Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TERESZPOL
2019.11.17 08:10

Uczestnicy II Gminnej Debaty Oksfordzkiej zwiedzali stolicę

Uczestnicy II Gminnej Debaty Oksfordzkiej 5 listopada udali się na zasłużoną wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili tam Telewizję Polską oraz gmach Sejmu RP. Wyjazd był zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uczestnicy II Gminnej Debaty Oksfordzkiej zwiedzali stolicę
Uczestnicy II Gminnej Debaty Oksfordzkiej zwiedzali stolicę

Wizyta w stolicy rozpoczęła się od zwiedzania budynku Sejmu RP. Uczniowie na wstępie zobaczyli makietę budynków składających się na kompleks należący do Sejmu i Senatu PR. Następnie udali się do Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie w miejscu przeznaczonym dla gości zostali zapoznani z historią parlamentu. Spotkali się również z poseł Agatą Borowiec, która w ciekawy sposób opowiedziała o tym jak wygląda codzienna praca parlamentarzysty. Mówiła o drodze jaką musi przebyć ustawa zanim zostaje podjęta. Młodzież dowiedziała się również, że sposób w jaki usadzeni są posłowie w ławach przy ul. Wiejskiej nie jest przypadkowy. Na zakończenie miało miejsce wspólne zdjęcie na słynnych schodach, w okolicy których reporterzy wszystkich programów informacyjnych przeprowadzają wywiady z posłami i senatorami.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie budynku Telewizji Polskiej. Uczniowie zobaczyli to, czego w telewizji zobaczyć nie można przez szklany ekran. Poczuli się jak prawdziwi dziennikarze, operatorzy kamer czy dźwiękowcy. Nie lada przygodą była wizyta w studiach programowych, gdzie przygotowywane są programy telewizyjne do emisji m.in. "Pytania na śniadanie". Dowiedzieli się, że aby powstał kilkunastominutowy program potrzeba pracy zespołowej wielu ludzi. Uczestników wycieczki zachwycał również nowoczesny sprzęt - kamery, promptery, oświetlenie czy mikrofony. Poza zwiedzaniem studia telewizyjnego uczniowie zasiedli także w reżyserce redakcji sportowej TVP SPORT. Nie lada atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęć na "ściance" TVP, a także możliwość siedzenia na fotelu jurora popularnego programu "The Voice od Poland". Młodzież zobaczyła również scenografię do serialu "Korona królów", która znajduje się tuż przy budynku telewizji. Uczniowie przekonali się, że świat telewizji jest magiczny - za pomocą dekoracji i światła, można wyczarować piękny obraz na szklanym ekranie. Nie zabrakło również wizyty w Muzeum TVP. Zobaczyć można tam było maskotki - Kulfona i żabę Monikę, Jacka i Agatkę czy Krasnala Hałabałę. Znajdował się tam również sprzęt, którym obecnie nikt już się nie posługuje, a bez którego kiedyś nie byłoby telewizji.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol projektu "Z książką przez życie - historie ukryte w słowach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

UG Tereszpol
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Uczestnicy II Gminnej Debaty Oksfordzkiej zwiedzali stolicę, 0 out of 5 based on 0 ratings
UG Tereszpol dodany
 
Odsłon: 1573
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
9 stycznia 2020 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w środę, godzina 15:24 Biłgoraj
Girls on Tour
w środę, godzina 08:16 Halowa piłka nożna
Łada zwycięzcą XIII Memoriału Stanisława Wójcika
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
W środowe przedpołudnie, 22 stycznia, odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące możliwości otrzymania pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości nawet 96 tys. zł. Spotkanie zorganizowano w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 17:02 Karate
Ferie z karate
w poniedziałek, godzina 10:18 Obsza
119 km/h w terenie zabudowanym
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl