Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.07.08 09:50

Esperal - inwestycja w lepszą przyszłość

Niewątpliwie Esperal przyczynia się do wyjścia z nałogu. Warto jednak zwrócić uwagę na różne aspekty tej metody tak, aby każdy mógł zdecydować, czy jest to sposób, który sprawdzi się w danym przypadku. Jednym z czynników łączącym się z chirurgiczną implantacją wszywki alkoholowej jest jej cena. Niestety ze względu na sposób oddziaływania na ludzki organizm, Esperal można podać jedynie w prywatnych gabinetach medycznych, ponieważ w państwowych placówkach zajmujących się działaniami antyalkoholowymi dostępne są jedynie metody refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, do których wszywka alkoholowa nie należy.
Esperal - inwestycja w lepszą przyszłość
Esperal - inwestycja w lepszą przyszłość

Nikt nie powinien być wykluczony z możliwości poddania się zaszycia alkoholowego ze względu na cenę zabiegu

Często jest tak, że Pacjent zdecydowany na przeprowadzenie u siebie zabiegu zaszycia alkoholowego, udaje się na konsultację medyczną i okazuje się, że mimo szczerych chęci nie jest wstanie sfinalizować leczenie ze względu na koszty, jakie należy ponieść. Ostateczna cena wszywki to koszt kilkuset złotych - w zależności od miasta, ilości podawanych tabletek Esperal (dawki leku), a także warunków cenowych obowiązujących w danym gabinecie. Mimo, iż stwierdzenie "kilkaset złotych" może wydawać się dużą sumą, to w przeliczeniu na jeden dzień terapii Esperalem koszt ten waha się od 1 do 2 zł dziennie. Należy także mieć na uwadze, że profesjonalnie przeprowadzony zabieg wystarcza na około rok oddziaływań awersyjnych. Zakładając, że Pacjent będący pod oddziaływaniem wszywki rezygnuje ze spożywania alkoholu, to de facto wydając na początku wspomnianą sumę, tak naprawdę oszczędza. Większość osób uzależnionych skłonna jest do wypijania codziennie dużych ilości napojów alkoholowych, co generuje znaczne koszty. Przykładowo, cena pół litrowej czystej wódki waha się w granicach 35 zł, z kolei 6 zł należy wydać na tańsze piwo. Dużym problemem może być także stale rosnąca inflacja, wzrost akcyzy na alkohol, a także wprowadzony w styczniu 2021 podatek od tzw. "małpek". Tym samym warto potraktować wszywkę jako inwestycję w przyszłość, która oprócz oszczędności może przynieść także liczne korzyści Pacjentowi.

Korzyści wynikające z posiadania wszywki alkoholowej Esperal

Oprócz kwestii finansowych, warto zastanowić się, jakie są korzyści wynikające z posiadania wszywki alkoholowej.

Przede wszystkim Pacjent ma realną pomoc wzmacniającą jego silną wolę i motywację do rzucenia nałogu alkoholowego. Dzięki wszywce zaczyna on kojarzyć alkohol nie z przyjemnością i relaksem, a z nieprzyjemnymi objawami silnego zatrucia alkoholowego. Tym samym wszywka alkoholowa działa awersyjnie - Pacjent zaczyna unikać jego spożywania.

Z rezygnacją z alkoholu łączy się większa szansa na powodzenie innych terapii. W literaturze medycznej i psychologicznej podkreśla się znaczenie prowadzenia kompleksowych działań antyalkoholowych. Przede wszystkim na psychoterapii obowiązkowym warunkiem, jaki musi spełniać osoba przychodząca na kolejne spotkania z terapeutą to zachowanie trzeźwości. Jest ona o tyle korzystna, że umożliwia przepracowanie swojego uzależnienia pod kątem poznania mechanizmów jego powstawania, a także Pacjent wyposażany jest w umiejętności i narzędzia pomocne na co dzień, szczególnie w trudnych sytuacjach i chwilach zwątpienia.

Przestrzeganie abstynencji łączy się także z poprawą zdrowia fizycznego i kondycji. Przede wszystkim wstępem do rozpoczęcia terapii Esperalem powinno być przejście przez odtrucie alkoholowe, które pomaga uzupełnić niedobory witamin, minerałów oraz elektrolitów. W ten sposób przygotowany organizm gotowy jest na dalsze działania terapeutyczne. Im dłużej Pacjent przestrzega abstynencji, tym dłużej jego ciało ma szansę na regenerację pracy wszystkich układów i narządów wewnętrznych. Poprawia się ich kondycja, powracają funkcje, które były zaburzone stałą obecnością alkoholu we krwi. Należy jednak pamiętać, że stopień poprawy w dużej mierze zależny jest od stanu wyjściowego danej osoby. Im bardziej jest uzależniony, tym trudniej będzie odzyskać całkowitą sprawność i zdrowie.

Oprócz zdrowia fizycznego, poprawie ulega także zdrowie psychiczne. Osoba wybierająca życie w trzeźwości stopniowo odzyskuje kontrolę nad swoim życiem, myślami i czynami. Zaczynają poprawiać się funkcje poznawcze i pamięciowe. Dodatkowo dostrzega skalę zniszczeń, jakie dokonane zostały pod wpływem działania substancji psychoaktywnych.

Kolejne korzyści dotyczą sfery społeczno-zawodowej. Naprawie ulegają relacje w rodzinie, co jest szczególnie korzystne dla współuzależnionego małżonka i dla dzieci, które odzyskują rodzica. Alkoholik zaczyna funkcjonować w poprawny, akceptowalnie społecznie sposób. Rezygnując z picia ma możliwość odbudowania swojej pozycji zawodowej. Zaczyna na nowo pilnować swoich spraw służbowych, dopełniając wszelkich obowiązków zarówno w pracy, jak i w domu. Dodatkowo w umyśle alkoholika kształtowane są negatywne skojarzenia z alkoholem. Coś, co wcześniej sprawiało przyjemność i odskocznie od problemów, obecnie utożsamiane jest z bólem i kilkugodzinnym dyskomfortem.

Zabieg zaszycia alkoholowego w praktyce

Chcąc osiągnąć powyższe korzyści, oprócz działań takich jak podjęcie psychoterapii, uczęszczanie na spotkania grup samopomocowych, istotna jest także trwała zmiana nawyków. Można osiągnąć to poprzez poddanie się chirurgicznego zabiegu zaszycia alkoholowego Esperalem.

Esperal wzmacnia silną wolę ze względu na liczne objawy zatrucia alkoholowego w momencie połączenia jego substancji aktywnej z etanolem. Zaburza on pracę enzymów trawiących alkohol, które zablokowane nie są w stanie zmienić wypite napoje w nieszkodliwe substancje, wydalane z organizmu. Dochodzi w ten sposób do zatrucia toksynami, przez co człowiek odczuwa spadek kondycji i dobrego samopoczucia, pojawiają się stany lękowe i różne objawy somatyczne, takie jak biegunka, wymioty, trudności z oddychaniem, skoki ciśnienia, zmiany w pracy serca lub też wzmożona potliwość. Może dojść także do uszkodzeń konkretnych narządów wewnętrznych, a także pogłębienia innych problemów zdrowotnych.

Aby zabieg zaszycia był bezpieczny dla Pacjenta, odbywa się on w kilku etapach:

  • Wybór odpowiedniego miejsca - aby zabieg był bezpieczny, należy wybrać profesjonalny gabinet i wykwalifikowanego fachowca. Na terenie Warszawy takim gabinetem jest: https://gabinetchirurgiczny.com
  • Konsultacja medyczna z lekarzem chirurgii - w tym czasie zostaje on zapoznany ze skutkami ubocznymi wszywki, podpisywane są wszelkie stosowne dokumenty, jak zgoda na zabieg, a także wykluczane są przeciwwskazania do zabiegu, do których zalicza się: stan nietrzeźwości, nadwrażliwość na składniki leku, posiadanie chorób przewlekłych (np. układu krążenia, chorób psychicznych). Należy także pamiętać, że na zabieg można udać się zachowując co najmniej 48 godzinną abstynencję. Jeżeli w wydychanym powietrzu lekarz stwierdzi obecność alkoholu, może Pacjenta skierować na odtruwanie alkoholowe (detoks).
  • Podanie znieczulenia miejscowego - dzięki czemu eliminowany jest czynnik bólu z jednoczesnym zachowaniem świadomości przez daną osobę przez całą procedurę medyczną,
  • Implantacja wszywki alkoholowej - za pomocą sterylnych narzędzi lekarz nacina skórę i pod nią umieszcza odpowiednio dobraną dawkę Esperalu. Zazwyczaj miejscem podania jest pośladek, ponieważ gwarantuje on pełną dyskrecję Pacjentowi.
  • Zaszycie rany - warto wybrać szwy rozpuszczalne, dzięki czemu nie będzie konieczności ich późniejszego zdejmowania. Okres gojenia się rany trwa około 7-14 dni. Efektem jest ledwo widoczna blizna.
  • Podanie antybiotyku - w trosce o dobro Pacjenta eliminuje się ryzyko zakażeń drobnoustrojami.
  • Założenie opatrunku - w celu ochrony podrażnionego miejsca oraz przyspieszenia procesu gojenia.
  • Wydanie zaświadczenia o odbyciu zabiegu oraz dalszych zaleceń lekarskich.
  • Działania Pacjenta w domu - mimo, iż po zabiegu Pacjent może powrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności zaleca się zrezygnowanie z ciężkiego wysiłku, aby lek nie przemieścił się pod skórą danej osoby. Należy także dbać o higienę miejsca nacięcia, w tym regularnie zmieniać opatrunek. Jeżeli pojawi się taka konieczność, np. rana zacznie ropieć, stwierdzi się obrzęk, należy udać się na konsultację medyczną.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Esperal - inwestycja w lepszą przyszłość, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1090
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
w piątek, godzina 09:47 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
dzisiaj, 13:30 Biłgoraj
Gorąca dyskusja w sprawie DPS-ów
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
we wtorek, godzina 09:03 Kozaki
Czołówka w Kozakach
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
w poniedziałek, godzina 12:47 Biłgoraj
"Dzień i noc" wraca do Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 11:57 Gmina Biłgoraj
2 pożary w gminie Biłgoraj
w czwartek, godzina 07:53 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
dzisiaj, 07:50 Bukowina
"Niech kolęda serca budzi"
w poniedziałek, godzina 08:18 Gromada
Gminne kolędowanie w Gromadzie
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w niedzielę, godzina 12:00 Biłgoraj
Track Day dla WOŚP
dzisiaj, 07:21 Biłgoraj
Strażacy z OSP RWiE mają nowe ubrania
we wtorek, godzina 19:15 Biłgoraj
Opłatek "Solidarności"
We wtorkowe popołudnie 31 stycznia, członkowie i działacze NSZZ "Solidarność" spotkali się, by podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia. Wśród gości byli posłanka Beata Strzałka i przewodniczący Zarządy Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność Marian Król.
we wtorek, godzina 10:22 Biłgoraj
Kolejne oszustwo na pracownika banku. 24-latek stracił kilka tys. zł
dzisiaj, 07:53 Biłgoraj
Ruszył nabór wniosków o 500+ na kolejny okres świadczeniowy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl