Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.05.20 09:40

Jak skutecznie walczyć z nierównym przeciwnikiem? Sposoby na pozbycie się nałogu

Jak rzucić palenie? To pytanie zadaje sobie prawie każda osoba, która ma problem z nałogiem nikotynowym. Walka z papierosem jest jak bitwa do której trzeba się przygotować. Są oczywiście osoby które po prostu mówią "od dziś nie palę" i udaje im się tego postanowienia dotrzymać. Jednak w większości wypadków jest to proces do którego trzeba być przygotowanym, bo nie zawsze same chęci wystarczą.
Jak skutecznie walczyć z nierównym przeciwnikiem? Sposoby na pozbycie się nałogu
Jak skutecznie walczyć z nierównym przeciwnikiem? Sposoby na pozbycie się nałogu

Wola i wsparcie

Każdy palacz twierdzi, że chciałby rzucić nałóg. Właśnie. Na początku trzeba sobie zadać pytanie czy "chcę", czy "chciałbym". Jeśli chciałbym, jednak pojawia się wiele "ale", jak:

  • w sobotę jest impreza i wszyscy będą palić,
  • w pracy koledzy palą,
  • do kawy muszę mieć papierosa.

Wtedy szansa na powodzenie jest bardzo mała. Można jednak spróbować znaleźć powód, który nas zmotywuje i pozwoli wytrwać. Z pewnością nie jest dobre wyznaczanie sobie terminów w stylu "od poniedziałku" - decyzję trzeba podjąć tu i teraz. Technika zmniejszania codziennie liczby wypalonych papierosów też nie jest skuteczna. Najlepiej rzucić definitywnie, natychmiast. Warto w walce zapewnić sobie wsparcie bliskich. Jeśli poinformujemy ludzi wokół siebie, możemy liczyć na ich pomoc, a równocześnie ambicja będzie nas hamowała, żeby nie pokazać, że nie radzimy sobie z problemem. Jeśli mamy wolę i wsparcie bliskich, to już kawałek sukcesu za nami.

Jak nie wpaść z deszczu pod rynnę

Wiele osób, rzucając palenie posiłkuje się innymi rzeczami, po które sięgają w chwili głodu nikotynowego. W tym scenariuszu najczęściej zamiana papierosa na przekąski lub inne używki może spowodować, że zamiast nałogu nikotynowego wpadniemy w inny, równie niezdrowy i niebezpieczny. Niestety, przypadki uzależnienia od jedzenia, słodyczy lub alkoholu wśród osób rzucających palenie są bardzo częste. Zamiast jedzenia lub innych niezdrowych nawyków, dobrze jest znaleźć sobie zajęcie, które zaabsorbuje nas na tyle, byśmy zapomnieli o papierosach. Może to być jakieś hobby lub po prostu aktywność fizyczna, której uprawianie uniemożliwi nam sięgniecie po papierosy.

Powodzenie zależy od indywidualnych szczegółów

Jednym pomaga zaplanowanie dnia w szczegółach, tak aby nie było czasu na palenie. Inni twierdzą, że efekty daje metoda ustalania sobie krótkich terminów na zasadzie "nie palę do...". Warto też wypróbować skuteczne leki przeciw paleniu papierosów lub gumy, które zmniejszą głód nikotynowy.  Dobrym pomysłem jest też znalezienie grupy osób, które prowadzą podobną walkę i wzajemne pomaganie czy motywowanie. Jeśli ktoś na prawdę chce rzucić palenie, a nie tylko chciałby, żeby nie było to takie trudne, to każda metoda, która prowadzi do sukcesu, jest warta wypróbowania.

Rzucanie palenia to proces długotrwały i wymagający samozaparcia. Ilu palaczy, tyle metod na skuteczne rzucanie palenia. Podstawą jest z pewnością szczera chęć do zerwania z nałogiem. Resztę każdy musi wypracować sam, według indywidualnych preferencji. Jednym wystarczy silna wola, innym potrzeba wsparcia bliskich lub innych osób, przechodzących przez to samo. Każda droga, którą obierzemy w walce z nałogiem może okazać się skuteczna, jeśli przekonamy sami siebie do podjęcia wyzwania i wytrwania w nim.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jak skutecznie walczyć z nierównym przeciwnikiem? Sposoby na pozbycie się nałogu, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 230
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 09:13 Długi Kąt
Mieszkańcy nie chcą masztu
W Długim Kącie stoi maszt sieci Orange. Mieszkańcy miejscowości bezskutecznie walczyli o zmianę lokalizacji i protestowali przeciw umiejscowieniu inwestycji. Pod koniec kwietnia skierowali oficjalny sprzeciw do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Stanowisko w sprawie zajęła sieć Orange.
dzisiaj, 10:24 Biłgoraj
Potrącenie na drodze dla rowerów
dzisiaj, 08:32 Goraj
Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w skarpę
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
w poniedziałek, godzina 12:29 Powiat
Piraci drogowi na gościnnych występach
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
w niedzielę, godzina 10:44 Biłgoraj
Dalszy etap rozbudowy Miasteczka na Szlaku Kultur
w poniedziałek, godzina 17:48 Lubelszczyzna
Dwa nowe przypadki zakażeń
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
26 maja 2020 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
dzisiaj, 07:17 Frampol
Zamojska firma przekazała komputery dla uczniów z gminy Frampol
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w niedzielę, godzina 18:44 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
w niedzielę, godzina 10:21 Biłgoraj
OSP potrzebuje pomocy
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
dzisiaj, 08:20 Józefów
Burmistrz Józefowa z absolutorium
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl