Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.07.08 19:54 | aktualizacja: 2018.07.08 20:02

Soli Deo po raz 19.

W niedzielne popołudnie, 8 lipca, od Eucharystii rozpoczęła się 19. już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "SOLI DEO". Wydarzenie odbyło się na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury.
Soli Deo po raz 19.
Soli Deo po raz 19.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej Soli Deo odbywa się już od 19 lat. Jego ideą jest przede wszystkim popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, ale również prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów ożywienie religijnego ruchu artystycznego. W całym wydarzeniu chodzi także o konfrontację i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.

- Dla młodych ludzi, skupionych w stowarzyszeniu (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - przy. red.) każdy festiwal to okazja do dania coś z siebie, wyzwala z egoizmu, uczy współpracy w gronie rówieśników i pracowitości, wyzwala ogromny potencjał pomysłów, kształtuje osobowość i odpowiedzialność. To wszystko pomaga stawać się młodym ludziom bardziej szlachetnym i otwartym na innych. Festiwale w Biłgoraju to długa tradycja sięgająca 1993 r. Przez grono organizatorów przewinęły się już setki młodych osób. Wiele z nich dzisiaj mają już swoje własne rodziny, dzieci. Ale niektórzy jeszcze do dziś wspierają KSM w każdym tak dużym przedsięwzięciu jak SOLI DEO - informują organizatorzy.

Wszystko zaczęło się w 1992r. Pomysłodawcą wydarzenia i nazwy był ówczesny lider KSM Serce Mirosław Kita. Teraz to już ogólnopolskie wydarzenia. Co roku na prezentacje festiwalowe przyjeżdżają coraz bardziej profesjonalne zespoły i soliści. Publiczność liczona jest już w tysiącach. Dyrektorem festiwalu został ks. Marek Kuśmierczyk, który przez wiele lat integruje wokół kultury środowisko lokalne i wojewódzkie.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie, 8 lipca, a rozpoczęło się od mszy św., następnie zaplanowano część koncertową. Wystąpili: zespół Laudans (Jedność) z Białorusi, zespół Exodus 15, zespół Good God z Chełma, odbył się też koncert Magdy Anioł.

Organizatorami byli: komitet organizacyjny oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Współorganizatorami byli: Urząd Miasta w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Biłgoraju i Biłgorajskie Centrum Kultury.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Soli Deo po raz 19., 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4377
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
a84-fb9
~ seba  do ~ j64   Nie straż mnie już tymi belzebubami. Pozdrawiam.
10 lipca 2018
brak ocen
1c3-a50
~ Maria   Rosłan członek SLD który popiera aborcję i związki homo z biskupem...
9 lipca 2018
+4
-2
cf6-e08
~ SCHODEK   SIE POKAZUJE , BO WYBORY na jesieni i szuka poklasku,jest na emeryturze pisze epistoły i zaczyna młócenie siana , może słomy. ,,Każdy głos na wagę złota,, Ze szpitalem dopomógł i nastepne rzeczy w kolejc.
9 lipca 2018
+5
-0
f5d-fa7
~ as   Ktoś wyjaśni co to za nowa tradycja blokowania Kościuszki we wczorajsze niedzielne popołudnie przez jakąś modlącą sie grupę?
9 lipca 2018
+3
-8
f5c-a87
~ 13265   https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,200878 jak traktują ludzi w BRW
9 lipca 2018
+3
-4
cd7-c92
~ formaldehyd  do ~ jak można po 22   Z nagłośnieniem koncertów i występów w Biłgoraju ogólnie jest problem. Ostatnie ludowe podrygiwania z czerwca było słychać w Puszczy koło Autodromu. Po prostu ktoś włącza nagłośnienie na full i jazda. W Zamościu na rynku tak dali czadu, że w bocznych kawiarenkach nie dało się rozmawiać. A przecież koncert jest dla ludzi w promieniu góra 100 metrów.
9 lipca 2018
+4
-5
c92-7e7
~ jak można po 22   zakłócać ciszę nocną , ludzie chcą spać a tu łomot z głośników.Jak sklepy z alkoholem to do 22 sprzedaż bo hałas przeszkadza , jak jakiś łomot to dokąd się da
9 lipca 2018
+7
-11
d8d-dfe
~ dd   po co na początku ta promocja Rosłana i Borowcowej... dramat...
8 lipca 2018
+6
-6
618-c1d
~ Maku   Co za prostak wpadł na pomysł zaklejanaia studzienek na Konopnickiej i wiejskiej smoła i kamyczkami ? Q co za miasto żeby drogi po milionowych inwestycjach po takim czasie wyglądały jak poligon !!! Szkoda zawieszenia tamtędy jeździć.
8 lipca 2018
+6
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl