Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.09.11 09:54

Grzywna za banery

Do wyborów parlamentarnych pozostało nieco ponad cztery tygodnie. Trwa intensywna kampania wyborcza. Na prośbę czytelnika portalu bilgorajska.pl wyjaśniamy co zrobić w przypadku umieszczenia materiałów wyborczych na ogrodzeniu bez zgody i wiedzy właściciela, czy zarządcy posesji. Pamiętajmy, że samodzielne usuwanie materiałów wyborczych podlega karze grzywny.
Grzywna za banery
Grzywna za banery

Kampania wyborcza trwa. W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej plakatów, banerów i billboardów z wizerunkami kandydatów, którzy chcą dotrzeć do jak największej ilości wyborców. Materiały wyborcze nie zawsze pojawiają się tam, gdzie powinny, bo jak się okazuje, aby powiesić baner, czy plakat na ogrodzeniu potrzebna jest zgoda właściciela posesji. A formalności nie zawsze są dopełnione. Tak stało się w przypadku jednego z mieszkańców Biłgoraja, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję i wyjaśnienie jakie kroki można podjąć.

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu wyjaśnia, że Art. 495. § 1. punkt 1. Kodeksu wyborczego stanowi wyraźnie, że umieszczanie plakatów i haseł wyborczych na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia podlega karze grzywny. Sprawę należy więc zgłosić do najbliższego komisariatu policji, wcześniej warto w celu porozumienia skontaktować się z komitetem wyborczym kandydata, którego baner lub plakat został zawieszony.

Za wywieszanie materiałów wyborczych bez zgody właściciela czy zarządcy zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Należy pamiętać, że samodzielne usuwanie materiałów wyborczych także podlega karze grzywny do 5 tys. zł.

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. W naszym okręgu wybierzemy 12 posłów i 1 senatora.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Grzywna za banery, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5798
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do zadowolony   Z ciebie taki ekonomista "jak z koziej d*** trąba". Grzywna niech będzie grzywną. Każdemu można wytoczyć proces z powództwa cywilnego i o kwotę znacznie wyższą niż twoje 10000zł. Ale na prawie to trzeba się jeszcze znać, ekonomisto od siedmiu boleści.
14 września 2019
+2
-2
zadowolony  do Grzegorz z Chetyna   ekonomi to Ty jesteś mocno w plecy! 5 tys.- za nielegalne umieszczanie plakatów, 5 tys - za zrywanie plakatów. Forma płatności - grzywna. Grzywny zasilają budżet Państwa. Wychodzi 10 000,00 zł a nie zero!
Problem leży zupełnie gdzie indziej - ściąganie należności karnych za ,,samowolkę wyborczą- plakatową". Gdyby kary za wywieszanie jakichkolwiek banerów, reklam, ogłoszeń zasilały budżet (nie koniecznie w 100%)właścicieli płotów, słupów, murów itp. to wówczas zapewne ograniczone by było zaśmiecanie czyjejś własności
13 września 2019
+3
-2
Drakkar   W przypadku nielegalnego zawieszenia baneru wyborczego
wystarczy obok powiesić drugi o mniej wiecej takiej treści
Baner wyborczy umieszczony na ogrodzeniu został powieszony
bez zgody i wiedzy właściciela posesji.
Niech swołeczeństwo wie jakich ma kandydatów.
12 września 2019
+3
-0
Grzegorz z Chetyna   Za nielegalne rozwieszenie materiałów wyborczych grzywna 5 tys. i za usunięcie tych materiałów również 5 tys. Zatem bilans wychodzi na zero! Warto się nad tym zastanowić... :)
11 września 2019
+4
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
w sobotę, godzina 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 24 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w sobotę, godzina 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w piątek, godzina 23:12 Biłgoraj
Czarny Ziutek Z Killerami w ramach Off Road
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
w czwartek, godzina 17:02 Karate
Ferie z karate
w sobotę, godzina 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
W sobotni poranek w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęły się zawody z cyklu Polish Speedcubing Tour 2020. Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizuje w 17 konkurencjach. Zawody potrwają do niedzielnego popołudnia, jest więc szansa zobaczyć speedcuberów w akcji.
w piątek, godzina 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
11 stycznia 2020 Biłgoraj
Działacze PiS zaprosili na spotkanie opłatkowe
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl