Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.28 08:32

Targowiska zamknięte do odwołania

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
Targowiska zamknięte do odwołania
Targowiska zamknięte do odwołania

11 marca burmistrz Biłgoraja wprowadził całkowity zakaz handlu na targowiskach przy ul. Dąbrowskiego i Jagiełły w Biłgoraju. Miało to związek z sytuacją wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa i obowiązującym stanem zagrożenia epidemiologicznego. Ograniczenie obowiązywało do 25 marca. Wiadomo już, że zostało przedłużone.

Obecnie w Polsce obowiązuje stan epidemii. Przedłużono przerwę od zajęć lekcyjnych do Wielkanocy. Podniesiono kary za złamanie zasad kwarantanny z 5 tys. zł. do 30 tys. zł. Wprowadzono też kolejne obostrzenia, które dotyczą m.in. zakazu przemieszczania się z wyłączeniem spraw życia codziennego, zakazu zgromadzeń powyżej 2 osób, czy ograniczenia pasażerów w transporcie zbiorowym, informowaliśmy o tym w artykule: Rząd wprowadza kolejne restrykcje.

W związku z tym burmistrz Janusz Rosłan wydał zarządzenie o przedłużeniu zakazu handlu na miejskich targowiskach, które weszło w życie 26 marca. Tym razem ograniczenie obowiązywać będzie od do odwołania.

Za złamanie zakazu grożą kary. Zgodnie z wydanym zarządzeniem osoby prowadzące handel wbrew wprowadzonemu zakazowi podlegają karze grzywny do 3 tysięcy złotych wymierzonych na podstawie przepisów kodeksu postępowania o wykroczeniach.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Targowiska zamknięte do odwołania, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2865
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do formaldehyd   A coś ty taki dociekliwy? Książkę piszesz? Każdy rząd, bez względu na opcję polityczną to hasło powtarza... :(
29 marca 2020
+1
-2
blondyn   K woli przypomnienia::::"To słynne powiedzenie Jerzego Urbana, rzecznika komunistycznego rządu. Urbana zastąpiły na 8 lat tabuny usłużnych władzy dziennikarzy. Widać to szczególnie, gdy spojrzy się na ówczesną sytuację służby zdrowia w czasach rządów PO/PSL. Jest ona najtragiczniejsza od 20 lat. Doszło nawet do tego, że w Warszawie wstrzymano przyjęcia chorych dzieci!!! Na wizytę u specjalisty trzeba było czekać nawet SIEDEM lat. Ale nie przeszkadza to rządowi PO/PSL lekką ręką wydawać dziesiątków milionów złotych na nagrody dla urzędników, a premierowi TUSKOWI traktować rządowy samolot niczym taksówkę. Okazuje się, że tylko w jeden weekend Tusk „wylatał równowartość luksusowego mercedesa, o czym napisał „Super Express Propaganda objawia się w pełnej krasie medialni prorządowi propagandyści dwoją się i troją, by kolejna porażka rządu została przekuta w sukces. Nikt nie przypomina „białego szczytu sprzed pięciu lat z minister zdrowia Ewą Kopacz i premierem Tuskiem. Wielogodzinnych relacji TV, propagandowych wystąpień, cudownych recept, które miały uzdrowić służbę zdrowia"...itd. itp.
29 marca 2020
+1
-2
formaldehyd  do Grzegorz z Chetyna   a dokładniej? pamiętasz może, kto i gdzie wypowiedział te słowa?
29 marca 2020
+0
-1
Grzegorz z Chetyna  do formaldehyd   Dużo!!!
29 marca 2020
+1
-2
formaldehyd  do Grzegorz z Chetyna   no ile?
29 marca 2020
+0
-3
Grzegorz z Chetyna   A ileż to razy powtarzano: "rząd sam się wyżywi".
29 marca 2020
+3
-2
stan   No tak panie Rosłan bo na targowisku sprzedają polskie owoce i warzywa. Markety niech zarabiają sprzedając warzywa z Holandii i Hiszpanii. Polscy rolnicy i przedsiębiorcy niech upadają. Popatrzcie jak w innych miastach pomaga się przedsiębiorcom. W Biłgoraju teraz z zamkniętego przed ludźmi urzędu płyną zakazy dla polskich przedsiębiorców.
28 marca 2020
+11
-1
LBL   Totalna głupota.
Rolnicy, którzy mieli zapasy warzyw i owoców większość tego będą musieli wyrzucić, bo zgnije.
Można było to rozwiązać inaczej, po co od razu zamykać targowisko, można było wprowadzić o prostu ograniczenia i inną organizację. Zakazać handlu towarami innymi niż spożywcze.
Ilu jest przeciętnie na targu stoisk spożywczych? 40-50 to max.
Są dwa duże targowiska, można było za pomocą straży miejskiej tak rozstawić stoisk, że były by w odległości 15-20 metrów od sienie. Do tego zasada, że przy stoisku może przebywać tylko jeden kupujący, a pozostali oczekiwać kilka metrów od stoiska w odległościach 2m. Do tego zakaz zatrzymywania się na plotki i tym podobnych spotkań towarzyskich, szybkie zakupy i opuszczać teren targowiska. Do tego zakaz samoobsługi, czyli dotykania owoców i warzyw, towar podaje tylko sprzedawca.
No, ale to trzeba chcieć, ale władza woli najprostsze wyjście, czyi zakaz wszystkiego i nic nas nie interesuje.
Tymczasem wszystkie markety otwarte, ograniczenia tylko symboliczne. Taki Kaufland choćby dziś. Wprowadzili ograniczenie, że wejść na teren sklepu można tylko z wózkiem, wózków chyba dostępnych 120. To policzcie, rano na zewnątrz wózków praktycznie nie było, czyli wszystkie na sklepie. 120 wózków z czego część osób chodzi na zakupy we 2-3 osoby. Czyli w sklepie jakieś 150-180 kupujących i ze 20 pracowników obsługi. Czyli łącznie ze 200 osób na hali.
To gdzie łatwiej się zarazić, robiąc zakupy na świeżym powietrzu w dużych odległościach od innych osób, gdzie sprzedawca podaje towar, czy robiąc zakupy w zamkniętej hali przebywając z 200 innymi osobami, gdzie każdy może wymacać każdy towar?
28 marca 2020
+12
-1
odie   Targowisko z produktami od chłopa zamykamy ale Tesco, Kaufland i Biedra działa. Tam jestesmy przecież bezpieczni.
Nie! Markety maja prawników, a chłopi nie. To panie ma burmistrza.
Przykre, bardzo przykre.
28 marca 2020
+11
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
dzisiaj, 07:53 Frampol
Trwa modernizacja budynku przy ul. Zamojskiej
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 09:34 Biłgoraj
30 lat samorządu Biłgoraja. Archiwalne zdjęcia poszukiwane
we wtorek, godzina 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
we wtorek, godzina 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
dzisiaj, 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl