Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.12.07 15:53 | aktualizacja: 2019.12.07 16:00

Finał Szlachetnej Paczki. 55 rodzin otrzyma pomoc

W połowie listopada została otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki. Dziś, w sobotę, 7 grudnia, podsumowano działania w ramach akcji. Zebrano wszystkie dary, które przed świętami trafią do potrzebujących 55 rodzin z terenu powiatu biłgorajskiego.
Finał Szlachetnej Paczki. 55 rodzin otrzyma pomoc
Finał Szlachetnej Paczki. 55 rodzin otrzyma pomoc

Szlachetna Paczka jest wyjątkowa akcja. Jest to ogólnopolski charytatywny projekt społeczny, który swój początek miał już w 2001 roku. Nadrzędnym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Każdego roku otwierana jest baza rodzin, z których każda ma swoje potrzeby. Ci, którzy decydują się nieść pomoc wybierają konkretnych ludzi i pzygotowują dla nich paczki. Potrzeby są bardzo jasno określone. Jedni chcieliby dostać sprzęty gospodarstwa domowego, inni potrzebują łóżka, butów, czy opału na zimę. Dzieci zwykle marzą o kolorowych zabawkach.

Coraz prężniej Szlachetna Paczka działa także na terenie powiatu biłgorajskiego, gdzie liderem i koordynatorką akcji jest Elżbieta Łukasik.

Wolontariusze odwiedzili prawe 80 rodzin z naszego regionu, które zgłosiły się do udziału, do Szlachetnej Paczki zakwalifikowano 55. Weryfikacja taka jest potrzebna po to, by pomoc otrzymali faktycznie najbardziej potrzebujący ludzie.

I tym razek okazało się, że mieszkańcy powiatu mają wielkie serca. Wszystkie zakwalifikowane rodziny znalazły swoich darczyńców. Paczki zostały przywiezione do hali sportowej Medycznego Studium Zawodowego, stąd pojadą w dalszą drogę, prosto do rąk potrzebujących. A co jest w tych paczkach? Wszysko co niezbędne do życia. Są poduszki, kołdry, koce, ale też buty, ubrania, a nawet biurko i krzesło. Dla większości rzeczy codziennego użytku, dla potrzebujących rodzin to spełnione marzenia.

- Dziękuję wszystkim, którzy wsparli akcję, wolontariuszom, harcerzom, darczyńcom, ale też władzom miasta i powiatu, bez was nie udałoby się pomóc tylu osobom - mówiła podczas finału Elżbieta Łukasik i dodała: - Nasza praca przynosi widoczne efekty, dzięki waszej pomocy 55 rodzin będzie miało lepsze święta, ale nie tylko o święta chodzi, taka pomoc to też szansa na lepsze jutro.

Gratulacje za zaangażowanie i trud włożony w organizację akcji złożył na ręce liderki starosta Andrzej Szarlip, który wspólnie z harcerzami pomagał w kompletowaniu paczek.

Jest jeszcze możliwość wsparcia Szlachetnej Paczki. Za pośrednictwem strony https://www.szlachetnapaczka.pl/wplacam/?action=wplata&place=button-province można wplacić dowolną kwotę, która pozwoli na dalszą pomoc ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Finał Szlachetnej Paczki. 55 rodzin otrzyma pomoc, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3698
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
w sobotę, godzina 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 24 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w sobotę, godzina 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w piątek, godzina 23:12 Biłgoraj
Czarny Ziutek Z Killerami w ramach Off Road
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
w czwartek, godzina 17:02 Karate
Ferie z karate
w sobotę, godzina 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
W sobotni poranek w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęły się zawody z cyklu Polish Speedcubing Tour 2020. Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizuje w 17 konkurencjach. Zawody potrwają do niedzielnego popołudnia, jest więc szansa zobaczyć speedcuberów w akcji.
w piątek, godzina 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
11 stycznia 2020 Biłgoraj
Działacze PiS zaprosili na spotkanie opłatkowe
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl