Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.05.10 12:52 | aktualizacja: 2019.05.10 15:17

Zebranie Rady Osiedla Batorego

Sezon zebrań osiedlowych zakończył się w czwartek, 9 maja. Jako ostatni z władzami miasta spotkali się mieszkańcy osiedla Batorego. O czym rozmawiano?
Zebranie Rady Osiedla Batorego
Zebranie Rady Osiedla Batorego

To już koniec. Zebrania biłgorajskich rad osiedlowych przyniosły efekty w postaci wyboru nowych składów rad, jak również ich przewodniczących. Czytelnicy portalu bilgorajska.pl mogli na bieżąco śledzić te wydarzenia. Kolejne zebrania dopiero za rok. Jako ostatni z władzami miasta mieli okazję spotkać się mieszkańcy osiedla Batorego. Podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego, które zorganizowano w czwartkowy wieczór, 9 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta wybrali nowy skład rady, jak również przewodniczącego, o czym mogli się Państwo dowiedzieć z artykułu pt. Wybory rady osiedlowej po raz ostatni.

Zanim jednak formalności stało się zadość dotychczasowy przewodniczący Rady Osiedla Batorego Stefan Oleszczak przedstawił sprawdzianie za minioną kadencję. - W okresie kadencji podejmowane były zagadnienia ważne dla funkcjonowania osiedla zarówno te inwestycyjne, jak i bieżące - mówił Stefan Oleszczak i podkreślił, że w minionych latach nie udało się zrealizować najważniejszego zadania inwestycyjnego, czyli budowy takich dróg jak: Królowej Dąbrówki, Królowej Bony i Królowej Jadwigi. - Mimo wielu starań i spotkań w terenie z przedstawicielami Urzędu Miasta uciążliwość korzystania z tych ulic uległa tylko nieznacznej poprawie. Ostatnio pojawiła się szansa na rozpoczęcie tej inwestycji, padła deklaracja o wykonaniu przez miasto projektu modernizacji tych ulic w bieżącym roku - dodał Oleszczak.

Ponadto zaznaczył, że nie udało się pozyskać terenu, który umożliwiłby realizację wniosku rady dotyczącego przedłużenia przejścia pieszego z terenu osiedla do rzeki Biała Łada, niemożliwe jest też połączenie ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Lubelską.

W trakcie minionej już kadencji do użytku oddane zostało za to targowisko "Mój Rynek", znajdujące się przy ul. Jagiełły.

- Mimo naszych interwencji nie udało się zmienić organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły z ul. Jana Pawła II. Wykonano za to dodatkowe przejście dla pieszych wraz z odcinkiem chodnika od strony południowej ulicy Lubelskiej - dodał były już przewodniczący.

Podczas spotkania mieszkańcy poruszyli kwestię przebudowy dróg osiedlowych, prosząc o szybkie wykonanie inwestycji. Rozmawiali także o problemie jakim jest rozładunek samochodów ciężarowych przyjeżdżających do marketu budowlanego. Apelowali o pomoc, gdyż ciężkie pojazdy parkują na ulicy, co powoduje utrudnienia w ruchu. Obecni na spotkaniu poprosili także o to, by zwrócić uwagę na parkujące przy ścieżce rowerowe przyczepki które również stwarzają zagrożenie dla cyklistów. Na pytania mieszkańców odpowiadał obecny na zebraniu wiceburmistrz Jarosław Bondyra. Wyjaśnił, że wszystkie wnioski przekaże odpowiednim służbom.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zebranie Rady Osiedla Batorego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1303
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl