PL
8b9-ef2
~ Wanda   O widzę, że i tu looker się odzywa. Czep się człowieku oferty szkół w mięcie i ich poziomu żenująco niskiego, a w szczególności w gimnazjum nr 2, oraz niekompetentnych nauczycieli z tej szkólki. A zapytaj jeszcze swojego burmistrza ile w tym roku dopłaci do pensji nauczycielom w mieście. My w powiecie jakoś lepiej sobie z tym radzimy, a i szkół nie łączymy i nie oszczędzamy na dzieciach. Więc Looker jak ci oferta nie odpowiada to nie musisz się uczyć w naszym powiecie, możesz w zamojskim.
17 marca 2011
+3
-1
PL
f78-694
~ looker   Jak zwykle pani Dyrektor ma "boskie" pomysły..., jej inteligencja zwala mnie z nóg...
PS. "Prawnik" z Oxfordu - jak to dumnie brzmi...
17 marca 2011
+0
-1
PL
ecf-397
~ qqqqq   hahaha to jakieś wolne żarty, przecież na studia oficerskie, wojskowe i pożarnicze, potrzebna jest matma, fiza i angielski. Prawnicza ?jak chociaż jedna osoba dostanie się na prawo to będzie wielki sukces, sporządzanie jakichś umów, pism procesowych i po co ? do matury ich przygotowujcie bo to się liczy ! zamiast otwierać klasy mat, fiz lub mat, ang to otwierają jakieś takie do niczego nie prowadzące. Stworzyć klasę z matematyką rozszerzona i angielskim i nałożyć nacisk na dodanie jak najwięcej godzin matematyce od podstaw i pokazanie trochę matematyki ze studiów( jak to ma miejsce w onz w mat-fiz) to na takie bezsensowne rzeczy pieniądze. Jeszcze długi długi czas będziecie bardzo daleko w tyle za ONZ.
17 marca 2011
+4
-3
PL
3b9-df7
~ absolwent   teraz!! a jak ja chodziłem do LO to nie można było utworzyć klas o profilach wojskowym,celniczym lub policyjnym ajaj w woj.podkarpackim kilkanaście szkół średnich w ten sposób uzyskało bardzo dużo raz że uczniów a dwa to dotację i o promocji nie wspomnę.
17 marca 2011
+0
-1
PL
fe1-c97
~ asad   haha przyrodniczo-sportowa? przecież tam nie ma nawet dobrej sali żeby w coś pograć, a o boisku to lepiej nie mówić...
16 marca 2011
+0
-2
ojciec_milicjant   Powinni dołożyć do tego z miesiąc praktyk przynajmniej w pierwszej i drugiej klasie. Oferta byłaby jeszcze ciekawsza a zainteresowani mogliby na własnej skórze przekonać się jak to mniej więcej działa i czy rzeczywiście wiedzą na co się porywają.
16 marca 2011
+1
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Kolizja w Biłgoraju. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Policjanci rozdawali prezenty
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:06 Tarnogród
Urząd Miejski szuka dyrektora
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 08:27 Józefów
Będzie remont synagogi
dzisiaj, 08:53 Łukowa
Folder o dunajowaniu gotowy!
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
dzisiaj, 07:55 Józefów
Powstanie sieć dróg dla pieszych
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
we wtorek, godzina 19:21 Biłgoraj
Prosto z Pol’and’Rock do Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
we wtorek, godzina 13:30 Biłgoraj
Mieszkańcy zdecydowali co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na co mieszkańcy Biłgoraja chcą wydać 200 tys. zł?
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
we wtorek, godzina 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl