Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.18 10:03

Uchwała z myślą o przedsiębiorcach

Do końca sierpnia podmioty, które straciły płynność finansową, nie będą musiały płacić podatku od nieruchomości. W piątek, 17 kwietnia Rada Miasta w Biłgoraju podjęła taką uchwałę z myślą o przedsiębiorcach. Wystarczy złożyć oświadczenie o trudnej sytuacji finansowej. A co później z płatnościami? Będzie można ubiegać się o umorzenie należności.
Uchwała z myślą o przedsiębiorcach
Uchwała z myślą o przedsiębiorcach

- Próbujemy odnaleźć się w tym trudnym czasie, dlatego też w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości - rozpoczął skarbnik miasta Roman Żuk. Podstawa prawna została uchwalona przez Sejm w ubiegłym tygodniu, podczas przyjmowania tzw. tarczy antykryzysowej.

Na chwilę obecną nie m mowy o zwolnieniu, czy umorzeniu opłaty z tytuły podatku od nieruchomości, choć z pewnością takie działania będą miały miejsce.

- Obecnie dla przedsiębiorców najistotniejsze jest zachowanie płynności finansowej, czyli brak bieżących płatności, gdyż nie ma przychodów oraz maksymalne odformalizowanie wszystkiego co robimy. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przedstawienie takiego projektu uchwały, który przedłuża terminy płatności przypadające na 15 maja i 15 czerwca. Jedynym warunkiem tego przedłużenia jest subiektywne przekonanie o utracie płynności finansowej, nic więcej, w żaden sposób nie badamy sytuacji finansowej podatnika. Należy złożyć jednie oświadczenie. Kierujemy tę uchwałę do wszystkich przedsiębiorców - wyjaśniał skarbnik.

Obowiązku zapłaty należności nie będzie aż do końca sierpnia, a ten czas pozwoli samorządowi na oszacowanie skutków, skali zjawiska.

By skorzystać z ulgi musi zachodzić zbieżność przedsiębiorcy z podatnikiem, a tak nie jest np. w przypadku gdy przedsiębiorca wynajmuje nieruchomości wykorzystywane do działalności od osób prywatnych. Znaleziono jednak wyjście z tej sytuacji. Jeżeli kogoś przepisy nie będą obowiązywać może złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności. Efekt będzie ten sam. Podatnik nie poniesie kosztów z tym związanych (z tytułu opłaty prolongacyjnej).

- Wydaje się, że w ten sposób załatwiamy te najpilniejsze potrzeby. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to umorzenie jest tym, czego wszyscy oczekują, z całą pewnością do tych decyzji będzie dochodzić, ale musimy się do tego przygotować. Kwestią zasadniczą jest to jak długo potrwa epidemia - mówił dalej Roman Żuk.

Oszacował, że ubytek dla budżetu z tytułu zmniejszonych dochodów podatkowych w tym roku może osiągnąć ok. 4 mln zł.

O umorzenie zaległości będzie można ubiegać się od 1 września.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Uchwała z myślą o przedsiębiorcach, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2176
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
stan   W innych miastach umieli rozdać do skrzynek wszystkim mieszkańcom maseczki. Umieli też pomóc lokalnym przedsiębiorcom. Burmistrz nie rozumie że odroczenie podatków nic nie daje wielu firmom. Skąd fryzjerka, właściciel sklepu z ubraniami weźmie na ten podatek na jesieni? Dziś ma koszty za wynajem lokalu, pracownicy i zero dochodu. I nagle jak otworzy sklep to co zarobi dwa razy tyle i będzie miał na podatek na jesieni? To tylko przedłużenie agonii wielu firm. Realna pomoc to umorzenie podatków i rozmowa z przedsiębiorcami. Brakuje w Biłgoraju niezależnego stowarzyszenia przedsiębiorców. Ludzie powinni zorganizować się i wspólnie rozmawiać z władza. Popatrzcie sesja o przedsiębiorcach i gdzie są przedsiębiorcy? Kto z nas dostał zaproszenie? Z kim rozmawiano przed sesją? W innych miastach przedstawiciele przedsiębiorców są zapraszani na rozmowy i mają prawo do przedstawienia swojej sytuacji. W Biłgoraju Pan Rosłan nakazał tak rozdawać maseczki że tłumy ludzi stały pod urzędem i BCK. I nie wszyscy otrzymali maseczki. To pokazuje jak brak myślenia przedsiębiorczego i logicznego.
18 kwietnia 2020
+5
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
dzisiaj, 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
dzisiaj, 13:24 Biłgoraj
"Wybierzmy cywilizację przyszłości"
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
dzisiaj, 17:27 Lubelszczyzna
13 nowych zakażeń i 13 ozdrowień
we wtorek, godzina 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
dzisiaj, 09:05 Gmina Biłgoraj
Jest absolutorium dla wójta gminy Biłgoraj
w czwartek, godzina 12:32 Biłgoraj
#GaszynChallenge w SOS Wiosce Dziecięcej
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w środę, godzina 12:30 Księżpol
Na Jasną Górę rowerem
w czwartek, godzina 08:15 Biłgoraj
Pszczoły na dachu BCK
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
dzisiaj, 09:41 Powiat
Drewniane płyty zamiast telefonu
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w czwartek, godzina 16:14 Lubelszczyzna
Nowe zakażenia SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
dzisiaj, 07:48 Lubelszczyzna
Nowy konkurs profrekwencyjny. Można zdobyć nawet 50 tys. zł
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl