Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.07.07 19:55 | aktualizacja: 2019.07.07 19:57

Dwie dekady z Soli Deo

W tym roku, już po raz dwudziesty w Biłgoraju zorganizowano Festiwal Piosenki Religijnej Soli Deo. Jubileuszowe wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie, 7 lipca, na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury.
Dwie dekady z Soli Deo
Dwie dekady z Soli Deo

Wydarzenie tradycyjnie już rozpoczęło się od uroczystej mszy św. odprawionej w kościele pw. Św. Jerzego. Festiwalowa część wydarzenia odbyła się na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury. Od kilku lat Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej nie ma już formy konkursowej, są to koncerty zespołów. Organizatorami wydarzenia są: komitet organizacyjny (k s. Marek Kuśmierczyk - dyrektor festiwalu, Mirosław Kita, Monika Proć - Gleń, Iwona Dzikoń, Joanna Ćwikła, Ewa Odrzywolska) i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Ideą przyświecającą organizatorom wydarzenia jest przede wszystkim popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, ale również prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów ożywienie religijnego ruchu artystycznego. W całym wydarzeniu chodzi także o konfrontację i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu. - Dla młodych ludzi, skupionych w stowarzyszeniu każdy festiwal to okazja do dania coś z siebie, wyzwala z egoizmu, uczy współpracy w gronie rówieśników i pracowitości, wyzwala ogromny potencjał pomysłów, kształtuje osobowość i odpowiedzialność. To wszystko pomaga stawać się młodym ludziom bardziej szlachetnym i otwartym na innych. Festiwale w Biłgoraju to długa tradycja sięgająca 1993 r. Przez grono organizatorów przewinęły się już setki młodych osób. Wiele z nich dzisiaj mają już swoje własne rodziny, dzieci. Ale niektórzy jeszcze do dziś wspierają KSM w każdym tak dużym przedsięwzięciu jak SOLI DEO - informują organizatorzy.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwali Piosenki Religijnej Soli Deo jest już dwudziestą. Nie mogło więc zabraknąć wspomnień, o początkach festiwalu mówił Tomasz Książek. Podziękowania za wiele lat współdziałania złożył ks. Marek Kuśmierczyk, który był pomysłodawcą wydarzenia. Tego dnia ks. Krystian Bordzań wręczył też statuetki w dowód uznania za zaangażowanie przy organizacji ogólnopolskiej imprezy. Otrzymali je: ks. Marek Kuśmierczyk,Tomasz Książek oraz Mirosław Kita. Słowa wdzięczności za współpracę skierowano też do wieloletniej prowadzącej festiwal Moniki Białek.

Podczas festiwalu odbyły się występy: zespołu La Pallotina, s. Julity Zawadzkiej, zespołu Muode Kot oraz zespołu Let Him Run. Na zakończenie jubileuszowej edycji festiwalu zaplanowano natomiast koncert uwielbienia, który poprowadzi ks. Andrzej Wąsek, a zaśpiewa zespół Aniołki.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dwie dekady z Soli Deo, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3349
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Ale tłumy...
8 lipca 2019
+1
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl