Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.20 10:05 | aktualizacja: 2020.04.20 10:26

Monitoring jeszcze nie teraz

Temat zainstalowania w Biłgoraju kamer pojawia się od wielu lat, najczęściej podczas spotkań rad osiedlowych. Kwestia ta została poruszona także w tym roku. Jednak już wiadomo, że nie prędko doczekamy się takiej inwestycji. Dlaczego?
Monitoring jeszcze nie teraz
Monitoring jeszcze nie teraz

Mieszkańcy domagali się go do od lat, były plany i zapewnienia władz miasta, był już nawet wybrany wykonawca zadania. Monitoring to niespełnione marzenie części mieszkańców Biłgoraja, którego realizacji z całą pewnością nie doczekamy się w najbliższym czasie. Ale od początku.

Temat ten pojawia się od lat w dyskusjach mieszkańców, podczas corocznych zebrań rad osiedlowych. O wykonanie takiej inwestycji wnioskowali także policjanci. Dotychczasowe kamery zamontowane w newralgicznych punktach nie pozwalały na skuteczne nadzorowanie tego, co dzieje się na ulicach Biłgoraja. Mieszkańcy prosili więc o wykonanie systemu monitoringu, co pozwoliłoby im poczuć się bezpieczniej. Pierwsze kroki w tym kierunku podjęto jeszcze w 2018 roku, o czym pisaliśmy w artykule pt. Monitoring najpierw na rondach . - Budowa sieci kamer przewidziana jest jako jedno z działań w ramach planowanej rewitalizacji Biłgoraja - informował wówczas burmistrz Janusz Rosłan. Kamery miały zostać zamontowane w 8 punktach (z możliwością rozbudowania systemu), na co przeznaczono 100 tys. zł. Realizacja zadania uzależniona była od pozyskania środków zewnętrznych.

Pieniądze na rewitalizację otrzymaliśmy, ale monitoringu nie będzie. W 2019 roku opracowano plan zamówień publicznych, w którym zawarto wykonanie monitoringu, a koszt zadania oszacowano na kwotę 500 tys. Wtedy przygotowywana była dokumentacja, o czym informował wiceburmistrz Jarosław Bondyra. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule pt. Biłgoraj pod okiem kamer .

W połowie ubiegłego roku wyłoniono nawet wykonawcę zadania, a tę informację przekazaliśmy naszym czytelnikom w artykule pt. Wykonawca miejskiego monitoringu wybrany . Podpisanie umowy miało nastąpić po zwiększeniu środków w budżecie na ten cel. Tak się nie stało. Temat więc powrócił podczas tegorocznych zebrań rad osiedlowych, które odbyły się w marcu. Mieszkańcy apelowali o zainstalowanie kamer w najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Obecnie szacunkowa wartość zadania to ok. 800 tys. zł, dokumentacja jest cały czas aktualna. Jak wyjaśnił podczas jednego ze spotkań burmistrz Janusz Rosłan to Rada Miasta podejmuje decyzję na co przeznaczane są pieniądze w budżecie i jeśli radni uznaliby, że to właśnie monitoring jest ważniejszy wybraliby tę inwestycji. Oczywiście kosztem innych, taki jak: przebudowa ul. Korczaka, czy rewitalizacja Śródmieścia.

Włodarz podkreślił, że wszystkie zadania są istotne, ale trzeba wybierać, bo na wszystkie środków nie wystarczy.

Jest jednak też ciut lepsza informacja. Na budynku Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zamontowana została kamera, która nadzoruje to co dzieje się w Parku Solidarności. Jakość rejestrowanego obrazu pozwala na rozpoznanie konkretnej osoby.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Monitoring jeszcze nie teraz, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1509
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
agnieszka12  
Jak wiadomo systemów do monitoringu nie brakuje, ale mi zależało aby mieć sprawdzone i niezawodne rozwiązanie. Wybrałem [url]https://wroclawmonitoring.pl[/url]/ bo usługi tej firmy cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów.
4 dni temu
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:06 Biłgoraj
Biłgorajscy pielgrzymi na szlaku
We wtorkowy poranek, 4 sierpnia w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny odprawiona została msza św., po której biłgorajska grupa pielgrzymów wyruszyła na szlak 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na stan epidemii nie ma możliwości noclegu na trasie, dlatego pielgrzymi dziś wieczorem wrócą do swoich domów, a jutro na szlak wyruszy grupa zamojska.
w poniedziałek, godzina 17:22 Zagrody
Śmiertelny wypadek na DW 835 w Zagrodach [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 11:01 Biłgoraj
4 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 na Biłgorajszczyźnie
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Sekretny koncert w Biłgoraju
14 dni, 14 mieszkań, domów i ogrodów (no i jedna stodoła), ponad 2500 przejechanych kilometrów - tak Sekretną Trasę Koncertową podsumowują organizatorzy. Jednym z przystanków na trasie był Biłgoraj. Teraz, kiedy wydarzenie dobiegło końca możemy zdradzić kim był sekretny wykonawca.
w środę, godzina 12:20 Biłgoraj
Pomóżmy sprowadzić ciało Patrycji do domu
w środę, godzina 14:32 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki przy ulicy Moniuszki [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:52 Biłgoraj
76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dziś przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W całym kraju, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości rocznicowe miały symboliczny charakter. Hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę oddali również mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej.
w poniedziałek, godzina 20:36 Biłgoraj
Pielgrzymkowa sztafeta dotarła do Biłgoraja
dzisiaj, 08:15 Kartingi
Karol Kręt w Orlen Team!
21 lipca 2020 Biłgoraj
Zbiórka pieniędzy po tragicznej śmierci biłgorajanina
Biłgorajanin Piotr Cielica zginął w wypadku na niemieckiej autostradzie. By móc sprowadzić do kraju prochy mężczyzny potrzebne są pieniądze. W tym celu została zorganizowana zbiórka środków. Jak pomóc?
w poniedziałek, godzina 11:14 Turobin
Nowy wóz strażacki poświęcony
w niedzielę, godzina 19:23 Biłgoraj
Piknik rekreacyjno-sportowy nad zalewem
27 lipca 2020 Piłka nożna
Zarząd Łady o stanie klubu. Nie uda się skompletować drużyny?
Zarząd Łady 1945 Biłgoraj wyjaśnia aktualną sytuację w jakiej znalazł się klub. Być może nie uda się w bieżącym sezonie skompletować składu drużyny. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia, jakie wystosowano do biłgorajskich kibiców piłki nożnej.
w niedzielę, godzina 15:13 Powiat
Kolejny przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w sobotę, godzina 10:58 Powiat
Potwierdzono zakażenie koronawirusem u mieszkanki powiatu
22 lipca 2020 Goraj
Na mapie powiatu może pojawić się nowe miasto
Jest już projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedziby władz gminy. Z projektu rozporządzenia wynika, że prawa miejskie mają być nadane dziesięciu miejscowościom, w tym Gorajowi w powiecie biłgorajskim.
w piątek, godzina 11:44 Lubelszczyzna
Zmarł pacjent z infekcją COVID-19
24 lipca 2020 Biłgoraj
Żarciowozy już w Biłgoraju
26 lipca 2020 Żelebsko
Maraton MTB w Żelebsku
150 zawodników stanęło na starcie wyścigu MTB Trzy Kamieniołomy Żelebsko, który odbył się w niedzielne przedpołudnie, 26 lipca. Wydarzenie zorganizowało Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy BSK Miód Kozacki.
28 lipca 2020 Biłgoraj
Opel zawisł na krawężniku
28 lipca 2020 Biłgoraj
Pochodzący z Biłgoraja policjant otrzymał nominację generalską
21 lipca 2020 Wola Obszańska
ASF wrócił do powiatu biłgorajskiego
Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wyznaczeniu ogniska afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu biłgorajskiego. To siódme ognisko choroby w Polsce w tym roku, a drugie na Lubelszczyźnie.
dzisiaj, 07:35 Kraj
Informacja o składkach ZUS w tym roku tylko w sieci
w niedzielę, godzina 16:29 Biłgoraj
Duathloniści rywalizowali
w piątek, godzina 10:46 Powiat
Ranking najzamożniejszych samorządów. Biłgoraj w górę
Za plecami Polkowic w kategorii miast powiatowych Grodzisk Mazowiecki wyprzedził Piaseczno - tak przedstawia się pierwsza trójka najbogatszych miast powiatowych w kraju. Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" właśnie przedstawiło najnowszy ranking najzamożniejszych samorządów. Jak wypadły miejscowości z powiatu biłgorajskiego?
w piątek, godzina 08:48 Biłgoraj
Pawilony na Placu Wolności w drodze do rejestru zabytków
w poniedziałek, godzina 08:52 Kraj
Jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl