Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.14 09:13 | aktualizacja: 2020.04.14 09:20

Targowisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie

Burmistrz Biłgoraja zmienił zarządzenie dotyczące zamknięcia miejskich targowisk. Handel będzie dopuszczony jedynie na targowisku przy ul. Dąbrowskiego i w ograniczonym zakresie. Jakie obowiązują zatem zasady?
Targowisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie
Targowisko będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie

8 kwietnia burmistrz Biłgoraja wydał zarządzenie zmieniające te z dnia 24 marca 2020 r. w sprawie wprowadzenia zakazu handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i ul. Jagiełły w Biłgoraju (o wydanym zakazie handlu informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Targowiska zamknięte do odwołania ).

W nowym zarządzeniu włodarz wskazał, że "w okresie od 9 kwietnia 2020 r. do odwołania - dopuszcza się handel na targowisku przy ul. Dąbrowskiego w ograniczonym zakresie - sprzedaż żywności, roślin, kwiatów i nasion, pod warunkiem spełnienia przez z arządcę targowiska rekomendacji określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny zalecane działania zapobiegające zagrożeniu epidemiologicznemu COVID - 19".

Zarządcą jest Spółka ds. Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Biłgoraju i to ona została zobowiązania do przestrzegania następujących zasad:

1 ) ogrodzenia targowiska, na którym będzie prowadzony handel,
2 ) wydzielenia w ogrodzeniu wejścia i wyjścia z targowiska,
3) kontrolowania ilości osób przebywających na targowisku, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
4 ) umieszczenia przy wejściu na targowisko Rekomendacji Główny Inspektoratu Sanitarnego - zalecanych działań zapobiegających zagrożeniu epidemiologicznemu COVID - 19,
5 ) przekazania każdemu sprzedającemu w formie pisemnej, za potwierdzeniem odbioru, Rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
6 ) bieżącego monitorowania handlu na targowisku pod względem zapewnienia wykonywania zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz ograniczeń przewidzianych w przepisach prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności zezwalania na wejście na targowisko lub wydawania poleceń jego opuszczenia przez osoby kupujące lub osoby prowadzące punkty sprzedaży.

Nowe przepisy obowiązują do odwołania, co oznacza, że w takiej formie targowisko przy ul. Dąbrowskiego może funkcjonować w każdym tygodniu, jak dotychczas.

Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS "aktualna sytuacja powinna być motywacją dla branży spożywczej, aby jeszcze skrupulatniej przestrzegać wymagań sanitarnych i higienicznych na każdym etapie łańcucha żywnościowego. Przepisy prawa żywnościowego nakładają na przedsiębiorców wymagani a higieniczne, których celem jest zapobieganie zanieczyszczeniu mikrobiologicznemu żywności".

Dlatego też należy:
1. Stosować właściwą higienę rąk
2. Stosować higienę kaszlu i oddychania
3. Stosować zasady bezpieczeństwa żywności - restrykcyjnie i z pełną świadomością
4. Ograniczyć bliski kontakt z każdą osobą, która ma objawy chorobowe ze strony układu oddechowego
5. Zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca sprzedawca (min. 1,5 metra)
6. W miarę możliwości korzystać głównie z płatności bezgotówkowych.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 6972
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBL  Oj nic te nasze kochane władze nie myślą. Trzeba było zrobić dokładnie na odwrót i jako oficjalne miejskie targowisko zrobić to przy Jagiełły. Targowisko od początku stoi praktycznie puste i się marnuje jego potencjał. Teraz dzięki sytuacji związanej z wirusem można by je dobrze wypromować w świadomości mieszkańców. Zrobić przy pomocy służ miejskich (straż miejska, pgk, msd) miejsce do handlu zgodne z zaleceniami (ogrodzenie, pilnowanie ilości osób i odstępów między stoiskami). Ludzie jakby przychodzili tu na targi w czasach wirusa to i z przyzwyczajenia przychodzili by po epidemii. No, ale po co się starać i wykorzystać potencjał miejsca zbudowanego za pieniądze podatników, dać ludziom kupować w warunkach na miarę XXI wieku? Lepiej niech targowisko stoi puste przez następne lata, a mieszkańcy niech kupują wśród błota i kurzu.
14 kwietnia 2020
+24
-2
Ostatnio dodane komentarze
bryka123   Dlaczego ta nasza władza udaje ,że wprowadza ułatwienia dla ludności. Dlaczego podział na branże, dlaczego tylko jedno miejsce,dlaczego tylko jeden dzień w tygodniu , do tego hasła typu :Ograniczyć bliski kontakt z każdą osobą, która ma objawy chorobowe ze strony układu oddechowego.
Nie mają pomysłu czy chęci aby ruszyć tą małą gospodarkę regionu ? Miałem nadzieję,że ta nasza władza samorządowa na lokalnym swoim podwórku będzie otwarta na swoich obywateli , ale niestety bierze przykład z góry.
Ale rewitalizacja idzie pełną parą i to ich satysfakcjonuje i zadowala.
15 kwietnia 2020
+2
-3
Grzegorz z Chetyna   Założę się, że zadziałało tutaj odpowiednie lobby... :)
14 kwietnia 2020
+6
-3
LBL   Oj nic te nasze kochane władze nie myślą. Trzeba było zrobić dokładnie na odwrót i jako oficjalne miejskie targowisko zrobić to przy Jagiełły. Targowisko od początku stoi praktycznie puste i się marnuje jego potencjał. Teraz dzięki sytuacji związanej z wirusem można by je dobrze wypromować w świadomości mieszkańców. Zrobić przy pomocy służ miejskich (straż miejska, pgk, msd) miejsce do handlu zgodne z zaleceniami (ogrodzenie, pilnowanie ilości osób i odstępów między stoiskami). Ludzie jakby przychodzili tu na targi w czasach wirusa to i z przyzwyczajenia przychodzili by po epidemii. No, ale po co się starać i wykorzystać potencjał miejsca zbudowanego za pieniądze podatników, dać ludziom kupować w warunkach na miarę XXI wieku? Lepiej niech targowisko stoi puste przez następne lata, a mieszkańcy niech kupują wśród błota i kurzu.
14 kwietnia 2020
+24
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
dzisiaj, 19:59 Tereszpol
Procesja w Tereszpolu
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
dzisiaj, 08:45 Powiat
Od soboty przerwy w dostawie prądu w powiecie
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 13:18 Kraj
Policjanci w akcji
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w komendzie
Wraz z końcem maja dotychczasowy komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Marek Jamroz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Ryszard Smoluch. Przekazanie obowiązków odbyło się w środowe przedpołudnie 29 maja.
we wtorek, godzina 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
we wtorek, godzina 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
22 maja 2024 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
we wtorek, godzina 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w środę, godzina 21:46 Frampol
Nagrody dla działaczy kultury [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl