Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.09.11 17:28 | aktualizacja: 2019.09.11 17:30

Cuda w szpitalu i milionowa dotacja

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju starosta odniósł się do oświadczenia syndyka dotyczącego "zaginionego" sprzętu medycznego. - Nie wiem czy się zdarzył cud i sprzęt się odnalazł, czy może ten sprzęt został z powrotem przywieziony do Biłgoraja - mówił Andrzej Szarlip. Poinformował też, że szpital otrzymał ponad milionową dotację.
Cuda w szpitalu i milionowa dotacja
Cuda w szpitalu i milionowa dotacja

W ubiegłym miesiącu do prokuratury wpłynęło zawiadomienie władz samorządu powiatowego dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa. Chodziło o ruchomości, a wśród nich sprzęt medyczny, o wartości prawe 300 tys. zł, które miały zostać przywłaszczone przez spółkę dzierżawiącą biłgorajski szpital. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Zawiadomienie do prokuratury po kontroli szpitala. Dziś do tych informacji postanowił odnieść się syndyk masy upadłości. Poinformował, że sprzęt znajduje się w posiadaniu spółki. Pełną treść oświadczenia Leszka Jarosza znajdą Państwo pod adresem Gdzie podział się sprzęt medyczny?.

Słowa syndyka postanowił skomentować podczas środowej sesji Rady Powiatu starosta Andrzej Szarlip.

- Została powołana komisja, która przeprowadziła działania kontrolne w biłgorajskim szpitalu. Miała ona na celu sprawdzenie czy wyposażenie placówki jest kompletne. Komisja pracowała od 1 kwietnia do końca czerwca. W jej skład wchodziło 7 osób wyznaczonych przeze mnie z osób pracujących w Starostwie Powiatowym. Z wyników kontroli powstał raport, który jednoznacznie wskazuje na braki w sprzęcie. Komisja ustaliła brak 19 sztuk środków trwałych oraz 177 sztuk wyposażenia na kwotę 290 tys. zł. Jeżeli ja pod tym raportem widzę podpisy 7 poważnych osób i on wskazuje na braki na majątku powiatu podjęta została decyzja o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - mówił starosta Andrzej Szarlip. Dodał, że Starostwo zwróciło się do syndyka z prośbą o wyznaczenie osób, które będą współpracowały podczas działań kontrolnych i wskazywały kontrolowany majątek. Odpowiedzialny był za to pracownik działu technicznego. Na bieżąco informowano syndyka o pracach komisji.

- Dziś czytając doniesienia medialne i pismo, które wpłynęło od syndyka (dotyczące poszukiwań sprzętu - przyp. red.) dostaję informacje, że sprzęt medyczny, wskazany jako zaginiony znajduje się w posiadaniu syndyka masy upadłościowej. Nie wiem zatem czy się zdarzył cud i sprzęt się odnalazł, czy może należy zadać publicznie pytanie o to, czy ten sprzęt nie został z powrotem przywieziony do Biłgoraja skoro nie było go podczas kontroli - pytał dalej starosta.

- Chcę z całą mocą podkreślić, że w Biłgoraju nie mieszkają gorsi ludzie w niż w Warszawie, Lublinie, czy Gostyninie. Mamy takie samo prawo do dobrej opieki medycznej jak inni mieszkańcy Polski. Nie spocznę, nie ustanę w swoich działaniach dopóki ten szpital nie będzie działać tak jak należy - podsumował gospodarz powiatu.

By postawić placówkę na nogi niezbędną są oczywiście pieniądze. Podczas środowych obrad starosta poinformował, że biłgorajski szpital znalazł się na liście placówek, które otrzymały środki pieniężne. Biłgorajski szpital dofinansowano kwotą ponad 1 mln 160 tys. zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Cuda w szpitalu i milionowa dotacja, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15877
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Róbta tak dalej... :)
11 września 2019
+12
-4
stan   W PiS powinni już dawno zastanowić się nad zmianą starosty bo będą kolejne cuda. Teraz syndyk niech poda za zniesławienie i będzie dopiero wesoło. Najciekawsze kto robił tę kontrolę i tak spisał ten sprzęt. Muszą być to fachowcy na całego? I po co zawiadomienie do prokuratury jeśli sprzęt jest?
11 września 2019
+16
-26
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl