Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.14 09:13 | aktualizacja: 2020.04.14 09:20

Targowisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie

Burmistrz Biłgoraja zmienił zarządzenie dotyczące zamknięcia miejskich targowisk. Handel będzie dopuszczony jedynie na targowisku przy ul. Dąbrowskiego i w ograniczonym zakresie. Jakie obowiązują zatem zasady?
Targowisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie
Targowisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie

8 kwietnia burmistrz Biłgoraja wydał zarządzenie zmieniające te z dnia 24 marca 2020 r. w sprawie wprowadzenia zakazu handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i ul. Jagiełły w Biłgoraju (o wydanym zakazie handlu informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Targowiska zamknięte do odwołania ).

W nowym zarządzeniu włodarz wskazał, że "w okresie od 9 kwietnia 2020 r. do odwołania - dopuszcza się handel na targowisku przy ul. Dąbrowskiego w ograniczonym zakresie - sprzedaż żywności, roślin, kwiatów i nasion, pod warunkiem spełnienia przez z arządcę targowiska rekomendacji określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny zalecane działania zapobiegające zagrożeniu epidemiologicznemu COVID - 19".

Zarządcą jest Spółka ds. Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Biłgoraju i to ona została zobowiązania do przestrzegania następujących zasad:

1 ) ogrodzenia targowiska, na którym będzie prowadzony handel,
2 ) wydzielenia w ogrodzeniu wejścia i wyjścia z targowiska,
3) kontrolowania ilości osób przebywających na targowisku, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
4 ) umieszczenia przy wejściu na targowisko Rekomendacji Główny Inspektoratu Sanitarnego - zalecanych działań zapobiegających zagrożeniu epidemiologicznemu COVID - 19,
5 ) przekazania każdemu sprzedającemu w formie pisemnej, za potwierdzeniem odbioru, Rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
6 ) bieżącego monitorowania handlu na targowisku pod względem zapewnienia wykonywania zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz ograniczeń przewidzianych w przepisach prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności zezwalania na wejście na targowisko lub wydawania poleceń jego opuszczenia przez osoby kupujące lub osoby prowadzące punkty sprzedaży.

Nowe przepisy obowiązują do odwołania, co oznacza, że w takiej formie targowisko przy ul. Dąbrowskiego może funkcjonować w każdym tygodniu, jak dotychczas.

Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS "aktualna sytuacja powinna być motywacją dla branży spożywczej, aby jeszcze skrupulatniej przestrzegać wymagań sanitarnych i higienicznych na każdym etapie łańcucha żywnościowego. Przepisy prawa żywnościowego nakładają na przedsiębiorców wymagani a higieniczne, których celem jest zapobieganie zanieczyszczeniu mikrobiologicznemu żywności".

Dlatego też należy:
1. Stosować właściwą higienę rąk
2. Stosować higienę kaszlu i oddychania
3. Stosować zasady bezpieczeństwa żywności - restrykcyjnie i z pełną świadomością
4. Ograniczyć bliski kontakt z każdą osobą, która ma objawy chorobowe ze strony układu oddechowego
5. Zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca sprzedawca (min. 1,5 metra)
6. W miarę możliwości korzystać głównie z płatności bezgotówkowych.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Targowisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4633
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBL  Oj nic te nasze kochane władze nie myślą. Trzeba było zrobić dokładnie na odwrót i jako oficjalne miejskie targowisko zrobić to przy Jagiełły. Targowisko od początku stoi praktycznie puste i się marnuje jego potencjał. Teraz dzięki sytuacji związanej z wirusem można by je dobrze wypromować w świadomości mieszkańców. Zrobić przy pomocy służ miejskich (straż miejska, pgk, msd) miejsce do handlu zgodne z zaleceniami (ogrodzenie, pilnowanie ilości osób i odstępów między stoiskami). Ludzie jakby przychodzili tu na targi w czasach wirusa to i z przyzwyczajenia przychodzili by po epidemii. No, ale po co się starać i wykorzystać potencjał miejsca zbudowanego za pieniądze podatników, dać ludziom kupować w warunkach na miarę XXI wieku? Lepiej niech targowisko stoi puste przez następne lata, a mieszkańcy niech kupują wśród błota i kurzu.
14 kwietnia 2020
+24
-2
Ostatnio dodane komentarze
bryka123   Dlaczego ta nasza władza udaje ,że wprowadza ułatwienia dla ludności. Dlaczego podział na branże, dlaczego tylko jedno miejsce,dlaczego tylko jeden dzień w tygodniu , do tego hasła typu :Ograniczyć bliski kontakt z każdą osobą, która ma objawy chorobowe ze strony układu oddechowego.
Nie mają pomysłu czy chęci aby ruszyć tą małą gospodarkę regionu ? Miałem nadzieję,że ta nasza władza samorządowa na lokalnym swoim podwórku będzie otwarta na swoich obywateli , ale niestety bierze przykład z góry.
Ale rewitalizacja idzie pełną parą i to ich satysfakcjonuje i zadowala.
15 kwietnia 2020
+2
-3
Grzegorz z Chetyna   Założę się, że zadziałało tutaj odpowiednie lobby... :)
14 kwietnia 2020
+6
-3
LBL   Oj nic te nasze kochane władze nie myślą. Trzeba było zrobić dokładnie na odwrót i jako oficjalne miejskie targowisko zrobić to przy Jagiełły. Targowisko od początku stoi praktycznie puste i się marnuje jego potencjał. Teraz dzięki sytuacji związanej z wirusem można by je dobrze wypromować w świadomości mieszkańców. Zrobić przy pomocy służ miejskich (straż miejska, pgk, msd) miejsce do handlu zgodne z zaleceniami (ogrodzenie, pilnowanie ilości osób i odstępów między stoiskami). Ludzie jakby przychodzili tu na targi w czasach wirusa to i z przyzwyczajenia przychodzili by po epidemii. No, ale po co się starać i wykorzystać potencjał miejsca zbudowanego za pieniądze podatników, dać ludziom kupować w warunkach na miarę XXI wieku? Lepiej niech targowisko stoi puste przez następne lata, a mieszkańcy niech kupują wśród błota i kurzu.
14 kwietnia 2020
+24
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
dzisiaj, 09:06 Powiat
Ilu mieszkańców Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego zagłosowało w wyborach?
dzisiaj, 15:49 Lubelszczyzna
Prawie 200 aktywnych zakażeń koronawirusem
dzisiaj, 10:00 Powiat
Powiat postawił na Dudę. 75% głosów na urzędującego prezydenta
Zamy już wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim, w II turze wyborów prezydenckich. Mieszkańcy powiatu zdecydowanie postawili na urzędującą głowę państwa. Andrzej Duda otrzymał 75,15% wszystkich ważnie oddanych głosów. Jego kontrkandydata poparło 24,85% głosujących.
dzisiaj, 09:48 Zamch
Jazdę na podwójnym gazie zakończył w rowie
w piątek, godzina 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
6 lipca 2020 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
6 lipca 2020 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 10:33 Biłgoraj
Rozstrzygająca II tura wyborów [AKTUALIZACJA - FREKWENCJA]
w niedzielę, godzina 16:31 Biłgoraj
Aż 39 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
dzisiaj, 09:16 Aleksandrów
Biblioteka w Aleksandrowie dziękuje czytelnikom
w niedzielę, godzina 10:09 Biłgoraj
Budżet obywatelski to porażka?
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
dzisiaj, 08:22 Biłgoraj
Biłgorajski ZUS wypłacił "solidarnościowe" na prawie 1,7 mln zł
we wtorek, godzina 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
w sobotę, godzina 16:49 Lubelszczyzna
Kolejna ofiara koronawirusa na Lubelszczyźnie
6 lipca 2020 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl