Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Holi Festival, czyli święto kolorów
Motocykliści opanowali Biłgoraj
Święto strażaków
Zderzenie rowerzystek
home > Start > Aktualności > 230 tysięcy złotych do podziału
Rozmiar tekstu:
AAA
OBSZA
2017.09.25 09:46

230 tysięcy złotych do podziału

Mieszkańcy gminy Obsza mogą współdecydować o tym na co wydać publiczne pieniądze. W tym miesiącu kończą się konsultacje w sprawie wykorzystania środków wydzielonych z budżetu gminy na fundusz sołecki. Do podziału na 8 sołectw jest około 230 tysięcy złotych, czyli o prawie 44 tysiące więcej niż przed rokiem.
230 tysięcy złotych do podziału
230 tysięcy złotych do podziału

O tym jak wykorzystać te pieniądze decydują sami mieszkańcy na zebraniach wiejskich, które muszą się odbyć do końca września. Efektem takich spotkań powinny być konkretne propozycje rozdysponowania środków przeznaczonych dla poszczególnych sołectw.

Jako jedno z pierwszych takie wnioski złożyło sołectwo Babice I, które najwięcej pieniędzy z funduszu chce przeznaczyć na zakup materiałów do utwardzenia dróg dojazdowych do pół. Poza tym mieszkańcy chcą m.in. kupić stroje dla miejscowego koła gospodyń wiejskich, ubrania bojowe dla strażaków i słup ogłoszeniowy oraz sfinansować wyjazd na basen dla dzieci.

Środki z funduszu sołeckiego są dzielone według liczby mieszkańców. W gminie Obsza najwięcej, bo po ponad 38 tysięcy złotych, trafia do sołectw Zamch II, Obsza i Wola Obszańska. Najmniejsze - na przykład Dorbozy czy Olchowiec, otrzymują odpowiednio prawie 15 i 25 tysięcy złotych.

Samorządy mogą, ale nie muszą tworzyć fundusz sołecki. Te, które się na to zdecydują otrzymują zwrot części środków z budżetu państwa. Przedsięwzięcia, które mają być finansowane z funduszu, muszą spełniać łącznie trzy warunki. Muszą to być zadania własne gminy, służyć poprawie warunków życia mieszkańców danej miejscowości oraz być zgodne ze strategią rozwoju gminy.

UG Obsza
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
230 tysięcy złotych do podziału, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
UG Obsza dodany
 
Odsłon: 1301
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl