Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.26 13:11 | aktualizacja: 2020.03.26 13:14

Zmiana terminu odbioru odpadów

Urząd Miasta Biłgoraja informuje, że w związku ze stanem epidemii ogłoszonym w kraju zmianie ulegają zasady odbiorów komunalnych od mieszkańców miasta. Co się zmieni?
Zmiana terminu odbioru odpadów
Zmiana terminu odbioru odpadów

Od mieszkańców Biłgoraja śmieci odbierane są przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. O nowych zasadach odbioru i cenach, jakie obowiązują w bieżącym roku pisaliśmy w artykułach pt. Śmieci będą znacznie droższe oraz Harmonogram odbioru odpadów .

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta w okresie wiosenno - letnim odpady miały być zabierane z posesji dwa razy w miesiącu. Ta zasada ulega zmianie. Dlaczego?

- Zgodnie z przyjętym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta Biłgoraja od kwietnia do października 2020 r. zmieszane odpady komunalne oraz odpady biodegradowalne miały być odbierane dwa razy w miesiącu. Ze względu na trudną sytuację w kraju związaną z epidemią koronawirusa, mając na uwadze zdrowie pracowników realizujących usługę, drugi termin odbioru odpadów komunalnych w kwietniu br. nie będzie realizowany - poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Odbiór odpadów komunalnych tylko jeden raz w miesiącu nie powinien spowodować znacznych uciążliwości dla mieszkańców, natomiast przyczyni się do zapewnienia ciągłej i należycie świadczonej usługi przez wykonawcę podczas trwania epidemii - dodają przedstawiciele spółki.

Obowiązujący harmonogram znajdą Państwo na grafice zamieszczonej przy artykule - termin, w którym śmieci nie będą odbierane zaznaczony jest kolorem żółtym.

Przypominamy, że od dziś do odwołania zamknięta jest lamusowana, znajdująca się przy ul. Krzeszowskiej. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Od jutra lamusownia będzie zamknięta .

- Za utrudnienia przepraszamy i prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość - podsumowuje PGK.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmiana terminu odbioru odpadów, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10389
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Wystarczy mniej śmiecić,więcej segregować i nie marnować jedzenia.
6 dni temu
+3
-2
SZCZYT   ZARAZ ZARAZ - NIE RADA MIASTA UCHWALIŁA DRUGI WYWÓZ A SEJM, I TYLKO SEJM MOŻE ZMIENIAĆ UCHWAŁY I ROZPORZĄDZENIA A NIE BURMISTRZ. WIĘC JAKIM PRAWEM BURMISTRZ ZMIENIA ZAPISY USTAWY.....
26 marca 2020
+4
-1
eMilx   Ja tak na serio nie jestem zadowolony, że firma której płacę nie wykona usługi. Nie ma to żadnego związku z obecna sytuacją. Grafik był ułożony duuużo wcześniej. SZEŚĆ TYGODNI przerwy w odbiorze śmieci!!! Jakie to standardy sanitarne???
26 marca 2020
+2
-1
Domika  do eMilx   Znam znaczenie słowa "sarkazm" i nie muszę posiłkować się wikipedią po prostu nie byłam pewna czy Ty również znasz znaczenie tego słowa, dlatego wloałam się upewnić, że to nie na serio. Dobrze, że już sobie wyszstko wyjaśniliśmy 😉 Pozdrawiam i życzę zdrowia 👍
ps. Może zakończmy już tą dyskusję. Każde z nas ma "swoją prawdę" i swoje argumenty, i uważam że nie ma dalszego sensu udawadnianie "kto wie lepiej"
26 marca 2020
+1
-1
eMilx  do Domika   "sarkazm" czasem używam ...ale jak widać nie ten poziom
p.s.
za Wikipedią :
Sarkazm spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuację lub zachowanie czy stan
26 marca 2020
+3
-2
Domika  do eMilx   Serio uważasz, że będzie taniej? Przecież podpisujesz umowę na jakiś czas (rok, dwa) i przez ten czas płacisz. Jak sam napisałeś bez względu na to czy wystawiasz śmieci, czy nie wystawiasz ich wcale płacisz taką samą stawkę. Nikt Ci przecież nie zabrania wystawiać śmieci raz w roku. Co do bezpieczeństwa to między innymi właśnie przez te szczury o których wspomniałeś wcale nie było by to bezpieczniejsze... Czasem warto pomyśleć...
26 marca 2020
+3
-2
eMilx   odbierajmy raz w roku będzie taniej i bezpieczniej .. jedynie szczury ale co tam
26 marca 2020
+7
-2
Domika  do eMilx   Dokładnie! I jeżeli o tym nie wiesz, to tak jest wszędzie. Płacisz jedną stawkę bez względu na ilość wystawionych śmieci. Mieszkacie w miasteczku, w którym (póki co) nie masz ograniczeń w ilości wystawianych śmieci. Nazbieraleś np. 10 worków ze szkłem i te 10 worków wystawiasz, nie ważne czy nazbieraleś je przez 2 tygodnie, czy przez 6....
26 marca 2020
+3
-3
eMilx  do Domika   wystawisz mniej śmieci lub nie wystawisz ich wcale ale i tak zapłacisz tak jak byś wystawił ich bardzo dużo... więc co to za argumenty ???
26 marca 2020
+5
-2
Domika   Zrozumcie, że pracownicy PGK też mają rodziny. Też są narażeni na coronę i całą masę innych wirusów i bakterii.
Jaka oszczędność? Siedzisz w domu więc generujesz więcej śmieci. Proste! Wygenerujesz więcej śmieci, więcej śmieci wystawisz. Też proste! Wystawisz więcej śmieci, zapłacisz taką samą kwotę jak byś wystawił ich mniej. Dla mnie to również Proste!
26 marca 2020
+5
-2
eMilx   Mieszkam na Kościuszki i nie zamierzam płacić za niewykonaną w tym okresie usługę (9 marca-18 kwietnia) 6 tygodni przerwy w odbiorze śmieci. Co więcej zastanawiamy się nad pozwem zbiorowym jeśli rzeczywiście tak będzie . Kto ustalał ten grafik???
26 marca 2020
+7
-2
blondyn   ROZUMIE, że OPŁATY też zostaną ZMIENIONE!!!!!!!OBNIŻONE!!!!
26 marca 2020
+8
-1
LBL  do LBL   Dodatkowo zamknięta lamusownia to też dla nich oszczędności.
26 marca 2020
+8
-1
LBL   Jak rozumiem miesięczne opłaty w tym okresie zostaną obniżone? PGK wygrywając przetarg zobowiązało się do odbieranie 2 razy w miesiącu i to sobie wkalkulowało w koszty. Odbierając raz na miesiąc będą mieć mniejsze koszty więc więcej zarobią na odbiorze odpadów.
26 marca 2020
+12
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 marca 2020 Powiat
Zachorowała młoda kobieta z pow. biłgorajskiego
Mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zakażona SARS-CoV-2 jest młoda kobieta z powiatu biłgorajskiego.
dzisiaj, 14:22 Biłgoraj
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
dzisiaj, 15:58 Powiat
Dwóch mężczyzn z powiatu chorych na COVID-19
w piątek, godzina 12:37 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
dzisiaj, 10:12 Biłgoraj
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
dzisiaj, 21:04 Lubelszczyzna
151 przypadków zakażenia koronawirusem
24 marca 2020 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
dzisiaj, 11:52 Frampol
Zmiana decyzji dotyczącej targowiska we Frampolu
dzisiaj, 08:12 Frampol
Targowisko we Frampolu otwarte
26 marca 2020 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarł pacjent zakażony koronawirusem
w środę, godzina 20:30 Lubelszczyzna
Lepsze wieści - tylko jeden nowy przypadek zakażenia
w sobotę, godzina 08:32 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Izolatorium funkcjonuje w powiecie biłgorajskim
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Rozpalili ognisko wbrew zakazowi zgromadzeń
19 marca 2020 Biłgoraj
Lokalni przedsiębiorcy wspierają personel medyczny
Społeczność Biłgoraja i okolic jednoczy siły w walce z pandemią koronawirusa. Środki dezynfekujące, rękawiczki i maseczki - dla ochrony, a posiłki dla zregenerowania sił przekazują personelowi medycznemu lokalni przedsiębiorcy.
w środę, godzina 21:39 Lubelszczyzna
Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 15:33 Gmina Biłgoraj
Odbiór śmieci w gminie Biłgoraj na nowych zasadach
20 marca 2020 Biłgoraj
Lekcje on-line
Od minionego poniedziałku trwa przerwa od zajęć w szkołach, ale jak podkreśla Ministerstwo Edukacji nie oznacza to przerwy od nauki. Teraz lekcje odbywają się on-line, nawet za pośrednictwem Youtube.
w środę, godzina 12:35 Lubelszczyzna
"Zbliżamy się do najtrudniejszej sytuacji, dynamicznego wzrostu zakażonych"
26 marca 2020 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
25 marca 2020 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
w niedzielę, godzina 20:44 Lubelszczyzna
18 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 5 ozdrowieńców
w niedzielę, godzina 10:06 Biłgoraj
Prawomocny wyrok za usiłowanie gwałtu i groźby
20 marca 2020 Kraj
Wprowadzono stan epidemii. Szkoły będą zamknięte do świąt
W piątkowy wieczór, 20 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Przerwa od zajęć w szkołach została wydłużona do Wielkanocy. Ale to nie jedyna zmiana. Co oznacza stan epidemii?
dzisiaj, 08:12 Gmina Biłgoraj
Określą kierunki rozwoju gminy
26 marca 2020 Biłgoraj
Zmiana terminu odbioru odpadów
19 marca 2020 Jozefów
Spłonęło 20 arów nieużytków
W środę, 18 marca w Józefowie spłonęło 20 arów nieużytków rolnych. Sprawcą podpalenia okazał się 74-latek. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem wypalanie traw jest nielegalne i grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia wielu osobom, a także spowodowania dużych strat materialnych nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
dzisiaj, 07:53 Kraj
Wsparcie z ZUS w ramach "tarczy antykryzysowej"
w poniedziałek, godzina 18:12 Biłgoraj
Zrzutka na środki ochrony dla ratowników medycznych
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl