Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.26 13:11 | aktualizacja: 2020.03.26 13:14

Zmiana terminu odbioru odpadów

Urząd Miasta Biłgoraja informuje, że w związku ze stanem epidemii ogłoszonym w kraju zmianie ulegają zasady odbiorów komunalnych od mieszkańców miasta. Co się zmieni?
Zmiana terminu odbioru odpadów
Zmiana terminu odbioru odpadów

Od mieszkańców Biłgoraja śmieci odbierane są przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. O nowych zasadach odbioru i cenach, jakie obowiązują w bieżącym roku pisaliśmy w artykułach pt. Śmieci będą znacznie droższe oraz Harmonogram odbioru odpadów .

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta w okresie wiosenno - letnim odpady miały być zabierane z posesji dwa razy w miesiącu. Ta zasada ulega zmianie. Dlaczego?

- Zgodnie z przyjętym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta Biłgoraja od kwietnia do października 2020 r. zmieszane odpady komunalne oraz odpady biodegradowalne miały być odbierane dwa razy w miesiącu. Ze względu na trudną sytuację w kraju związaną z epidemią koronawirusa, mając na uwadze zdrowie pracowników realizujących usługę, drugi termin odbioru odpadów komunalnych w kwietniu br. nie będzie realizowany - poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Odbiór odpadów komunalnych tylko jeden raz w miesiącu nie powinien spowodować znacznych uciążliwości dla mieszkańców, natomiast przyczyni się do zapewnienia ciągłej i należycie świadczonej usługi przez wykonawcę podczas trwania epidemii - dodają przedstawiciele spółki.

Obowiązujący harmonogram znajdą Państwo na grafice zamieszczonej przy artykule - termin, w którym śmieci nie będą odbierane zaznaczony jest kolorem żółtym.

Przypominamy, że od dziś do odwołania zamknięta jest lamusowana, znajdująca się przy ul. Krzeszowskiej. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Od jutra lamusownia będzie zamknięta .

- Za utrudnienia przepraszamy i prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość - podsumowuje PGK.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmiana terminu odbioru odpadów, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13356
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBL  Jak rozumiem miesięczne opłaty w tym okresie zostaną obniżone? PGK wygrywając przetarg zobowiązało się do odbieranie 2 razy w miesiącu i to sobie wkalkulowało w koszty. Odbierając raz na miesiąc będą mieć mniejsze koszty więc więcej zarobią na odbiorze odpadów.
26 marca 2020
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Wystarczy mniej śmiecić,więcej segregować i nie marnować jedzenia.
27 marca 2020
+3
-2
SZCZYT   ZARAZ ZARAZ - NIE RADA MIASTA UCHWALIŁA DRUGI WYWÓZ A SEJM, I TYLKO SEJM MOŻE ZMIENIAĆ UCHWAŁY I ROZPORZĄDZENIA A NIE BURMISTRZ. WIĘC JAKIM PRAWEM BURMISTRZ ZMIENIA ZAPISY USTAWY.....
26 marca 2020
+5
-1
eMilx   Ja tak na serio nie jestem zadowolony, że firma której płacę nie wykona usługi. Nie ma to żadnego związku z obecna sytuacją. Grafik był ułożony duuużo wcześniej. SZEŚĆ TYGODNI przerwy w odbiorze śmieci!!! Jakie to standardy sanitarne???
26 marca 2020
+3
-1
Domika  do eMilx   Znam znaczenie słowa "sarkazm" i nie muszę posiłkować się wikipedią po prostu nie byłam pewna czy Ty również znasz znaczenie tego słowa, dlatego wloałam się upewnić, że to nie na serio. Dobrze, że już sobie wyszstko wyjaśniliśmy 😉 Pozdrawiam i życzę zdrowia 👍
ps. Może zakończmy już tą dyskusję. Każde z nas ma "swoją prawdę" i swoje argumenty, i uważam że nie ma dalszego sensu udawadnianie "kto wie lepiej"
26 marca 2020
+1
-1
eMilx  do Domika   "sarkazm" czasem używam ...ale jak widać nie ten poziom
p.s.
za Wikipedią :
Sarkazm spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuację lub zachowanie czy stan
26 marca 2020
+3
-2
Domika  do eMilx   Serio uważasz, że będzie taniej? Przecież podpisujesz umowę na jakiś czas (rok, dwa) i przez ten czas płacisz. Jak sam napisałeś bez względu na to czy wystawiasz śmieci, czy nie wystawiasz ich wcale płacisz taką samą stawkę. Nikt Ci przecież nie zabrania wystawiać śmieci raz w roku. Co do bezpieczeństwa to między innymi właśnie przez te szczury o których wspomniałeś wcale nie było by to bezpieczniejsze... Czasem warto pomyśleć...
26 marca 2020
+3
-2
eMilx   odbierajmy raz w roku będzie taniej i bezpieczniej .. jedynie szczury ale co tam
26 marca 2020
+7
-2
Domika  do eMilx   Dokładnie! I jeżeli o tym nie wiesz, to tak jest wszędzie. Płacisz jedną stawkę bez względu na ilość wystawionych śmieci. Mieszkacie w miasteczku, w którym (póki co) nie masz ograniczeń w ilości wystawianych śmieci. Nazbieraleś np. 10 worków ze szkłem i te 10 worków wystawiasz, nie ważne czy nazbieraleś je przez 2 tygodnie, czy przez 6....
26 marca 2020
+3
-3
eMilx  do Domika   wystawisz mniej śmieci lub nie wystawisz ich wcale ale i tak zapłacisz tak jak byś wystawił ich bardzo dużo... więc co to za argumenty ???
26 marca 2020
+5
-2
Domika   Zrozumcie, że pracownicy PGK też mają rodziny. Też są narażeni na coronę i całą masę innych wirusów i bakterii.
Jaka oszczędność? Siedzisz w domu więc generujesz więcej śmieci. Proste! Wygenerujesz więcej śmieci, więcej śmieci wystawisz. Też proste! Wystawisz więcej śmieci, zapłacisz taką samą kwotę jak byś wystawił ich mniej. Dla mnie to również Proste!
26 marca 2020
+5
-2
eMilx   Mieszkam na Kościuszki i nie zamierzam płacić za niewykonaną w tym okresie usługę (9 marca-18 kwietnia) 6 tygodni przerwy w odbiorze śmieci. Co więcej zastanawiamy się nad pozwem zbiorowym jeśli rzeczywiście tak będzie . Kto ustalał ten grafik???
26 marca 2020
+7
-2
blondyn   ROZUMIE, że OPŁATY też zostaną ZMIENIONE!!!!!!!OBNIŻONE!!!!
26 marca 2020
+9
-1
LBL  do LBL   Dodatkowo zamknięta lamusownia to też dla nich oszczędności.
26 marca 2020
+9
-1
LBL   Jak rozumiem miesięczne opłaty w tym okresie zostaną obniżone? PGK wygrywając przetarg zobowiązało się do odbieranie 2 razy w miesiącu i to sobie wkalkulowało w koszty. Odbierając raz na miesiąc będą mieć mniejsze koszty więc więcej zarobią na odbiorze odpadów.
26 marca 2020
+14
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
7 stycznia 2021 Biłgoraj
Mateusz potrzebuje pomocy w walce z rakiem
Mateusz Filist z Biłgoraja walczy z guzem neuroendokrynnym. W 2020 roku musiał rozpocząć chemioterapię. Dojazdy, konsultacje, badania, leki, suplementy sporo kosztują, dlatego została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Celem jest 35 tys. zł.
w sobotę, godzina 15:16 Biłgoraj
Właściciel pilnie poszukiwany
w sobotę, godzina 10:28 Różaniec
Szczeniaki czekają na swoje rodziny
w poniedziałek, godzina 11:36 Żurawnica
42-latek z powiatu oskarżony o zastrzelenie wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego
Skrupulatna i skuteczna praca dochodzeniowców z zamojskiej policji oraz śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziła do ustalenia podejrzanego o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Noclegownia w Biłgoraju nie działa. Co z bezdomnymi?
dzisiaj, 11:25 Lubelszczyzna
Ponad 6 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce
6 stycznia 2021 Biłgoraj
Kapsuła czasu na biłgorajskim rynku
Po przebudowie biłgorajskiego Placu Wolności pojawił się właz z napisem "kapsuła czasu". Czemu będzie służyć to miejsce i co zostało lub zostanie schowane w środku?
w sobotę, godzina 09:06 Tereszpol
Ulga dla posiadaczy kompostowników
w czwartek, godzina 08:20 Huta Turobińska
Rekordowo przeładowany dostawczak
6 stycznia 2021 Nowa Wieś
Zrzutka na odbudowę domu po pożarze
Pan Leszek, mieszkaniec gminy Turobin stracił swój dobytek w pożarze. Z pomocą ruszyli przyjaciele i bliscy mężczyzny. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu.
w środę, godzina 10:02 Korytków Duży
Mężczyzna wpadł do studni
w środę, godzina 11:40 Gmina Księżpol
Zwłoki ujawnione w gminie Księżpol
10 stycznia 2021 Goraj
Gorajski kalendarz w stylu glamour
Kalendarz stylizowany na 2021 rok "Glamour w każdym wieku" wydawany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już jest dostępny! 9. edycja kalendarza została wydana w nakładzie 600 sztuk.
w piątek, godzina 11:21 Biłgoraj
Policjanci poszukują właścicieli jednośladów
w sobotę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Utrzymuje się liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2
8 stycznia 2021 Powiat
Mniej pożarów, więcej ofiar śmiertelnych
W minionym roku biłgorajscy strażacy interweniowali 930 razy. To o 113 więcej niż w 2019 roku. Spadła za to liczba pożarów. Niestety w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas miejscowych zagrożeń życie straciło 9 osób.
we wtorek, godzina 11:33 Żurawnica
Nowe informacje o śmierci Kosego. Podejrzany przyznał się do winy?
9 stycznia 2021 Biłgoraj
Wandalizm w parku na Placu Wolności
w sobotę, godzina 18:49 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drogie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
w sobotę, godzina 08:07 Frampol
Zakup wyposażenia dla OSP
w piątek, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Prognoza zagrożeń meteorologicznych - w weekend nawet - 22°C
4 stycznia 2021 Biłgoraj
2020 rok w statystykach USC - więcej zgonów, mniej małżeństw
Biłgorajski Urząd Stanu Cywilnego podsumował już 2020 rok. Z przekazanych danych wynika, że w ubiegłym roku zanotowano najmniejszą liczbę urodzeń od co najmniej 5 lat, w ciągu minionych już 12 miesięcy zmarło więcej mieszkańców Biłgoraja niż się urodziło. Szczegółowe statystyki przedstawiamy poniżej.
dzisiaj, 07:12 Biłgoraj
Pandemia nie przeszkodziła w rozwijaniu czytelnictwa
we wtorek, godzina 09:22 Powiat
Policja ponawia apel o pomoc w poszukiwaniach
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl