Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.07.28 21:57

Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Objawy ciężkiej choroby - jaką jest alkoholizm dość często mają charakter subiektywny, tzn., że w pierwszej fazie alkoholizmu osobom postronnym, lecz nawet i bliskim bardzo ciężko je w ogóle rozpoznać. Stwierdzenie czy osoba jest uzależniona dodatkowo utrudniają sytuacje, w których to osoby nadużywające alkohol kłamią i doskonale w ten właśnie sposób potrafią ukrywać symptomy swojego uzależnienia, które są widoczne dopiero znacznie później. Pomimo tego warto obserwować bliskie nam osoby żeby móc jak najszybciej zareagować w przypadku nałogu.
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Alkoholizm jest przede wszystkim bardzo poważną dolegliwością, która w sposób negatywny odbija się nie tylko na zdrowiu, lecz również na życiu codziennym osoby uzależnionej. Dobrym rozwiązaniem problemu alkoholowego może okazać się zabieg wszywka Wrocław. W tym artykule zastanowimy się czy warto po nią sięgnąć?

Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Proces leczenia choroby alkoholowej kojarzy nam się najczęściej z długotrwałą terapią, która może wymagać nawet kilkunastu lat. Psychologia jednak nie jest jedyną dziedziną ściśle związaną z walką z uzależnieniem. Pomocna w tym może okazać się także farmakologia, która potrafi równie dobrze wesprzeć osobę uzależnioną w walce o abstynencję. Jedną z wielu metod, które dość skutecznie wymuszają trzeźwość na alkoholiku, jest zabieg wszycia Esperalu. Dlatego też wszywka alkoholowa zyskuje ostatnio dużą popularność.

Co to znaczy zaszyć się?

Jak już wiadomo, uzależnienie od alkoholu/alkoholizm - określany jest także bardziej fachowo jako choroba alkoholowa. Jest to ciężka przypadłość polegająca na bardzo częstym, regularnym spożywaniu nadmiernych ilości napojów alkoholowych. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia, w Polsce z uzależnieniem walczy ok. 3% naszego społeczeństwa. To niezwykle ciężki problem, zwłaszcza biorąc pod uwagę statystyki dotyczące nadużywania alkoholu przez młodzież, a także fakt, że częste spożywanie napojów wysokoprocentowych prowadzi do powstania mnóstwa groźnych chorób, których konsekwencją może być nawet śmierć osoby uzależnionej.

Nadmierne spożywanie napojów alkoholowych skutkuje wystąpieniem poniżej wymienionych dolegliwości wśród których najczęstsze to:

 • Ostre biegunki,
 • Żylaki przewodu pokarmowego,
 • Częste nudności, wzdęcia oraz wymioty (również krwiste tzw. Zespół Mallory'ego-Weisa),
 • Zapalenie i marskość wątroby,
 • Zapalenie trzustki,
 • Omamy,
 • Zespół Otella i Zespół Korsakowa,
 • Depresja.

Choroba alkoholowa wywiera bardzo negatywny wpływ na niemal we wszystkich sferach życia osoby chorej, tym samym uniemożliwiając jej normalne codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo alkohol niszczy więzi społeczne, powoduje też często utratę pracy, przez co uzależniony ma wiele problemów natury finansowej. Chociaż walka z uzależnieniem nie należy do łatwych, to jednak istnieją efektywne sposoby na jego pokonanie. Jednym z nich jest właśnie wszywka alkoholowa Esperal.

Co powoduje Esperal, jak spożyjemy alkohol?

Czy w początkowej walce z uzależnieniem lepiej wspomagać się farmakologią czy psychologią? Co lepiej wybrać w przypadku alkoholizmu? Specjaliści twierdzą, że najlepiej zdecydować się na obie formy leczenia równocześnie, tzw. terapia kompleksowa. Psycholog głównie pomaga osobie chorej w zrozumieniu uzależnienia, lecz także co jest szczególnie istotne odnalezieniu powodów jego picia i walce z problemami, które przyczyniają się do nadużywania alkoholu. Jaka jest zatem rola wszywki alkoholowej? Lek Esperal przede wszystkim powstrzymuje nałogowca przed piciem alkoholu, hamując metabolizm etanolu. Ma to związek z działaniem enzymu - dehydrogenazy aldehydowej.

Czynny składnik Esperalu powoduje, że utlenianie się aldehydu octowego do kwasu octowego, który wyrządza w organizmie mniejsze szkody, jest wtedy znacznie trudniejsze i przede wszystkim dłuższe. Nagromadzony w organizmie osoby uzależnionej aldehyd octowy jest powodem silnego zatrucia alkoholowego.

Wśród najczęściej wymienionych nieprzyjemnych dolegliwości są:

 • zawroty głowy oraz nudności,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • wymioty.

Większość z nich przypomina popularnego kaca, występującego często po suto zakrapianej imprezie. Niestety połączenie alkoholu z wszywką może spowodować również silne zaburzenia psychiczne, a także uszkodzenie narządów wewnętrznych: głównie narażona jest tutaj wątroba, trzustka, serce i mózg. Wszycie esperalu oznacza zatem wiele nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia konsekwencji, jeśli trzeźwość nie jest zachowana. Reakcja disulfiramowa wywołuje strach oraz niechęć do picia, więc dla uzależnionego pacjenta to skuteczny sposób na abstynencję. Co ważne, esperal nie wpływa negatywnie na człowieka, gdy alkoholik rezygnuje z alkoholu - dotyczy to również produktów zawierających płyn etylowy w składzie.

Jak wygląda zabieg zaszycia?

Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany polega na zaimplantowaniu leku Esperal w pośladek podpowięziowo (zdarza się, że miejsce zaszycia jest inne na specjalne życzenie Pacjenta). Samodzielne usunięcie Esperalu jest zupełnie niemożliwe. Sam zabieg (który, co warto podkreślić przeprowadzany jest tylko i wyłącznie za pełną zgodną Pacjenta) poprzedza dokładny wywiad medyczny, badania oraz minimum 48 godzinowa abstynencja.

Wszycie Esperalu przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. pół godziny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie ma potrzeby hospitalizacji po nim, co oznacza, że po zaszyciu Pacjent śmiało może wrócić do swoich codziennych zadań. Sama wszywka alkoholowa działa przez ok. 8 do 12 miesięcy, po upływie których warto ponownie poddać się implantacji Esperalu.

Czy warto zdecydować się na zabieg zaszycia?

Zdecydowanie warto, ponieważ wszywka alkoholowa Esperal, w sposób skuteczny zniechęca Pacjenta do sięgnięcia po napoje alkoholowe i tym samym stanowi on doskonałe uzupełnienie leczenia odwykowego oraz terapii motywacyjnej i behawioralnej.

W celu implikacji wszywki alkoholowej Esperal powinniśmy udać się do specjalistycznego gabinetu zajmującego się leczeniem uzależnień, szczególnie metodami awersyjnymi w szczególności choroby alkoholowej.

Jak osoba uzależniona reaguje na lek Esperal?

Skutki uboczne po zaszyciu nie są odczuwane, jeżeli w organizmie zaszytego Pacjenta nie znajduje się alkohol. Niestety gdy trzeźwość nie jest zachowana, Pacjent musi liczyć się z nieprzyjemnymi i długotrwałymi dolegliwościami, które związane są ze spożyciem napojów alkoholowych. Objawy te podobne są do zatrucia alkoholowego (ponieważ metabolizm alkoholu jest zaburzony), lecz alkoholik źle się czuje przez nawet 10 godzin, natomiast zatrucie/kac mija stosunkowo szybciej. Dolegliwości te następują przy każdej próbie picia alkoholu przez osobę zaszytą, a uciążliwe objawy zwiększają się wraz z ilością wypitych napojów alkoholowych. Taki stan jest bardzo nieprzyjemny dla osób cierpiących na chorobę alkoholową, stąd całkowita trzeźwość staje się lepszym rozwiązaniem. Ułatwia to także kontynuowanie kompleksowej terapii leczenia nałogu i wypracowywanie zupełnie nowych rozwiązań walki z uzależnieniem.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 642
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
dzisiaj, 08:16 Gmina Biłgoraj
Aktywni seniorzy z Korczowa i Okrągłego
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
w czwartek, godzina 12:25 Biłgoraj
Alarm w szkole średniej
4 września 2021 Biłgoraj
Jest już koncepcja rozbudowy basenu przy ZSBiO w Biłgoraju
- Jako Zarząd Powiatu postanowiliśmy jakiś czas temu, żeby przystąpić do prac koncepcyjnych i przygotowania dokumentacji modernizacji i rozbudowy biłgorajskiego basenu. Przetarg został ogłoszony, wyłoniona została zgodnie z procedurami firma. I dokonujemy już akceptacji końcowej koncepcji czy dokumentacji koncepcyjnej, co jednoznacznie oznacza dla projektantów zielone światło do przystąpienia do dalszych prac, czyli wykonania docelowej dokumentacji technicznej, zawierającej już wszystkie branże czyli m. in. elektryczną, sanitarną czy drogową. To będzie znaczna rozbudowa już istniejącej pływalni - mówi wicestarosta Tomasz Rogala.
dzisiaj, 07:21 Tarnogród
IV Tarnogrodzki Rajd Rowerowy
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
3 września 2021 Pulczynów
Uroczyste otwarcie drogi w Pulczynowie
Mieszkańcy powiatu oraz odwiedzający region turyści mogą już korzystać z 13 kilometrów dróg, wyremontowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, które łączą gminy Biłgoraj i Frampol. Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się w piątkowe popołudnie 3 września w Pulczynowie.
w czwartek, godzina 16:11 Biłgoraj
Antyszczepionkowe deklaracje trafiły do rodziców biłgorajskich uczniów
we wtorek, godzina 16:35 Wola Duża
Zderzenie dwóch samochodów na 858. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
5 września 2021 Czernięcin Poduchowny
Odsłonięcie pomnika poświęconego pomordowanym mieszkańcom gminy Turobin
W niedzielę 5 września w Czernięcinie Poduchownym odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika upamiętniającego pomordowanie mieszkańców gminy Turobin przez reżim sowiecki.
w poniedziałek, godzina 13:32 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Kwarantanna w kolejnych szkołach
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
w niedzielę, godzina 15:51 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
w środę, godzina 09:05 Frampol
Pamiętają o tragicznej rocznicy
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w czwartek, godzina 11:55 Lubelszczyzna
120 nowych zakażeń w województwie
9 września 2021 Biłgoraj
Urodziny Biłgoraja już jutro. Będzie wiele atrakcji
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
W którym markecie zrobisz zakupy w niedziele niehandlowe?
w środę, godzina 11:54 Lubelszczyzna
Ponad 700 nowych zakażeń, najwięcej na Lubelszczyźnie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl