Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.09.11 09:54

Grzywna za banery

Do wyborów parlamentarnych pozostało nieco ponad cztery tygodnie. Trwa intensywna kampania wyborcza. Na prośbę czytelnika portalu bilgorajska.pl wyjaśniamy co zrobić w przypadku umieszczenia materiałów wyborczych na ogrodzeniu bez zgody i wiedzy właściciela, czy zarządcy posesji. Pamiętajmy, że samodzielne usuwanie materiałów wyborczych podlega karze grzywny.
Grzywna za banery
Grzywna za banery

Kampania wyborcza trwa. W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej plakatów, banerów i billboardów z wizerunkami kandydatów, którzy chcą dotrzeć do jak największej ilości wyborców. Materiały wyborcze nie zawsze pojawiają się tam, gdzie powinny, bo jak się okazuje, aby powiesić baner, czy plakat na ogrodzeniu potrzebna jest zgoda właściciela posesji. A formalności nie zawsze są dopełnione. Tak stało się w przypadku jednego z mieszkańców Biłgoraja, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję i wyjaśnienie jakie kroki można podjąć.

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu wyjaśnia, że Art. 495. § 1. punkt 1. Kodeksu wyborczego stanowi wyraźnie, że umieszczanie plakatów i haseł wyborczych na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia podlega karze grzywny. Sprawę należy więc zgłosić do najbliższego komisariatu policji, wcześniej warto w celu porozumienia skontaktować się z komitetem wyborczym kandydata, którego baner lub plakat został zawieszony.

Za wywieszanie materiałów wyborczych bez zgody właściciela czy zarządcy zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Należy pamiętać, że samodzielne usuwanie materiałów wyborczych także podlega karze grzywny do 5 tys. zł.

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. W naszym okręgu wybierzemy 12 posłów i 1 senatora.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Grzywna za banery, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5955
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do zadowolony   Z ciebie taki ekonomista "jak z koziej d*** trąba". Grzywna niech będzie grzywną. Każdemu można wytoczyć proces z powództwa cywilnego i o kwotę znacznie wyższą niż twoje 10000zł. Ale na prawie to trzeba się jeszcze znać, ekonomisto od siedmiu boleści.
14 września 2019
+2
-2
zadowolony  do Grzegorz z Chetyna   ekonomi to Ty jesteś mocno w plecy! 5 tys.- za nielegalne umieszczanie plakatów, 5 tys - za zrywanie plakatów. Forma płatności - grzywna. Grzywny zasilają budżet Państwa. Wychodzi 10 000,00 zł a nie zero!
Problem leży zupełnie gdzie indziej - ściąganie należności karnych za ,,samowolkę wyborczą- plakatową". Gdyby kary za wywieszanie jakichkolwiek banerów, reklam, ogłoszeń zasilały budżet (nie koniecznie w 100%)właścicieli płotów, słupów, murów itp. to wówczas zapewne ograniczone by było zaśmiecanie czyjejś własności
13 września 2019
+3
-2
Drakkar   W przypadku nielegalnego zawieszenia baneru wyborczego
wystarczy obok powiesić drugi o mniej wiecej takiej treści
Baner wyborczy umieszczony na ogrodzeniu został powieszony
bez zgody i wiedzy właściciela posesji.
Niech swołeczeństwo wie jakich ma kandydatów.
12 września 2019
+3
-0
Grzegorz z Chetyna   Za nielegalne rozwieszenie materiałów wyborczych grzywna 5 tys. i za usunięcie tych materiałów również 5 tys. Zatem bilans wychodzi na zero! Warto się nad tym zastanowić... :)
11 września 2019
+4
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 09:34 Biłgoraj
30 lat samorządu Biłgoraja. Archiwalne zdjęcia poszukiwane
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
we wtorek, godzina 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
dzisiaj, 07:53 Frampol
Trwa modernizacja budynku przy ul. Zamojskiej
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
we wtorek, godzina 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
dzisiaj, 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl