Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.26 13:11 | aktualizacja: 2020.03.26 13:14

Zmiana terminu odbioru odpadów

Urząd Miasta Biłgoraja informuje, że w związku ze stanem epidemii ogłoszonym w kraju zmianie ulegają zasady odbiorów komunalnych od mieszkańców miasta. Co się zmieni?
Zmiana terminu odbioru odpadów
Zmiana terminu odbioru odpadów

Od mieszkańców Biłgoraja śmieci odbierane są przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. O nowych zasadach odbioru i cenach, jakie obowiązują w bieżącym roku pisaliśmy w artykułach pt. Śmieci będą znacznie droższe oraz Harmonogram odbioru odpadów .

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta w okresie wiosenno - letnim odpady miały być zabierane z posesji dwa razy w miesiącu. Ta zasada ulega zmianie. Dlaczego?

- Zgodnie z przyjętym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta Biłgoraja od kwietnia do października 2020 r. zmieszane odpady komunalne oraz odpady biodegradowalne miały być odbierane dwa razy w miesiącu. Ze względu na trudną sytuację w kraju związaną z epidemią koronawirusa, mając na uwadze zdrowie pracowników realizujących usługę, drugi termin odbioru odpadów komunalnych w kwietniu br. nie będzie realizowany - poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Odbiór odpadów komunalnych tylko jeden raz w miesiącu nie powinien spowodować znacznych uciążliwości dla mieszkańców, natomiast przyczyni się do zapewnienia ciągłej i należycie świadczonej usługi przez wykonawcę podczas trwania epidemii - dodają przedstawiciele spółki.

Obowiązujący harmonogram znajdą Państwo na grafice zamieszczonej przy artykule - termin, w którym śmieci nie będą odbierane zaznaczony jest kolorem żółtym.

Przypominamy, że od dziś do odwołania zamknięta jest lamusowana, znajdująca się przy ul. Krzeszowskiej. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Od jutra lamusownia będzie zamknięta .

- Za utrudnienia przepraszamy i prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość - podsumowuje PGK.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmiana terminu odbioru odpadów, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11872
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBL  Jak rozumiem miesięczne opłaty w tym okresie zostaną obniżone? PGK wygrywając przetarg zobowiązało się do odbieranie 2 razy w miesiącu i to sobie wkalkulowało w koszty. Odbierając raz na miesiąc będą mieć mniejsze koszty więc więcej zarobią na odbiorze odpadów.
26 marca 2020
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Wystarczy mniej śmiecić,więcej segregować i nie marnować jedzenia.
27 marca 2020
+3
-2
SZCZYT   ZARAZ ZARAZ - NIE RADA MIASTA UCHWALIŁA DRUGI WYWÓZ A SEJM, I TYLKO SEJM MOŻE ZMIENIAĆ UCHWAŁY I ROZPORZĄDZENIA A NIE BURMISTRZ. WIĘC JAKIM PRAWEM BURMISTRZ ZMIENIA ZAPISY USTAWY.....
26 marca 2020
+5
-1
eMilx   Ja tak na serio nie jestem zadowolony, że firma której płacę nie wykona usługi. Nie ma to żadnego związku z obecna sytuacją. Grafik był ułożony duuużo wcześniej. SZEŚĆ TYGODNI przerwy w odbiorze śmieci!!! Jakie to standardy sanitarne???
26 marca 2020
+3
-1
Domika  do eMilx   Znam znaczenie słowa "sarkazm" i nie muszę posiłkować się wikipedią po prostu nie byłam pewna czy Ty również znasz znaczenie tego słowa, dlatego wloałam się upewnić, że to nie na serio. Dobrze, że już sobie wyszstko wyjaśniliśmy 😉 Pozdrawiam i życzę zdrowia 👍
ps. Może zakończmy już tą dyskusję. Każde z nas ma "swoją prawdę" i swoje argumenty, i uważam że nie ma dalszego sensu udawadnianie "kto wie lepiej"
26 marca 2020
+1
-1
eMilx  do Domika   "sarkazm" czasem używam ...ale jak widać nie ten poziom
p.s.
za Wikipedią :
Sarkazm spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuację lub zachowanie czy stan
26 marca 2020
+3
-2
Domika  do eMilx   Serio uważasz, że będzie taniej? Przecież podpisujesz umowę na jakiś czas (rok, dwa) i przez ten czas płacisz. Jak sam napisałeś bez względu na to czy wystawiasz śmieci, czy nie wystawiasz ich wcale płacisz taką samą stawkę. Nikt Ci przecież nie zabrania wystawiać śmieci raz w roku. Co do bezpieczeństwa to między innymi właśnie przez te szczury o których wspomniałeś wcale nie było by to bezpieczniejsze... Czasem warto pomyśleć...
26 marca 2020
+3
-2
eMilx   odbierajmy raz w roku będzie taniej i bezpieczniej .. jedynie szczury ale co tam
26 marca 2020
+7
-2
Domika  do eMilx   Dokładnie! I jeżeli o tym nie wiesz, to tak jest wszędzie. Płacisz jedną stawkę bez względu na ilość wystawionych śmieci. Mieszkacie w miasteczku, w którym (póki co) nie masz ograniczeń w ilości wystawianych śmieci. Nazbieraleś np. 10 worków ze szkłem i te 10 worków wystawiasz, nie ważne czy nazbieraleś je przez 2 tygodnie, czy przez 6....
26 marca 2020
+3
-3
eMilx  do Domika   wystawisz mniej śmieci lub nie wystawisz ich wcale ale i tak zapłacisz tak jak byś wystawił ich bardzo dużo... więc co to za argumenty ???
26 marca 2020
+5
-2
Domika   Zrozumcie, że pracownicy PGK też mają rodziny. Też są narażeni na coronę i całą masę innych wirusów i bakterii.
Jaka oszczędność? Siedzisz w domu więc generujesz więcej śmieci. Proste! Wygenerujesz więcej śmieci, więcej śmieci wystawisz. Też proste! Wystawisz więcej śmieci, zapłacisz taką samą kwotę jak byś wystawił ich mniej. Dla mnie to również Proste!
26 marca 2020
+5
-2
eMilx   Mieszkam na Kościuszki i nie zamierzam płacić za niewykonaną w tym okresie usługę (9 marca-18 kwietnia) 6 tygodni przerwy w odbiorze śmieci. Co więcej zastanawiamy się nad pozwem zbiorowym jeśli rzeczywiście tak będzie . Kto ustalał ten grafik???
26 marca 2020
+7
-2
blondyn   ROZUMIE, że OPŁATY też zostaną ZMIENIONE!!!!!!!OBNIŻONE!!!!
26 marca 2020
+9
-1
LBL  do LBL   Dodatkowo zamknięta lamusownia to też dla nich oszczędności.
26 marca 2020
+9
-1
LBL   Jak rozumiem miesięczne opłaty w tym okresie zostaną obniżone? PGK wygrywając przetarg zobowiązało się do odbieranie 2 razy w miesiącu i to sobie wkalkulowało w koszty. Odbierając raz na miesiąc będą mieć mniejsze koszty więc więcej zarobią na odbiorze odpadów.
26 marca 2020
+14
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
dzisiaj, 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
dzisiaj, 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
dzisiaj, 13:03 Powiat
Może spaść nawet 40 mm deszczu [AKTUALIZACJA]
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
dzisiaj, 17:15 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń w regionie
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
dzisiaj, 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
dzisiaj, 08:07 Majdan Stary
Pamiętają o ofiarach pacyfikacji
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
w czwartek, godzina 10:33 Biłgoraj
Ukradł artykuły chemiczne i przewrócił ekspedientkę
we wtorek, godzina 15:01 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
w niedzielę, godzina 12:01 Biłgoraj
Skromniejsze obchody rocznicy mordu partyzantów
w środę, godzina 11:05 Biłgoraj
Przypadek zakażenia SARS-CoV-2 na terenie powiatu biłgorajskiego [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl