Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.28 08:32

Targowiska zamknięte do odwołania

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
Targowiska zamknięte do odwołania
Targowiska zamknięte do odwołania

11 marca burmistrz Biłgoraja wprowadził całkowity zakaz handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i Jagiełły w Biłgoraju. Miało to związek z sytuacją wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa i obowiązującym stanem zagrożenia epidemiologicznego. Ograniczenie obowiązywało do 25 marca. Wiadomo już, że zostało przedłużone.

Obecnie w Polsce obowiązuje stan epidemii. Przedłużono przerwę od zajęć lekcyjnych do Wielkanocy. Podniesiono kary za złamanie zasad kwarantanny z 5 tys. zł. do 30 tys. zł. Wprowadzono też kolejne obostrzenia, które dotyczą m.in. zakazu przemieszczania się z wyłączeniem spraw życia codziennego, zakazu zgromadzeń powyżej 2 osób, czy ograniczenia pasażerów w transporcie zbiorowym, informowaliśmy o tym w artykule: Rząd wprowadza kolejne restrykcje.

W związku z tym burmistrz Janusz Rosłan wydał zarządzenie o przedłużeniu zakazu handlu na miejskich targowiskach, które weszło w życie 26 marca. Tym razem ograniczenie obowiązywać będzie od do odwołania.

Za złamanie zakazu grożą kary. Zgodnie z wydanym zarządzeniem osoby prowadzące handel wbrew wprowadzonemu zakazowi podlegają karze grzywny do 3 tysięcy złotych wymierzonych na podstawie przepisów kodeksu postępowania o wykroczeniach.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Targowiska zamknięte do odwołania, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3385
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do formaldehyd   A coś ty taki dociekliwy? Książkę piszesz? Każdy rząd, bez względu na opcję polityczną to hasło powtarza... :(
29 marca 2020
+1
-2
blondyn   K woli przypomnienia::::"To słynne powiedzenie Jerzego Urbana, rzecznika komunistycznego rządu. Urbana zastąpiły na 8 lat tabuny usłużnych władzy dziennikarzy. Widać to szczególnie, gdy spojrzy się na ówczesną sytuację służby zdrowia w czasach rządów PO/PSL. Jest ona najtragiczniejsza od 20 lat. Doszło nawet do tego, że w Warszawie wstrzymano przyjęcia chorych dzieci!!! Na wizytę u specjalisty trzeba było czekać nawet SIEDEM lat. Ale nie przeszkadza to rządowi PO/PSL lekką ręką wydawać dziesiątków milionów złotych na nagrody dla urzędników, a premierowi TUSKOWI traktować rządowy samolot niczym taksówkę. Okazuje się, że tylko w jeden weekend Tusk „wylatał równowartość luksusowego mercedesa, o czym napisał „Super Express Propaganda objawia się w pełnej krasie medialni prorządowi propagandyści dwoją się i troją, by kolejna porażka rządu została przekuta w sukces. Nikt nie przypomina „białego szczytu sprzed pięciu lat z minister zdrowia Ewą Kopacz i premierem Tuskiem. Wielogodzinnych relacji TV, propagandowych wystąpień, cudownych recept, które miały uzdrowić służbę zdrowia"...itd. itp.
29 marca 2020
+1
-2
formaldehyd  do Grzegorz z Chetyna   a dokładniej? pamiętasz może, kto i gdzie wypowiedział te słowa?
29 marca 2020
+0
-1
Grzegorz z Chetyna  do formaldehyd   Dużo!!!
29 marca 2020
+1
-2
formaldehyd  do Grzegorz z Chetyna   no ile?
29 marca 2020
+0
-3
Grzegorz z Chetyna   A ileż to razy powtarzano: "rząd sam się wyżywi".
29 marca 2020
+3
-2
stan   No tak panie Rosłan bo na targowisku sprzedają polskie owoce i warzywa. Markety niech zarabiają sprzedając warzywa z Holandii i Hiszpanii. Polscy rolnicy i przedsiębiorcy niech upadają. Popatrzcie jak w innych miastach pomaga się przedsiębiorcom. W Biłgoraju teraz z zamkniętego przed ludźmi urzędu płyną zakazy dla polskich przedsiębiorców.
28 marca 2020
+11
-1
LBL   Totalna głupota.
Rolnicy, którzy mieli zapasy warzyw i owoców większość tego będą musieli wyrzucić, bo zgnije.
Można było to rozwiązać inaczej, po co od razu zamykać targowisko, można było wprowadzić o prostu ograniczenia i inną organizację. Zakazać handlu towarami innymi niż spożywcze.
Ilu jest przeciętnie na targu stoisk spożywczych? 40-50 to max.
Są dwa duże targowiska, można było za pomocą straży miejskiej tak rozstawić stoisk, że były by w odległości 15-20 metrów od sienie. Do tego zasada, że przy stoisku może przebywać tylko jeden kupujący, a pozostali oczekiwać kilka metrów od stoiska w odległościach 2m. Do tego zakaz zatrzymywania się na plotki i tym podobnych spotkań towarzyskich, szybkie zakupy i opuszczać teren targowiska. Do tego zakaz samoobsługi, czyli dotykania owoców i warzyw, towar podaje tylko sprzedawca.
No, ale to trzeba chcieć, ale władza woli najprostsze wyjście, czyi zakaz wszystkiego i nic nas nie interesuje.
Tymczasem wszystkie markety otwarte, ograniczenia tylko symboliczne. Taki Kaufland choćby dziś. Wprowadzili ograniczenie, że wejść na teren sklepu można tylko z wózkiem, wózków chyba dostępnych 120. To policzcie, rano na zewnątrz wózków praktycznie nie było, czyli wszystkie na sklepie. 120 wózków z czego część osób chodzi na zakupy we 2-3 osoby. Czyli w sklepie jakieś 150-180 kupujących i ze 20 pracowników obsługi. Czyli łącznie ze 200 osób na hali.
To gdzie łatwiej się zarazić, robiąc zakupy na świeżym powietrzu w dużych odległościach od innych osób, gdzie sprzedawca podaje towar, czy robiąc zakupy w zamkniętej hali przebywając z 200 innymi osobami, gdzie każdy może wymacać każdy towar?
28 marca 2020
+12
-1
odie   Targowisko z produktami od chłopa zamykamy ale Tesco, Kaufland i Biedra działa. Tam jestesmy przecież bezpieczni.
Nie! Markety maja prawników, a chłopi nie. To panie ma burmistrza.
Przykre, bardzo przykre.
28 marca 2020
+11
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 17:36 Teodorówka
Mieszkańcy trzech gmin mogą korzystać z nowych dróg
Mieszkańcy północnej części powiatu mogą korzystać z 18 km przebudowanych dróg. Zadanie współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowało ponad 6,6 mln zł. Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych dróg powiatowych miało miejsce w piątkowe popołudnie, 25 września.
dzisiaj, 13:58 Biłgoraj
Zderzenie bmw z oplem
w poniedziałek, godzina 15:03 Biłgoraj
Niebezpieczny ładunek w LO im. ONZ?
14 września 2020 Józefów
Nie żyje zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz
W niedzielę 13 września zmarł Ryszard Ostasz, zastępca burmistrza Józefowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 września.
dzisiaj, 11:21 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
27-latek oszukany podczas internetowych zakupów
w czwartek, godzina 10:43 Biłgoraj
Pracownica DPS przyszła do pracy kompletnie pijana. Miała 3,5 promila
53-letnia kobieta, pracująca w jednym z biłgorajskich Domów Pomocy Społecznej przyszła do pracy kompletnie pijana. Fakt ten zgłoszony został policji. Pracownica już została zwolniona.
dzisiaj, 08:20 Powiat
W powiecie nadal funkcjonuje izolatorium?
w poniedziałek, godzina 09:27 Korczów
Ponad 100 km/h przez Korczów
18 września 2020 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
w piątek, godzina 09:33 Biszcza
Alarm bombowy w powiecie [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 09:05 Tarnogród
Zderzenie toyoty z ciągnikiem. Traktorzysta był pijany
21 września 2020 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
dzisiaj, 07:38 Lubelszczyzna
Przysięga i promocja w święto Terytorialsów
dzisiaj, 09:10 Roztocze
Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze ogłosiło konkurs na logo
w środę, godzina 08:20 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
w środę, godzina 17:16 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
w niedzielę, godzina 08:09 Biłgoraj
Konkurs "Stołówka z klasą" podsumowany. Jedna powstała w Biłgoraju
19 września 2020 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
w poniedziałek, godzina 11:04 Lubelszczyzna
87 zakażeń w województwie
w niedzielę, godzina 09:10 Lubelszczyzna
W szpitalach brakuje miejsc?
w niedzielę, godzina 15:00 Biszcza
Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi - gala podsumowująca
Od czwartku, 24 września, na terenie powiatu biłgorajskiego trwała Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się na Lubelszczyźnie. W niedzielne przedpołudnie, 27 września, zorganizowano galę podsumowującą projekt.
w sobotę, godzina 10:45 Lubelszczyzna
Młoda kobieta z powiatu zakażona SARS-CoV-2
dzisiaj, 10:32 Czernięcin Główny
Pędził przez Czernięcin, na liczniku miał 109 km/h
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl