Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.05 11:41 | aktualizacja: 2020.03.05 11:43

Apel o wstrzymanie wycinki lasu

Nadleśnictwo Biłgoraj ma w planach wycinkę drzew pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą, na powierzchni 3,59 ha. Z apelem o zmianę planów wystąpiły dwie rady osiedla, stanowisko to poparł burmistrz Biłgoraja.
Apel o wstrzymanie wycinki lasu
Apel o wstrzymanie wycinki lasu

Nadleśnictwo Biłgoraj przeznaczyło do użytkowania rębnego na 2021 rok fragment lasu o powierzchni 3,59 ha, pomiędzy północno - wschodnią granicą miasta, a miejscowością Wola Mała.

Tym planom sprzeciwiają się rady osiedli Śródmieście oraz Sitarska Kępy.

- Rada Osiedla Śródmieście wyraża protest wobec przeprowadzenia przez Nadleśnictwo Biłgoraj zaplanowanej wycinki lasu w rejonie bezpośrednio przylegającym do miasta, pomiędzy jego południowo - wschodnią granicą, a Wolą Małą. Nie zgadzamy się, by władze godziły się na niszczenie naszego domu, otoczenia, zieleni, która jest najcenniejszym skarbem natury wszystkich mieszkańców Biłgoraja. Przedmiotowy las to miejsce wypoczynku i spacerów całych rodzin, to miejsce treningów dla miłośników biegania oraz rowerzystów - napisał Mirosław Tujak, przewodniczący rady osiedla Śródmieście.

- Nie protestujemy przeciwko planowej gospodarce leśnej prowadzonej przez tutejsze Nadleśnictwo, ale chcemy podkreślić, że las występujący pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą został i tak już poddany intensywnej eksploatacji, o czym świadczą powstałe cztery zręby o powierzchni kilkunastu hektarów - dodają członkowie rady osiedla i zaapelowali do burmistrza Biłgoraja o podjęcie pilnych działań w obronie lasu.

Pismo do Nadleśnictwa skierował zatem i włodarz miasta. - W związku z otrzymanymi apelami przewodniczącego rady osiedla Sitarska - Kępy oraz przewodniczącego rady osiedla Śródmieście w Biłgoraju, dotyczącymi protestu wobec planowanej przez Państw a wycinki las u pomiędzy północno-wschodnią granicą miasta a miejscowością Wola Mała, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości pozostawienia ww. drzewostanu - napisał Janusz Rosłan, zaznaczając, że przedmiotowy las jest miejscem chętnie uczęszczanym przez mieszkańców oraz stanowi idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Ponadto zapewnia tlen i wpływa pozytywnie na ja k ość powietrza atmosferycznego.

Stanowisko Nadleśnictwa Biłgoraj opublikujemy w kolejnym artykule.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Apel o wstrzymanie wycinki lasu, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11013
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
agnieszek3  nie tylko nie to...chodzę tamtędy codziennie z psem i mijam mnóstwo osób na rowerach, biegaczy spacerowiczów...wystarczy nam tego betonu w miescie..zostawcie nam las!...
5 marca 2020
+33
-9
formaldehyd  Ja poproszę o nie wycinanie drzew rosnących w dolinach rzek Biała i Czarna Łada...a nie,czekaj, pan Tujak tam nie spaceruje...
5 marca 2020
+23
-10
autochton  Największym wrogiem lasów biłgorajskich jest Nadleśnictwo. Dla paru złotych premii zamienią piękne lasy w stepy. Nie pozwólmy im na to!
5 marca 2020
+24
-12
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Popieram!!! Tylko zwierzyna i dzikusy chowają się w lesie... :)
7 marca 2020
+2
-5
nevilabica   potrzebujesz pożyczki i nie wiesz, jak ją zdobyć. Oferuję pożyczki wszystkim poważnym ludziom. w sprawie wszystkich informacji skontaktuj się ze mną bezpośrednio przez WhatsApp +34856146008, aby uzyskać więcej informacji DZIĘKI
6 marca 2020
+2
-6
Cherbata   A czy rady osiedla i burmistrz zwrócą nadleśnictwu pieniądze z tytułu strat za nie wycinanie drzew? Jeśli są to lasy gospodarcze wiec są w odpowiednim wieku do wycinki. Potem już będą tracić na wartości więc kto pokryje straty? Prędzej czy później i tak będzie trzeba je wyciąć a sosna ma szanse urosnąć cenna gdy rośnie w grupie w podobnym wieku. Nasadzanie pojedynczych sztuk w starym drzewostanie jest skazane na porażkę. Kto zrozumie ten zrozumie.
6 marca 2020
+10
-11
w...   I to jest właśnie polityka "+"
5 marca 2020
+7
-4
autochton   Największym wrogiem lasów biłgorajskich jest Nadleśnictwo. Dla paru złotych premii zamienią piękne lasy w stepy. Nie pozwólmy im na to!
5 marca 2020
+24
-12
Drakkar   Apel o
1.Nie śmiecenie w przyrodzie
2. Nie parkowanie jak ostatnia pipa.
3.Nie napier@#$da%lanie w dzwony co chwila zwłaszcza w niedziele i na co dzień skoro świt.
4.Regulację czasu włączania oświetlenia ulicznego na Krzeszowskiej.
5.Przycinanie krzaczorów co wystaja z posesji na chodnik.
6.Pilnowanie swoich kundli.
7.Nie plucie gumami do paszczy na chodnik.
8.....
9.....
5 marca 2020
+15
-6
agnieszek3   nie tylko nie to...chodzę tamtędy codziennie z psem i mijam mnóstwo osób na rowerach, biegaczy spacerowiczów...wystarczy nam tego betonu w miescie..zostawcie nam las!...
5 marca 2020
+33
-9
formaldehyd   Ja poproszę o nie wycinanie drzew rosnących w dolinach rzek Biała i Czarna Łada...a nie,czekaj, pan Tujak tam nie spaceruje...
5 marca 2020
+23
-10
stan   Niech Nadlesnictwo napisze apel do Rosłana : dlaczego wycina stare piękne drzewa w parku na Rynku koło urzędu ? Dlaczego zgodził się na wycięcie drzew przy ulicy Kościuszki? W mieście drzewa można wycinać a w lesie nie można ?
5 marca 2020
+18
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:19 Zagrody
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku
Policjanci z Biłgoraja poszukują świadków tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 sierpnia 2020 roku około godziny 16:00 na DW 835 w miejscowości Zagrody. Kierowca fiata jadący z przyczepką z nieustalonej przyczyny na łuku jezdni zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy marki Volvo. Policjanci kierują apel do wszystkich, którzy w tym czasie podróżowali tą trasą.
dzisiaj, 13:22 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 09:15 Powiat
Ile osób zaszczepiono w szczepieniobusie?
w środę, godzina 08:15 Smoryń
Potwierdzono ognisko ASF w powiecie biłgorajskim
W jednym z gospodarstw w Smoryniu w gminie Frampol potwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń. To pierwsze ognisko choroby w naszym regionie w tym roku. Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii wdrożono procedury likwidacji ogniska.
we wtorek, godzina 20:47 Biłgoraj
Targi ślubne w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:22 Długi Kąt
W powiecie biłgorajskim spadł kilkucentymetrowy grad
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w środę, godzina 10:32 Biłgoraj
Kolizja na światłach
we wtorek, godzina 06:55 Biłgoraj
Zaginęła mieszkanka Andrzejówki [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
dzisiaj, 11:10 Lubelszczyzna
Mniej testów, więcej zakażeń
w niedzielę, godzina 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować [AKTUALIZACJA]
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w niedzielę, godzina 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
we wtorek, godzina 11:37 Księżpol
Puste pudełko w przesyłce za pobraniem
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w niedzielę, godzina 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
we wtorek, godzina 15:42 Powiat
Mieszkańcy powiatu stracili pieniądze
20 lipca 2021 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w środę, godzina 09:51 Frampol
Niedziela z kulturą we Frampolu
dzisiaj, 08:46 Goraj
Kolor(L)ove warsztaty fotograficzne w Goraju
21 lipca 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
we wtorek, godzina 09:47 Biszcza
Strażacy z pomocą dla Kuby
w poniedziałek, godzina 12:38 Wola Duża
Pijany wjechał skuterem do rowu. Świadkowie udaremnili mu dalszą jazdę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl