Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.12.05 09:14

Krwiodawcy pobili rekord

Każdego roku, w ostatnich tygodniach listopada swoje święto obchodzą honorowi dawcy krwi, także ci z powiatu biłgorajskiego. To oni swoją postawą najlepiej promują cele, idee honorowego dzielenia się tym bezcennym płynem. Uroczyste wręczenie podziękowań nie mogło się odbyć z powodu pandemii, jednak odznaczenia będą przekazywane osobiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.
Krwiodawcy pobili rekord
Krwiodawcy pobili rekord

Każdego roku podczas obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi odbywały się spotkania z krwiodawcami. Jednak czas pandemii i obostrzenia z nim związane spowodowały, że tradycyjna forma wydarzenia musiała zostać zmieniona. Mimo trudnego czasu okazuje się, że krwiodawcy z naszego regionu są bardzo aktywny.

Jak wyjaśnia Edward Kurzyna, kierownik Biura PCK w Biłgoraju w całym mijającym już roku w powiecie biłgorajskim udało się zorganizować 40 otwartych akcji poboru krwi, podczas których pobrano blisko 750 l tego płynu. To rekordowy rok. W historii biłgorajskiego krwiodawstwa nie było jeszcze takiego wyniku. Za to należą się słowa podziękowania nie tylko krwiodawcom, ale też organizatorom i osobom zaangażowanym w przedsięwzięcia służące promocji honorowego krwiodawstwa. Najwięcej akcji w całym roku odbyło się w Biłgoraju, bo aż 13.

Kierownik Kurzyna podkreśla, że PCK w Biłgoraju, wspólnie z koordynatorami stara się tworzyć jak najlepsze warunki do dzielenia się tym bezcennym darem. Pod tym względem, aktywności dawców, ale i ilości osób wspierających honorowe krwiodawstwo powiat wyróżnia się na tle innych gmin z województwa lubelskiego. Jesteśmy najbardziej aktywni.

Jak co roku, podczas Dni Honorowych Dawców Krwi nie mogło zabraknąć wyróżnień dla tych, którzy pomagają najskuteczniej. Tytuły Zasłużony Honorowy Dawca Krwi:

- III stopnia (po oddaniu 6 litrów krwi) przyznano 28 krwiodawcom,
- II stopnia (po oddaniu 12 litrów krwi) 6 krwiodawcom,
- I stopnia (po oddaniu co najmniej 18 litrów krwi) 6 krwiodawcom.

Wręczenie wyróżnień odbędzie się indywidualnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W tym roku będzie jeszcze okazja do wzięcia udziału w kolejnej akcji. Już w niedzielę, 13 grudnia, zorganizowana zostanie akcja poboru krwi w Łukowej. Odbędzie się ona w remizie OSP, a rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 9, rejestracja potrwa do godz. 14.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 9859
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Ostatnio gdy oddawałem krew, miałem wypełniony wniosek o nadanie odznaki "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi". Niestety nic z tego nie wyszło, ponieważ pracownice RCKiK w Lublinie nie posiadały pieczątki potrzebnej do zatwierdzenia wniosku. Róbta tak dalej... :(
5 grudnia 2020
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
dzisiaj, 08:40 Lubelszczyzna
Gminy ze wsparciem na edukację
dzisiaj, 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
dzisiaj, 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
Takie wydarzenie odbyło się pierwszy raz. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zaprosił rodziców na wywiadówkę, podczas której zaprezentowano kreacje przygotowane przez uczniów techników.
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl