Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.09.04 21:10 | aktualizacja: 2019.09.04 21:35

Minister Zbigniew Ziobro w Biłgoraju

W środowe popołudnie z mieszkańcami Biłgoraja spotkał się Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz ubiegający się o poselski fotel w zbliżających się wyborach wiceminister Marcin Romanowski. Konferencję zorganizowano w Parku Solidarności.
Minister Zbigniew Ziobro w Biłgoraju
Minister Zbigniew Ziobro w Biłgoraju

W środę, 4 września w Parku Solidarności w Biłgoraju zorganizowano konferencję ministra sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceministra Marcina Romanowskiego, który w wyborach parlamentarnych będzie ubiegać się o poselski mandat z 7. pozycji na liście PiS w okręgu chełmsko-zamojskim. Podczas spotkania poruszono temat biłgorajskiego szpitala, nieodpłatnej pomocy prawnej, infrastruktury drogowej, czy rolnictwa, a także Centrum Informatyzacji Wymiaru Sprawiedliwości, które powstanie w Zamościu.

- Ważnym, nierozwiązanym od lat problemem, z którym nie radziły sobie władze samorządowe, jest kwestia szpitala w Biłgoraju. Brakuje specjalistów, sprzętu. To sprawia, że mieszkańcy Biłgoraja korzystają ze szpitali w Tomaszowie Lubelskim, czy Zamościu. Deklaruję, że będzie to dla mnie najważniejsza sprawa - mówił wiceminister Marcin Romanowski. I przypomniał, że w zamojskiej prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie biłgorajskiego szpitala w związku z podejrzeniem o zdefraudowanie funduszu pracowniczego, w sierpniu natomiast wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu przywłaszczenia sprzętu medycznego, które zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim. - Zwróciłem się z prośbą o objęcie tych spraw nadzorem Prokuratury Krajowej - mówił wiceminister Romanowski.

Minister Ziobro zadeklarował, że sprawy biłgorajskiego szpitala zostaną poddane analizie i ocenie, w efekcie czego bieg tych postępowań zostanie ukierunkowany i zostaną poddane nadzorowi.

Marcin Romanowski jest doktorem nauk prawnych, w latach 2016-2019 był dyrektorem Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości ds. Informatyzacji i Cyberbezpieczeństwa oraz ds. Funduszu Sprawiedliwości (2018-2019), ekspertem tzw. komisji w sprawie Rywina (2003-2004) i współautorem raportu przygotowanego przez tę komisję, a w latach 2005-2007 oraz 2015-2019 doradcą Ministra Sprawiedliwości.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Minister Zbigniew Ziobro w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 8538
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Mateusz1991  Ciekawe czy odwiedził chrześniaka ;)
A tak z innej beczki, czy była jakaś informacja o tym ze ten pan zaszczyci nas swoją obecnością? Oprócz działaczy partyjnych nikogo więcej nie widzę :))
4 września 2019
+31
-4
Kriser  Informacje o wizycie nie były jakoś szeroko rozpowszechniane. Wisiały gdzieś plakaty, były reklamy w internecie? Raczej niewiele. Może pan minister i inni działacze się bali, że ludzie przyjdą i zaczną zadawać pytania merytoryczne? Wtedy, nie daj Boże, cała ładna partyjna szopka mogłaby nie wyjść tak przyjemnie. A tak to mogli sobie wszyscy nawzajem pokadzić, mogli się głaskać pochwalnemi słowami przez jakąś godzinę, a potem pojechać do domu i zapomnieć, w jakim mieście w ogóle byli. Przecież jutro następne miasto, pojutrze następne i tak dalej.
5 września 2019
+25
-7
Ostatnio dodane komentarze
1kolec1   A kto miał by zadać te pytania?Wszyscy wiedzą a każdy milczy.
9 września 2019
+3
-1
mmllmm   Pewnie spodziewał się niewygodnych pytań i przyjechał bez szumu.
Kilka spraw jest całkiem świeżych :)
8 września 2019
+4
-0
blondyn  do Grzegorz z Chetyna   Czy to znaczy, że twój komentarz jest nawoływaniem do nienawiści???
6 września 2019
+5
-4
Grzegorz z Chetyna   Szkoda że nie wiedziałem wcześniej o tej wizycie. Jakieś zgniłe jako by się znalazło i nawet jego ochrona nic by nie pomogła... :(
5 września 2019
+12
-7
fala   siemanko mam pytanie jakie mieszkaniec dlaczego jakość inwestycji jest taka słaba? no i estetyka :/ szkoda wydawać pieniądze na drogi które niewiele lepiej wyglądają niż przed. Mam pytanko co się stało z moniuszki i łąkową? to naprawa tymczasowa mam nadzieje? Bo jak się jedzie to tłucze pod kołami to coś nawylewane poprzecznie. Radnym to nie przeszkadza? Z góry dzięki za info
5 września 2019
+11
-6
Kriser   Informacje o wizycie nie były jakoś szeroko rozpowszechniane. Wisiały gdzieś plakaty, były reklamy w internecie? Raczej niewiele. Może pan minister i inni działacze się bali, że ludzie przyjdą i zaczną zadawać pytania merytoryczne? Wtedy, nie daj Boże, cała ładna partyjna szopka mogłaby nie wyjść tak przyjemnie. A tak to mogli sobie wszyscy nawzajem pokadzić, mogli się głaskać pochwalnemi słowami przez jakąś godzinę, a potem pojechać do domu i zapomnieć, w jakim mieście w ogóle byli. Przecież jutro następne miasto, pojutrze następne i tak dalej.
5 września 2019
+25
-7
Drakkar   Wyborcy
4 września 2019
+2
-5
Mateusz1991   Ciekawe czy odwiedził chrześniaka ;)
A tak z innej beczki, czy była jakaś informacja o tym ze ten pan zaszczyci nas swoją obecnością? Oprócz działaczy partyjnych nikogo więcej nie widzę :))
4 września 2019
+31
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
dzisiaj, 18:52 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
dzisiaj, 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
9 tys. sztuk papierosów bez akcyzy
dzisiaj, 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w środę, godzina 18:29 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w środę, godzina 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl