Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.16 10:33 | aktualizacja: 2020.04.16 12:39

W Parku Solidarności stanął maseczkomat

Od dziś wszyscy mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa, np. za pomocą maseczek ochronnych. Część mieszkańców mogła je otrzymać za darmo od władz miasta i gminy. Maseczki będzie można także pobrać z maseczkomatu, który w czwartkowe przedpołudnie 16 kwietnia, stanął w Parku Solidarności, przy budynku BARR. Ile będą kosztować?
W Parku Solidarności stanął maseczkomat
W Parku Solidarności stanął maseczkomat

Obowiązek zasłaniania ust i nosa został wprowadzony przez rząd w drugiej połowie ubiegłego tygodnia i obowiązuje od czwartku, 16 kwietnia. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Obowiązek zasłaniania ust, szkoły nadal zamknięte, matury przesunięte. Wówczas minister Łukasz Szumowski wyjaśnił, że: - To na dzień dzisiejszy, gdy coraz więcej osób choruje bezobjawowo, pozwoli ochronić nie nas, którzy będziemy nosili maseczki na twarzy, ale innych przed nami.

W związku z tymi wytycznym władze kilku gmin z terenu powiatu zakupiły maseczki i rozdawały je mieszkańcom, w Biłgoraju ustawiały się po nie kolejki, o czym informowaliśmy w artykule pt. Kolejki po maseczki.

Maseczki można kupić w większości sklepów, ale będzie je można pobrać także z maseczkomatu (takiego samego, jakie wykorzystywane są do dystrybucji napojów), który dziś przed południem stanął w Parku Solidarności.

Urządzenie zostało ustawione z inicjatywy Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Jak w rozmowie z portalem bilgorajska.pl informuje prezes BARR Mateusz Bury środki ze sprzedaży maseczek zostaną przeznaczone na uzupełnienie maseczkomatu, a nadwyżka zasili zbiórkę na respirator dla biłgorajskiego szpitala.

Maseczkę będzie można kupić w dowolnym momencie, a będzie kosztować 5 zł. Darmowe maseczki w Biłgoraju już nie będą rozdawane.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
W Parku Solidarności stanął maseczkomat, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14423
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
stan  Najpierw nagłośnili że maseczki dla mieszkańców Biłgoraja. Potem bałagan przy rozdawaniu i narażenie ludzi na zarażenie. A teraz już maseczek nie będzie. Ale władza napomagała. Postawili automat i maseczka po 5 zł. W Żabce maseczka po 1,7 zł. Kto na tym zarabia? Czyj to automat? Panie Rosłan prosimy o informacje . Po ile kupowane są maseczki do automatu i kto na tym zarabia?
16 kwietnia 2020
+23
-5
blondyn  W innych miastach potrafili rozdać maseczki /np.wkładano do skrzynek poczt./ bez narażania mieszkańców. A u nas jak zwykle drwienie z mieszkańców a nie żadna pomoc! No ale "władcy" odnotują sobie że "bezpłatne maseczki rozdawano"...A że z ludzi robili /...../ to już do tego się nie przyznają...
16 kwietnia 2020
+20
-5
Ostatnio dodane komentarze
cynthia1515   Dzień dobry,
Aby przedstawić się poprawnie, jestem prywatnym pożyczkodawcą pani Chinty Morgan. Udzielam pożyczki w wysokości 2% rocznie. Ta oferta finansowa jest na wyciągnięcie ręki, złóż wniosek już dziś i otrzymaj szybką pożyczkę. Istnieje wiele możliwości ubiegania się o pomoc finansową we wszystkich miejscach i nadal nie można ich otrzymać. Ale ta szansa finansowa jest na wyciągnięcie ręki, dlatego nie możesz pozwolić sobie na przegapienie tej okazji. Ta usługa jest przeznaczona zarówno dla osób fizycznych, firm, biznesmenów, jak i kobiet. Kwota pożyczki mieści się w przedziale od 5000 $ do 500 000 000 $ lub dowolną inną kwotę, aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt whatsapp:+1(267)527-4293,mailowy: cynthiamorganfunding@gmail.com
19 kwietnia 2020
+0
-4
Grzegorz z Chetyna   To jeszcze nic! Wczoraj pokazali w TV jak rozdają maseczki seniorom w Nowym Dworze Gdańskim. Tam to dopiero była masakra... :(
19 kwietnia 2020
+2
-2
stan   Proszę czytać ze zrozumieniem. Pytałem burmistrza Rosłana o to kto na tym zarabia i dlaczego? Bo skoro jest logo miasta to burmistrz powinien odpowiedzieć z czego wynika dawanie komuś loga miasta na automat do biznesu? Nie pytałem dlaczego jest drożej. Tylko napisałem porównanie cen maseczek. Potem uzupełnili artykuł że to BARR. Też instytucja publiczna i powinna precyzyjnie podawać do wiadomości dlaczego taki automat, od kogo, za ile i tak samo z maseczkami. Burmistrz ośmieszył się darmowymi maseczkami których brakowało i bałaganem przy ich rozdawaniu. Teraz niech odpowie po co logo miasto do działania biznesowego? Na Żabce nie ma logo miasta a też sprzedają maseczki.
17 kwietnia 2020
+8
-3
Kriser  do stan   Panie Stan, Pana poprzedni komentarz nie zadawał takich pytań jak obecny, tylko żądał "od Rosłana" wyjaśnień, dlaczego jeden sprzedawca sprzedaje towar w innej cenie niż inny sprzedawca (tzn. Żabka). Stąd taka a nie inna moja odpowiedź. Obecny Pana komentarz brzmi o wiele rozsądniej i do aktualnie zadanych przez Pana pytań sam się mogę dołączyć. Z uszanowaniem.
17 kwietnia 2020
+4
-2
stan  do Kriser   Szanowny Panie, wystarczyło śledzić artykuł żeby zrozumiał Pan moje pytania. W momencie stawiania pytań w artykule była tylko i wyłącznie informacja że będą sprzedawane maseczki po 5 zł, nie było napisane jakie maseczki, ani kto sprzedaje. Później zaczęto uzupełniać treść artykułu. Bo padły pytania od ludzi? Bo zmieniono decyzje? Jestem właśnie za wolnym rynkiem. Dlatego uważam że miasto nie powinno mieszać się do sprzedaży maseczek. Po co naklejka z logo miasta na urządzeniu? A jak ktoś prywatnie postawi takie urządzenie to też ma nakleić sobie logo miasta? Miasto fatalnie zorganizowało rozdawanie maseczek. Brak porządku i błędne informacje dla mieszkańców. Tłumy ludzi przed urzędem i BCK, często odchodzili bez maseczki, bo zabrakło. I teraz nagle maseczkomat? Od kogo i za ile wynajęty? Od kogo kupowane są maseczki? BARR też może podać to do publicznej informacji. Nieprawdaż? Może znowu uzupełnią artykuł? Jestem za wolnym rynkiem a wolny rynek to przesiębiorcy i ich inicjatywy. Dlaczego maseczki kupuje się od firmy A a nie B? Pytano o ceny? Jakość materiału? Trwałość? Tego nie wiem z artykułu.
17 kwietnia 2020
+5
-3
Kriser  do stan   Odpowiedź na Pana pytanie znajduje się w artykule, wystarczy uważnie przeczytać. Zarabia na tym ten, kto postawił maseczkomat, czyli BARR, a zgromadzony w ten sposób kapitał według artykułu jest przeznaczony na spłatę zakupu lub najmu urządzenia oraz na respirator. Cóż, BARR ma prawo zarabiać na maseczkach tak samo jak wspomniana przez Pana Żabka, jak Mewa, jak sklepy czy apteki. Pan, Panie Stan, ma prawo sobie pójść tam, gdzie się Panu podoba, i kupić za taką cenę, jaką sobie Pan wybierze, i dać zarobić temu, komu Pan chce dać zarobić. Dla Pana może to być właśnie Żabka, ale jeśli ktoś woli, to może dać zarobić właścicielowi maseczkomatu, to indywidualna decyzja konsumenta. Tak samo ma Pan prawo otworzyć działalność, kupić maseczki w dowolnej cenie i samemu je później sprzedawać nawet po 50gr za sztukę. Takie coś nazywamy wolnym rynkiem. Mam nadzieję, że wyjaśniłem.
17 kwietnia 2020
+5
-5
GallAnonim   Żaden maseczkomat... Gronkomat to się powinno nazywać naszych polskich maseczek nie ma w sprzedaży za to sukces chiński chłam jest cieszyć się lemingi.
16 kwietnia 2020
+6
-1
Grzegorz z Chetyna   Najpierw rozdawane za darmo. Teraz mamy maseczkomat. No nic tylko żyć i nie umierać. Nawet z koronawirusem... :)
16 kwietnia 2020
+2
-3
Drakkar   Wystarczyło od początku wprowadzić choćby symboliczne opłaty za maseczki to może nie byłoby tak jak było.
16 kwietnia 2020
+5
-3
blondyn   W innych miastach potrafili rozdać maseczki /np.wkładano do skrzynek poczt./ bez narażania mieszkańców. A u nas jak zwykle drwienie z mieszkańców a nie żadna pomoc! No ale "władcy" odnotują sobie że "bezpłatne maseczki rozdawano"...A że z ludzi robili /...../ to już do tego się nie przyznają...
16 kwietnia 2020
+20
-5
stan   Najpierw nagłośnili że maseczki dla mieszkańców Biłgoraja. Potem bałagan przy rozdawaniu i narażenie ludzi na zarażenie. A teraz już maseczek nie będzie. Ale władza napomagała. Postawili automat i maseczka po 5 zł. W Żabce maseczka po 1,7 zł. Kto na tym zarabia? Czyj to automat? Panie Rosłan prosimy o informacje . Po ile kupowane są maseczki do automatu i kto na tym zarabia?
16 kwietnia 2020
+23
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
w czwartek, godzina 08:15 Biłgoraj
Pszczoły na dachu BCK
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
w środę, godzina 12:30 Księżpol
Na Jasną Górę rowerem
w czwartek, godzina 12:32 Biłgoraj
#GaszynChallenge w SOS Wiosce Dziecięcej
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
w czwartek, godzina 16:14 Lubelszczyzna
Nowe zakażenia SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w czwartek, godzina 09:02 Kraj
Bitwa o wozy - II tura
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w środę, godzina 11:13 Biłgoraj
Powstała bieżnia przy Katolickim Przedszkolu
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w środę, godzina 17:28 Lubelszczyzna
Sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim
we wtorek, godzina 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w środę, godzina 08:46 Janów Lubelski
Porozumienie w sprawie budowy kolei podpisane
we wtorek, godzina 09:39 Szczebrzeszyn
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia na krajówce
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl