Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
OBSZA
2019.11.05 09:05

Ponad 255 tys. zł na fundusz sołecki

Sołectwa z gminy Obsza będą mieć w przyszłym roku więcej pieniędzy na realizację swoich pomysłów. Mieszkańcy na zebraniach wiejskich już wybrali projekty, które chcą sfinansować z funduszu sołeckiego. Do wykorzystania będzie ponad 255 tysięcy złotych.
Ponad 255 tys. zł na fundusz sołecki
Ponad 255 tys. zł na fundusz sołecki

W tym roku jest to kwota o prawie 15 tysięcy większa, a wysokość środków dla poszczególnych sołectw zależy przede wszystkim od liczby mieszkańców. Na przykład największe - sołectwo Zamch II, gdzie jest zameldowanych ponad 800 osób, będzie mieć do dyspozycji ponad 43 tysiące złotych. Z kolei jedno z najmniejszych - sołectwo Dorbozy z liczbą prawie 190 mieszkańców, wykorzysta ponad 16,5 tysiąca.

Pieniądze te najczęściej są wydawane na remonty dróg, na które sołectwa chcą przeznaczyć około połowy całego funduszu. Wśród popularnych projektów jest również dofinansowanie imprez i szeroko rozumianej działalności kulturalnej, w tym na przykład zakup strojów dla kół gospodyń wiejskich. Na tej liście można też umieścić zakup sprzętu dla klubów sportowych oraz doposażenie remiz i świetlic wiejskich.

Samorządy mogą, ale nie muszą tworzyć fundusz sołecki. Te, które się na to zdecydują otrzymują zwrot części środków z budżetu państwa. Przedsięwzięcia, które mają być finansowane z funduszu, muszą spełniać łącznie trzy warunki. Muszą to być zadania własne gminy, służyć poprawie warunków życia mieszkańców danej miejscowości oraz być zgodne ze strategią rozwoju gminy

UG Obsza
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ponad 255 tys. zł na fundusz sołecki, 0 out of 5 based on 0 ratings
UG Obsza dodany
 
Odsłon: 636
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl