Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.07.28 21:57

Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Objawy ciężkiej choroby - jaką jest alkoholizm dość często mają charakter subiektywny, tzn., że w pierwszej fazie alkoholizmu osobom postronnym, lecz nawet i bliskim bardzo ciężko je w ogóle rozpoznać. Stwierdzenie czy osoba jest uzależniona dodatkowo utrudniają sytuacje, w których to osoby nadużywające alkohol kłamią i doskonale w ten właśnie sposób potrafią ukrywać symptomy swojego uzależnienia, które są widoczne dopiero znacznie później. Pomimo tego warto obserwować bliskie nam osoby żeby móc jak najszybciej zareagować w przypadku nałogu.
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Alkoholizm jest przede wszystkim bardzo poważną dolegliwością, która w sposób negatywny odbija się nie tylko na zdrowiu, lecz również na życiu codziennym osoby uzależnionej. Dobrym rozwiązaniem problemu alkoholowego może okazać się zabieg wszywka Wrocław. W tym artykule zastanowimy się czy warto po nią sięgnąć?

Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Proces leczenia choroby alkoholowej kojarzy nam się najczęściej z długotrwałą terapią, która może wymagać nawet kilkunastu lat. Psychologia jednak nie jest jedyną dziedziną ściśle związaną z walką z uzależnieniem. Pomocna w tym może okazać się także farmakologia, która potrafi równie dobrze wesprzeć osobę uzależnioną w walce o abstynencję. Jedną z wielu metod, które dość skutecznie wymuszają trzeźwość na alkoholiku, jest zabieg wszycia Esperalu. Dlatego też wszywka alkoholowa zyskuje ostatnio dużą popularność.

Co to znaczy zaszyć się?

Jak już wiadomo, uzależnienie od alkoholu/alkoholizm - określany jest także bardziej fachowo jako choroba alkoholowa. Jest to ciężka przypadłość polegająca na bardzo częstym, regularnym spożywaniu nadmiernych ilości napojów alkoholowych. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia, w Polsce z uzależnieniem walczy ok. 3% naszego społeczeństwa. To niezwykle ciężki problem, zwłaszcza biorąc pod uwagę statystyki dotyczące nadużywania alkoholu przez młodzież, a także fakt, że częste spożywanie napojów wysokoprocentowych prowadzi do powstania mnóstwa groźnych chorób, których konsekwencją może być nawet śmierć osoby uzależnionej.

Nadmierne spożywanie napojów alkoholowych skutkuje wystąpieniem poniżej wymienionych dolegliwości wśród których najczęstsze to:

 • Ostre biegunki,
 • Żylaki przewodu pokarmowego,
 • Częste nudności, wzdęcia oraz wymioty (również krwiste tzw. Zespół Mallory'ego-Weisa),
 • Zapalenie i marskość wątroby,
 • Zapalenie trzustki,
 • Omamy,
 • Zespół Otella i Zespół Korsakowa,
 • Depresja.

Choroba alkoholowa wywiera bardzo negatywny wpływ na niemal we wszystkich sferach życia osoby chorej, tym samym uniemożliwiając jej normalne codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo alkohol niszczy więzi społeczne, powoduje też często utratę pracy, przez co uzależniony ma wiele problemów natury finansowej. Chociaż walka z uzależnieniem nie należy do łatwych, to jednak istnieją efektywne sposoby na jego pokonanie. Jednym z nich jest właśnie wszywka alkoholowa Esperal.

Co powoduje Esperal, jak spożyjemy alkohol?

Czy w początkowej walce z uzależnieniem lepiej wspomagać się farmakologią czy psychologią? Co lepiej wybrać w przypadku alkoholizmu? Specjaliści twierdzą, że najlepiej zdecydować się na obie formy leczenia równocześnie, tzw. terapia kompleksowa. Psycholog głównie pomaga osobie chorej w zrozumieniu uzależnienia, lecz także co jest szczególnie istotne odnalezieniu powodów jego picia i walce z problemami, które przyczyniają się do nadużywania alkoholu. Jaka jest zatem rola wszywki alkoholowej? Lek Esperal przede wszystkim powstrzymuje nałogowca przed piciem alkoholu, hamując metabolizm etanolu. Ma to związek z działaniem enzymu - dehydrogenazy aldehydowej.

Czynny składnik Esperalu powoduje, że utlenianie się aldehydu octowego do kwasu octowego, który wyrządza w organizmie mniejsze szkody, jest wtedy znacznie trudniejsze i przede wszystkim dłuższe. Nagromadzony w organizmie osoby uzależnionej aldehyd octowy jest powodem silnego zatrucia alkoholowego.

Wśród najczęściej wymienionych nieprzyjemnych dolegliwości są:

 • zawroty głowy oraz nudności,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • wymioty.

Większość z nich przypomina popularnego kaca, występującego często po suto zakrapianej imprezie. Niestety połączenie alkoholu z wszywką może spowodować również silne zaburzenia psychiczne, a także uszkodzenie narządów wewnętrznych: głównie narażona jest tutaj wątroba, trzustka, serce i mózg. Wszycie esperalu oznacza zatem wiele nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia konsekwencji, jeśli trzeźwość nie jest zachowana. Reakcja disulfiramowa wywołuje strach oraz niechęć do picia, więc dla uzależnionego pacjenta to skuteczny sposób na abstynencję. Co ważne, esperal nie wpływa negatywnie na człowieka, gdy alkoholik rezygnuje z alkoholu - dotyczy to również produktów zawierających płyn etylowy w składzie.

Jak wygląda zabieg zaszycia?

Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany polega na zaimplantowaniu leku Esperal w pośladek podpowięziowo (zdarza się, że miejsce zaszycia jest inne na specjalne życzenie Pacjenta). Samodzielne usunięcie Esperalu jest zupełnie niemożliwe. Sam zabieg (który, co warto podkreślić przeprowadzany jest tylko i wyłącznie za pełną zgodną Pacjenta) poprzedza dokładny wywiad medyczny, badania oraz minimum 48 godzinowa abstynencja.

Wszycie Esperalu przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. pół godziny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie ma potrzeby hospitalizacji po nim, co oznacza, że po zaszyciu Pacjent śmiało może wrócić do swoich codziennych zadań. Sama wszywka alkoholowa działa przez ok. 8 do 12 miesięcy, po upływie których warto ponownie poddać się implantacji Esperalu.

Czy warto zdecydować się na zabieg zaszycia?

Zdecydowanie warto, ponieważ wszywka alkoholowa Esperal, w sposób skuteczny zniechęca Pacjenta do sięgnięcia po napoje alkoholowe i tym samym stanowi on doskonałe uzupełnienie leczenia odwykowego oraz terapii motywacyjnej i behawioralnej.

W celu implikacji wszywki alkoholowej Esperal powinniśmy udać się do specjalistycznego gabinetu zajmującego się leczeniem uzależnień, szczególnie metodami awersyjnymi w szczególności choroby alkoholowej.

Jak osoba uzależniona reaguje na lek Esperal?

Skutki uboczne po zaszyciu nie są odczuwane, jeżeli w organizmie zaszytego Pacjenta nie znajduje się alkohol. Niestety gdy trzeźwość nie jest zachowana, Pacjent musi liczyć się z nieprzyjemnymi i długotrwałymi dolegliwościami, które związane są ze spożyciem napojów alkoholowych. Objawy te podobne są do zatrucia alkoholowego (ponieważ metabolizm alkoholu jest zaburzony), lecz alkoholik źle się czuje przez nawet 10 godzin, natomiast zatrucie/kac mija stosunkowo szybciej. Dolegliwości te następują przy każdej próbie picia alkoholu przez osobę zaszytą, a uciążliwe objawy zwiększają się wraz z ilością wypitych napojów alkoholowych. Taki stan jest bardzo nieprzyjemny dla osób cierpiących na chorobę alkoholową, stąd całkowita trzeźwość staje się lepszym rozwiązaniem. Ułatwia to także kontynuowanie kompleksowej terapii leczenia nałogu i wypracowywanie zupełnie nowych rozwiązań walki z uzależnieniem.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 998
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 08:20 Babice
Babiczanki najlepsze
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w piątek, godzina 12:01 Biłgoraj
Karnawałowe szaleństwo w przedszkolu
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Co ze ścieżką rowerową do Smólska?
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
dzisiaj, 08:52 Lubelszczyzna
50 solarek, 17 piaskarek i 2 pługi lemieszowe pracują na drogach Lubelszczyzny
W piątkowy wieczór 3 lutego wróciły opady śniegu. Padało także na terenie powiatu biłgorajskiego. Obecnie na drogach Lubelszczyzny zalega cieka warstwa białego puchu, drogi są jednak przejezdne. O sytuacji informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. Gdzie jest najgorzej?
w piątek, godzina 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
w czwartek, godzina 09:20 Tarnogród
Spotkanie z posłanką w Tarnogrodzie
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
Pochodząca z Biłgoraja Sylwia Bober jest w drodze do Wietnamu, gdzie będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie piękności.
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
w piątek, godzina 19:13 Biłgoraj
Mokry śnieg i ujemna temperatura. Do rana będzie niebezpiecznie
w piątek, godzina 20:17 Biłgoraj
Spotkanie z działaczami Lewicy
W piątkowe popołudnie 3 lutego, w siedzibie LOK w Biłgoraju odbyło się spotkanie działaczy Lewicy z parlamentarzystami tej formacji. Rozmawiano o najważniejszych kwestiach przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Posłowie informowali też czym chcą przekonać wyborców.
w piątek, godzina 10:03 Biłgoraj
Zbiórka nakrętek dla Kai. Najlepsza klasa otrzyma nagrodę
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl