Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.07.08 12:28

Zawód - programista

Obszar IT jest od wielu lat najszybciej rozwijającą się gałęzią, jeśli chodzi o funkcjonowanie przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej. W konsekwencji tego dla nikogo nie powinien być zaskakujący fakt coraz większego zainteresowania nim przez społeczeństwo, co widoczne jest przez wzrost liczby osób zaczynających przygodę z programowaniem. Mają oni bowiem nadzieję na zarobienie dużych pieniędzy i gwarancję stałego utrzymania się na rynku pracy.
Zawód - programista
Zawód - programista

Kim jest taki programista? Najprościej rzecz ujmując, jest to człowiek, który zajmuje się tworzeniem aplikacji komputerowych, co jest możliwe za sprawą korzystania z dedykowanych języków, przykładowo C ++ i Javy. Część programistów preferuje szczegółowe wspieranie procedury kontroli działania przedsiębiorstwa, z kolei inni to konstruktorzy urządzeń, opracowujący systemy pełniące funkcje strażników pilnujących, aby firmowe komputery działały w sposób prawidłowy.

W jaki sposób zostać programistą?

Niektórzy mogą czuć się zdziwieni tym faktem, lecz w porównaniu do przeważającej większości innych profesji, przyszli programiści nie muszą kończyć z góry ustalonych studiów. Kwestię tę wyjaśnia Michał Mysiak, CEO szkoły Software Development Academy, wedle którego najważniejszymi cechami do zostania programistą są: "determinacja, zorientowanie na cel, dyscyplina i co najważniejsze - konsekwencja" (źródło: https://mamstartup.pl/jak-wybrac-szkole-programowania-opinie-ceo-software-development-academy). Nierozsądne byłoby jednak w tym przypadku bagatelizowanie edukacji, co nie zmienia faktu, że w tej branży decydującym aspektem jest poziom umiejętności danej osoby. Inaczej sprawa ma się w przypadku obszarów finansowych, prawny i pozostałych, które wymagają od potencjalnego pracownika akademickiej wiedzy w poszczególnych dziedzinach. Jednocześnie najlepiej i najbezpieczniej jest brać udział w szkoleniach dla programistów.

Mile widziane cechy przyszłego programisty

Wracając do wcześniej wspomnianego w artykule wątku, od programisty oczekuje się przede wszystkim pewnych zdolności, nie zaś wykształcenia. Automatycznie można przez to przyjąć założenie, że programistą może zostać każdy, co jest dużym błędem. Do elementarnych podstaw należą:

  • sprawność w analitycznym myśleniu,
  • łatwość w rozwiązywaniu działań matematycznych
  • skrupulatność i sumienność w wykonywaniu swoich obowiązków.

Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że mile widziana jest maniera do samodzielnego wykonywania swoich obowiązków (oczywiście po uprzednim otrzymaniu niezbędnych wytycznych). Przydaje się również, jeśli nie ekstrawertyzm, to brak obaw w komunikowaniu się z pozostałymi pracownikami, działającymi w różnych sektorach.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zawód - programista, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1067
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Pablo Escobar   Jeżeli chcecie pracować jako programista to najbliżej praca będzie w Lublinie. W Biłgoraju niestety nie ma jeszcze firm zatrudniających programistów. To miasto fabryki mebli ;) ale kto wie, może za x lat sytuacja się poprawi :) Mam nadzieję, że PIS nie będzie znowu podnosił podatków bo to skutecznie odstraszy firmy informatyczne :(
9 lipca 2019
+5
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl