Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.05 11:41 | aktualizacja: 2020.03.05 11:43

Apel o wstrzymanie wycinki lasu

Nadleśnictwo Biłgoraj ma w planach wycinkę drzew pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą, na powierzchni 3,59 ha. Z apelem o zmianę planów wystąpiły dwie rady osiedla, stanowisko to poparł burmistrz Biłgoraja.
Apel o wstrzymanie wycinki lasu
Apel o wstrzymanie wycinki lasu

Nadleśnictwo Biłgoraj przeznaczyło do użytkowania rębnego na 2021 rok fragment lasu o powierzchni 3,59 ha, pomiędzy północno - wschodnią granicą miasta, a miejscowością Wola Mała.

Tym planom sprzeciwiają się rady osiedli Śródmieście oraz Sitarska Kępy.

- Rada Osiedla Śródmieście wyraża protest wobec przeprowadzenia przez Nadleśnictwo Biłgoraj zaplanowanej wycinki lasu w rejonie bezpośrednio przylegającym do miasta, pomiędzy jego południowo - wschodnią granicą, a Wolą Małą. Nie zgadzamy się, by władze godziły się na niszczenie naszego domu, otoczenia, zieleni, która jest najcenniejszym skarbem natury wszystkich mieszkańców Biłgoraja. Przedmiotowy las to miejsce wypoczynku i spacerów całych rodzin, to miejsce treningów dla miłośników biegania oraz rowerzystów - napisał Mirosław Tujak, przewodniczący rady osiedla Śródmieście.

- Nie protestujemy przeciwko planowej gospodarce leśnej prowadzonej przez tutejsze Nadleśnictwo, ale chcemy podkreślić, że las występujący pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą został i tak już poddany intensywnej eksploatacji, o czym świadczą powstałe cztery zręby o powierzchni kilkunastu hektarów - dodają członkowie rady osiedla i zaapelowali do burmistrza Biłgoraja o podjęcie pilnych działań w obronie lasu.

Pismo do Nadleśnictwa skierował zatem i włodarz miasta. - W związku z otrzymanymi apelami przewodniczącego rady osiedla Sitarska - Kępy oraz przewodniczącego rady osiedla Śródmieście w Biłgoraju, dotyczącymi protestu wobec planowanej przez Państw a wycinki las u pomiędzy północno-wschodnią granicą miasta a miejscowością Wola Mała, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości pozostawienia ww. drzewostanu - napisał Janusz Rosłan, zaznaczając, że przedmiotowy las jest miejscem chętnie uczęszczanym przez mieszkańców oraz stanowi idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Ponadto zapewnia tlen i wpływa pozytywnie na ja k ość powietrza atmosferycznego.

Stanowisko Nadleśnictwa Biłgoraj opublikujemy w kolejnym artykule.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 12068
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
agnieszek3  nie tylko nie to...chodzę tamtędy codziennie z psem i mijam mnóstwo osób na rowerach, biegaczy spacerowiczów...wystarczy nam tego betonu w miescie..zostawcie nam las!...
5 marca 2020
+33
-9
formaldehyd  Ja poproszę o nie wycinanie drzew rosnących w dolinach rzek Biała i Czarna Łada...a nie,czekaj, pan Tujak tam nie spaceruje...
5 marca 2020
+23
-10
autochton  Największym wrogiem lasów biłgorajskich jest Nadleśnictwo. Dla paru złotych premii zamienią piękne lasy w stepy. Nie pozwólmy im na to!
5 marca 2020
+24
-12
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Popieram!!! Tylko zwierzyna i dzikusy chowają się w lesie... :)
7 marca 2020
+2
-5
nevilabica   potrzebujesz pożyczki i nie wiesz, jak ją zdobyć. Oferuję pożyczki wszystkim poważnym ludziom. w sprawie wszystkich informacji skontaktuj się ze mną bezpośrednio przez WhatsApp +34856146008, aby uzyskać więcej informacji DZIĘKI
6 marca 2020
+2
-6
Cherbata   A czy rady osiedla i burmistrz zwrócą nadleśnictwu pieniądze z tytułu strat za nie wycinanie drzew? Jeśli są to lasy gospodarcze wiec są w odpowiednim wieku do wycinki. Potem już będą tracić na wartości więc kto pokryje straty? Prędzej czy później i tak będzie trzeba je wyciąć a sosna ma szanse urosnąć cenna gdy rośnie w grupie w podobnym wieku. Nasadzanie pojedynczych sztuk w starym drzewostanie jest skazane na porażkę. Kto zrozumie ten zrozumie.
6 marca 2020
+10
-11
w...   I to jest właśnie polityka "+"
5 marca 2020
+7
-4
autochton   Największym wrogiem lasów biłgorajskich jest Nadleśnictwo. Dla paru złotych premii zamienią piękne lasy w stepy. Nie pozwólmy im na to!
5 marca 2020
+24
-12
Drakkar   Apel o
1.Nie śmiecenie w przyrodzie
2. Nie parkowanie jak ostatnia pipa.
3.Nie napier@#$da%lanie w dzwony co chwila zwłaszcza w niedziele i na co dzień skoro świt.
4.Regulację czasu włączania oświetlenia ulicznego na Krzeszowskiej.
5.Przycinanie krzaczorów co wystaja z posesji na chodnik.
6.Pilnowanie swoich kundli.
7.Nie plucie gumami do paszczy na chodnik.
8.....
9.....
5 marca 2020
+15
-6
agnieszek3   nie tylko nie to...chodzę tamtędy codziennie z psem i mijam mnóstwo osób na rowerach, biegaczy spacerowiczów...wystarczy nam tego betonu w miescie..zostawcie nam las!...
5 marca 2020
+33
-9
formaldehyd   Ja poproszę o nie wycinanie drzew rosnących w dolinach rzek Biała i Czarna Łada...a nie,czekaj, pan Tujak tam nie spaceruje...
5 marca 2020
+23
-10
stan   Niech Nadlesnictwo napisze apel do Rosłana : dlaczego wycina stare piękne drzewa w parku na Rynku koło urzędu ? Dlaczego zgodził się na wycięcie drzew przy ulicy Kościuszki? W mieście drzewa można wycinać a w lesie nie można ?
5 marca 2020
+18
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
dzisiaj, 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Tancerze z Biłgoraja w stolicy polskiej piosenki
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
dzisiaj, 07:58 Kraj
300 zł dla uczniów
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl