Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.08.15 09:39 | aktualizacja: 2020.08.19 23:50

Zmarł Henryk Wujec

W sobotni poranek, 15 sierpnia, zmarł Henryk Wujec - działacz "Solidarności", doradca prezydenta, a także honorowy obywatel Biłgoraja. Walczył z ciężką chorobą.
Zmarł Henryk Wujec
Zmarł Henryk Wujec

W sobotni poranek, 15 sierpnia, dotarła wiadomość o śmierci pochodzącego z Podlesia Henryka Wujca, byłego działacza KOR, legendy "Solidarności", wieloletniego posła na Sejm RP i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Był też uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu. Otrzymał tytuł "Honorowego obywatela Biłgoraja". W ostatnich latach chętnie brał udział w debatach oksfordzkich jako członek loży ekspertów.

Henryk Wujec zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 79 lat. Jeszcze w tym tygodniu jego przyjaciele zwracali się z prośbą o modlitwę, o czym pisaliśmy w artykule pt. Henryk Wujec walczy z ciężką chorobą. Przyjaciele proszą o modlitwę.

O śmierci działacza opozycji poinformowała dziś rano jego małżonka Ludwika Wujec. Z wielu stron popłynęły kondolencje, słowa wsparcia i uznania dla osiągnięć Henryka Wujca.

- Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych. Niewielu pamięta, że był z wykształcenia fizykiem. Pełnił wiele funkcji politycznych i społecznych. Odpoczywaj w pokoju, Heniu - napisała na Twitterze Janina Ochojska.

- Wybitny opozycjonista wierny swoim ideałom. Był wyjątkowo skromny, otwarty i dobry. Będzie nam go bardzo brakowało w tych trudnych czasach. Demokratyczna Polska o nim nie zapomni - dodała europosłanka Lena Kolarska-Bobińska.

O dacie pogrzebu będziemy Państwa informować.

AKTUALIZACJA:

Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 24 sierpnia, w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskiej dzielnicy Wilanów, po czym nastąpi pochówek na Cmentarzu Powązkowskim. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:30.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmarł Henryk Wujec, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9491
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
JKlemens  Przed wyborami 4 czerwca 1989 roku obiecywał chłopom w Korczowie, że jak solidaruchy obejmą władzę to litr mleka będzie kosztował w skupie tyle ile kosztuje litr oleju napędowego. Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Teraz mamy w rządzie następnych walecznych o Polskę niepodległa. Jak wybrano ich kolejny raz do sejmu w 2019 r i w 2020 ponownie Dudka na prezydenta to teraz podwyższyli sobie uposażenie poselskie o kilka tysięcy. Dudzie też dołożono parę tysięcy. No i małżonka zwana Barbi też otrzymała 16 tysięcy na miesiąc za poprawianie Dudzie krawata. No i teraz będą wrzeszczeć ,, nam się te pieniądze należały..." Tak jak wrzeszczała z trybuny sejmowej stra-Szydło. Bo po 89 roku rządzą byłe szpicle CIA i ich donosiciele i wspólpracownicy. Ich mottem jest-kraść ile się da i co wpadnie włapy. Można nawet zwędzić parę milionów zł na maseczkach od koronawirusa jak minister Szumowski a potem ustawę uchwalić, że nie podlega karze ten co kradł i prawo przekraczał gdy koronawirus panował. To zwykły obywatel też może kraść bo jest koronawirus? Co ty na to dojna zmiano?
15 sierpnia 2020
+37
-13
blondyn  ~~~"Wybitny opozycjonista wierny swoim ideałom"
"Czy raczej uczciwy inaczej od tych co myśleli o Polsce uczciwie i prawdziwie ją miłując??? Orędownik grubej kreski i nie rozliczania komunistów za ich zbrodnie...wielki przyjaciel michnika i innych fałszywych przyjaciół sprawy polskiej???
"Były opozycjonista i działacz "Solidarności", który później zdradził Solidarność, i został uniewinniony po przejechaniu na pasach pieszego??" "Nadzwyczajna kasta" go wybroniła??
15 sierpnia 2020
+26
-13
Ostatnio dodane komentarze
tadzu   To przykre ale nie ma kogo żałować, a nawet jest ulga że jednego mniej co tylko czesał kasiorę i nic dla nas nie zrobił i nigdy się za nami nie ujął za regionem i tyle...
16 sierpnia 2020
+18
-9
Grzegorz z Chetyna   Do tych co tak lubią minusować.
Zamiast głupich komentarzy postawiłem "świeczkę", jako pierwszy zresztą. No i co matoły? Teraz wam głupio?
15 sierpnia 2020
+9
-21
blondyn   Na twoją JKlemens nienawiść,chamstwo, zakłamanie i... głupotę nie ma rady... więc zostawiam "twoją twórczość" bez komentarza...
15 sierpnia 2020
+9
-23
JKlemens   Przed wyborami 4 czerwca 1989 roku obiecywał chłopom w Korczowie, że jak solidaruchy obejmą władzę to litr mleka będzie kosztował w skupie tyle ile kosztuje litr oleju napędowego. Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Teraz mamy w rządzie następnych walecznych o Polskę niepodległa. Jak wybrano ich kolejny raz do sejmu w 2019 r i w 2020 ponownie Dudka na prezydenta to teraz podwyższyli sobie uposażenie poselskie o kilka tysięcy. Dudzie też dołożono parę tysięcy. No i małżonka zwana Barbi też otrzymała 16 tysięcy na miesiąc za poprawianie Dudzie krawata. No i teraz będą wrzeszczeć ,, nam się te pieniądze należały..." Tak jak wrzeszczała z trybuny sejmowej stra-Szydło. Bo po 89 roku rządzą byłe szpicle CIA i ich donosiciele i wspólpracownicy. Ich mottem jest-kraść ile się da i co wpadnie włapy. Można nawet zwędzić parę milionów zł na maseczkach od koronawirusa jak minister Szumowski a potem ustawę uchwalić, że nie podlega karze ten co kradł i prawo przekraczał gdy koronawirus panował. To zwykły obywatel też może kraść bo jest koronawirus? Co ty na to dojna zmiano?
15 sierpnia 2020
+37
-13
blondyn   ~~~"Wybitny opozycjonista wierny swoim ideałom"
"Czy raczej uczciwy inaczej od tych co myśleli o Polsce uczciwie i prawdziwie ją miłując??? Orędownik grubej kreski i nie rozliczania komunistów za ich zbrodnie...wielki przyjaciel michnika i innych fałszywych przyjaciół sprawy polskiej???
"Były opozycjonista i działacz "Solidarności", który później zdradził Solidarność, i został uniewinniony po przejechaniu na pasach pieszego??" "Nadzwyczajna kasta" go wybroniła??
15 sierpnia 2020
+26
-13
15 sierpnia 2020
+8
-14
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 14:23 Biłgoraj
Znamy wyniki konkursów na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych
Są już wyniki postępowań konkursowych kandydatów na stanowiska dyrektorów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Biłgoraju.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
W Biłgoraju padła główna wygrana w loterii Ekstra Pensja
we wtorek, godzina 14:45 Łukowa
Dachowanie w Łukowej [AKTUALIZACJA]
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
dzisiaj, 10:50 Powiat
Ostrzeżenie o burzy z gradem
dzisiaj, 09:59 Turobin
Potrącona rowerzystka trafiła do szpitala
14 czerwca 2021 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 10:39 Lubelszczyzna
6 nowych zakażeń koronawirusem na Lubelszczyźnie, 8 przypadków śmiertelnych
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Podniesiono stopień zagrożenia. Jeszcze w tym tygodniu będzie 37.8°C [AKTUALIZACJA]
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w poniedziałek, godzina 09:55 Obsza
Dachował samochód, w którym było 5 osób
dzisiaj, 08:30 Józefów
EKO-festiwal w zmienionej formie
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
dzisiaj, 08:03 Pływanie
38 medali dla Sparty
w poniedziałek, godzina 09:02 Biłgoraj
Najgorsze upały dopiero przed nami. Na termometrach nawet 34.3°C
we wtorek, godzina 11:19 Powiat
Sezon kąpielowy za pasem. Jaka jest jakość wody?
Mamy prawdziwie letnią aurę, co oznacza, że mieszkańcy powiatu już chętnie korzystają z kąpieli w zbiornikach wodnych, mimo, że sezon dopiero przed nami. Ale co z jakością wody? Sanepid zdążył zbadać jakość wody w miejscach wykorzystywanych do kąpieli?
we wtorek, godzina 08:42 Biłgoraj
Olimpijczycy wyróżnieni przez starostę biłgorajskiego
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
Zestaw hydrauliczny dla OSP Żabno
16 czerwca 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
w poniedziałek, godzina 10:41 Józefów
Pokonał go alkohol i próg zwalniający
dzisiaj, 12:12 Region
Urlop tylko dla taty
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w niedzielę, godzina 11:10 Ciosmy
Rajd rowerowy wokół gminy Biłgoraj
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl